Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd  (Przeczytany 48093 razy)

Offline Storczyk

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #135 dnia: 26 Marzec, 2019, 23:50 »
Od przeczytania "Kryzysu Sumienia" Przez ostatnie 3 lata sprawdzałam i czytałam bardzo dużo o tym tworze zwanym religia i gdzieś taka myśl się przewinela .Napisałam Ponoć bo nie pamiętam zrodla.


Offline Trinity

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #136 dnia: 27 Marzec, 2019, 06:18 »
to nie Czesiek tylko Karol (Charles)

Karolek Lolek

nam Polakom dobrze się kojarzy

w zależności kto obecnie jest prezesem "widać" jakie jest światło na niego
czasem był houłbiony, a czasem nie wolno było nawet o nim wspomnieć



Offline Estera

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #137 dnia: 27 Marzec, 2019, 08:44 »
Widzę Mroki (...) to jest ta myśl która nie daje mi spokoju ,czy to ofiary ofiar, czy aktorzy gdzie jest bliżej :o
   WIDZĘ MROKI i UWAGA AWARIA.
   Drodzy Panowie.
   Też się nad tym głęboko zastanawiam.
   Choć powiem szczerze, jest mi bliżej w myślach do ich raczej aktorstwa, niż ofiary ofiar.

   Nie chce mi się wierzyć w to, że nie widzą przekrętów, które muszą ukrywać.
   Chociażby tuszowanie takich afer, jak ta z Australii próbująca ukryć pedofili w zborach.
   (Bo chyba są świadomi istnienia światowego rejestru tych ludzi, który posiadają w swoich tajnych aktach i za nieujawnienie którego w sądzie płacili karę)
   Czy wszelkie przekręty związane z tzw., "mieniem Pana".
   Które kilka razy zmieniały swoją tożsamość.
   By ostatecznie nieruchomości w postaci np., Sal Królestwa, na całym świecie stały się własnością Biura Głównego w Warwick w USA.

   Wychodzę z takiego założenia, że skoro my, odkrywcy tego, że to jest szwindel na skalę światową, to wiemy.
   To chyba oni, nie mogą być niezorientowani.
   Przynajmniej w niektórych ciemnych sprawkach tej organizacji.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #138 dnia: 27 Marzec, 2019, 08:55 »
 ;D ;D

Tak Karol Czesiek Russel nie ulega wątpliwości był czubkiem ,o podłożu maniakalno-depresyjnym
z zabarwieniem paranoi i syndromu jerozolimskiego ,przeczytałem dość sporo wykładów Karola Cześka
książki chyba wszystkie,w tamtym czasie znani psycholodzy już wyłapali w nich zabarwienie chorobowo psychologiczne my z perspektywy czasu możemy powiedzieć zdecydowanie<maniak

Zdarzyło mi się rozmawiać kiedyś ,rozmawiać to za mało jakiś czas spędzić z  gościem który lwią część życia poświecił
neuronauce , psychologii , biochemii i farmakologi poświęcił całe życie,<niedoszły brat student :) :o
toczyliśmy rozmowy na temat właśnie Cześka Karola a że miałem dość sporą wiedzę
to zdiagnozował go jak powyżej ,to tak w skrócie bo dysputy trwały tygodniami :o :o
i w sumie to on mnie przekonał

choć patrząc z góry nie trzeba być doktorem aby stwierdzić że Karol Czesiek czy Czesiek Karol miał przebłysk ale był Chory .
opisują to też inni obserwatorzy tamtych czasów oraz jego współpracownicy
a Prze cwany Józek Rutherford pewnie się szybko połapał i to wykorzystał
myślę też że o tym potem dowiedział się dociekliwy człowiek  R Franz tylko nie umiał tego nazwać
dopiero Fels wyłapał  i  nazwał to "ofiary ofiar"


Esterko o tym co piszesz o przekrętach i ofiarach to
chyba złażę osobny wątek bo  mi jakoś spokoju nie daje ;)
"choć dziś to może być przebłyskiem rolexa" nie wykluczam
ile  pragnień mieści się w słowie "rolex" ;D :o
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2019, 09:43 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Marzec, 2019, 10:03 »
   WIDZĘ MROKI i UWAGA AWARIA.
  Drodzy Panowie.
   Też się nad tym głęboko zastanawiam.
   Choć powiem szczerze, jest mi bliżej w myślach do ich raczej aktorstwa, niż ofiary ofiar.


   Nie chce mi się wierzyć w to, że nie widzą przekrętów, które muszą ukrywać.
   Chociażby tuszowanie takich afer, jak ta z Australii próbująca ukryć pedofili w zborach.
   (Bo chyba są świadomi istnienia światowego rejestru tych ludzi, który posiadają w swoich tajnych aktach i za nieujawnienie którego w sądzie płacili karę)
   Czy wszelkie przekręty związane z tzw., "mieniem Pana".
   Które kilka razy zmieniały swoją tożsamość.
   By ostatecznie nieruchomości w postaci np., Sal Królestwa, na całym świecie stały się własnością Biura Głównego w Warwick w USA.

   Wychodzę z takiego założenia, że skoro my, odkrywcy tego, że to jest szwindel na skalę światową, to wiemy.
   To chyba oni, nie mogą być niezorientowani.
   Przynajmniej w niektórych ciemnych sprawkach tej organizacji.
 
zaznaczenie dodałem

  Estero, absolutnie, powtórzę jeszcze raz, absolutnie, i wszystkie moje wpisy to potwierdzają, nie są to ofiary ofiar. Nigdzie nie napisałem że są to ofiary ofiar, me postrzeganie dotyczy również i tych ca są na dole, co nie mogą sprawdzić tego co ci wstrętni, traktowani z pogardą i nienawiścią odstępcy mówią i piszą?

Uczą fałszu, na który często my im zwracamy uwagę, nie mogą sprawdzić? Ofiary ofiar, nie zmiękczajmy ani nie rozwadniajmy  faktów.

Co Pismo Święte "mówi" o Panu Jezusie, inaczej o czym w kontekście Pana Jezusa "donosi" Biblia, albo jeszcze inaczej, co o Panu Jezusie możemy wyczytać w Piśmie Świętym, a czego uczy ta sekta?

Za zgodą Grzegorza Morawskiego

 

BARDZO CENNE UWAGI

Kto kogo w myśl słów Słowa Bożego, powinien unikać, nie pozdrawiać, skoro to oni "sieją", fałsz i nienawiść.

Jest to zimna wykalkulowana, nastawiona na zysk, sekto-korporacja, dla nich jednostki się nie liczą, choć przytaczają przypowieść o troskliwym pasterzu, jednakże życie to brutalnie weryfikuje, że jest diametralnie inaczej.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2019, 10:05 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline ewa11

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Marzec, 2019, 11:02 »
Może być też tak ,że wiedzą w czym siedzą ,ale maja życie wygodne o pozycji nie wspomnę.R.Franz zostawił to wybrał prawdę .A reszta   siedzą w tym bo gdzie pójdą ,rodzina , ostracyzm,życie całe temu poświęcili.
Mam dokładnie takie same przemyślenia. Dla mnie CK to tak samo ofiary ofiar. Ktoś ich kiedyś zwiódł, ale gdzie pójdą, skoro całe życie temu poświęcili, a poza tym nie potrafią robić nic innego, jak tylko głosić, występować w telewizji internetowej i rządzić organizacją (a władza to coś, co podnieca wiele osób na tym łez padole, czasami nawet bardziej niż kasa). Do tego jeszcze pewnie dochodzi strach przed ostracyzmem. Więc ciągną to i będą ciągnąć, jak długo będzie się dało.


Offline Asturia

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Marzec, 2019, 14:26 »
Dla mnie CK to tak samo ofiary ofiar. Ktoś ich kiedyś zwiódł, ale gdzie pójdą, skoro całe życie temu poświęcili, a poza tym nie potrafią robić nic innego, jak tylko głosić, występować w telewizji internetowej i rządzić organizacją....

oj nie ładnie, nieładnie, trzeba napisać prawdę  ;D ;D
od nowa
... ale gdzie pójdą, skoro całe życie temu poświęcili, a poza tym nie potrafią robić nic innego, jak tylko oszukiwać, manipulować faktami, zatajać pedofilii i na potęgę zająć się hipokryzją ....


a tak ogólnie nikt z nich nie jest ofiarą, tacy jak my, szeregowi ex świadkowie, posiadając minimalną wiedzę o ich przekrętach i ohydnych poczynaniach zostawiliśmy fałsz kosztem zdrowia, nerwów, straty warunkowych przyjaciół i rodziny, a  oni, tam na górze, wiecie ile mają tych sensacyjnych informacji, od ''braci'' z całego świata, od braci Króla, Barbara Anderson kiedy szukała informacji w archiwach natknęła się z aktami ukrytej pedofilii, w tomach, w gigantycznej ilości, i to wszystko w ''piwnicach biura prawdziwej religii'' gdzie to wszystko elegancko leżakuje i dojrzewa, a ile jeszcze mają utajonych spraw? a ilu z braci Króla odeszło po odkryciu, przeczytaniu tych materiałów w oryginalnej wersji, a nie z Youtuba?
nikt tam nie jest ofiarą, ofiarami są ci z Afryki i Azji gdzie świadkowie CK ich uczą najpierw alfabetu aby potem zrobić z nich siedmiokrotne mocnymi niewolnikami
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2019, 14:39 wysłana przez Asturia »


Offline Estera

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #142 dnia: 27 Marzec, 2019, 15:42 »
Estero, absolutnie, powtórzę jeszcze raz, absolutnie, i wszystkie moje wpisy to potwierdzają, nie są to ofiary ofiar. Nigdzie nie napisałem że są to ofiary ofiar, me postrzeganie dotyczy również i tych ca są na dole, co nie mogą sprawdzić tego co ci wstrętni, traktowani z pogardą i nienawiścią odstępcy mówią i piszą?
   WIDZĘ MROKI.
   Wiem, że tak nie napisałeś.
   Uwaga Awaria, stwierdziła, że się zastanawia, a o Tobie napisałam w kontekście Waszej dyskusji.
   Moje stwierdzenie bardziej dotyczyło tego, co zasugerowała Awaria.
   :)
   
oj nie ładnie, nieładnie, trzeba napisać prawdę  ;D ;D
od nowa
... ale gdzie pójdą, skoro całe życie temu poświęcili, a poza tym nie potrafią robić nic innego, jak tylko oszukiwać, manipulować faktami, zatajać pedofilii i na potęgę zająć się hipokryzją ....
a tak ogólnie nikt z nich nie jest ofiarą, tacy jak my, szeregowi ex świadkowie, posiadając minimalną wiedzę o ich przekrętach i ohydnych poczynaniach zostawiliśmy fałsz kosztem zdrowia, nerwów, straty warunkowych przyjaciół i rodziny, a  oni, tam na górze, wiecie ile mają tych sensacyjnych informacji, od ''braci'' z całego świata, od braci Króla, Barbara Anderson kiedy szukała informacji w archiwach natknęła się z aktami ukrytej pedofilii, w tomach, w gigantycznej ilości, i to wszystko w ''piwnicach biura prawdziwej religii'' gdzie to wszystko elegancko leżakuje i dojrzewa, a ile jeszcze mają utajonych spraw? a ilu z braci Króla odeszło po odkryciu, przeczytaniu tych materiałów w oryginalnej wersji, a nie z Youtuba?
nikt tam nie jest ofiarą, ofiarami są ci z Afryki i Azji gdzie świadkowie CK ich uczą najpierw alfabetu aby potem zrobić z nich siedmiokrotne mocnymi niewolnikami
   Asturia.
   To, co tu wyraziłeś, jest najbliższe mojemu sercu z myśleniem o nich.
   Raymond Franz jest tego dobitnym dowodem, podobnie Barbara Anderson, że to nie ofiary ofiar.
   Oni wybrali prawdę, choć nie było im łatwo i nie jest.
   Nikt szybko się rezygnuje z wygodnego życia, życia jak w bajce, odrealnionego totalnie.
   I nie podejmuje się na starość tapetowania ścian, jak to zrobił R.Franz.

   Myślę, że świadomość tam jest wielka, tylko oni nie chcą się zderzyć ze ścianą realnego życia.
   W świecie, gdzie trzeba płacić realne podatki i na każdego dolara zapracować.
   Skoro go można mieć podanego jak na tacy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #143 dnia: 27 Marzec, 2019, 16:33 »
   I tak w kontekście tej mojej wypowiedzi wyżej.
   Kojarzę sobie moment, jakie było drżenie u mnie pionierów specjalnych.
   Jak wiadomo było, że Nadarzyn będzie robił redukcję tych przywilejów o połowę, albo przesunięcia na pionierów stałych.
   Nie wyobrażali sobie, że teraz w tym wieku, po 50-tce, mieliby szukać realnej pracy w tym świecie.
   Po tylu latach służby tylko w terenie.

   To trochę pokazuje, jak wygodne jest tam życie, bez zamartwiania się o to, z czego się ma zapłacić podatki.
   Może im kokosów nie płacą, ale małżeństwo pionierów specjalnych, to 2xkieszonkowe, na które pracować ciężko nie muszą.
   Jak zwykły szeregowy świadek Jehowy.
   (może ktoś wie, jaka to mniej więcej kwota?)
   Plus jakieś gratisy od co bogatszych czy hojniejszych braci, jakieś zaproszenia na obiady, kolacje, wycieczki.
   Opłaty za usługi lekarskie w prezencie.
   Żyć nie umierać, raj na ziemi, bez armagedonu.
   A jednak są tacy jak Raymond Franz, którzy w bardzo podeszłym wieku, zaczęli od zera.
   I dla mnie osobiście, argument, że to są ofiary ofiar, jest jakby nie do przyjęcia.
   Raczej mają świadomość, w czym tkwią!
   :'( :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ewa11

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #144 dnia: 27 Marzec, 2019, 19:08 »
   I tak w kontekście tej mojej wypowiedzi wyżej.
   Kojarzę sobie moment, jakie było drżenie u mnie pionierów specjalnych.
   Jak wiadomo było, że Nadarzyn będzie robił redukcję tych przywilejów o połowę, albo przesunięcia na pionierów stałych.
   Nie wyobrażali sobie, że teraz w tym wieku, po 50-tce, mieliby szukać realnej pracy w tym świecie.
   Po tylu latach służby tylko w terenie.

   To trochę pokazuje, jak wygodne jest tam życie, bez zamartwiania się o to, z czego się ma zapłacić podatki.
   Może im kokosów nie płacą, ale małżeństwo pionierów specjalnych, to 2xkieszonkowe, na które pracować ciężko nie muszą.
   Jak zwykły szeregowy świadek Jehowy.
   (może ktoś wie, jaka to mniej więcej kwota?)
   Plus jakieś gratisy od co bogatszych czy hojniejszych braci, jakieś zaproszenia na obiady, kolacje, wycieczki.
   Opłaty za usługi lekarskie w prezencie.
   Żyć nie umierać, raj na ziemi, bez armagedonu.
   A jednak są tacy jak Raymond Franz, którzy w bardzo podeszłym wieku, zaczęli od zera.
   I dla mnie osobiście, argument, że to są ofiary ofiar, jest jakby nie do przyjęcia.
   Raczej mają świadomość, w czym tkwią!
   :'( :'(
 
Ale pisząc, że są ofiarami ofiar, nie miałam na myśli, że nie wiedzą, w czym tkwią. Na 99,99% wiedzą (nie piszę na 100%, bo na 100% to mało czego można być pewnym na tym łez padole), ale tkwią w tym z powodów, które wymieniłaś i wiele innych osób na tym forum. Jednak nie zmienia to faktu, że ich też kiedyś wprowadzono w błąd. Jeśli źle brzmi, że CK to ofiary ofiar, to może napiszę tak: to zwodziciele, których też kiedyś ktoś zwiódł.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #145 dnia: 27 Marzec, 2019, 20:25 »
No tak już dołączam  :)do dyskusji już na kochanym forum ,czas dla siebie :)

ano tak sie trochę zastanawiam ::) ::)
...no Rolex w US nie jest jakimś cudem techniki ani no  w skrócie
czyś nie osiągalnym,dla Człowieka klasy średniej po prostu do kupienia jako droższy prezent
no oczywiście sa takie po kilkaset tysięcy dolców ale mówimy o tym z ręki Herda

Zastanawia mnie fakt
jaki cymbał przy zdrowych zmysłach rozwarzający "pismo święte" znając je
chcąc je głosić w krajach  trzeciego świata złożył by go na ręce? :o :o 8-) 8-)

Gdzie owoce ducha :o:

MIŁOŚĆ

CIERPLIWOŚĆ

ŻYCZLIWOŚĆ

DOBROĆ

WIARA

ŁAGODNOŚĆ

PANOWANIE NAD SOBĄ

po części macie rację wynika to z opryskowego zachowania
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2019, 20:32 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Storczyk

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #146 dnia: 27 Marzec, 2019, 20:33 »
Jedna z  przyjaciółkek juz 20 lat temu  mi mowila o roku 1975 !Malo glosila do dzis jest tylko statystycznym świadkiem.ale mąż bardzo gorliwy . Udaje,gra  i jej dobrze .Ona moze udawać ja nie.To Zalezy chyba od naszej wrażliwości i struktury psychicznej .Wartościami jakmi sie kierujemy w życiu.Siła psychiczną.Moze w ta stronę.


Offline ewa11

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Marzec, 2019, 20:53 »
No tak już dołączam  :)do dyskusji już na kochanym forum ,czas dla siebie :)

ano tak sie trochę zastanawiam ::) ::)
...no Rolex w US nie jest jakimś cudem techniki ani no  w skrócie
czyś nie osiągalnym,dla Człowieka klasy średniej po prostu do kupienia jako droższy prezent
no oczywiście sa takie po kilkaset tysięcy dolców ale mówimy o tym z ręki Herda

Zastanawia mnie fakt
jaki cymbał przy zdrowych zmysłach rozwarzający "pismo święte" znając je
chcąc je głosić w krajach  trzeciego świata złożył by go na ręce? :o :o 8-) 8-)

Gdzie owoce ducha :o:

MIŁOŚĆ

CIERPLIWOŚĆ

ŻYCZLIWOŚĆ

DOBROĆ

WIARA

ŁAGODNOŚĆ

PANOWANIE NAD SOBĄ

po części macie rację wynika to z opryskowego zachowania
Ech. ludzie bywają mało logiczni, a ich działania mało sensowne. Ale tak bywa, cymbałów niestety nie brakuje.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #148 dnia: 08 Kwiecień, 2019, 09:40 »
                                    czy coś przeoczyłem  :o :o :o :o :o :o czy teraz na pamiątkę pije się whisky
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
                                         nie wiem czy te starsze ciotki namaszczone to wytrzymają
https://www.youtube.com/watch?v=_x5wfZ6xtfQ&t=110s


Offline ewa11

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #149 dnia: 08 Kwiecień, 2019, 10:58 »
Cytat: UWAGA AWARIA link=topic=8001.msg182839#msg182839
to jest ta myśl która nie daje mi spokoju ,czy to ofiary ofiar,czy aktorzy gdzie jest bliżej :o
Zwodziciele, których ktoś kiedyś zwiódł, a teraz oni zwodzą innych.
Albo jak kto woli, mąciciele, którym ktoś kiedyś namącił w głowach, a teraz oni mącą innym.