Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe  (Przeczytany 21893 razy)

Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Grudzień, 2018, 13:55 »
Poza tym, słyszałem, że jako uczestników kongresów liczy się nawet dzieci trzymane na rękach. ;D
Może jeszcze te w łonie liczyć? ;)


Offline John

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Grudzień, 2018, 14:02 »
Na pewnej grupie fb zajmującą się tematyką śJ przeczytałem wpis, że jak w 2017 r było 118 tyś. głosicieli, to takich naprawdę głoszących, a nie kombinujących, raportujących godzinę, jak głoszą 15 min, to może jest z 70 tyś. Nie wiem co o tym myśleć.

święta prawda ...

tylko że te 15 minut zbiera się do czasu aż będzie pełna godzina i wtedy wysyła się raport do BO ...

15 X 4 = 60 min czyli godzina

na formularzu S-21 wpisywało się 15 min przez 4 mc a potem 1H

sekretarz był za to odpowiedzialny ...

i stąd mogą być różnice w danych liczbowych

John



Offline Salome

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Grudzień, 2018, 14:48 »
Salome dlaczego od razu czujesz się atakowana tylko dlatego, że ktoś się z Tobą nie zgadza? Napisałaś, że masz wolność zdania i poglądów i to jest święta prawda. Nikt Ci tego tutaj nie odbiera. Ale to działa też w dwie strony. Inni mają prawo inaczej odbierać daną sytuację i pozwól im również to zdanie wyrażać publicznie. Dlaczego nie możesz tego po prostu przyjąć i zaakceptować, zamiast pisać wypracowania na temat narzucania zdania, agitowania do swoich przekonań, zakładania piór kaczki, wyrzucaniu wątków itp.? Bo tworzysz w ten sposób z siebie męczennika choć nikt Ciebie tutaj nie prześladuje.


Nigdy nie robię z siebie męczennika. To nie jest w moim charakterze. Natomiast widzę jak zlatują się kruki i jak w subiektywny sposób są traktowane pewne tematy na forum. To dlatego właśnie kilka silnych osobowości, które naprawdę sporo wnosiły do tego forum merytorycznie postanowiło odejść. Mam do Ciebie pretensje, że sobie niedemokratycznie zadecydowałeś o wywaleniu wątku o programowaniu w kosmos. Nie przeszło mi. Mam prawo czuć, że za chwilę zrobisz to samo w innych tematach. Wszystko można uznać za teorie spiskowe. Całe to forum to poniekąd spisek odstępców. I nie karć mnie proszę bo za tym nie przepadam.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 14:51 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Martin

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Grudzień, 2018, 15:05 »
Ale piękna gównoburza się zrobiła.  :D Myślałem, że to będzie kolejny, niepopularny wątek poświęcony analizie danych, a tu proszę - niespodzianka.  :) Spiski, oszustwa, bany, odejścia - to jest to!  :D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline abece

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Grudzień, 2018, 15:35 »
Ale piękna gównoburza się zrobiła.  :D Myślałem, że to będzie kolejny, niepopularny wątek poświęcony analizie danych, a tu proszę - niespodzianka.  :) Spiski, oszustwa, bany, odejścia - to jest to!  :D
Temat ciekawy.
Owszem, życzę tej korporacji z USA upadku, a najlepiej, by było to jak najprędzej.
By statystyki szły w dół.
Ogrom zniszczonych rodzin!
Niepotrzebnych śmierci z powodu z palca wyssanej doktryny o zabranianiu przyjęcia transfuzji krwi dla ratowania życia!
Siedzenia w więzieniach za odmowę służby wojskowej, gdy korpo WTS należała do ONZ!
Śmierci z powodu samobójstw po odrzuceniu przez rodzinę, do czego przymusza ck swoimi pokretnymi naukami!
Ukrywanie pedofilów w zborach!
Choroby psychiczne, czy depresję ujawniające się po praniu mózgu w tej korpo sekcie!
Itd.
I tak, to moje zyczeniowe myślenie, i cieszy mnie każdy minimalny spadek w statystykach.


Coś jacyś przewrazliwieni niektórzy, by samodzielne myślenie, wyciaganie wniosków, podzielenie się nimi, PODDAWANIE W WĄTPLIWOŚĆ INFORMACJI ZAWSZE  i TYLKO podciągnąć pod teorie spiskowe.

To co dawniej, lata wstecz nazywano, wysmiewano jako teorie spiskowe po latach okazywało się rzeczywistością.
Przykłady do znalezienia. Dla chcącego nic trudnego.
Moze, by nie gownoburzyc, to powinno iść po jednej myśli, bez różnorodności zdań.
To już było.
Dlatego nas nie ma w korpo sekcie, a następnych wielu na wylocie.

Nie chcesz gownoburz, nie dokłada się do nich.

Nie dokładając do gownoburz, nie będzie gownoburzohuraganow skutkujacych odejsciami, pozegnaniami, zranionymi uczuciami itd.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 15:52 wysłana przez abece »


Offline RenlyB

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Grudzień, 2018, 15:50 »
2017 r. – nie podano przeciętnej liczby głosicieli (najwyższa: 118 036), spadek -1% (wg najwyższej -2%, dokładnie o -1,6% (Sprawozdanie z działalności w poszczególnych krajach 2018).

Czy dobrze rozumiem, że w zeszłym roku nie podali nigdzie średniej liczby głosicieli? Tylko najwyższą? Tak teraz będą pokazywali dane?
Skoro najwyższa spadła o prawie 2% to przeciętna też musiała polecieć na łeb na szyję ;)
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." J.Goebbels


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Grudzień, 2018, 16:32 »
Czy dobrze rozumiem, że w zeszłym roku nie podali nigdzie średniej liczby głosicieli? Tylko najwyższą? Tak teraz będą pokazywali dane?
Skoro najwyższa spadła o prawie 2% to przeciętna też musiała polecieć na łeb na szyję ;)
Średnią od zeszłego roku podają dla całego świata ogółem, bo to łatwo się uśrednia. ;D
Dla poszczególnych państw, już nie, bo się źle sprzedaje. :)
Świat:
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102017491

Poszczególne kraje:
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102017492#h=1

Co ciekawe procent wzrostu w Polsce wylicza się i podaje się na podstawie tej średniej (przeciętnej), a tej nie podają, tylko najwyższą. ;) Dlaczego zaczęto ukrywać średnią?
Jakaś kombinacja danymi. I weź tu im wierz. :(


Offline HARNAŚ

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Grudzień, 2018, 16:50 »
Nie mam sobie nic do zarzucenia w tym wątku , że przybrał taka formę.
Po raz pierwszy chyba ;)
Chyba się starzeję , bo mi z tym stanem dobrze.


Offline Martin

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:22 »
Co ciekawe procent wzrostu w Polsce wylicza się i podaje się na podstawie tej średniej (przeciętnej), a tej nie podają, tylko najwyższą. ;) Dlaczego zaczęto ukrywać średnią?
Jakaś kombinacja danymi. I weź tu im wierz. :(
Można policzyć średnią na podstawie poprzedniej średniej i podanego procentu wzrostu (a raczej spadku). Problem polega na tym, że będą to dość niedokładne wyliczenia, skoro stosują oni zaokrąglenia. O ile kojarzę, to margines błędu w przypadku spadków będzie wynosił 0,5(poprawcie mnie, jeśli się mylę).
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 20:24 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:29 »
Już o średnich trzeba zapomnieć, bo ostatnie były z 2016.

Jak jest 0,51%, to zaokrąglają w do 1, ale dla krajów.

Dla świata podają po jednym miejscu po przecinku, np. 1,4 gdy jest 1.44

Średnią dla całego świata to pewnie średnia z tych zaokrąglonych danych dla poszczególnych krajów. :)


Offline Martin

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:36 »
Można liczyć średnie, niestety każde kolejne obliczenie będzie coraz bardziej niedokładne ze względu na zbyt ogólne dane o wzroście. Można by jeszcze jakoś to korelować z najwyższą, o ile istnieje  ustalony stosunek najwyższej do średniej.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline abece

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:45 »
Na kanale Mike & Kim pojawiło się omówienie listu, który ostatnio wyciekł z kanału (łączności  :) ). Jest on o tyle ciekawy, że podano w nim pierwsze, "zachęcające" dane z działalności w roku służbowym 2018. Oto one:

- najwyższa liczba głosicieli 8 579 909 (w 2017 było to 8 457 107, wzrost o 122 802 osoby, czyli 1, 45 %),
- liczba ochrzczonych 281 744 (w 2017 było to 284 212, spadek o 2468 osób, czyli -0,97 %).

Link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=5fBYS22I58g
Nie wiemy ilu nieczynnych SJ jest w tych statystykach? Tacy są w setkach, tysiącach? Dziesiątkach tysięcy na cały swiat?

Tego wymagałaby rzetelność, skoro tacy dokładni, jak "dokładni sa" przy podawaniu kwot z datków przykładowo na jakimś kongresie np. 21.563 zł i 02 grosze.

Każdy nieczynny, to tylko cyfra w statystyce jako glosiciel, bo faktycznym glosicielem nie jest.
To jest pominięte?
Podawali kiedykolwiek ilość nieczynnych?

Ze statystyk wychodzi na to, że tam wszyscy czynni, nawet z tymi niewychodzonymi, niewystanymi godzinkami?

W moim przypadku podczas niestety traumatycznego wybudzania się, uwalniania umysłu z toksycznych nauk straznicy i od toksycznych ludzi plus zdarzenia życiowe, moj "owoc" to kilka lat  fikcyjne 2, 3 H, 1 H, ZERO H oraz zakaz odwiedzania mnie w domu przez starszych, obcych w sumie ludzi z którymi zetknął mnie los.

Dla statystyk glosiciel, realnie ktoś zbierający siłę, by opuścić definitywnie to, co było udreczeniem od urodzenia.

Myślę, że nie same suche liczby są w tym wątku istotne.
Dodanie od siebie swoich przemyśleń, spostrzeżeń, zadanych pytań, uzyskanych odpowiedzi ma też swoją wartość, czego nie nazwę gownoburza, to zależy od intencji.




Natomiast nie akceptuje statystyki w której jest pomijany niechlubny dla org. fakt nieczynnych a zaliczonych.
Chyba, że podają nieczynnych w statystykach.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 20:48 wysłana przez abece »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:48 »
Cytuj
Nie wiemy ilu nieczynnych SJ jest w tych statystykach? Tacy są w setkach, tysiącach?
Statystyki obejmują wszystkich głosicieli, a nie wszystkich ŚJ.


Offline abece

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Grudzień, 2018, 20:56 »
Statystyki obejmują wszystkich głosicieli, a nie wszystkich ŚJ.
Dzięki Roszado.
I po to jest tez Forum, by pytać, otrzymać odp.

Po ok. 18 latach poza, to dla mnie wszyscy glosiciele, to wszyscy SJ, wszak wszyscy świadczą😃.

A tu masz zimny prysznic 😃.

Szkoda, że nie będzie możliwości by dowiedzieć się, ile SJ jest nieczynnych, a ochrzczonych na calutkim świecie...???
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2018, 21:01 wysłana przez abece »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień, 2018, 21:01 »
Jest pewna niekonsekwencja, bo nieochrzczonych głosicieli zaliczają jakby do ŚJ.
Tytuł tabeli tak ogłasza:

*** yb17 s. 178 Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016 ***
Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016

A przecież wliczani nieochrzczeni głosiciele nie są ŚJ. :)