Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich tu Kachinas  (Przeczytany 5619 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Listopad, 2019, 20:06 »
Witam was moi drodzy.
Obiecałem że podam wam jakieś info w sprawie wysłania mojej rezygnacji do Nadarzyna.
Dzisiaj odwiedziło mnie dwóch braci, tak po 19.00 po "cywilnemu". Powiedzieli że otrzymali rezygnacje przesłane z Nadarzyna i czy to nasze bo może ktoś zrobił sobie kawał i wysłał za nas. Odpowiedzieliśmy z żoną że nasze, przemyśleliśmy sprawę i rezygnujemy. W związku z tym że jednego "brata" bardzo szanujemy nic więcej nie mówiliśmy (dyskutowaliśmy), więc się po prostu pożegnaliśmy. 
Wiemy z żoną że dobrze zrobiliśmy i jesteśmy przekonani o tym, natomiast po 20 latach znajomości i wspólnej współpracy usłyszałem, usłyszeliśmy "acha, no szkoda nie będziemy was przekonywać", do widzenia.
Smutne......., trochę jak w pracy wypruwasz flaki a potem no sorry musieliśmy kogoś zwolnić.
Nie ukrywam że mam trochę poczucie pustki że jakoś tak to wyszło........ sorki że tak trochę chaotycznie piszę ale 20 lat poświęcenia to nie 2 miesiące.
Hm sam nie wiem co jeszcze powiedzieć, jak minie kilka dni i jakoś opadną wewnętrzne emocje to postaram się skrobnąć.
Pozdrawiam was serdecznie

Wcale chaotycznie nie piszesz. Osobiście zrozumiałem.
Pierwsza pozytywna sprawa, to że przyszli we 2 i upewnili się co do autentyczności listu. Przecież można podłożyć komuś 'świnie'.
Nie znam treści listu, a to może więcej wyjaśnić.
Zacznę od przykładu. Jeśli w USC składasz papiery dotyczące zawarcia związku małżeńskiego, to urzędnik nie mówi: 'panie, zastanów się pan, bo my ogłosimy, ze jesteście mężem i żoną, i po ptokach'
W Twoim wypadku zrobiono identycznie. Może treść listu była wystarczająca. Dodatkowo od jakiegoś czasu jest moda na pisanie poematów na temat wypisywania się, więc jest pewne przyzwyczajenie do tematu. Zazwyczaj osoby odchodzące dają znaki, sygnały wcześniej, ze jest to 'the end'. Ratować można kogoś przed napisaniem listu, albo po napisaniu przez 16-to latka. W wypadku dorosłych ludzi wszystko jest jasne, zwłaszcza gdy z przekonaniem mówi się o swojej decyzji.

Chciałeś po 20 latach dyplom? Medal? Piszesz podanie o zwolnienie, to szef przyjmuje do wiadomości decyzję i ma obowiązek wystawić świadectwo pracy, ewentualnie rozliczyć urlop i rozliczyć się finansowo. A w tym wypadku nawet nie podpisywałeś umowy o pracę. Osobiście mogę zrobić medal z ziemniaka za zasługi, ale myślę, że sam sobie szybciej wystrugasz.

Powodzenia na nowej drodze życia! Z czasem wiele spraw się układa.  :)


Offline Kachinas

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Listopad, 2019, 22:14 »
Witam was moi drodzy.
Oto pierwsza i niezbyt poważna reakcja z ich strony.
Przepraszam że trochę nieczytelne ale jak powiększycie będzie ok. Jeśli nie, to dajcie znać załączę w lepszej jakości.
Pozdrawiam


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Listopad, 2019, 22:54 »
Oto pierwsza i niezbyt poważna reakcja z ich strony.

Dlaczego nie jest poważna ta reakcja? Przecież oczekiwałeś, że odpiszą - tak napisałeś. To odpisali. Zrobili dwie rzeczy. Kazali Ci się uwiarygodnić zgodnie z obowiązującym prawem, albo iść do instancji Tobie przypisanej, czyli do miejscowych starszaków. W między czasie przesłali to co napisałeś do miejscowych. Przecież nie mieli pewności co Ty zrobisz. Błędów w relacjach: jednostka - BO było już dużo. Tam myślą, dlatego bardzo poważnie podeszli do tematu.
Poza tym, co najważniejsze, to co wkleiłeś w żaden sposób nie mówi o odłączeniu się. Więc czym nas tu karmisz?
Do kompletu brakuje zaprezentowanie Twojej korespondencji. Chociaż teraz można ją podrasować, więc pewności nie będzie co do autentyczności.

Jeśli chciałeś wiedzieć, że skutecznie się wypisałeś, to trzeba było iść do SK i posłuchać ogłoszenia. Gdybym był z kobietą 20 lat i nie wiedział co do czego, to spaliłbym się ze wstydu.


Offline Kachinas

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Listopad, 2019, 23:09 »
To jest informacja dot. ochrony danych osobowych, gdzie zgłosiłem aby moje dane zostały trwale "wymazane" zaraz po informacji że rezygnuje z bycia świadkiem. Niepoważna ponieważ zgodnie z europejskim rozporządzeniem tzw. RODO nie ma potrzeby wysyłania dowodu osobistego jak również innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Właśnie o dziwo jest wiele elementów w tym piśmie wskazujących na nieprawidłowości z ich strony, jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę sięgnąć do RODO.
Nie chcę się rozwodzić, ale każdy może sam ocenić to pismo. JA natomiast nie wiem kto się pod tym podpisał !! Mam wrażenie że jakiś "budynek", obiekt budowlany czy inne licho bo chyba wypadałoby podpisać się z imienia i nazwiska. ?


Offline Takajaja

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Listopad, 2019, 08:25 »
Jak sie przyjmowalo CHRZEST to uwierzytelnień osły nie potrzebowali, czy ty Kowalski naprawde jesteś Kowalski. A na odchodne....to naglę uwierzytelnień im się zamarzyło!!!

Kuźwa jak wszędzie....Gdy cię chcą, (w sekcie, w banku, w ubezpieczalni) to z otwartymi rękami przyjmują, wszystko jest kolorowe, nadzieja wielka, obiecanki cacanki. A jak tylko czlowiek chce zrobic w tył zwrot to......... nagle: uwierzytelnienia, upowaznienia, umowy.


Offline dziewiatka

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Listopad, 2019, 08:44 »
Witaj  Kachinas.Prawdopodobnie nie ma szans na trwałe usunięcie twoich danych, bo mają procedurę przyłączeniową i jak wtedy udowodnią że ty to ten sam co przed odłączeniem.Olej to wolność jest ważniejsza.


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Listopad, 2019, 10:36 »
Tym pismem, czy nam się to podoba czy nie, ale bronią swojego interesu jako administratora danych osobowych. Jest to zgodne z prawem. Pomyśl co by się stało gdyby każdy z tego forum wysłał list o np. odłączeniu się lub o odmowie przetwarzania danych osobowych i podpisał się jako ktoś inny np. starszy zboru. Czy BO miałoby automatycznie odłączyć takiego? Albo usunąć jego dane? Jak sprawdzisz na odległość czy właściwa osoba napisała i podpisała list?

Nowością jest w tym piśmie informacja, że możesz uwiarygodnić się i przekazać list przez starszych zboru. Nowość bo ode mnie rok temu nie chcieli starsi przyjąć takiego listu.


Offline Proctor

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Listopad, 2019, 10:52 »
Kachinas. Dla własnej satysfakcji możesz wysłać ponownie list przez starszych zboru ale to nic nie zmieni. Biuro wysle Ci informację że wrażliwe dane dotyczące Ciebie zostały usunięte a pozostawione tylko niezbedne, potrzebne im do kontrolowania sytuacji gdybyś chciał ponownie przyjąć chrzest. Na to oni już nie mogą pozwolić. Więc? Prośba o całkowite usunięcie twoich danych osobowych nie wchodzi w grę. Dalej będę wiedzieli jak masz na imię gdzie mieszkasz. Będą mieli twój nr. Tel. E-maila. I ile godzin spędziłaś każdego miesiąca głosząc o Armagefonie. Daj sobie spokój i odpuść. Szkoda nerwów.


Offline Kachinas

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Listopad, 2019, 19:08 »
Witam was.
Dziękuje za wasze opinie i rady, wrzuciłem pismo od nich żeby podzielić się informacjami podobnie jak wy dzielicie się na forum. Dzięki wam i wielu faktom które tu podaliście jestem gdzie jestem na drodze życiowej, może się komuś nie podobać w jaki sposób ja osobiście coś załatwiam swoje sprawy ale obiecałem że jak będę coś miał to się tym podzielę  Dzięki wspólnej pracy i dzieleniu się informacjami tu na forum, każdy może podjąć własną decyzję opartą najlepiej na faktach, kiedyś nie było takich możliwości dlatego tak wielu z nas trafiło do organizacji. Osobiście nie chce przekonywać nikogo swoimi racjami a jedynie faktami, to jest mój drobny wkład w to forum ale też chce coś dać od siebie, a nie jedynie brać.
Pozdrawiam serdecznie


Offline PoProstuJa

Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Grudzień, 2019, 14:59 »
Witaj Kachinas i dużo szczęścia na nowej drodze życia! :)

Muszę przyznać, że szybki jesteś... odłączyć się po nieco ponad roku od rejestracji na forum... mi to zajęło trochę dłużej :)
Czyli przemyślenia dojrzewały w Tobie już pewnie latami, a na forum znalazłeś tylko potwierdzenie tego, że są także inni, którzy widzą te same nieprawidłowości w orgu co Ty!

Dla mnie to forum to jest takie podziemie, gdzie możesz znaleźć odpowiedź na pytanie: kto tu jest "wariatem"? Ja czy 8 milionów Świadków?! No bo każdy początkujący wybudzający się Świadek myśli, że jest z nim coś nie tak.... no bo jak to możliwe, że myliłoby się aż 8 milionów jego współbraci?!
A okazuje się, że to jest możliwe! Każdą propagandę da się ludziom wcisnąć - nawet 100 milionom, nawet miliardowi!

Jeśli chodzi o usunięcie danych z Nadarzyna, to myślę, że jest to mało realne, ale jak ktoś chce, to może próbować.
Ja miałam pisać do Nadarzyna list o odłączeniu... ale z lenistwa tego nie zrobiłam :D Przesłałam go do starszych zboru i jeszcze "paru" osób ze zboru... i na oficjalne ogłoszenie o wykluczeniu mnie wcale nie musiałam czekać 2 tygodnie czy miesiąc... to była błyskawica... parę dni i sprawa załatwiona  ;D

Najpierw oczywiście zadzwonili i była to całkiem miła rozmowa. Słyszałam przez telefon, że są zmartwieni.
Mam w sobie wiarę w ludzi... wiem, że kiedyś (przynajmniej niektórzy z nich) wyjdą z tego bagna, więc powiedziałam im na koniec rozmowy: "do zobaczenia" :D



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam wszystkich tu Kachinas
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Grudzień, 2019, 10:28 »
To jest informacja dot. ochrony danych osobowych, gdzie zgłosiłem aby moje dane zostały trwale "wymazane" zaraz po informacji że rezygnuje z bycia świadkiem. Niepoważna ponieważ zgodnie z europejskim rozporządzeniem tzw. RODO nie ma potrzeby wysyłania dowodu osobistego jak również innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Właśnie o dziwo jest wiele elementów w tym piśmie wskazujących na nieprawidłowości z ich strony, jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę sięgnąć do RODO.
Nie chcę się rozwodzić, ale każdy może sam ocenić to pismo. JA natomiast nie wiem kto się pod tym podpisał !! Mam wrażenie że jakiś "budynek", obiekt budowlany czy inne licho bo chyba wypadałoby podpisać się z imienia i nazwiska. ?

Wychodzę z założenia, że każdy swoje dziecko pieści, więc przeczytasz.

Na początku wspomnę o swoim małym kłamstewku. Napisałem, że piszesz bez chaosu z grzeczności. Chciałem być miły. Produktywnie Cię zmotywować. Prawda jest taka, ze masz chaosik w główce. :)

Wygląda to tak: rezygnacja, skreślenie z listy świadków, trwałe wymazanie. Można tylko robić domysły.
Konkretem jest pismo z BO.
Nie wiem czy byłeś na uwierzytelnieniu, bądź uwiarygodnieniu własnych personaliów. Np w banku. W celu by prawa z lewą strona Atlantyku się zgadzały. Albo, żeby brudnych papierów nie prać.
Proszą o dowód osobisty. Zamazują (zanonimizują) dane zbyteczne. Robią nieskończoną liczbę kopi dokumentu, który już dawno w całości posiadają.
Ci z Nadarzyna zaoferowali to samo. Na Twoje żądanie. Przy czym w liście jest tylko mowa o uwiarygodnieniu osoby, a nie co ona sobie życzy. Napisali co ma być zamazane. Nawet obiecali, że jeśli wyślesz wszystko, to oni sami zaczernią pewne dane. Dali alternatywny wybór. Jeśli nie kręci Cię wysyłanie dokumentów, to uwiarygodnić masz się u miejscowych starszaków.
Dodatkowo, jak wspomniałem wcześniej, starszaki i tak by do Ciebie przyszli, ponieważ ani biuro oddziału, biuro główne, ciało kierownicze, Jehowa wraz z Jezusem i całe gremium 144 tyś, nie jest w stanie Ciebie wykluczyć lub stwierdzić Twojego odłączenia.
Trzeba było tych 2 poprosić, aby dali Tobie kartonik, na którym zapisywali wypracowane godzinki. Tak na pamiątkę. W ramki i na ścianę, jak pamiątka z pierwszej komunii. Ja bym Tobie dał, bo w tej sytuacji kartonik nikomu nie jest potrzebny. O ironio, może on zawierać najwięcej danych na Twój temat.
Piszesz list. Podpisujesz go. Są tam Twoje dane adresowe. Jeśli masz to w kompie, to Twoje dane są już w 3 miejscach. Dostajesz odpowiedź. Dalej z Twoimi danymi. Ta odpowiedź jest przynajmniej w 3 miejscach. A Ty prosisz o wymazanie swoich danych, jednocześnie je produkując. To nawet nie jest śmieszne. Pisałeś do 'budynku' to 'budynek' odpisał do Ciebie. Chyba to powinno być logiczne. Napisz do świętego Mikołaja, i pożal się, że renifery się nie podpisały w korespondencji zwrotnej.

Zamiast czytać i odsyłać innych do dyrektyw unijnych, to napisz do brukselki. Wyjaśnij na czym problem polega. Oni powołają specjalna komisję składającą się z 3 osób. Ciebie zaproszą jako czwartego. Pojedziecie do Nadarzyna i komisyjnie w Twojej obecności będziecie niszczyli Twoje papiery. W niszczarce albo rozpalając grilla. Dodatkowo możecie przeglądać zawartość tamtejszych komputerów, które w tym czasie będą nieskazitelnie czyste. To jest całe rodo – srodo, którym ludzie się podniecają.

Każdy ma wolną wolę. Może podskakiwać, szczekać, pisać, protestować. Ogólnie można się do woli wygłupiać.
Ale jeśli ktoś się chce kopać z kobyłą, to musi wiedzieć, że zwierze domowe, hodowlane, występujące nad Wisłą nie robi 'patataj, patataj, patataj', tylko robi 'ichaaaaaaa'.