Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pozdrawiam... nowicjusz  (Przeczytany 6723 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad, 2018, 20:13 »
Witam i pozdrawiam!!


Podobnie jak w każdej innej korpo firmie. Do WTS mam stosunek obojętny.

Jeżeli mogę zapytać co cię w takim układzie trzyma w tej organizacji. Skoro masz obojętny stosunek do organizacji to po co te wszystkie funkcje w zborze i na zgromadzeniach?

Chodzę na zebrania, ale znany jestem z głośnego artykułowania swojego zdania. Na szczęcie w zborze starczych miałem zawsze stojących bardziej frontem do głosiciela i miłosci niż do nadzorców.
Trochę to dziwne, bo w orgu można mieć wątpliwości, lecz nie można ich rozpowszechniać i się nimi dzielić z innymi. Za dzielenie się nimi obligo jest komitet za odstępstwo. To ciekawe, że możesz tak swobodnie się wypowiadać i brak reakcji ze strony nadzorców.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ruda woda

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad, 2018, 20:25 »
Ruda-woda, czym tak Jesteś zbulwersowana słowem ''Jatiw''
Słoneczko wiem że Jatiw to odwrotnie Witaj. Ale mnie poczęstowałeś Jaiw... dlatego było z przymruzeniem oka.
Wiem że jesteś bardzo delikatny... doceniam to... jednakowoż  ;D
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad, 2018, 21:18 »
Słoneczko wiem że Jatiw to odwrotnie Witaj. Ale mnie poczęstowałeś Jaiw... dlatego było z przymruzeniem oka.
Wiem że jesteś bardzo delikatny... doceniam to... jednakowoż  ;D
Ruda woda- OCH, och... skarbie najdroższy, najpiękniejsza z wszystkich, to lata swoje robią, że ''chochlik'' podczas pisania nastąpił już nie te gały- stokrotnie przepraszam ♥♥♥
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2018, 21:20 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline nowicjusz

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad, 2018, 21:43 »
Gandalf:
Życie. życie płynie. Kiedyś miałem funkcje bo je chciałem. Dziś nie mam. Dziś jestem na forum a jutro może już nie. Szkoda życia na siedzenie przed TV :) Aktualnie mój czas pochłaniają inne rzeczy. i uwierz mi, że w każdym zborze są osoby którym można powiedzieć coś wiecej. Wiem komu nie mówić nic... bo będą kłopoty. Jeszcze raz, to jest jak w korpo. Pracowałem kiedyś w dużym korpo z Korei PD, jeden chłopak nie wytrzymał i zaczął krzyczeć że ta firma jest do d...y no i wyleciał tego samego dnia. Ma dożywotniego bana w tej firmie. Takie zasady.

PoProstuJa:
Dzięki. Pewnie , że są rożnice. Inna mentalność i inna kultura. Braciaki są bardziej wyluzowani. Na ich karty studenckie (Paterson ma status uczelni) mieliśmy zniżki na muzea w NY. A w Paterson jest hotel: "Paterson Inn" i prawie każdy może tam wynająć pokój (... no chybaże aktualnie nie ma wolnych ;) ... tak stanowi prawo). Podobnie jak "hala sportowa" przerobiona ze starej stodoły, bo każda uczelnia musi mieć dział sportowy. Prawo wymaga i sie braciaki dostosowali... a my graliśmy w kosza i było fajnie. Dlugo by opowiadać.

Ruda woda:
O co chodzi. Co to trampek? Dawno, dawno temu miałem motocykl co go pieszczotliwie trampek przezywałem... był czerwony i sie non stop psuł. Nic więcej mi sie z tą nazwą nie zwiera.
Wydaje mi się, że jednak lojalkę podpisywaliśmy, przynajmniej ja, wymawiając głosno i wyraźnie TAK.

Proctor:
A co mnie ma kręcić? Kiedyś byłem to zrobiłem fote i gdzieś pewnie leży w czeluściach dropboxa. Przecież sobie z tej foty nie zrobiłem ołtarza. Gdzieś mam fote z Panem Wodeckim bo akurat wtredy słuchałem jego muzyki Masz na chwile zajawke to idziesz w nią do odcięcia. Przyjdą inne czasy to będę jak "ciepła klucha".
Aktualnie mam faze na ochrone danych osobowych. I nic nigdzie nie podpisywałem. Mam zabawe i walcze z różnymi korpo o wywalenie mnie ze swoich baz. To równie trudne co pewnie w WTS.

Nadaszyniak:
Co cie dziwi? Ja nie jestem żaden w wolnomyśliciel. Osobowość mam jak każdy ... z wolną wolą. Nic sam nie stworzyłem, żadnego patentu ani teorii nie wynalazłem. Żyje swoim życiem. Jedne decyzje są lepsze a inne gorsze. I ciężar tych decyzji będę nosił do końca życia. Nie będę się załamywał tylko idę do przodu. Jedną firme straciłem to założyłem inną. Znajomy mnie wykiwał to poznałem innego. Ale niektórych rzeczy nie zmienie, musze z tym żyć.

Roszada:
Szybko sprawdziłem kalendarz, i mamy nadal 2018 :) nie ma czegoś takiego jak Polski grajdołek. Każdy ma podobne możliwości. Jeśli nie na żywo to przez internet. W US napewno obowiązuje większy luz. Kilka lat temu nadzorca grupy zabrał nas po zebraniu na browar... bo otworzyli nowy w okolicy. I luz. Nikt nawet z tego nie robił sprawy. W Polsce kultura na to nie pozwalała.

Głowa do góry forumowicze! Cieszcie się życiem, rodziną, znajomymi, pasjami, technologią. Nie dajcie wmówić sobie, że przez wasze decyzje jesteście gorsi. ... I nieraz warto zrobić coś głupiego ... dla siebie ;D ... proponuje słodycze, zakupy albo zwariowaną wycieczkę na włuczęgę  :P
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2018, 21:46 wysłana przez nowicjusz »


Offline Salome

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopad, 2018, 21:59 »
Do WTS mam stosunek obojętny. Chodzę na zebrania, ale znany jestem z głośnego artykułowania swojego zdania.


Hmmm......... A ja właśnie za to głośne artykułowanie swojego zdania wyleciałam ....
może "inna mentalność, inna kultura", bo korpo chyba ta sama.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Listopad, 2018, 22:26 »
Jatiw-Nowicjusz
Świetnie odpowiedziałeś w/w poście, powoli mnie przekonujesz do tego co oznajmiłeś na Forum w pierwszym poście na swoim wątku, zaczynam Ciebie lubić, że nie piszesz bajek  :)


Offline Ruda woda

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Listopad, 2018, 23:15 »
Ruda-woda, czym tak Jesteś zbulwersowana słowem ''Jatiw''- co znaczy wspak Witaj, mogę użyć dla Ciebie osobiście innego słowa, ciekaw jestem w tedy Twojego ''zbulwersowania''.
Jestem delikatny, bardzo delikatny i ZDECYDOWANY, ten urok uwielbiają DAMY, są zachwycone w (98%) będące w moim otoczeniu, natomiast nie jestem w swoich wypowiedziach pokątny, odbiorca moich postów musi sam znaleźć przedstawioną moją krytykę-pozdrawiam  :) :)
DOBRA zlituje sie boś facet  ;D uciekło ci T  witaj lub jatiw bo oba lubię. Nie będę się znęcać o takie byle co... pzdr nadaszyniak i przepraszam za babskie czepialstwo  8-)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2018, 23:18 wysłana przez Ruda woda »
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Listopad, 2018, 23:43 »
DOBRA zlituje sie boś facet  ;D uciekło ci T  witaj lub jatiw bo oba lubię. Nie będę się znęcać o takie byle co... pzdr nadaszyniak i przepraszam za babskie czepialstwo  8-)

Ruda woda-Lubię, czepialstwo pięknej płci sprawia to staremu tetrykowi wiele przyjemności.
Ale to wątek Nowicjusza więc uszanujmy Szanownego kolegę-zapraszam Ciebie do mojego wątku  :) :) 


Offline Fantom

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Listopad, 2018, 00:26 »
Ja jednak jestem nieufny. Coś mi tu śmierdzi. Dopóki nie zobaczę żadnego dowodu,to dla mnie jest to bajka. Takie osoby z takim dorobkiem zazwyczaj mają czym się dzielić na forum. Jak na razie podzielił się tylko tym co go łechce. Znam tego i tego,byłem tam i tam. Super. Nie każ nam wierzyć na słowo. Już takim jednym zaufaliśmy...
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2018, 00:29 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline PoProstuJa

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopad, 2018, 10:56 »
Ja jednak jestem nieufny. Coś mi tu śmierdzi. Dopóki nie zobaczę żadnego dowodu,to dla mnie jest to bajka. Takie osoby z takim dorobkiem zazwyczaj mają czym się dzielić na forum. Jak na razie podzielił się tylko tym co go łechce. Znam tego i tego,byłem tam i tam. Super. Nie każ nam wierzyć na słowo. Już takim jednym zaufaliśmy...

Fantom - na smród najlepsze jest mydło i odświeżacz powietrza!  ;D ;D ;D

Ale pomysł masz niezły. Każdy kto zechce się tu zarejestrować powinien przejść test ze 100 pytaniami, aby udowodnić, że był Świadkiem. Ponadto powinien przesłać skan zdjęcia ze zgromadzenia, nazwę zboru, datę chrztu oraz streścić ostatnią Strażnicę.

A jak ktoś napisze, że był w Warwick, to będzie musiał dostarczyć zaświadczenie z Betel podpisane przez Geoffreya Jacksona!   ;D

Widzę fantom, że jesteś tak samo ufny wobec forumowiczów jak starsi zboru wobec braci spożywających emblematy na Pamiątce!  ;D ;D ;D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Listopad, 2018, 12:07 »
moje trzy gorsze:
Logicznie myślicie, że powinno się opublikować żelazny dowód, który uwierzytelni wpis, Nowicjusz zdaje sobie sprawę pisząc jawnie takie historie, byłbym ostrożny do komentowania i dopominania.
Wszystko zależy od kolegi, jeżeli to historie wymyślone, straci zaufanie i wierzytelność w swoje przedstawione słowa- jednym słowem zostanie spalony w Naszych oczach, Sam pisze cytuje Jego słowa:'... Do tej pory nie pisałem na żadnym forum, bo nie miałem na to czasu. Witam wszystkich. Proszę nie pisać na priv/poczte, jak ktoś coś chce wiedzieć, a ja chcę sie tym podzielić to można to zrobić na forum...'
Poczekajmy na dalsze komentarze, na razie odpisuje poszczególnym osobą, kierując się uszeregowanym pewnym porządkiem.
Kiedy osobiście wchodziłem na Forum przez długi, długi czas na posty odpisywałem podziękowaniami.
Niektórzy byli tym, poirytowani, zniesmaczeni oczekując konkretnych wpisów i tak nic nie przyspieszono z czasem rozszerzyłem komentarze na Forum.
Każdy ma swoją strategię, jedni od razu skaczą na głęboką wodę inni natomiast ostrożnie do niej wchodzą. Poczekajmy czas jest najlepszym lekarstwem.

 
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2018, 12:11 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Listopad, 2018, 12:13 »
Gandalf:
Życie. życie płynie. Kiedyś miałem funkcje bo je chciałem. Dziś nie mam. Dziś jestem na forum a jutro może już nie. Szkoda życia na siedzenie przed TV :) Aktualnie mój czas pochłaniają inne rzeczy. i uwierz mi, że w każdym zborze są osoby którym można powiedzieć coś wiecej. Wiem komu nie mówić nic... bo będą kłopoty. Jeszcze raz, to jest jak w korpo. Pracowałem kiedyś w dużym korpo z Korei PD, jeden chłopak nie wytrzymał i zaczął krzyczeć że ta firma jest do d...y no i wyleciał tego samego dnia. Ma dożywotniego bana w tej firmie. Takie zasady.
[/b][/size]
 Cóż nie wiem co o tobie sądzić i ile jest prawdy w tym co piszesz, choć nie mam powodów, aby wątpić w w twą szczerość.
Tak czy owak, stwierdzam, że jesteś wyluzowanym człowiekiem z lajtowym podejściem do życia. Pisz będę obserwował z ciekawością twe wypowiedzi. 


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Matylda

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Listopad, 2018, 12:24 »
Witam i pozdrawiam.


 Prosze nie pisać na priv/poczte, jak ktoś coś chce wiedzieć, a ja chcę sie tym podzielić to można to zrobić na forum.

Pozdrawiam

/Nowicjusz

 ;D ;D ;D
No no,celebryta nam się wtrafił.Ostry jesteś ::)
Nie wróżę przyszłości :P
Ale próbuj.
Cześć.


Offline Roszada

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Listopad, 2018, 12:32 »
Ja tam pytań nie mam, ale oczekuję na założenie wątku: ŚJ w USA.
No i sporo wieści z US-Betel. :)


Offline nowicjusz

Odp: Pozdrawiam... nowicjusz
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Listopad, 2018, 19:57 »
Jesteście uroczy... DOWODY PROSZĘ!!! 8-)
Co oczekujecie? Wykazu kart pokładowych z samolotót? Zdjęć z kongresów? Fotki z kimś z CK?

Salome... korpo nie jest to samo. W różnych krajach WTS podchodzi do tej samej sprawy w różny sposób. Franz o tym pisał nawet. Braciaki w Meksyku szturmują urny wyborcze, i... no i każdy wierzy, że oddali fałszywy głos, bo tylko najwyższy widzi co tam sie dzieje. U nas za to samo można miec kłopoty. Przykładów można by mnożyć.

fantom ... pozdrawiam cię serdecznie. Trzymaj się.

Nadaszyniak ... tu nie ma co koloryzować. Braciaki w WTS na świecie są równie 'porypani' jak ludzie spoza. W różnych krajach są różne możliwości. U nas przez wiele lat był spokój, jak się rozwód gdzieś trafił to pół województwa o tym szumiało, a teraz? Z drugiej strony kiedyś wyjście do pubu było źle postrzegana, a teraz jest to akceptowalne... byle sie tylko obwodowy nie dowiedział. Bo jeden będzie zły że sie człwoek szwęda po takich miejscach a drugi będzie zły że sie go nie zabrało. (Zawsze można mu na przebaczenie nowy tablecik kupić  ;D )

Roszada... ale jakich wieści? Że wedle prawa Paterson to centrum edukacyjne (kiedyś było wyższą uczelnią, a teraz to nie wiem jaki jest status, musiałbym zapytać). No jest. Korty tenisowe, bejsbolowe, i do sockera widać w google mapsach nawet. Inne budynki po drugiej stronie drogi gdzie mieszka (albo mieszkali) prawnik z rodziną i lekarz z rodziną też widać na mapach. Ale to nie żaden news. To, że nowe studio nagraniowe w Tuxedo ma chyba 3 wielkie studia (to jest hangar, można by jumbojeta tam schować) [debatowali czy nie zrobić 2 ogromnych, albo 5 średnich, ale chyba stanęło na 3] i chyba 8 małych to też nie nowość. Braciaki nagrywają na dwie zmiany. Wygłuszenia, kamery, sprzęt, wszystko na tip top. Ja sie na tym nie znam ale pewnie niejedna TV nie ma takiego sprzętu. Hotele i kilka budynków w Tuxedo w których spali budowlańcy Warwick miały być sprzedane a teraz zostają. Remont tych zdezelowanych budynków (bo nie stawiali) od zera, im sie udał.  A z Bether w US wieście... nie wiem ... na przykłąd jak zamawiali jakąś super kamere do kręcenia broadcastingu, to sie pomylili w numerze. Aby nie było, podobno to sprzęt na zamówienie, czeka sie, a nie bierze z półki. No i dopiero jak przyszła kamera to sie okazało, że firma przysłałą jeszcze inną, dokładnie taką jak potrzeba (z jakimś łączem światłowodowym, czy coś). No i co? No nic... błogosławieństwo! A jak to mają odbierać.

Bawcie się dobrze. I trochę ufności. Ja was o żadne danie ani teraz ani nigdy nie będę wypytywać, bo mi to do niczego nie potrzeba. Wiem jak sie niektórzy obawiają i mają rację. Przyjęcie nowych macie iście skandynawskie :)
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 19:59 wysłana przez nowicjusz »