Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40  (Przeczytany 6968 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Grudzień, 2018, 20:59 »
moje trzy grosze:
Na ich sabacie rocznym chlebka i winka, degustowałem przez okres 15 lat, nie piszę jako ''pisanki'', lecz osoby będące na Forum, moją osobę doskonale znają.
[/b][/size]
Nadaszyniaku czy dobrze rozumiem? Miałeś nadzieję niebiańską?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:05 »

Nadaszyniaku czy dobrze rozumiem? Miałeś nadzieję niebiańską?
moje trzy grosze:
odpowiem: TAK
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2018, 21:07 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:08 »
moje trzy grosze:
TAK
[/b][/size]
Chyle czoła przed pomazańcem ;) Ja zwykły zjadacz chleba mający nadzieję ziemską!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:12 »
Gandaf Szary-Zapytałeś w poście odpowiedziałem uczciwie i nie tylko TOBIE  :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:15 »
Gandaf Szary-Zapytałeś w poście odpowiedziałem uczciwie i nie tylko TOBIE  :)
[/b][/size]
W moim poście nie było żadnej złośliwości. Miło mi poznać osobę która miała nadzieję niebiańską, a wybudziła się. To mnie buduję. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Natan

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:31 »
Ja mam takie zrozumienie, że Chrystus utożsamia się z każdym cierpiącym człowiekiem lub z osobą znajdującą się w potrzebie.

Przemawia do mnie Księga Przysłów 19:17: "Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo".

Oczywiście nie chodzi mi o wspieranie oszustów, manipulatorów i naciągaczy.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2018, 21:34 wysłana przez Natan »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Grudzień, 2018, 21:44 »

W moim poście nie było żadnej złośliwości. Miło mi poznać osobę która miała nadzieję niebiańską, a wybudziła się. To mnie buduję.
GandalF Szary- nawet takie skojarzenie nie przemknęło mnie przez myśli, zapytałeś szczerze odpowiedziałem- NIE ODCZUŁEM  GS żadnej uszczypliwości z Twojej strony  :) :) :) :) :)


Offline ihtis

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Grudzień, 2018, 22:03 »
Znalazłem hymn drugich owiec
https://www.youtube.com/watch?v=Qu7JBenGD4E

i dla pierwszych owiec, (niezdecydowanych)
https://www.youtube.com/watch?v=OIuX6MsDv5I

chyba są jeszcze miejsca, więc warto popierać Ciało KIerownicze :)

A dla wierzących
https://www.youtube.com/watch?v=M7P1RL7NOJc
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2018, 22:05 wysłana przez ihtis »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Grudzień, 2018, 22:36 »
Jatiw IHIS:
Ale trafiłeś w sedno pierwszym linkiem-BRAVO SZACUN, nie zapomnę , przy okazji coś coś Tobie na Forum prześle, na razie jestem po mikołajkach  :) :)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Grudzień, 2018, 23:16 »
Czy ktoś słyszał o podobnej wykładni?
Tak tak tak.
Jeden ze zdjętych z 'przywileju' obwodowego - bądź co bądź wysłannik Nadarzyna - na powtarzające jak się okazało zgłoszenia o nadużyciach jednego z knurów garażowych powiedział mi: "Co Cię to obchodzi. Ty się zajmij służbą". Był bezczelny. Że też kurde cztery lata temu tego nie umiałem nazwać.
Drugi przejaw - były Nadarzyniak (mający krew na rękach, odpowiedzialny za to, abyś Ty lub/i Twoja rodzina umarła od nieprzyjęcia krwi) gdy go przy redukcji kadry w Nadarzynie oddelegowano na garnuszek zboru osłupiał, gdy razu pewnego rzekłem mu, iż mój kto ma więcej pokory aniżeli starsi w pewnym Dolnośląskim zborze. Apogeum jego wizyty było w tym kontekście to, że wrzeszczał na mnie w moim własnym domu, za co po tygodniu na sali mnie przepraszał gdy się zrehabilitował.
Oszołomy.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Grudzień, 2018, 18:29 »
Mam taki starszy tekst.
Nie nawiązuje on do Mt 25:40 ale do "grzechu przeciwko Duchowi Św."

Proszę zauważyć, co groziło Świadkom Jehowy w roku 1962 za powątpiewanie w "ostatek":

„W obliczu oczywistych dowodów utożsamiających dzisiejszy ostatek jako ziemski kanał Jehowy powątpiewanie w jego boskie posłannictwo naraziłoby nas na grzech przeciw duchowi świętemu. Nie wolno nam też lekceważyć informacji; podanych za pośrednictwem tego kanału, a czynimy to, jeżeli zaniedbujemy studium osobiste i jeśli uczęszczamy na zebrania zborowe nieregularnie." (Służba Królestwa Nr 3, 1962 s. 1).

To nie za negowanie ostatka, ale za samo powątpiewanie w niego. :(
Strach się bać dosłownie. :(


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:46 »
Meszach dobrze, że poruszyłeś ten temat. Wprawdzie nie znam tak wysoko postawionych osób z Betel, ale znam osoby odpowiedzialne za prowadzenie działalności na poziomie miasta. Zastanawiałem się czy te osoby nie widzą tego całego bagna? Przecież uczestniczą w tym wszystkim, wypełniają wytyczne organizacyjne.  Trudno nie zauważyć, że ma się to nijak do tego co mówi Biblia. Czy są tak cyniczne, lub też tak zmanipulowane, że są bezkrytyczne i podporządkowują się 8 Panom z CK? Ostatnio podjąłem nawet rozmowę z pewnym byłym starszym na ten temat. On twierdzi, że starsi na poziomie miasta - zboru nie mają odwagi, aby czegokolwiek dowiedzieć się o organizacji. Po prostu się boją.

Z tym strachem to bym nie przesadzał. Nie tak dawno pewien starszy na poziomie miasta zaatakował minie słownie z bardzo agresywnym wyrazem twarzy "Wymiociny masz!"
To był właśnie jego komentarz do prezentowanego przeze mnie fragmentu o fałszywych mesjaszach
 (5): Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. [Biblia Warszawska, Mt 24].
Tak na marginesie dla czytelności polecam podmienić greckie słowo Chrystus na pomazaniec - "Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest pomazaniec, i wielu zwiodą.
ŚJ uczą, że ten fragment wskazuje na ludzi, którzy podadzą się za Jezusa Chrystusa.
Ale zobaczmy na kontekst. Ktoś przychodzi w imieniu czy podaje się za.
Przykładowo: Przychodzę w imieniu króla Augusta, to ja jestem królem Augustem. Taka forma nie ma sensu.

To właśnie ci ludzie mówią Przychodzimy w imieniu Jezusa, jesteśmy pomazańcami. Dokładnie tak jak to przepowiedział Pan.
Co ciekawe mówi On dalej:
(23): Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24): Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25): Oto przepowiedziałem wam. (26): Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. [Biblia Warszawska, Mt 24]

A jacy to mesjasze mówią Chrystus już przyszedł tylko niewidzialnie?
Taka mała zagadka na koniec. ;)



Offline Roszada

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Grudzień, 2018, 18:59 »
Nawet jak nie będziemy popierać CK to ma kto je popierać:

*** w17 luty s. 26 ***
Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty


*** w17 luty s. 27  ***
Ciało Kierownicze wspierają aniołowie. (...) O wsparciu aniołów świadczy również to, że chociaż w niektórych krajach napotykamy ostry sprzeciw, ogólnoświatowe dzieło głoszenia i czynienia uczniów cały czas się rozwija.


Offline RenlyB

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Grudzień, 2018, 11:35 »
Zastanawiałem się czy te osoby nie widzą tego całego bagna? Przecież uczestniczą w tym wszystkim, wypełniają wytyczne organizacyjne.  Trudno nie zauważyć, że ma się to nijak do tego co mówi Biblia.
Myślę, że im to po prostu odpowiada. Często starszymi są osoby, które poza organizacją nie miałyby zbyt wysokiej pozycji społecznej. A tutaj mają jakąś miarę władzy, ludzie ich słuchają, mogą się poczuć ważni. Nie zastanawiają się głębiej nad tym wszystkim.
Tak jak powiedział któryś ze starszych na komitecie: "mi odpowiada to wszystko co mówi CK, więc dlaczego mam to kwestionować". I tyle w temacie ;)
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." J.Goebbels


Offline Agnesja

Odp: Od popierania Ciała kierowniczego zależy życie wieczne 25:40
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Grudzień, 2018, 13:41 »
Meszach dobrze, że poruszyłeś ten temat. Wprawdzie nie znam tak wysoko postawionych osób z Betel, ale znam osoby odpowiedzialne za prowadzenie działalności na poziomie miasta. Zastanawiałem się czy te osoby nie widzą tego całego bagna? Przecież uczestniczą w tym wszystkim, wypełniają wytyczne organizacyjne.  Trudno nie zauważyć, że ma się to nijak do tego co mówi Biblia. Czy są tak cyniczne, lub też tak zmanipulowane, że są bezkrytyczne i podporządkowują się 8 Panom z CK? Ostatnio podjąłem nawet rozmowę z pewnym byłym starszym na ten temat. On twierdzi, że starsi na poziomie miasta - zboru nie mają odwagi, aby czegokolwiek dowiedzieć się o organizacji. Po prostu się boją.

Obejrzałam ostatnio ten wywiad z byłym starszym batem Mirkiem , który świetnie wyjaśnia ,że Pismo Święte nic nie mówi o tym by miało powstać jakieś ciało kierownicze które działa za pozwoleniem Boga, a wręcz przeciwnie Bóg ostrzega przed pokładaniem nadziei w człowieku.
W rzeczywistości CK pozbawiło chwały Pana Jezusa, którą sam Ojciec mu dał jak i wszelką władzę.
Ten wywiad daje dużo do myślenia polecam.

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży