Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe  (Przeczytany 21909 razy)

Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Grudzień, 2018, 23:13 »
CK zastosowało od 2 lat nową taktykę.

Podaje dla świata najwyższą i przeciętną roczną.
Ale do poszczególnych krajów nie podaje przeciętnej.

A przecież procent wzrostu wylicza się z przeciętnej, a nie z najwyższej.

Jak zatem człowiek może sprawdzić wiarygodność procentową skoro nie podają wyników przeciętnych? :-\
Na wiarę?

Można manipulować tu.
Otrzymujemy suchy wynik -1% i tyle.


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Grudzień, 2018, 23:35 »
Ciekawe czy przy różnych krajach nie ma procentów wzrostu ani spadku np. Wielka Brytania puste pole czy ktoś wie jak to rozumieć


Offline paralipomena

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Grudzień, 2018, 01:30 »
Ciekawe czy przy różnych krajach nie ma procentów wzrostu ani spadku np. Wielka Brytania puste pole czy ktoś wie jak to rozumieć

To oznacza że jest statystyczne 0% .
W praktyce jest wzrost lub spadek mniejszy niż 0,5% .
Jest pozytyw ponad 1700 ubyło a lawina jeszcze przed nami. Dwa obwody zniknęły i to w ciągu roku. Te 1508 , które przybyło to w  większości przypadków dzieciaki , które jeszcze zdążą narozrabiać a ubyło w sumie 3200 dojrzałych

Może ktoś wytłumaczy dlaczego niektórzy łączą liczbę głosicieli z liczbą ochrzczonych ?
 Ja po 8 latach bycia głosicielem się ochrzciłem . Miałem w tedy 17 lat .
Czy mój chrzest  wpłynął  na liczbę głosicieli ?
Nie  !
Przecież byłem nim wcześniej . Przez  całe 8 lat.
Mój chrzest nic nie zmienił w liczbie głosicieli .
Zmienił liczbę ale ochrzczonych w roku  mojego chrztu .

Od przystępujących do chrztu oczekuje się ,że jakiś czas wcześniej będą głosicielami.
Są też dopuszczane do chrztu osoby  które nie były głosicielami  i nie będą ( np. ze względu na wiek ,stan zdrowia )
Dlatego chrzest nie wpływa  na liczbę głosicieli .

Podane  liczby  wskazują tylko, że liczba nowych głosicieli  w roku 2018 była  niższa od  liczby tych którzy odeszli o ponad 1700 osób..
A odeszli  bo :
1. zmarli      ( ochrzczeni i nieochrzczeni  )
2.zrezygnowali ( ochrzczeni  i nieochrzczeni  )
3. stali się nieregularni  ( ochrzczeni i nieochrzczeni )
 W tym 3 przypadku nadal wpływają na ostateczną liczbę głosicieli .
Jeżeli jest ktoś głosicielem np. 6 miesięcy w roku - daje to średnio  statystycznie 0,5 głosiciela .
Sam chrzest niema tu żadnego znaczenia .


Offline Megagelon

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Grudzień, 2018, 08:01 »
CK zastosowało od 2 lat nową taktykę.

Podaje dla świata najwyższą i przeciętną roczną.
Ale do poszczególnych krajów nie podaje przeciętnej.

A przecież procent wzrostu wylicza się z przeciętnej, a nie z najwyższej.

Jak zatem człowiek może sprawdzić wiarygodność procentową skoro nie podają wyników przeciętnych? :-\
Na wiarę?

Można manipulować tu.
Otrzymujemy suchy wynik -1% i tyle.

Zgadzam się z tym ponieważ tendencja minusowa na poziomie od 0 do -1% utrzymuje się zbyt długo a moim zdaniem jest trochę wyższa. Tutaj CK może delikatnie manipulować statystykami by nie zwiękaszać spadku a utrzymać go na stałym poziomie.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 08:09 wysłana przez Megagelon »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Grudzień, 2018, 09:04 »
Cytuj
Może ktoś wytłumaczy dlaczego niektórzy łączą liczbę głosicieli z liczbą ochrzczonych ?
Po pierwsze, w dużym stopniu się to pokrywa (pewnie co najmniej w 90%).
Po drugie, podaj jak się nazywa ta tabela, w której podają wyniki?

Ja widzę jak wół:

Cytuj
Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie
To nie jest:

Sprawozdanie z działalności głosicieli na całym świecie

Samo CK wprowadza w błąd. :-\


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Grudzień, 2018, 09:18 »
Jaka pewność że te dane są prawdziwe i drugie pytanie czy jeszcze jako aktywni swiadkowie ktoś te dane przeglądał i omawiał na zborze?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #96 dnia: 25 Grudzień, 2018, 09:23 »
Jaka pewność że te dane są prawdziwe i drugie pytanie czy jeszcze jako aktywni swiadkowie ktoś te dane przeglądał i omawiał na zborze?
My nie orzekamy czy prawdziwe, tylko widzimy trend w podawanych danych.
Jest on spadkowy w Polsce, a nie rosnący. ;)
Rosnący jest w przypadku wzrostu liczby pomazańców na świecie. ;D

Danych się nie studiuje na zebraniach. Pytanie nie na miejscu. Dane się komentuje w małych kręgach
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 11:25 wysłana przez Roszada »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Grudzień, 2018, 10:30 »
Danych się nie studiuje na zebraniach.

Jak jeszcze chodziliśmy na zebrania to był na zebraniu służby punkt z udziałem obecnych w którym należało "podzielić się budującymi danymi ze sprawozdania rocznego" czy coś takiego. Oczywiście ze wskazaniem na "budującymi", więc absolutnie spadków nie komentowano :).

Edit: Znalazłem, NSK z czerwca 2015:

Cytuj
15 min: Korzystaj z Rocznika — 2015. Omówienie z udziałem obecnych. Krótko omów list od Ciała Kierowniczego. Niech obecni wymienią ciekawe szczegóły sprawozdania z naszej ogólnoświatowej działalności. Na zakończenie zachęć wszystkich do przeczytania całego Rocznika.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 10:32 wysłana przez mav »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Grudzień, 2018, 11:23 »
Cytuj
Niech obecni wymienią ciekawe szczegóły
Dla mnie ciekawy byłby -1%, oraz wzrost liczby pomazanych do 19 500. :)


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Grudzień, 2018, 13:03 »
Ciekawe porównanie:

1994 r. – przeciętna liczba głosicieli: 115 778 (najwyższa: 117 958), wzrost 5% (Strażnica Nr 1, 1995 s. 14);

2004 r. – przeciętna liczba głosicieli: 127 377 (najwyższa: 128 616), wzrost 1% (Strażnica Nr 3, 2005 s. 21);

2018 r. - nie podają przeciętnej; najwyższa: 116 299, spadek -1% (faktycznie wg najwyższej -1,47%). (Sprawozdanie z działalności w Świadków Jehowy na całym świecie 2018 s. 4)


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Grudzień, 2018, 14:26 »
Dla mnie ciekawy byłby -1%, oraz wzrost liczby pomazanych do 19 500. :)
ponieważ co roku kilkanaście a nawet kilkadziesiąt osób na forum opisuje swoje odejście, więc "logiczny wydaje się wniosek" że także obecnie na forum udziela się co najmniej kilka osób które i tak są "na wylocie" z organizacji jw.org

jednym z ciekawszych "pożegnalnych nr" które można wyciąć organizacji jest przedstawienie na zebraniu pkt o "budujących szczegółach ze sprawozdania", który to pkt wskazywałby np. budujący wzrost liczby osób spożywających emblematy :) możnaby także wpleść np. myśl że budujące jest że pomimo rosnącej aktywności odstępców (wymienić stronę naszego forum) spadek głosicieli wynosi tylko 1,47% procenta :) można także pochwalić braci za to że zamiatają pod dywan wszelkie afery pedofilskie, co niewątpliwie dowodzi błogosławieństwa Jehowy, który jak wiadomo brzydzi sie ukrywaniem grzechów :)

po pierwsze, taki pkt wywoła szok na sali królestwa
po drugie, starszyzna postanowi odwiedzić delikwenta i zaprosić go na komitet
po trzecie, wylotowiec będzie na ten komitet przygotowany
po czwarte, można będzie ten komitet nagrać i puścić w sieci

po piąte, można przepięknie strugać idiotę na komitecie, idąc w zaparte, że te dane naprawdę sa budujące, gdyż "w domu mego ojca jest wiele mieszkań", a dokładnie 144.000 :)

po szóste, można przepieknie strugać idiotę na komitecie, idąc w zaparte, że ukrywanie pedofilów "po prostu musi" podobać się Jehowie, gdyż "twierdzenie przeciwne byłoby grzechem przeciwko Ciału Kierowniczemu" :) i tutaj kamerką w okularach trzeba sfotografować miny członków komitetu...

po siódme, można wymyslić jeszcze coś extra :)
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 15:05 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ihtis

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Grudzień, 2018, 18:33 »
1. A jeśli chodzi o drukowanie strażnicy to ktoś liczył czy Sumarycznie się więcej drukuje teraz czy mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym i wcześniejszymi
2. Ochrzczeni w 2018 w porównaniu do 2017 - wzrost czy spadek ?
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2018, 18:46 wysłana przez ihtis »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Grudzień, 2018, 18:44 »
Ciekawe zestawienie. Spożywający emblematy:

1920 r. – 19 404 osoby (ang. Strażnica 15.05 1920 s. 153);

1925 r. – 90 434 osoby (ang. Strażnica 01.09 1925 s. 263);

1953 r. – 19 108 osób (Jehovah’s Witnesses in the Divine Purpose 1959 s. 313);

2005 r. – 8 524 osoby (Strażnica Nr 3, 2006 s. 30);

2018 r. – 19 521 osób (Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2018 s. 2).

Falowanie?


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #103 dnia: 25 Grudzień, 2018, 19:26 »
A jednak rośnie liczba 'wysokich prominentów':

*** syr17 s. 2 Najważniejsze dane z roku 2017 ***
W roku służbowym 2017 Świadkowie Jehowy wydali ponad 202 miliony dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców obwodów, usługujących na przydzielonych im terenach. Na całym świecie w Biurach Oddziałów usługuje 19 730 członków Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych

*** syr18 s. 2 Najważniejsze dane z roku 2018 ***
W roku służbowym 2018 Świadkowie Jehowy wydali ponad 214 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców obwodów, usługujących na przydzielonych im terenach. Na całym świecie w Biurach Oddziałów usługuje 20 331 członków Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych.

To ta żyjąca kasta. :)


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie za rok 2018 - pierwsze dane liczbowe
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Grudzień, 2018, 08:51 »
*** syr18 s. 2 Najważniejsze dane z roku 2018 ***
wydali ponad 214 milionów dolarów (...) usługuje 20 331 członków Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych
trzeba im przyznać, że nie są rozrzutni, a koszty utrzymania tychże kadr są stosunkowo niskie

średnio 10526 $ rocznie na osobę, czyli ok. 3300 zł miesięcznie (średnio trzy tysiące trzysta złotych miesięcznie na osobę)

oczywiście to jest średnia, wiec utrzymanie członków ośmiornicy zapewne kosztuje więcej, a utrzymanie pioniera w afrykańskim buszu zapewne kosztuje mniej - ale ogólnie sa to skromne kwoty
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)