Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy  (Przeczytany 4522 razy)

Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrzesień, 2018, 08:37 »
kiedyś jako świadek Jehowy zetknąłem się z solidarnością antykatolicką ze strony protestantki i nie wiedziałem jak zareagować;

dla niektórych protestantów (szczególnie neofitów) Kościół Katolicki to wróg nr 1 i z tego pkt widzenia patrząc świadek Jehowy jest wg nich bliżej Boga niż katolik;

prawie 20 lat temu, będąc jeszcze świadkiem Jehowy, założyłem swoją pierwszą firmę komputerową, prowadziliśmy ją razem z Piotrkiem, kolegą ze zboru;

wśród klientek była dwudziestokilkuletnia dziewczyna, nazwijmy ją Agnieszka (po tylu latach nie pamietam jej imienia) która kupiła od nas komputer; Później dzwoniła że coś tam jest nie tak, Piotrek pojechał przeinstalować jej windowsa 98, ale nie usunął problemu, więc następnego dnia pojechałem do klientki osobiście.

w trakcie wizyty pani Agnieszka pyta czy to prawda że ja i Piotrek jesteśmy świadkami Jehowy i dlaczego Piotrek "nie chciał się do tego przyznać". Wyjaśniam, że nasza firma dopiero zaczyna działać, obawiamy sie że nie zawsze sprostamy wymaganiom klienta, więc zapewne Piotrek nie chciał aby ewentualne niedoskonałości w obsłudze klienta "rzucały cień na imię Boże".

Pani Agnieszka pokiwała głową ze zrozumieniem że rozumie taki sposób myślenia i dodała że ona jest protestantką (nie pamiętam jakie wyznanie wymieniła ale chyba baptystką) i na widok Piotra ucieszyła się "widząc brata w wierze" (w tym sensie brata że także chrześcijanina i co ważne chrześcijanina który nie jest balwochwalcą i nie nalezy do katolickiego Babilonu).

Pani Agnieszka opowiadała mi że powiedziała coś ciepłego na temat łączącej ją i Piotrka więzi religijno-duchowej, ale Piotrek słysząc jej ciepłe słowa zachował sie jakoś dziwnie, jakby mu było głupio albo jakby się czymś mocno speszył.

Ja słucham tego wszystkiego i także poczułem się skrępowany.

Uświadomiłem sobie bowiem że pani Agnieszka uważa mnie za brata w wierze a ja Sebastian uważałem ją wtedy za pogankę i kandydatkę na pocję nawozu do użyźnienia rajskiej ziemi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Wrzesień, 2018, 10:20 »
Strażnica lubi cytować wypowiedzi skrajnych katolickich teologów, którzy czemuś zaprzeczają w nauce katolickiej.
Jakby zapomniała że to papież czy nauka całego KK decyduje, a nie jakiś teolog.
To tak jakbym ja cytował prywatne wypowiedzi różnych ŚJ sprzeczne z wypowiedziami CK.

*** w95 1.2 s. 3  ***
Na przykład znany teolog katolicki Hans Küng, kwestionujący postawę Kościoła, zastanawiał się: „Czy mogę podczas burzy opuścić statek, porzucić tych, z którymi dotychczas żeglowałem, i pozwolić, by sami walczyli z wiatrem, przeciekami, a może nawet ze śmiercią?” Odpowiedź brzmiała: „Nie przestanę działać w obrębie Kościoła”. Inne rozwiązanie to „odejść od tego Kościoła ze względu na jego odstępstwo i kierując się umiłowaniem wyższych wartości, być może zbliżyć się do prawdziwego chrystianizmu” (Die Hoffnung bewahren).

A tu jakby mówił o ŚJ:  :)

*** w06 1.3 s. 4 Kto jest prawdziwym chrześcijaninem? ***
teolog Hans Küng wyraził oczywistą prawdę: autentyczny chrystianizm istnieje tylko tam, gdzie szczerzy ludzie wprowadzają nauki Jezusa w czyn


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 15:10 »
To nie jest forum, ani wątek zachwalający, czy piętnujący KRK. Proszę trzymać się tematu. Posty odbiegające i nie na temat, usunąłem.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2018, 07:59 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline lukier

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 15:33 »
Każda sekta potrzebuje 'wroga' żeby trzymać swoje owieczki w ryzach uświadamiając im że są bezpieczne od wpływu tej 'nierządnicy babilońskiej' tylko pod ich pieczą. Dla mnie jeden z elementów manipulacji. Istnienie 'wroga' jest niewątpliwie potrzebne sj.

Z tym, że nie byłabym taka jednostronna, straszenie z ambon, szczególnie na wsiach świadkami jehowy też jest dość powszechnym zjawiskiem. Z tym, że Kościół rzeczywiście nie potrzebuje sj do tego, bo straszyć może wieloma innymi rzeczami, ale dla jehowych istnienie Kościoła jest niezbędne żeby utwierdzać się w swojej wyższości.


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Wrzesień, 2018, 22:37 »
załóżmy że Kościół Katolicki zaprzestałby działalności w Polsce gdyż wierni w 100% przestaliby praktykować - co wtedy ze świadkami Jehowy? zbudowaliby poczucie wyższości na odróżnianiu się od ateistów? zaczęliby straszyć końcem gdyż "spełniło się proroctwo o upadku Babilonu Wielkiego"? jakieś inne propozycje?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Wrzesień, 2018, 13:41 »
Jakby upadł KK to musieli by inne straszydło poszukać.
Może cyklistów. ;)
Albo żujących gumę, że ich bogiem brzuch, jak uczy Paweł. ;D


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki przydatny Świadkowy Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Wrzesień, 2018, 23:10 »
Jakby upadł KK to musieli by inne straszydło poszukać.
Może cyklistów. ;)
Albo żujących gumę, że ich bogiem brzuch, jak uczy Paweł. ;D
to prawda, szukanie wroga to uniwersalny schemat; można szczuć na ludzi noszących brodę, to czemu nie ma żujących gumę albo noszących muchę zamiast krawata ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)