Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - Obecność ?  (Przeczytany 27135 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Marzec, 2019, 11:18 »
 JEST   ....a kto wymyślił pamiątkę? skoro TZR nie zrobił zmian?

https://www.watchtowerlies.com/origins_of_jehovah_s_witnesses.html

ona ewoluowała 3razy,TZR nie był tak roztropny aby coś sam wymyślić, FR to przerobił na właśnie kopyto, to już niemal ostatecznie
bo nienawidził  TZR <RAZEM Z JEGO BRODĄ

ale w pewnym sensie masz rację ,tylko wyjaśnieniem zaproszenia na pamiątkę na pytanie :Dlaczego to czynią? ŚJ powinni odpowiadać...bo tak sobie chciał sędzia franek R.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 11:40 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Marzec, 2019, 11:59 »

Po części dla ludzi i dla zachowania pozorów. Jednak jedną nogą jestem jeszcze w organizacji. Znajomi interesują się moją osobą, w organizacji mam kolegów, jeszcze. I tak przez ostatnie kilka miesięcy zrobiłem duże postępy w odstępstwie. Ale waham się. Przychodząc narażę się na pytania i propozycję nie do odrzucenia(wizyta pasterska). Rozważam ewentualne pójście nie do swego zboru.
Jak pójdziesz to powiedzą:- zjawia się tylko na pamiątce.
Jak nie pójdziesz to powiedzą:- nawet na pamiątkę nie przyszedł.
Tak żle i tak żle.


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Marzec, 2019, 12:23 »
Jak pójdziesz to powiedzą:- zjawia się tylko na pamiątce.
Jak nie pójdziesz to powiedzą:- nawet na pamiątkę nie przyszedł.
Tak żle i tak żle.

To jest po prostu ośmiornica która swoje przyssawki wszędzie wypuszcza i szuka ofiar. Czy to zebrania czy nawet pamiątka.
Wszędzie ATAK :)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Marzec, 2019, 13:05 »
Witam wszystkich serdecznie.Po raz pierwszy odważyłam sie udzielić w tym wątku.Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia .Skoro według nauk świadków Jehowy Jezus przyszedł (niewidzialnie ,ale przyszedł)w roku 1914 to obchodzenie tego święta w tej Organizacji nie ma sensu.


Offline Salome

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Marzec, 2019, 13:26 »
Witam wszystkich serdecznie.Po raz pierwszy odważyłam sie udzielić w tym wątku.Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia .Skoro według nauk świadków Jehowy Jezus przyszedł (niewidzialnie ,ale przyszedł)w roku 1914 to obchodzenie tego święta w tej Organizacji nie ma sensu.

Storczyku, bardzo ładnie ci się puzzelki układają. Witaj na forum. :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Marzec, 2019, 14:06 »
Witam wszystkich serdecznie.Po raz pierwszy odważyłam sie udzielić w tym wątku.Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia .Skoro według nauk świadków Jehowy Jezus przyszedł (niewidzialnie ,ale przyszedł)w roku 1914 to obchodzenie tego święta w tej Organizacji nie ma sensu.
Nie przypominam sobie by Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia. Czy możesz wskazać źródło swojej wiedzy na ten temat, czy to Twoje wyobrażenie?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #141 dnia: 03 Marzec, 2019, 14:08 »
Witam wszystkich serdecznie.Po raz pierwszy odważyłam sie udzielić w tym wątku.Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia .Skoro według nauk świadków Jehowy Jezus przyszedł (niewidzialnie ,ale przyszedł)w roku 1914 to obchodzenie tego święta w tej Organizacji nie ma sensu.

brawo storczyk...to jest ta pętla która zawsze wraca do początku...>1914<...potem puzle już lecą jak domino ;D

praktycznie krąg zamknięty bez wyjścia


« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 14:29 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #142 dnia: 03 Marzec, 2019, 14:22 »
Nie przypominam sobie by Pan Jezus powiedział, że Obchodzenie Wieczerzy przez jego uczniow miało odbywać się do jego przyjścia. Czy możesz wskazać źródło swojej wiedzy na ten temat, czy to Twoje wyobrażenie?

1 Kor. 11.26 Ilekroć bowiem będziecie jedli ten chleb i pili ten kielich, śmierć Pana ogłaszacie, aż przyjdzie. :)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #143 dnia: 03 Marzec, 2019, 14:26 »
1 Kor. 11.26 Ilekroć bowiem będziecie jedli ten chleb i pili ten kielich, śmierć Pana ogłaszacie, aż przyjdzie. :)

obawiam się że co pokolenie co nowa biblia to inne zrozumienie,,, toi  zaraz mięso na,,, talerzu się pojawi..np stek z cebulką ;D ;D
a wino okaże się za słabe,i będzie jakiś napój 40% ;)

ee szkoda gadać
pozostanie pytanie czy z sosem czosnkowym czy meksykańskim?
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 14:36 wysłana przez UWAGA AWARIA »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #144 dnia: 03 Marzec, 2019, 15:09 »
1 Kor. 11.26 Ilekroć bowiem będziecie jedli ten chleb i pili ten kielich, śmierć Pana ogłaszacie, aż przyjdzie. :)
To nie są słowa Jezusa o ile mi wiadomo.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #145 dnia: 03 Marzec, 2019, 15:13 »
To nie są słowa Jezusa o ile mi wiadomo.  ;)
ale pochodzą z kanonu biblijnego i są uznawane przez praktycznie całe chrześcijaństwo (czy jak kto woli chrystianizm)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #146 dnia: 03 Marzec, 2019, 15:20 »
ale pochodzą z kanonu biblijnego i są uznawane przez praktycznie całe chrześcijaństwo (czy jak kto woli chrystianizm)
Zdaję sobie doskonale sprawę skąd pochodzą te słowa i ich rolę dla współczesnych religii chrześcijańskich. Nie są to jednak słowa Jezusa.  ;) Analiza Biblii i wiedza kto jest autorem jakichś słów może być pomocna w wyrobieniu sobie zdania na temat różnic sprawozdań biblijnych i sprzeczności między różnymi sprawozdaniami.  ;)


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #147 dnia: 03 Marzec, 2019, 15:50 »
Zdaję sobie doskonale sprawę skąd pochodzą te słowa i ich rolę dla współczesnych religii chrześcijańskich. Nie są to jednak słowa Jezusa.  ;) Analiza Biblii i wiedza kto jest autorem jakichś słów może być pomocna w wyrobieniu sobie zdania na temat różnic sprawozdań biblijnych i sprzeczności między różnymi sprawozdaniami.  ;)

Warto czytać kontekst: 1 Kor.11,23
Ja bowiem przejąłem od Pana to, co też wam przekazałem, że Pan Jezusa tej nocy, której był wydany, wziął chleb
Przekazałem wam to, co sam otrzymałem od Pana, że Pan Jezus tej nocy, której miał być zdradzony, wziął chleb
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #148 dnia: 03 Marzec, 2019, 15:57 »
Warto czytać kontekst: 1 Kor.11,23
Ja bowiem przejąłem od Pana to, co też wam przekazałem, że Pan Jezusa tej nocy, której był wydany, wziął chleb
Przekazałem wam to, co sam otrzymałem od Pana, że Pan Jezus tej nocy, której miał być zdradzony, wziął chleb
Czytam całą Biblię. Nigdzie nie znalazłem aby naoczny świadek "Ostatniej Wieczerzy" napisał, że Pan Jezus kazał pić wino i jeść chleb na Jego pamiątkę.  ;) Zastanawiające? ... dla mnie tak.


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #149 dnia: 03 Marzec, 2019, 16:00 »
a słowa "to czyńcie na moją pamiatkę" kto wypowiedział?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)