Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?  (Przeczytany 13602 razy)

Offline Salome

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad, 2018, 15:15 »
Hej Nemo wstawisz tu ten model Bita co Eleadar Elda ma w filmikach na youtube? bo ja nie umiem tego wstawić prosze cię a to jest naprawde ekstra do obudzenia :) pozdrawiam

 
Kiedyś pokusiłam się o przetłumaczenie tabelki przedstawiającej model BITE.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/cechy-sekt-i-zdrowej-eclesiakehila/msg124188/#msg124188


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyznaczniki świadczące, że grupa religijna nosi cechy sekty
(według Antoniego Leśniaka, autora między innymi opracowania „Sekty-powab herezji” )

1.Po pierwszym spotkaniu otwierają się przed człowiekiem nowe możliwości.
2.Wszystko, co przeczytałeś, czego dowiedziałeś się w sekcie jest zdumiewająco proste i rozwiązuje każdy problem.
3.Świat i ludzkość zmierzają do katastrofy i tylko sekta wie, jak można się przed nią uchronić.
4.Nauka sekty przewyższa każdą inną naukę, inną prawdę.
5.Krytyka bądź odrzucenie sekty przez postronnych, uważane są za dowód, że właśnie ta sekta ma rację.
6.Trzeba jak najszybciej dołączyć do sekty, bo każdy dzień jest cenny w obliczu nadchodzącej katastrofy.
7.Gdy spotykamy się z sektą, otrzymujemy wielkie obietnice, których sprawdzanie jest niemożliwe lub zakazane.
8.Odkąd wstąpi się do sekty, odtąd nie ma się czasu dla siebie, zawsze jest przy was ktoś z sekty.
9.Wewnątrz sekty jest harmonijny mikroświat, a poza nią jedynie chaos, babilon.
10.Najważniejszym celem od momentu wstąpienia do sekty staje się praca dla niej i dla guru.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cechy Sekty:
1. Sekty mają zazwyczaj jednego, lub dwóch głównych przywódców,
którzy albo są jawni, albo ukrywają pod grupą osób, która wydaje się zarządzać wspólnotą (np ciało kierownicze).
2. Sekty posiadają monopol na zbawienie, tylko one głoszą prawdę, a kto się z nimi nie zgadza pójdzie do piekła, lub zostanie surowo ukarany przez ich boga.
3. Pod przykrywką Słowa Bożego, używając odpowiednich wersów z Biblii, wyłudzają od ludzi pieniądze na rozwój tejże sekty, obiecując nagrody w niebie i błogosławieństwo na ziemi.
4. Sekty wprowadzają silną dyscyplinę, kontrolują członków, narzucają im swoje zdanie i swoje wierzenia.
5. Sekty dławią indywidualność, nie pozwalają na samodzielne myślenie, usuwają buntowników, zakazują kontaktu z nimi, grożąc przejęciem przez szatana.
6. Sekty dodają do Biblii swoje nauki, utrzymują, że tylko one znają prawidłową interpretacje Słowa Bożego.
7. Sekty izolują członków od rodziny, przyjaciół, wmawiając, że to wrogowie, kłamcy i zwodziciele.
8. Otrzymują nowe „objawienia”, które początkowo zgadzają się z Biblią, a z biegiem czasu rozbieżności są coraz mocniejsze.
9. Doktryna dni ostatecznych, stanowi zazwyczaj centrum.
10. Podkreślają szczególne znaczenie proroctw, a otrzymywane przez nich proroctwa nie są zazwyczaj badane, lub naciąga się do nich Biblię, aby zwieść zwolenników.
11. Sekty posiadają zazwyczaj wewnętrzne tajemnice, którymi dzielą się tylko z niektórymi członkami.
12. Posługują się dwuznacznym, specyficznym językiem.
13. Sekty nie interesują się spójnością nauki, ich doktryny często są zmienne, z powodu „nowego objawienia”, proroctwa lub nauki wykluczają się wzajemnie.
14. Symbole które używa sekta, często związane są z masonerią, magią, okultyzmem, kultem płodności, natury.
15. Sekty często wpędzają „zbuntowanych” członków w wyrzuty sumienia, wypominają przeszłość, to ile sekcie zawdzięczają, wmawiaja, że gdyby nie one, byliby już na dnie.

Cechy zdrowej Gminy:
1. Twoje pytania zostaną wysłuchane bez osądzania i otrzymasz odpowiedzi. Otrzymasz również wszelkie informacje na temat finansów i wydatków, także z niezależnych od grupy źródeł.
2. Nie ma autorytarnej struktury, decyzje zapadają demokratycznie, a kierownictwo ponosi odpowiedzialność przed członkami za wszelkie błędy.
3. Lider przyznaje się do błędów i akceptuje konstruktywną krytykę.
4. Nikt nie zakazuje kontaktów z byłymi członkami.
5. Nikt nie utrudnia komunikacji z rodziną ani tworzenia spontanicznych przyjaźni.
6. Nikt nie manipuluje strachem i poczuciem winy.
7. Ceni się krytyczne uwagi, gdyż one pomagają w rozwoju grupy.
8. Grupa nie uzurpuje sobie miana jedynego źródła wiedzy o świecie, ceni dialog i wolną wymianę idei.
9. Szanowana jest indywidualność członków.
10. Każdy ma prawo w każdej chwili zrezygnować z członkostwa, będzie to przez innych uszanowane.

źródło http://mesjasz.info.pl/?p=2999
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2018, 15:20 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline abece

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad, 2018, 15:19 »
Ale po co chcesz kogoś wyciągać , skoro ktoś nie ma na to ochoty? Skup się na sobie z pewnością straciłeś przez organizację mnóstwo szans na swój rozwój.
Może po to, by życie było znosniejsze.
Jest też opcja zaakceptowania tego, że niech sobie tam jest w orgu, jest zrozumienie potrzeb współmałżonka, a nie ma akceptacji w drugą stronę, że  ten drugi nie chce tam być, przez co jest zostawiony sam sobie, odrzucony, zgodnie z tym czym ten pierwszy karmi swój mózg na zebraniach i w szczelnie zamkniętej grupie.

To by skupić się też na sobie, to racja, to ważne.
Znaleźć "to", co będzie rownowazyc zaburzone relacje małżonków.
Moze to być usunięcie się na bok w sensie zaprzestania tematow dotyczących ŚJ.
W zamian takie z serca płynące pomysły, plany, tylko rodzinne.
Z moich doświadczeń, to emocjonalna huśtawka dwojga ludzi.
Naprawdę cieszy, że wiele małżeństw się uratowało, choć i łatwo nie było.
To daje jednak nadzieję.
Ci, którzy swoich małżonków nie odrzucają dlatego, że oni są SJ, cierpią i czekają na tego drugiego.


Offline Salome

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Listopad, 2018, 15:29 »
Ale po co chcesz kogoś wyciągać , skoro ktoś nie ma na to ochoty?

Ludzie często tkwią w różnych nałogach i też nie mają ochoty z nich wychodzić. Piją, bo lubią. Ćpają, bo im to pasuje.
Ale to nie znaczy, że to najlepsza dla nich droga.
Gdyby mój partner życiowy sobie marnował życie siedząc w czymś toksycznym, też bym próbowała go z tego za wszelką cenę wyciągnąć.
Zindoktrynowany świadek jest podobnie obciążony jak nietrzeźwy partner. To po prostu brak trzeźwości myślenia, brak niezależności osądu, brak wolności wyboru. Zniewolenie nie przez nałóg, ale przez klapki na oczach nałożone przez sektę. Ciężko się z taką osobą żyje na dłuższą metę.
Dlatego sporo par, gdzie jedna osoba się wybudza, a druga za nic w świecie nie chce słuchać argumentów się rozwodzi.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Listopad, 2018, 15:35 »
   Nic na siłę, na siłę to można szafę przestawiać.

Tu jak w każdym uzależnieni, zmiany zaczynamy od siebie.
Innych nigdy nie zmienimy jeśli oni tego nie zechcą.

Bądź obok, pokaż że jesteś, że dbasz, czuwasz i udowodnij, że śJ nie mają wyłączności na dobro i poprawność.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2018, 15:43 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline lukier

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Listopad, 2018, 16:20 »
Wszyscy tu piszecie o zachowaniu spokoju i wyrozumiałości, ale zapominacie, że z partnerem jest się na co dzień, są emocje, wspólne plany itd. Tylko Nemo się przyznał, ze z żoną czasem szło na noże.Bo tak jest jak dochodzą uczucia, życie pod jednym dachem itd. I tak też było u mnie, mój mąż prawie siłą wyciągnął mnie z tej sekty. Jak już stracił cierpliwość, dostałam zimny prysznic i twarde postanowienia. I jestem mu do tej pory wdzięczna, że tak zrobił, bo przez długi czas męczyliśmy się oboje przez tą sektę. Na mnie drastyczne metody zadziałały. Także rady w stylu bądź cierpliwy można zachować dla osoby, która co najwyżej chce wyciągnąć koleżankę albo kuzyna, a nie dla osoby, która chce obudzić Kogoś z kim żyje i dzieli wszystko. Taka moja drobna uwaga.


Offline Estera

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Listopad, 2018, 16:42 »
Hej Nemo wstawisz tu ten model Bita co Eleadar Elda ma w filmikach na youtube? bo ja nie umiem tego wstawić prosze cię a to jest naprawde ekstra do obudzenia :) pozdrawiam
   puma.
   Proszę bardzo, nagranie jest naprawdę pomocne.
   Oglądałam je kilka razy.
      I inni niech też z tego maja pożytek.
   Nemo może nie ma czasu, więc ja spełniam Twoją prośbę.
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline abece

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Listopad, 2018, 16:55 »
Wszyscy tu piszecie o zachowaniu spokoju i wyrozumiałości, ale zapominacie, że z partnerem jest się na co dzień, są emocje, wspólne plany itd. Tylko Nemo się przyznał, ze z żoną czasem szło na noże.Bo tak jest jak dochodzą uczucia, życie pod jednym dachem itd. I tak też było u mnie, mój mąż prawie siłą wyciągnął mnie z tej sekty. Jak już stracił cierpliwość, dostałam zimny prysznic i twarde postanowienia. I jestem mu do tej pory wdzięczna, że tak zrobił, bo przez długi czas męczyliśmy się oboje przez tą sektę. Na mnie drastyczne metody zadziałały. Także rady w stylu bądź cierpliwy można zachować dla osoby, która co najwyżej chce wyciągnąć koleżankę albo kuzyna, a nie dla osoby, która chce obudzić Kogoś z kim żyje i dzieli wszystko. Taka moja drobna uwaga.
U nas też "szło na noże".
Szło też cierpliwie, z nadzieją.
Były też rady zostaw, odejdź, co nie dotyczyło tylko spraw dotycz. Religii.
Twarde postanowienia, warunki nie działały.
Tylko Bóg i organizacja.
Do czasu.
W różnych odstępach czasu, cierpliwość, wyrozumiałość, na przemian z twardymi warunkami, przeplatane krótkimi zdaniami, przykładami, wersetami biblijnymi, i powrót do "noży".
Wyczerpujące, po wielu latach jest lżej żyć.
Tylko, że na te chwile  to punkt 2, z wątku Salome.
Lżej żyć dwojgu ludziom, to już jest mały sukces.
Tak jak pisze Lurker, to bycie pod jednym dachem, każdego dnia.
Tak jak pisze Chmura, zająć się też sobą.
I tu i tu jest racja.
To według naszych przejść, takie podsumowanie.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2018, 17:16 wysłana przez abece »


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Listopad, 2018, 17:53 »
Dziękuje Salome, dzięki Estero.Lukier;) napisz coś więcej jak to na siłę słodziudka ? :D


Offline lukier

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Listopad, 2018, 18:28 »
Dziękuje Salome, dzięki Estero.Lukier;) napisz coś więcej jak to na siłę słodziudka ? :D

Obyło się oczywiście bez przemocy psychicznej i fizycznej Puma, nie do tego tu zachęcam oczywiście.

Ale dynamika związku dla każdego jest inna, u mnie akurat sprawdziło się postawienie wszystkiego na ostrzu noża. A szło naprawdę ostro, mój mąż dostał nawet pocztą na Walentynki papiery rozwodowe ;) Ale w końcu to on dość dosadnie przetłumaczył mi w czym siedzę, nie przebierał w słowach i sabotował moje organizacyjne praktyki. Ja chcąc się jakoś bronic przed tym wchodziłam na fora odstępcze, żeby mu pokazać, ze są to głupoty i tak jakoś po kilku również 'nieczystych' praktykach z jego strony np. szantażach emocjonalnych mnie wyciągnął.

Oczywiście trzeba znać w tym umiar, bo ja po kilku akcjach myślałam, ze nasz związek się po prostu rozpadnie, teraz widzę, że kochał mnie na tyle, ze robił co mógł, żebym nie zmarnowała sobie życia. Nie chcę tu pisać szczegółów, bo każdy związek jest inny i do jednego trafi samo spokojne tłumaczenie. Do mnie nie trafiało, bo ja jestem uparta :)


Offline Sługa Pozaoczny

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Listopad, 2018, 23:15 »
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :). Narazie "noży" wyciągać nie będę. Dalej będę próbował "przemycać  "kwiatki". W niedziele spróbuje, pokazać żonie "najlepsze momenty" Geoffrey'a Jacksona przed komisją australijską - jest na youtubie 30 minutowy skrót z polskimi napisami (gdyby ktoś nie wiedział :). ). Choć "broadcasting'u" nie oglądamy wogóle, to może tym razem wersja australijska przypadnie nam obojgu do gustu ;)


Offline Jadźka

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Listopad, 2018, 06:20 »
Czyli....mam się rozwieść? Niewyobrażam sobie żyć w "domu podzielonym"; już taki miałem za swojego dzieciństwa.


""""Ja jak wybudziłem swą drugą żonę (nadaną ze zboru)
-to zabrała 'swe manatki' , wyprowadziła się i od tej pory jesteśmy w separacji  :(:o.  """"


I tego chciałbym uniknąć.....I stąd moje pytanie
  Jak niemozesz czegos zmienic to musisz polubic .


Offline abece

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Listopad, 2018, 13:04 »
I rozwody są dla ludzi.To tak jak z alkoholikiem,można próbować żeby się delikwent zaczął leczyć żeby się uwolnił od nałogu ale to sie przeważnie nie udaje i jak ktoś ma trochę instynktu samozachowawczego to nie pozwoli się pociągnąć na dno i zruinowac resztę zycia,tylko wnosi o rozwód.
Tak samo może być z uwikłanym w sektę.
I tak jest, jak Matylda napisała.
Życie pod jednym dachem staje się już nie do zniesienia, gdy małżonek ŚJ jest do dyspozycji zboru, widzi w tym drugim wroga, który od odejścia, zmiany poglądu na org, jest już zbędnym balastem.
Każdy w takiej, czy innej sytuacji będzie ratował się, na miarę swoich możliwości na daną chwilę.
Niestety i mnie było dane to przeżywać.
Tak jak cieszy, ze wiele małżeństw się nie rozpadło, a różne trudności przeżyli w tej
"walce", tak samo też gratuluję tym, którzy stanęli wobec decyzji rozwodu, by móc rozpocząć życie bez codziennej,  wyniszczajacej siły psychiczne, fizyczne "walki" by przetrwać.
I jedno i drugie to decyzje trudne i do ich podjęcia i do realizacji.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2018, 13:43 wysłana przez abece »


Offline Jadźka

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Listopad, 2018, 16:18 »
Dziękuje Salome, dzięki Estero.Lukier;) napisz coś więcej jak to na siłę słodziudka ? :D
[/quo.   te]PUMA ty mnie chyba lubisz .


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Listopad, 2018, 20:28 »
Lubiem :D


Offline Jadźka

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Listopad, 2018, 00:24 »
Lubiem :D
[/quote Nie umie zrobic lubika a dala bym Ci .