Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali  (Przeczytany 19013 razy)

Offline matowa

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #150 dnia: 12 Styczeń, 2019, 19:43 »
Bardzo przepraszam, że wyrażam się za mało precyzyjnie. Oczywiście, że nie stawałem w obronie Matowej w sensie zagrożenia jej fizycznemu bezpieczeństwu a w obronie jej opinii subiektywnej, która skłoniła mnie do pewnej refleksji. Otóż poruszyła problem hipotetycznej agresji jaką mogłyby powodować jakieś treści. Otóż ja w latach szkolnych doznawałem agresji ze strony katolickich dzieci. Nie rozwieszam jednak plakatów mówiących o ochronie przed 'katolicką sektą z Watykanu'. Karygodne wydarzenie będące kanwą dla tego wątku było chyba incydentem, ja takich incydentów maiałem kilkadziesiąt. Sorry abece, ale nie myślę idealnie wg Twoich schematów, mam prawo myśleć samodzielnie i nie schematycznie. Tak ostro deklarowałeś się jak przeciwnik przemocy, że można by sądzić, że będzie to też dotyczyć unikania przemocy mentalnej, ale okazuje się, że nie można zdjąć klapek z oczu by spojrzeć szerzej. Prawie jak u ŚJ.  ;)

Dokładnie, tak jak ja, bo BARDZO przykrych doświadczeniach z nie-ŚJ nie piszę o grupie, do której należy, a o samej jednostce. W kosciele się też wiele zamiata pod dywan, proszę Państwa. Wszędzie.
Idąc takim tokiem myślenia, patrząc na to co mnie osobiście się przytrafiło, powinnam walczyć z połową świata... :)

I tak, wyobraźmy sobie rodziców, którzy czytają coś takiego i dyskutują o tym w domu, jako o czymś negatywnym. Dziecko to słyszy, a w szkole, koledze SJ, dokucza. KAŻDA grupa ma coś za uszami i musielibyśmy, jako społeczeństwo, ciągle ze sobą walczyć. Dlatego przesłanie Raymonda Franza jest mi bliskie. Idźmy za swoim sumieniem. I tyle, to cała recepta. Oglądałam wywiad z nim i nie słyszałam ŻADNEJ wypowiedzi, która byłaby nacechowana pejoratywnymi emocjami.

Dodatkowo, pierwszy post też nie jest całkowicie obiektywny. Przedstawia fakty, ale jednak jest nacechowany emocjami - coś jak programy polityczne w TV. Wiecie, niby obiektywnie, ale nie do końca :). Ja staram się być otwarta i dla ŚJ i dla wszystkich innych ludzi, może taka moja natura.

abece - Nie wszyscy mogą się dogadać ze sobą, bo mamy różne charaktery i światopoglądy. Myślę, że między nami jest też spora różnica wiekowa. Inne doświadczenia, inny świat, w którym zostaliśmy wychowali. Wydaje mi się, że warto już zakończyć temat. I nie odbiegać od głównego wątku.


PS. Mam pytanie. Kiedy brat Edward był starszym?
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 19:53 wysłana przez matowa »
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #151 dnia: 12 Styczeń, 2019, 20:01 »
O plakacie wypowiedzi ''666''?? większości na minus, jednak nie zasugerowano z małym wyjątkiem kolejnej sugestii,  jak byłbym na spektaklu Szekspira ' "Tyle hałasu o nic''


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #152 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:12 »
abece - Nie wszyscy mogą się dogadać ze sobą, bo mamy różne charaktery i światopoglądy. Myślę, że między nami jest też spora różnica wiekowa. Inne doświadczenia, inny świat, w którym zostaliśmy wychowali. Wydaje mi się, że warto już zakończyć temat. I nie odbiegać od głównego wątku.
Matowa.
Odniosę się tylko do powyższego, ponieważ mojej opinii obiektywnej nie będę powtarzać w kółko, bo to mnie męczy i nie jest to przyjemne dla nikogo.
Moim zdaniem tworzysz sztuczny konflikt.

Tak jak Ty o mnie myślisz, to co tam sobie wyimaginowalas, to ja myślę, że jesteś kłótliwa, lubisz być w centrum uwagi, za wszelką cenę  mieć swoje ostatnie słowo.

Po co personalnie dywagujesz na mój temat?

Sprowadziłas mnie teraz do Twojego poziomu.

Prawdopodobnie dam Ci ignora, nie lubię mieć doczepionego rzepa, który uwiera i kłuje.

Teraz wróćmy do tematu głównego  z zaznaczeniem, że już nie dam się wciągnąć w dyskusję, która gmatwasz, że się odechciewa w niej zabierać głos.

Jak dla mnie nie piszesz przejrzyście i konkretnie, co tworzy męczący zamęt, może to Twój bark doświadczenia i charakter.




« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 21:19 wysłana przez abece »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #153 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:18 »
AALE....!? ostra jazda...??- nie myliłem się Szekspir jednak ''zmartwychwstał'' i króluje pośród złotego pióra


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #154 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:22 »
AALE....!? ostra jazda...??- nie myliłem się Szekspir jednak ''zmartwychwstał'' i króluje pośród złotego pióra
Nadaszyniak, no jak mi Matowa pociska takimi "argumentami" niskiego poziomu, tak wyszlo.
Nie jestem do opluwania z racji ewentualnego wieku, charakteru, czy doświadczeń życiowych.
Dobranoc Nadaszyniak  ;).
Nie mam czasu i ochoty na prowokowane "kulturalnie"
pyskowki.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 21:26 wysłana przez abece »


Offline matowa

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #155 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:24 »
Matowa.
Odniosę się tylko do powyższego, ponieważ mojej opinii obiektywnej nie będę powtarzać w kółko, bo to mnie męczy i nie jest to przyjemne dla nikogo.
Moim zdaniem tworzysz sztuczny konflikt.

Tak jak Ty o mnie myślisz, to co tam sobie wyimaginowalas, to ja myślę, że jesteś kłótliwa, lubisz być w centrum uwagi, za wszelką cenę  mieć swoje ostatnie słowo.

Po co personalnie dywagujesz na mój temat?

Sprowadziłas mnie teraz do Twojego poziomu.

Prawdopodobnie dam Ci ignora, nie lubię mieć doczepionego rzepa, który uwiera i kłuje.

Teraz wróćmy do tematu głównego  z zaznaczeniem, że już nie dam się wciągnąć w dyskusję, która gmatwasz, że się odechciewa w niej zabierać głos.

Jak dla mnie nie piszesz przejrzyście i konkretnie, co tworzy męczący zamęt, może to Twój bark doświadczenia i charakter.


Odnosisz się  do słów, gdzie zakończyłam dyskusję mówiąc, że możemy mieć równe zdanie i zarzucając mi że dywaguję na Twój temat i tworzę konflikt? Ok, daj ignora. Po co czytasz mojego niskiego poziomu argumenty.

PS. Uważam, że moderacja forum nie życzy sobie kłótni, więc naprawdę, to moja ostatnia wiadomość. Jak napiszesz kolejną, zarzucając mi, że "chcę mieć ostatnie słowo" również pokażesz, że Ty chcesz je mieć - to działa w dwie strony :).
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 21:26 wysłana przez matowa »
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #156 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:29 »

Odnosisz się  do słów, gdzie zakończyłam dyskusję mówiąc, że możemy mieć równe zdanie i zarzucając mi że dywaguję na Twój temat i tworzę konflikt? Ok, daj ignora. Po co czytasz mojego niskiego poziomu argumenty.

PS. Uważam, że moderacja forum nie życzy sobie kłótni, więc naprawdę, to moja ostatnia wiadomość. Jak napiszesz kolejną, zarzucając mi, że "chcę mieć ostatnie słowo" również pokażesz, że Ty chcesz je mieć - to działa w dwie strony :).
Matowa jesteś dla mnie męcząca, drążysz mnie jak rak, bo inaczej myślę.

Nie jesteś w moim odczuciu odpowiednim dyskutantem dla mnie.

Miałaś się trzymać głównego wątku.

Ignor.

Dobranoc :).

Zabierz ten swój lubik, bo nie pachnie ładnie.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 21:32 wysłana przez abece »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #157 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:31 »
Moze  niepopularne będzie takie stwierdzenie na tym forum ,ale w zborze nie spotkałem jakiś szczególnie złych starszych,nie było jakiś agresywnych ,chorych psychicznie starszych,owszem zdażali się głupcy ale to tyle.

Mnie jeden krewki zagroził rękoczynem.


Offline matowa

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:34 »
Z racji, że mogę spokojnie wrócić do głównego wątku: czy ktoś wie, od kiedy brat Edward nie jest starszym? Proszę o informację.

Dwa, ja też znam przypadek agresywnego starszego "w obronie imienia Bożego" :).
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:40 »
Z racji, że mogę spokojnie wrócić do głównego wątku: czy ktoś wie, od kiedy brat Edward nie jest starszym? Proszę o informację.

Dwa, ja też znam przypadek agresywnego starszego "w obronie imienia Bożego" :).
Pogrywasz dalej.
Mogłaś wrócić spokojnie do głównego wątku, ale najpierw musiałaś dowalic "argumentami" ponizajacymi mnie.
Nie żeby mi CZEGOŚ ubyło, moja odp. Tobie, była dla ZASADY.



« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 21:45 wysłana przez abece »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:41 »
Nadaszyniak, no jak mi Matowa pociska takimi "argumentami" niskiego poziomu, tak wyszlo.
Nie jestem do opluwania z racji ewentualnego wieku, charakteru, czy doświadczeń życiowych.
Dobranoc Nadaszyniak  ;).
Nie mam czasu i ochoty na prowokowane "kulturalnie"
pyskowki.
abece- z przykrością muszę stwierdzić: NIE ROZUMIĘ tego postu.
Odpowiadam za to co napisałem, nie za to co zrozumiałeś  :)


Offline matowa

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:44 »
Pogrywasz dalej.
Mogłaś wrócić spokojnie do głównego wątku, ale najpierw musiałaś dowalic "argumentami" ponizajacymi mnie.
Nie żeby mi CZEGOŚ ubyło, moja odp. Tobie, była dla ZASADY.

Nie wiem o co chodzi z ignorem, ale myślałam, że to znaczy, że nie zobaczysz mojego postu już więcej.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Ola

  • Gość
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:44 »
abece- z przykrością muszę stwierdzić: NIE ROZUMIĘ tego postu.
Odpowiadam za to co napisałem, nie za to co zrozumiałeś  :)

Czytam również i wniosek mam taki... poniżej krytyki... coś chyba poszło nie tak...


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #163 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:50 »
abece- z przykrością muszę stwierdzić: NIE ROZUMIĘ tego postu.
Odpowiadam za to co napisałem, nie za to co zrozumiałeś  :)
To już wyjaśniam., prostuje i dla Ciebie i dla Oli, dla Wszystkich.

Tak, Nadaszyniak,  spieszę się.
Źle w pośpiechu moja odpowiedź  na Twój post została napisana.

Gdy pisałeś "ale jazda" zostało to odebrane przeze mnie BŁĘDNIE,  w związku z  odpisywaniem Matowej.

NADASZYNIAK BARDZO PRZEPRASZAM ZA POMYŁKĘ.
I DZIĘKUJĘ ZA ZWRÓCENIE MI UWAGI.


PS. Do ciągle czepiajacej się mnie Matowej.
       Wróć spokojnie do głównego wątku.
       Nie, że Moderacja nie chce kłótni, ja nie chcę kłótni, więc nie prowokuj.
       Nie ponizaj ze względu na wiek, charakter i doświadczenie życiowe.
       Będę Twoj post widzieć, nie odpowiadając Tobie, taki ignor.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2019, 22:01 wysłana przez abece »


Ola

  • Gość
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #164 dnia: 12 Styczeń, 2019, 21:54 »
To już wyjaśniam., prostuje i dla Ciebie i dla Oli, dla Wszystkich.

Tak, Nadaszyniak,  spieszę się.
Źle w pośpiechu moja odpowiedź  na Twój post została napisana.

Gdy pisałeś "ale jazda" zostało to odebrane przeze mnie BŁĘDNIE,  w związku z  odpisywaniem Matowej.

NADASZYNIAK BARDZO PRZEPRASZAM ZA POMYŁKĘ.

Ale mi chodzi ogólnie o ten wątek... coś poszło chyba nie tak...