Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe  (Przeczytany 21933 razy)

Offline abece

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Grudzień, 2018, 21:17 »
Jest pewna niekonsekwencja, bo nieochrzczonych głosicieli zaliczają jakby do ŚJ.
Tytuł tabeli tak ogłasza:

*** yb17 s. 178 Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016 ***
Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016


A przecież wliczani nieochrzczeni głosiciele nie są ŚJ. :)
Kłaniam się nisko, jak szybko podałeś info.

No cóż, osobiście nie akceptuje tej "małej niekonsekwencji."
Nie są rzetelni,  jakieś zwyżki robią w statystykach na nieochrzczonych a zaliczonych  do głosicieli, no tak można by rzec, liczą głosicieli, tylko jakim to prawem liczą ich jako jakby ochrzczonych ŚJ, a takimi nie są, i tak to w świat puszczają.
"Glosiciele", SJ ochrzczeni, to już nie glosiciele, nie zaliczani jako ŚJ "glosiciele" do statystyk.
Haha jaki bałagan, jak dla mnie. Ktoś może widzieć sprawę inaczej, Jego do tego prawo.
No tak, ich folwark.

Tylko jakby się dowiedzieć  na teraz, ilu tak co do jednego człowieka na świecie jest ochrzczonych, nieczynnych.
Takich, co zdają fikcyjne godziny, nie wierzą w ich doktryny.

Kumulacja może zawierać się w podanych % spadku, no szkoda, że moje życzenie, to marzenie ściętej głowy😃.

Satysfakcjonowala by mnie statystyka, gdzie jest wyszczegolnione: ilość nieglosicieli, ochrzczonych ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 21:55 wysłana przez abece »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Grudzień, 2018, 22:25 »
Jak ktoś nabałagani i jest niechrzczonym głosicielem, to mówią: ten człowiek nie jest ŚJ. Czysta organizacja. :-\
Sam znałem takie sytuacje.

Ale godziny tego faceta chcą mieć. :)

Ooo jak piszą:

   „Nadzorcy cieszą się, gdy ktoś nowy chce służyć Bogu. Nie będą się po nim spodziewać głębokiej wiedzy, jaką posiadły osoby ochrzczone i bardziej zaawansowane w poznaniu prawdy, od których wymaga się więcej. (...) Obaj starsi poinformują zainteresowanego, że kto się nadaje do podjęcia służby i uczestniczy w niej, może zdawać sprawozdania z wykonanej pracy, i w kartotece zborowej zostanie dla niego założona »karta sprawozdań głosiciela«. Będzie to potwierdzeniem jego przynależności do teokratycznej organizacji Świadków Jehowy oraz podporządkowania się jej” (Strażnica Nr 6, 1989 s. 17).

To jest kombinowanie.


Offline abece

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Grudzień, 2018, 22:29 »
Jak ktoś nabałagani i jest niechrzczonym głosicielem, to mówią: ten człowiek nie jest ŚJ. Czysta organizacja. :-\
Sam znałem takie sytuacje.

Ale godziny tego faceta chcą mieć. :)

Ooo jak piszą:

   „Nadzorcy cieszą się, gdy ktoś nowy chce służyć Bogu. Nie będą się po nim spodziewać głębokiej wiedzy, jaką posiadły osoby ochrzczone i bardziej zaawansowane w poznaniu prawdy, od których wymaga się więcej. (...) Obaj starsi poinformują zainteresowanego, że kto się nadaje do podjęcia służby i uczestniczy w niej, może zdawać sprawozdania z wykonanej pracy, i w kartotece zborowej zostanie dla niego założona »karta sprawozdań głosiciela«. Będzie to potwierdzeniem jego przynależności do teokratycznej organizacji Świadków Jehowy oraz podporządkowania się jej” (Strażnica Nr 6, 1989 s. 17).

To jest kombinowanie.
Roszado, słuszne moim zdaniem jest Twoje spostrzeżenie.
Podsumowanie, jako kombinacja w punkt.
I to:
Posiadanie karty sprawozdań glosiciela = przynależność do org. ŚJ  ??? Ot tak, bez chrztu  :o.
Co  i jak chcą, to mogą, a kto bogatemu zabroni 😃.

 
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 22:35 wysłana przez abece »


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Grudzień, 2018, 22:33 »
Przecież danych jeszcze  nie podano oficjalnie. Post pierwszy podaje, co wypłynęło.

Pewnie będzie ok. 19 000.

2015 r. – 15 177 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 176).
2016 r. – 18 013 osób (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 177).
2017 r. – 18 564 osoby (Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2017).

Szkoda że nie podają średniej wieku ilu umiera każdego roku i ilu przychodzi
wtedy byłoby jasne








Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Grudzień, 2018, 22:40 »
Teraz to większość młodzi, jak Sanderson. Starzy wymarli wraz z F. Franzem.
Ostatni ze starej ekipy zmarli w 2010 (Jaracz i Barr; no i w tym samym roku R. Franz).


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Grudzień, 2018, 22:55 »
Teraz to większość młodzi, jak Sanderson. Starzy wymarli wraz z F. Franzem.
Ostatni ze starej ekipy zmarli w 2010 (Jaracz i Barr; no i w tym samym roku R. Franz).
Większość pomazańców to jednak anonimowi goście i kobiety


Offline Estera

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Grudzień, 2018, 23:11 »
Czekam na dzień, aż zostanie tam tylko 8 osób. 
   Salome.
   Może lepiej, żeby i 8 osób nie zostało.
   Zobacz, co się stało, jak Noe z rodziną do arki wszedł.
   😉
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Grudzień, 2018, 00:40 »
   Salome.
   Może lepiej, żeby i 8 osób nie zostało.
   Zobacz, co się stało, jak Noe z rodziną do arki wszedł.
   😉
Opowieść o Noe to tylko metafora.


Offline Bożydar

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Grudzień, 2018, 01:09 »
Ciężko powiedzieć czy ŚJ jest 8 czy 5 mln. W tej sprytnej machinie już nic mnie nie zaskoczy...
Poza tym należy zakładać, że w bidnych landach świata biedota masowo łyka plasikową "prawdę" o gruszkach na wierzbie i tam jest spory przyrost pelikanów.
Z kolei w takiej PL owieczki odchodzą naprawdę masowo. Ogólnie kraje zachodnie i cywilizowane nie dają wzrostu liczebnego, a raczej finansowy dla CK.
Należy też pamiętać, że nawet z kilku mln ŚJ pozyskać potomstwo w liczbie 100 tyś to nie jakiś problem - zwłaszcza w krajach niecywilizowanych, nieuprzemysłowionych, nieuświadomionych - gdzie w każdej rodzinie są dzieci (nie jedno dziecko) i nie ma trendów zachodnich.

Osobiście interesuję się bardziej tendencją do opuszczania organizacji przez ŚJ. Na tym bym się skupił, bo to jest czynnik, który rozwali machinę JW od środka i zewnątrz.

Co do szafowania pewnikami czy coś jest teorią spiskową czy nie... Najlepiej używać przedrostka "wg mnie, w moim odczuciu, moim zdaniem (IMHO), tak to widzę". Pisanie na zasadzie "no weźcie nie piszcie tak bo wyjdzie, że byliśmy oszustami w JW" jest subiektywnym odbiorem komunikatu, że coś może być sfałszowane nie przez szaraków (którymi są nawet starsi) tylko Warwick. A swoją drogą... wszyscy byliśmy oszustami i hipokrytami w JW więc nie wiem dlaczego się burzyć nawet na to stwierdzenie.

Prawda o prawdzie była, jest i będzie taka sama - kreowana za pomocą propagandy, której częścią są wykresy (pokolenie), tabelki, schematy i sinusoidy oraz STATYSTYKI jakie omawiamy. Nie łudźmy się, CK nie przebiera w środkach. Gwałconych dzieciaków im nie żal, to liczbami się nie mogą pobawić?
Ta religia jest obliczona na przyrost więc nawet jeśli go nie ma to i tak będzie. Po kilkunastu latach ściamniania będzie się robiła spora przepaść.

Czas pokaże kto miał lepszego czuja. Teraz niech każdy wyraża spoje zdanie, bo po to jest forum. A jeśli coś jest usuwane, bo admin ma inne poglądy to nie wiem czy to byłoby rozwojowe dla forum. Oby nie doszło do powstania CK na tym forum.  :P ;D  Ostatnią rzeczą jaką polecam jest pozjadanie wszystkich rozumów. Wtedy budzą się potwory i pierścień chce więcej ;)

Ave
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2018, 01:12 wysłana przez Bożydar »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Grudzień, 2018, 10:51 »
W Afryce łatwiej sprzedać ludziom leżenie, "każdy pod swoją figą". :-\
U nas figi w delikatesach, a leżenie w SPA. ;D


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Grudzień, 2018, 20:58 »
Dziś była aktualizacja płytki ang. Watchtower Library, ale nadal nie ma Sprawozdania za 2018. :(


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Grudzień, 2018, 21:21 »
Dziś była aktualizacja płytki ang. Watchtower Library, ale nadal nie ma Sprawozdania za 2018. :(

Myślę, że nie będzie. Teraz Jehowa (patrz: ciemny lud) już tego nie potrzebuje. Nie ma co snuć domysłów o bliskości końca na podstawie statystyk. Niektórzy tak czynili, ale Jehowa tego sobie może nie życzyć.
Zamiast snuć domysły o bliskości końca na podstawie ilości głosicieli i chrztów, lepiej jednak po prostu rano wyruszyć z wózeczkiem do miejsca stania i głoszenia. W ten sposób zaskarbimy sobie jego przychylność w tych końcowych dniach końca.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Grudzień, 2018, 21:28 »
No to widać ty coś snułeś, na podstawie liczb co do końca. ;)


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Grudzień, 2018, 22:04 »
No to widać ty coś snułeś, na podstawie liczb co do końca. ;)
Wszyscy to robimy jaramy się statystykami. Niektórzy bardziej.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Grudzień, 2018, 22:34 »
Wszyscy to robimy jaramy się statystykami. Niektórzy bardziej.
No niestety ja uważam, że wielu forumowiczów na zbytni optymizm co do spadku.
Ja chciałbym by było -1%
Mnie one nie jarają, ale skoro raz je zebrałem, to teraz wystarczy mi jeden rok dodać. To nie absorbuje. Mam co pisać na inne tematy.
Czeka na mnie kilka artykułów, ale z powodu forum idzie to wolniej niżbym chciał. :-\