Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 49697 razy)

Offline vincent

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #150 dnia: 25 Grudzień, 2018, 23:17 »
Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem.
Ujawnienie w TV publikacji "Paście trzodę Bożą" było prawdziwym strzałem w kolano JW w Polsce. Mnie cieszy niezmiernie fakt, że wielu moich znajomych, często betonowych do tej pory, zaczyna dostrzegać destrukcyjny wpływ tego sekciarstwa w swoim życiu i otoczeniu.
Tomek, Maciek i Agata dali super materiał na studium i uważam, że to powinien być obowiązkowy broadcasting dla zainteresowanych by na trwałe wyryło im się w pamięci, że JW to po prostu sekta która werbuje w większości słabe osobniki (pod różnymi względami), wyciska jak cytrynę i póżniej jeszcze wbija w poczucie winy i depresję.
Stek bzdur i śmiesznych zasad rodem z potępionych w Biblii faryzeuszy, skutecznie zaczyna odpierać myślących ludzi których całe szczęście jak widać po statystykach jest co raz więcej.
Ciekawe co na to Nadarzyn...Jak to co ? NIC NIC NIC. Boją się i tyle. Z resztą o czym mają dyskutować skoro zdają sobie doskonale sprawę, że to tonie i, że tak naprawdę nic tego nie zatrzyma. Nie mają argumentów więc wolą to przetrzymać i przemilczeć a w razie czego wyślą od drzwi do drzwi swoich wiernych sług jak to powiedział Splaine w jednym ze zgromadzeń :) Niech oni świecą oczami przed ludzmi i robią z siebie idiotów.
Czas pisać list. Zmotywowaliście mnie ostatnimi posunięciami. Mój czas formalnego bycia w tej sekcie dobiega końca. Co raz częściej zdaję sobie sprawę z tego, że najzwyczajniej w świecie nic mnie tam nie trzyma, nie mam tam całe szczęście znajomnych lub osób na których jakoś mi bardzo zależy. Wiem też, że te osoby w imię głupich zasad by się mnie wyparli przy najbliższej możliwej okazji więc po co tam być ? Jestem dla nich wrzodem na du*ie tak jak oni dla mnie :)
Pozdrawiam Was jeszcze raz kochani. Agatko, Tomku i Maćku - dziękuję Wam jeszcze raz za poświęcenie i wkład.
Bardzo chętnie umówiłbym się z Wami na przysłowiowego browarka czy drinka i pogadał i uścisnął Wam dłoń.
Tobie Tomku dziękuję podwójnie za to, że dwiema rozmowami telefonicznymi, pomogłeś mi spojrzeć na pewne sprawy inaczej i zadałeś sobie trud by wysłać mi ciekawe materiały na temat JW które otworzyły oczy również mojej kochanej żonie :) Jestem Ci ogromnie wdzięczny !
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 23:21 wysłana przez vincent »


Offline Kachinas

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #151 dnia: 25 Grudzień, 2018, 23:29 »
Sorki że schodzę z tematu, możecie wrzucić linka z chęcią obejrzę.
Ja mam to samo, jak widzę tych ludzi lecących że srebrnymi mieczami lub stojących przy wózku to najzwyczajniej mi ich żal. Może część z nich się ocknie kiedyś, ja planuje jak zakończyć definitywnie temat raz na zawsze i myślę że rok 2019 będzie właśnie końcem pewnej historii. Szkoda że dopiero tak późno. Szkoda tych lat.
Pozdrawiam serdecznie


Offline vincent

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #152 dnia: 25 Grudzień, 2018, 23:33 »
Sorki że schodzę z tematu, możecie wrzucić linka z chęcią obejrzę.
Ja mam to samo, jak widzę tych ludzi lecących że srebrnymi mieczami lub stojących przy wózku to najzwyczajniej mi ich żal. Może część z nich się ocknie kiedyś, ja planuje jak zakończyć definitywnie temat raz na zawsze i myślę że rok 2019 będzie właśnie końcem pewnej historii. Szkoda że dopiero tak późno. Szkoda tych lat.
Pozdrawiam serdecznie
Na 1 stronie masz


Offline Mefiboszet

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Grudzień, 2018, 08:48 »
Ma ktoś jakieś inne namiary by obejrzeć ten odcinek skandalistów ? Chodzi mi o inny niż wts archive tv bo tam mi się tak tnie ze nie idzie obejrzeć


Offline Stanisław Klocek

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Grudzień, 2018, 10:17 »
Ma ktoś jakieś inne namiary by obejrzeć ten odcinek skandalistów ? Chodzi mi o inny niż wts archive tv bo tam mi się tak tnie ze nie idzie obejrzeć
Być może łatwiej byłoby odtwarzać z YouTube, ale nie wiem dlaczego nie zgadza się Tomasz Smolarek (KaiserSoze)? Zresztą sam zobacz, gdy chciałem wrzucić na YT pierwszych "Skandalistów".  Maciej Trębacz (mav) tak to uzasadnił. Nie rozumię niechęci do YT? Przecież wzrosłaby oglądalność.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 10:31 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline salvat

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Grudzień, 2018, 11:01 »
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 11:04 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Grudzień, 2018, 11:27 »
Ma ktoś jakieś inne namiary by obejrzeć ten odcinek skandalistów ? Chodzi mi o inny niż wts archive tv bo tam mi się tak tnie ze nie idzie obejrzeć

czy moge poprosić o linka z którego mozna pobrać cały program? Mam słaby net i nawet nie próbuję "oglądać z sieci" bo co chwile mi przerywa i staje itd. wolę sciągnąć cały (choćby 3 lub 4 gb) plik i obejrzeć na komputerze

Bezpośrednie linki do plików do pobrania (należy kliknąć prawym i wybrać "zapisz jako"): https://static2.wtsarchive.com/skandalisci2.mp4 lub https://tv.wtsarchive.com/skandalisci2.mp4

Niedługo pewnie pojawi się też oficjalne nagranie na stronie Polsat News, poprzednie ukazało się kilka dni po emisji, ale teraz w międzyczasie mamy święta więc pewnie dlatego się opóźniło.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 11:42 wysłana przez mav »


Offline abece

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #157 dnia: 26 Grudzień, 2018, 11:27 »
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/swiadkowie-jehowy-w-mediach/ex-sj-w-skandalistach-tv-polsat/msg162160/#msg162160
Napisane, że kaprys.
Przekaz z YT ma większy zasięg,  będzie mniejszy.
PS.
"Nie naskoczcie na mnie", nie jestem niczym wrogiem, oprócz orga jako destrukcyjnego systemu.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 11:53 wysłana przez abece »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #158 dnia: 26 Grudzień, 2018, 13:09 »
     Bardzo fajny program, niech ludzie się dowiadują jak to działa. Wiele osób postronnych, które znają śJ jako tych ogólnie cacanych było w szoku, że to taka piekielna machina.
Będąc na zakupach spotkałam znajomego, który pytał czy tak tam jest jak mówili. Potwierdziła w odpowiedzi (od niego, a później kilku innych osób) usłyszałam...ja pier...

Maciek, jesteś stworzony do takich misji, urodziłeś się po to aby być... odstępca do kontaktów z mediami.  ;D

Gadałam z sąsiadką po programie, była zniesmaczona zasadami, a na odchodne rzuciła...a temu z tą książką to ja bym we wszystko uwierzyła.  ;D
Pytała czy jesteś taki sympatyczny, czy to tylko tak na potrzeby mediów?  Pewnie, że jesteś jakby mogło być inaczej.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 13:17 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline abece

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #159 dnia: 26 Grudzień, 2018, 13:32 »
My oglądaliśmy program w czwórkę, w tym jeden ŚJ, który wytrwal 20 minut a w tym dwa razy wyszedł z pokoju, mówiąc, że odstępcy kłamią, czego udowodnić nie potrafił, gdyż znam org. od urodzenia i z bezsilności wychodził.
Było mi go zwyczajnie żal. Miota się między prawda a falszem w org.
Sami najlepiej wiemy, co to znaczy, jak jest ciężko otworzyć umysł na PRAWDE o org. ŚJ, przebolec to, nawet odchorowac itd.
Następne ziarno zasiane, dzięki właśnie też temu programowi, gdzie nasi drodzy ex ŚJ wystąpili, podziękowań nigdy za dużo, za to że pomagają na większą skalę, jaką daje tv.
I na tym jeszcze nie koniec, jest kilka osób zainteresowanych tematem, więc po Świętach otrzymają namiary na ten program.
Tak że jeszcze raz dzięki, a czemu nie.
Jak się to mówi, z pierwszej ręki niech wiedzą o mojej wdzięczności za podjęcie się tematu w tv.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 13:58 wysłana przez abece »


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #160 dnia: 26 Grudzień, 2018, 17:02 »
Maciek, jesteś stworzony do takich misji, urodziłeś się po to aby być... odstępca do kontaktów z mediami.  ;D

To prawda, bardzo przyjemnie się Was oglądało. 
Mówiliście spokojnie, rozważnie, widać było, że panujecie nad dyskusją.

Mam tylko jedną uwagę.
Nie mogę się zgodzić z tym co powiedzieliście o 'rózdze karności'.
Pewno wynika to z Waszych doświadczeń, ale nasze są całkiem inne. Bicie dzieci zawsze było naganne (w zborach w których byliśmy) a 'rózga karności' traktowana symbolicznie.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101992647

SJ mogą wykorzystać taki fragment aby podważyć cały materiał, który był naprawdę dobry.
Bardo spodobało mi się to co napisał Disorder

Moje "czepialstwo" o szczegóły wynika z doświadczenia, że ze ŚJ trzeba rozmawiać z chirurgiczną precyzją. Przyczepią się każdego szczegółu, (...) To, że oni mogą sypać cytatami wyrwanymi z kontekstu, "pewnymi naukowcami" i "pewnymi encyklopediami" to już inna bajka. My musimy być bardzo dokładni jeśli chcemy zawalczyć o tych ludzi.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #161 dnia: 26 Grudzień, 2018, 17:29 »
moje trzy grosze:
W macierzystym zborze, było małżeństwo, które podczas zebrania jedno z rodziców wyprowadzało dzieciaka do toalety, wracało zawsze zapłakane- czym można takie zachowanie tłumaczyć..?
Na letnim zlocie w ckS- w dolnej części, gdzie woda spływała non-stop strumieniami, przychodził rodzic z swoją pociechą zamykał kabinowe drzwi z ich kierunku dochodziły wrzaski, krzyki, łkania dziecka -  tzw.biblijna ''rózga karności'' to dłoń mocnego mężczyzny lądującą na pupie dziecka, kiedyś byłem świadkiem zdarzenia - ojciec był tak wściekły na  siedmioletniego syna, że w kabinie nie bił lecz tłuk bez opamiętania dziecko- na krzyki chłopca wparowałem wraz z innym i ku przerażeniu widziałem jak sadysta bił po twarzy chłopca, to było w miejscu publicznym a co dopiero musiało odbywać się w domu za zamkniętymi drzwiami oprawcy!!!


Offline abece

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #162 dnia: 26 Grudzień, 2018, 17:31 »
To prawda, bardzo przyjemnie się Was oglądało. 
Mówiliście spokojnie, rozważnie, widać było, że panujecie nad dyskusją.

Mam tylko jedną uwagę.
Nie mogę się zgodzić z tym co powiedzieliście o 'rózdze karności'.
Pewno wynika to z Waszych doświadczeń, ale nasze są całkiem inne. Bicie dzieci zawsze było naganne (w zborach w których byliśmy) a 'rózga karności' traktowana symbolicznie.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101992647

SJ mogą wykorzystać taki fragment aby podważyć cały materiał, który był naprawdę dobry.
Bardo spodobało mi się to co napisał Disorder
To o czym piszesz, co do stosowania  "rozgi karnosci" u nas w dwóch zborach, gdzie los mnie usadowil niestety nie było stosowane symbolicznie.
Dzieci były bite po pupie, poszturchiwane, jedno mialo wykrecane uszy do czerwonosci.
Dzieci płakały po klapsach, a to dwulatki, to zatkało się im usta, aż się dlawily.
No bo przecież przeszkadzają "szanownym" dorosłym, którzy o rozdze karnosci pouczali.
Ile to razy człowiek chciał stamtąd wyjść i nigdy nie wracać.
Niestety uwiklanie w sekte jest porazajace.
A spróbował byś nie wyjść do toalety by dać klapsy, gdy dziecko przeszkadzało, to wzrokiem by Cię zabili, patrzyli i patrzyli, wymuszali konkretne działania.
Lata 80/90.
Az nie mogę tego wspominać, bo zaczynam się źle czuć.
PS.
Tak jak pisze Nadaszyniak, wrzaski, lkania, krzyki, czerwone oczka, ślinka z ust splywala, dzieciaki zasmarkane od płaczu.
Potwierdzam.
🙁.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 17:44 wysłana przez abece »


Offline Wilk

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #163 dnia: 26 Grudzień, 2018, 17:50 »
Jak by ktoś potrzebował to zamieszczam link z materiałem do CDA:

https://www.cda.pl/video/29102768e


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #164 dnia: 26 Grudzień, 2018, 18:29 »
Nie mogę się zgodzić z tym co powiedzieliście o 'rózdze karności'.
Pewno wynika to z Waszych doświadczeń, ale nasze są całkiem inne. Bicie dzieci zawsze było naganne (w zborach w których byliśmy) a 'rózga karności' traktowana symbolicznie.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101992647

W takim razie w zborach w których Wy byliście najwyraźniej nie stosowano zaleceń niewolnika w tej kwestii (i całe szczęście). Nawet w artykule, który wstawiłeś jest napisane: "Kara cielesna na ogół wchodzi w grę dopiero wtedy, gdy zawodzą inne metody". A więc karcenie cielesne nie jest wg tego artykułu naganne, a jedynie uznane za ostateczność. Inne publikacje wypowiadały się w tej sprawie bardziej dosadnie:

Szczęście rodzinne, s. 132: Sprawienie dziecku lania może uratować mu życie, gdyż Słowo Boże mówi: „Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz — nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu [grobu] zachowasz mu duszę” oraz: „W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd” (Przysłów 23:13, 14; 22:15). Jeżeli rodzicom leży na sercu dobro dzieci, to nie zechcą wskutek słabości lub obojętności zrezygnować z trzymania ich w ryzach.

Wnikliwe poznawanie Pism, tom 1, s. 1194: „Rózga” niekiedy symbolizuje też władzę rodziców nad dziećmi. Księga Przysłów wielokrotnie nawiązuje do tej władzy, która obejmuje wszelkie formy karcenia, nie wyłączając wymierzania kary za pomocą literalnej rózgi.

Nie powiedzieliśmy w programie, że ŚJ znęcają się nad dziećmi, a jedynie, że używają tej literalnej "rózgi karności" jako metody wychowawczej, co jest wyraźnie potwierdzone w powyższych cytatach.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2018, 18:31 wysłana przez mav »