Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy  (Przeczytany 4518 razy)

Offline Roszada

Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« dnia: 24 Wrzesień, 2018, 18:35 »
Nie wiem czy zauważyliście, że szczególnie w polskich warunkach, KK jest bardzo przydatny i potrzebny ŚJ, szczególnie podczas dyskusji.

Ileż to razy słyszałem (od trampka i innych ŚJ):

Nawet KK wyklucza (gdy ktoś zarzuca ŚJ że wykluczają).
W KK jest więcej pedofilii (gdy ktoś zarzuca im pedofilię).
Nawet papież używał imię Jehowa.
W Biblii którą się posługujemy (gdy pokazują imię Jahwe), jest podpis kardynała Wyszyńskiego.
Owo "nawet KK" jest często przywoływane, gdy stawia się ŚJ jakieś zarzuty.

Oni starają się swoją sytuację usprawiedliwić sytuacją swego największego wroga. Zestawiają siebie z tymi, których uważają za złych, gorszych od siebie.
Porównują się do Babilonu Wielkiego, gdy im ktoś zarzuci np. niemoralność. Że w KK też są rozwody itp.

Stosują zasadę, że u innych też kradną, piją, gwałcą, itp.


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 18:42 »
ten sposób argumentowania jest powszechny ale absurdalny - bo przecież świadkowie Jehowy powinni być lepsi od "pogańskiego" Koscioła Katolickiego

to że Adolf Hitler zabił miliony ludzi i nie został za to ukarany przed ziemskim sądem to nie jest żadne usprawiedliwienie dla mnie (ani nie dowodzi że ja Sebastian mogłbym bezkarnie zabić chociażby jednego człowieka) to chyba oczywiste, prawda?!

a taki mniej więcej jest sposób myślenia ŚJ (skoro "w Babilonie" jest "jeszcze gorzej" tzn. że "to nic takiego" że u nas są takie grzechy jak np./ pedofilia).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 18:47 »
Kiedyś jedna głosicielka była oburzona w dyskusji ze mną, że w KK jest celibat, niezgodny z Biblią. Była to starsza samotna pani.

Po chwili, w dalszej dyskusji, zaczęła twierdzić, że znany jej ksiądz ma kochankę.

Jak ją zapytałem czy lepiej by żył w celibacie, czy lepiej by miał kochankę, to wręcz obrażona powiedziała. Przecie to jest ksiądz! Tak jakby była prawowierną katoliczką i żądała bezgrzeszności swego księdza. :-\
A w duchu pewnie się cieszyła, że ksiądz grzeszy. :-\
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 18:52 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 18:58 »
bardzo często świadkowie Jehowy powielają bezmyślnie różne tezy przeciwników Kościoła Katolickiego i nie zastanawiają sie nad konsekwencjami

kiedyś np. usłyszałem zarzuty że "Kościół Katolicki miesza sie do polityki" więc zapytałem rozmówcę "a wg ciebie to dobrze czy źle że się miesza?"; w odpowiedzi usłyszałen że "przecież to oczywiste że nie powinien mieszać się do polityki"; drążę temat i pytam rozmówcę "a kto może i powinien zajmować się polityką"; zdziwienie: "no jak to kto? politycy!"

pytam tę osobę: skoro i tak cały stary system ma być zniszczony przez Jehowę to jaka to różnica czy Polską rządzi Kwaśniewski czy Wałęsa czy kardynał Glemp, skoro i tak wszyscy maja iść do piachu?

mój rozmówca był bardzo zaskoczony zadanym przeze mnie pytaniem...

ale ja nie zrażam sie tylko dopytuję na czym polega owo mieszanie się do polityki i słyszę że "biskupi ciagle politykują na temat zakazu aborcji"

pytam wiec tę osobę czy aborcja to czyn dobry czy zły i czy zna nauczanie strażnicy na temat aborcji, czy strażnica potępia aborcję czy ją pochwala

okazuje sie że strażnica aborcje potępia gdyz aborcja nie podoba sie Jehowie

pytam rozmówcę czy to źle że Kościół Katolicki potępia czyny które nie podobają sie Jehowie - cisza

upewniłem się że mój rozmówca uważa dziecko poczete za człowieka i zadaję to samo pytanie w inny sposób: czy lepiej jest gdy będzie zabijanych dużo ludzi czy lepiej będzie wtedy gdy ludzie nie będą zabijani w ogóle - odpowiedzią była cisza

« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 19:05 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 19:06 »
Zauważyłem rozczarowanie ŚJ, gdy opowiadają samo zło o KK, a rozmówca mówi, że go to nie interesuje, bo jest, ateistą, albo protestantem czy wyznawcą religii Wschodu.
Nie raz w rozmowie ze ŚJ, który mnie nie znał, mówiłem mu: czemu mi pan opowiada o KK. Co mnie to obchodzi?

Od razu pryska im chęć rozmowy, gdy nie mają kozła ofiarnego lub nie mogą go spożytkować mówiąc np. w KK to, a u nas to.

Nie wiem jak ŚJ zachowują się w krajach bardziej ateistycznych takich jak np. Czechy czy w krajach protestanckich, gdzie pełno różnych grup jak np. w USA.

Katolickie czy antykatolickie argumenty stają się kompletnie chybione i nieprzydatne. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 19:08 wysłana przez Roszada »


Offline Jesaj

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 19:12 »
Najgorzej jak mowia swoje formulki "a przeciez w KK jest tak i siak" itd itp A okazuje sie ze trafili na protestanta  ??? To wtedy caly zapisany scemat legnie w gruzach. Bo przeciez dla SJ w Posce jest 110% katolikow rzymskich  :D


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 19:17 »
opowiem przypadek jak kiedyś trafłem na protestanta

kiedyś uczestniczyłem w takiej rozmowie podczas głoszenia od domu do domu - rozmówca okazał się ewangelikiem i nie mógł zrozumieć jaką wartość ma ciągłe mówienie że katolicy mylą sie w tym czy w tamtym skoro on (nasz rozmówca) nie jest katolikiem...

ja (będąc wtedy ŚJ) próbowałem skierować temat np. na Trójcę Świętą (byłem pewien że rozmówca wierzy w tę naukę, ale mój współtowarzysz ciągle tylko "katolicy źle nauczają w tym i w tamtym"; w końcu nasz rozmówca mówi "zapraszam ponownie ale tylko Pana Sebastiana, wtedy spokojnie porozmawiamy sobie o Trójcy Świętej, a pan (czyli mój współtowarzysz) niech idzie rozmawiać z katolikami, może kogoś z nich pan przekona"...

na następne odwiedziny do tamtego ewangelika zabrałem z sobą pioniera i we dwóch próbowaliśmy rozmawiać z tym panem o Trójcy Św. - ale nic nie wskóraliśmy, bo rozmówca znał Biblię lepiej od nas

zastrzelił nas cytatem ze strażnicy że Luter został zaliczony do "pszenicy" i powiedział nam że on trzyma się nauki Lutra i także będzie zaliczony do pszenicy ... mnie i drugiemu pionierowi szczęka opadła z wrażenia...
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 19:24 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 19:32 »
Właśnie najlepiej mi się dyskutowało ze ŚJ na ulicy, gdy mnie nie znali. ;)
Co rusz wyjeżdżali że KK to, a tamto, a siamto.
A ja im na to: co mnie KK obchodzi. :-\
Jedynie co im pozostało, to powiedzenie: dobrze, że pan nie wierzy kościołowi katolickiemu. ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 19:49 »
Nie wiem jak ŚJ zachowują się w krajach bardziej ateistycznych takich jak np. Czechy czy w krajach protestanckich, gdzie pełno różnych grup jak np. w USA.

Pilnują z pewnej odległości swoich stojaków.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 20:38 »
Ponieważ w Polsce w KK ubywa katolików, których wielu wpada w agnostycyzm, ateizm czy po prostu w bezrefleksyjne niepraktykowanie religijne, więc ŚJ będzie coraz trudniej pozyskiwać swoich nowych głosicieli.
Owszem ci exkatolicy mogą ich pochwalić za krytykę KK, ale sami nie nadają się do bycia świadkami. :)
Tak więc ŚJ na antykatolicyzmie niewiele zyskają. :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 20:43 »
Nie wiem jak teraz ale kiedyś ŚJ w krajach katolickich (Polska, Włochy, Hiszpania, Meksyk) i prawosławnych wyróżniali się przyrostem.
Ciekawe czy tak jest nadal?

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 20:48 »
Ponieważ w Polsce w KK ubywa katolików, których wielu wpada w agnostycyzm, ateizm czy po prostu w bezrefleksyjne niepraktykowanie religijne, więc ŚJ będzie coraz trudniej pozyskiwać swoich nowych głosicieli.
Owszem ci exkatolicy mogą ich pochwalić za krytykę KK, ale sami nie nadają się do bycia świadkami. :)
Tak więc ŚJ na antykatolicyzmie niewiele zyskają. :)
z pkt widzenia świadka Jehowy najbardziej owocującą grupą są mocno wierzący rozwodnicy żyjący w nowych związkach i mocno zrażeni do księdza proboszcza

jeśli rozwodnik jest rozżalony że ksiądz mu nie chce dać rozgrzeszenia z powodu życia w nowym cywilnym związku małżeńskim to świadkowie Jehowy mogą taką osobę pocieszyć i przedstawić jej własne stanowisko że Jehowa takie drugie małżeństwo akceptuje...

Nie wiem jak teraz ale kiedyś ŚJ w krajach katolickich (Polska, Włochy, Hiszpania, Meksyk) i prawosławnych wyróżniali się przyrostem.
Ciekawe czy tak jest nadal?
w Polsce aktualnie jest spadek ale chyba mniejszy niż w krajach zachodnich (gdyż częściowo uzupełniony przez napływających z Ukrainy cudzoziemców)

oczywiście nadal pozyskiwane są w Polsce kolejne osoby, ale jest ich dużo mniej niż osób odchodzących i umierających ze starości, więc ogólna liczba świadków Jehowy w Polsce wciąż spada
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 20:50 »
Przecież podawaliśmy statystyki.
W Polsce od 2005 r. nie ma żadnych przyrostów.
Owszem chrzczą nadal, ale 9 razy mniej niż kiedyś, ale o wiele więcej odchodzi.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2017-najnizsza-liczba-chrztow-w-polsce-od-1989-r/msg119474/#msg119474

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2017-po-raz-drugi-w-polsce-spadek-o-2/

O Europie zapomnij. :)

« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2018, 20:53 wysłana przez Roszada »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień, 2018, 23:58 »
Mnie też śmieszy jak ci moi swiadkowie podczas rozmowy argumentują coś tym że kk to lub tamto a ja nie mam prawie nic wspólnego z kk ale oni już chyba z przyzwyczajenia tak jadą.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Safari

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Wrzesień, 2018, 08:21 »
Nie wiem czy zauważyliście, że szczególnie w polskich warunkach, KK jest bardzo przydatny i potrzebny ŚJ, szczególnie podczas dyskusji.

Ileż to razy słyszałem (od trampka i innych ŚJ):

Nawet KK wyklucza (gdy ktoś zarzuca ŚJ że wykluczają).
W KK jest więcej pedofilii (gdy ktoś zarzuca im pedofilię).
Nawet papież używał imię Jehowa.
W Biblii którą się posługujemy (gdy pokazują imię Jahwe), jest podpis kardynała Wyszyńskiego.
Owo "nawet KK" jest często przywoływane, gdy stawia się ŚJ jakieś zarzuty.

Oni starają się swoją sytuację usprawiedliwić sytuacją swego największego wroga. Zestawiają siebie z tymi, których uważają za złych, gorszych od siebie.
Porównują się do Babilonu Wielkiego, gdy im ktoś zarzuci np. niemoralność. Że w KK też są rozwody itp.

Stosują zasadę, że u innych też kradną, piją, gwałcą, itp.

Generalnie zauwazam cos takiego u wyznawal wielu religii.

Np. U Nas jest pedofilia ale tam tam (Inna denomonacja, inna grupa zawodowa) to dopiero, panie... Jakby to wnosilo cokolwiek do dyskusji.

Z moich doswiadczen wynika ze Swiadkowie w PL lubia 'wytykac'' grzechy KK. To jest prawda. Choc wydaje mi sie, ze obrywa sie kazdemu wiekszemu kosciolowi bedacemu dominujacym na danym terenie.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris