Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb  (Przeczytany 52415 razy)

Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Sierpień, 2018, 04:01 »
Nie wyczytałam nigdzie aby świadkowi ktoś zabraniał doniesienia o przestępstwie Policji. Czym innym są świeckie procedury a czym innym jest postępowanie w zborze. czy w kościele.
A wracając do pedofilii to wczoraj słyszałam w radiu, ze np w Irlandii, do której teraz wybiera się papież Franciszek , po aferze z pedofilią do kościoła chodzi obecnie tylko 9% społeczeństwa. Przed aferą chodziło ok 90 %.
Dla mnie to dziwne bo zawsze mówię, ze wierzyć trzeba w Boga a nie w ludzi.

BRAWO IRLANDIA!!!

Czekam na Polske, kiedy ludzie sie wreszcie obudza? Bo w Kosciele jest ten Sam problem zamiatania pod dywan co u SJ -
 przez wysoko postawionych hierarchow koscielnych oraz 'dobrych' parafian, ktorzy nie chca widziec.
Marze o tym, zeby ludzie w Polsce sie przebudzili, tak jak w Irlandii I odeszli ze swoich organizacji, nie wazne czy to KK czy SJ czy inna tego typu instytucja. Ukrywanie pedofilii jest  zle, jesli SA powody, trzeba sprawe zbadac, trzeba dzialac. A nie przeniesc delikwenta do innego zboru czy innej parafii.
Popieranie finansowe tych instytucji jest... w moim rozumieniu tematu - nieetyczne.

Moze mnie jest latwiej cos powiedziec w tym temacie, Bo ja nie moglam zniesc swiadomosci, ze bedac czlonkiem zboru popieram dzialania Swiadkow Jehowy. Czulam sie doglebnie zawstydzona majac swiadomosc, ze markuje ta organizacja swoim nazwiskiem. Nie chcialam byc w zaden sposob powiazana z ta organizacja, wiec odeszlam oficjalnie.
Jesli wiem o przestepstwach, to
nie popieram, nie daje pieniedzy I organizacja taka z czasem upada (I okazuje sie nagle, ze jej "Boga" nie ma).

Takze jeszcze raz BRAWO IRLANDIA, jestem pod wielkim wrazeniem przemiany tego spoleczenstwa w tej kwestii. IRLANDIA dala przyklad, ze mozna.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 04:04 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline miranda

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Sierpień, 2018, 08:57 »
Cytuję:
Aby wnieść przeciw komuś oskarżenie, potrzeba co najmniej dwóch świadków (Jana 8:17; Hebrajczyków 10:28). Jeżeli dana osoba wypiera się zarzucanego jej czynu, a ty jesteś jedynym świadkiem, sprawa zostanie pozostawiona Jehowie (1 Tymoteusza 5:19, 24, 25). Wiemy, że przed Jehową wszystko jest „zupełnie odsłonięte” i że jeśli ktoś dopuścił się przewinienia, jego grzech w końcu go dosięgnie (Hebrajczyków 4:13; Liczb [4 Mojżeszowa] 32:23, BT).

Przypuśćmy, że dana osoba rzeczywiście wyparła się zarzucanego jej czynu, a ty jesteś jedynym świadkiem. Czy w takim wypadku można cię oskarżyć o oszczerstwo? Nie, chyba że rozpowiedziałeś o sprawie osobom z nią nie związanym. Nie można nazwać oszczercą kogoś, kto informuje o kwestii dotyczącej zboru osoby odpowiedzialne w nim za nadzór i rozwiązywanie problemów. Takie działanie w gruncie rzeczy dowodzi pragnienia, by zawsze postępować rzetelnie i lojalnie (porównaj Łukasza 1:74, 75).

(Strażnica z 1997 r., 15.8, s. 28, ak. 1-2: https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1997607)


Opisujesz procedury zborowe/kościelne . Świeckie prawo inaczej podchodzi do spraw dotyczących np gwałtów czy pedofilii.
To, że w zborach czy kościołach są procedury inne niż procedury cywilne nikt nikomu nie zabrania zgłaszać gwałtów czy pedofilii organom ścigania. Te, jeśli również nie znajdą dowodów na przestępstwo sprawę umorzą ale mają na pewno większe pole do działania już w zakresie zbierania dowodów przeciwko przestępcom.


Tusia

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:36 »
Marze o tym, zeby ludzie w Polsce sie przebudzili, tak jak w Irlandii I odeszli ze swoich organizacji, nie wazne czy to KK

To tak jakbyś przestał chodzić do lekarza i leczył się z choroby, bo lekarz ci się nie podoba. Ależ płytkie myślenie. Irlandia poszła w lewactwo i poniesie tego konsekwencje. Diabeł zrobi wszystko, bo wie, że ma mało czasu.
Mam przestać chodzić do Kościoła i żyć Eucharystią, która daje mi życie wieczne, bo jakiś parafianin czy ksiądz grzeszą? Czy ja będę odpowiadał przed Bogiem za czyjeś grzechy?

Zło, które jest w Kościele, wśród katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej, opartej na Słowie Bożym, ale tkwi wewnątrz człowieka, w jego naturze skażonej grzechem (por. Mk 7, 21). Kościół jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu. Kościół wszystko robi, by uświęcać swoich członków. Jeśli ktoś nie skorzysta z jego pomocy i nie chce tkwić w Chrystusie, "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie" (J 15, 6), zostanie odłączony od wspólnoty z Jezusem oraz od wspólnoty z Kościołem. Taki sam skazuje się na potępienie (por. J 15, 2. 6).
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 10:39 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:39 »
Cytuj
Cytat: Safari w Dzisiaj o 04:01

    Marze o tym, zeby ludzie w Polsce sie przebudzili, tak jak w Irlandii I odeszli ze swoich organizacji, nie wazne czy to KK
Naprawdę chciałabyś bym stał się też pedofilem, ale poza kościołem? :-\
I abym odrzucił etyczne nauki, które wziąłem od KK?

Przecież ateistycznej etyki nie ma kto nauczać w szkołach.
W szkołach muszą to robić katecheci.
A gdzie ateistyczni etycy? :-\
Dla Ciebie pole do popisu. ;)


Offline miranda

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:44 »
Naprawdę chciałabyś bym stał się też pedofilem, ale poza kościołem? :-\
I abym odrzucił etyczne nauki, które wziąłem od KK?

Żeby nie być pedofilem wystarczy przestrzegać kodeksu karnego .


Offline julia7

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Sierpień, 2018, 20:55 »
Opisujesz procedury zborowe/kościelne . Świeckie prawo inaczej podchodzi do spraw dotyczących np gwałtów czy pedofilii.
To, że w zborach czy kościołach są procedury inne niż procedury cywilne nikt nikomu nie zabrania zgłaszać gwałtów czy pedofilii organom ścigania. Te, jeśli również nie znajdą dowodów na przestępstwo sprawę umorzą ale mają na pewno większe pole do działania już w zakresie zbierania dowodów przeciwko przestępcom.

Widzę, że czytanie Strażnicy ze zrozumieniem to Twoja nie najlepsza strona. Okazałoby się, gdyby jakiś brat X Cię zgwałcił, Ty byś poszła do starszych, a oni na to, że nie masz świadków na to wydarzenie, a Ty poszłabyś na policję i by Cię wywalili za oszczerstwo i zepsucie opinii bratu X, bo powinnaś była czekać na Jehowę.


Apostates

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Sierpień, 2018, 21:27 »
Żeby nie być pedofilem wystarczy przestrzegać kodeksu karnego .
Mirando , żeby to było takie proste jak piszesz......
Żeby nie być mordercą  , złodziejem wystarczy przestrzegać kodeksu karnego.
Tylko widzisz - np. kleptomania to zaburzenie psychiczne, objawiające się jako trudna lub niemożliwa do powstrzymywania potrzeba kradzieży - i tu nawet niektórzy ludzie wielce zamożni też kradną....
 Jak przypuszczam wiesz - zaburzenia psychiczne powinno się leczyć i chorych którzy są niebezpieczni dla otoczenia - izolować od społeczeństwa by nie uczynili kolejnej krzywdy innym !
Uważam  , że pedofilia to również choroba psychiczna.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Sierpień, 2018, 21:57 »


 Kościół jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu.

Nie wiem kto wymyslil ta  kretynska formule  , a Tusia powtarza ja jak mantre przy kazdej sposobnosci  aby usprawiedliwic  dziadostwo  , ktore dzieje sie w KK .

KK  , tak  samo jak  SJ  skladaja sie z ludzi , ktorzy  powinni odpowiadac za swoje  czyny  .
Jezeli jakas spolecznosc  religijna  ma problem z pedofilia w swoich szeregach , to powinni sie do tego przyznac i  wprowadzic procedury , ktore umozliwia  skuteczniejsza ochrone dzieci  w  spolecznosci .

Ale osoby poszkodowane  MAJA PRAWO  opuscic ta spolecznosc  bez narazania sie na jakiekolwiek  szykany czy potepienie ze strony  wspolwyznawcow .
Maja tez prawo  zmienic  swiatopoglad  albo poszukac sobie innej spolecznosci  religijnej .

 I jeszcze jedno ...  Tusia , nie wiem czy zauwazyles  , ale   mamy  21 wiek , a wiec straszenie  diablem  czy wiecznym potepieniem  jest troche nie na miejscu ...


Tusia

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Sierpień, 2018, 21:59 »
Nie wiem kto wymyslil ta  kretynska formule  , a Tusia powtarza ja jak mantre przy kazdej sposobnosci  aby usprawiedliwic  dziadostwo  , ktore dzieje sie w KK .

Dlaczego manipulujesz moim tekstem, wycinając to, co ci nie pasuje. Zachowujesz się nieprofesjonalnie, jak Strażnica.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Sierpień, 2018, 22:42 »
Dlaczego manipulujesz moim tekstem, wycinając to, co ci nie pasuje. Zachowujesz się nieprofesjonalnie, jak Strażnica.

Nie manipuluje  Twoim tekstem . Zamieszczam to co z mojego punktu widzenia jest w nim istotne i ustosunkowuje sie do tego . 

Czy napisales , ze  Kosciol jest  jednoczesnie grzeszny i swiety i ze sie oczyszcza ?
Czy napisales , ze ktos , kto opuszcza KK sam skazuje sie na potepienie ?
Czy napisales , ze  Diabel zrobi wszystko , bo ma malo czasu ?

A wiec , gdzie zmanipulowalem Twoj tekst ?


Offline miranda

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Sierpień, 2018, 09:04 »
Widzę, że czytanie Strażnicy ze zrozumieniem to Twoja nie najlepsza strona. Okazałoby się, gdyby jakiś brat X Cię zgwałcił, Ty byś poszła do starszych, a oni na to, że nie masz świadków na to wydarzenie, a Ty poszłabyś na policję i by Cię wywalili za oszczerstwo i zepsucie opinii bratu X, bo powinnaś była czekać na Jehowę.

Nie wiem czy wywaliliby mnie za to, ze zgłosiłabym Policji pedofilię. Myślę, ze mieliby prawo kogoś wyrzucić ze zboru gdyby Policja ustaliła, ze takie zdarzenie nie miało miejsca ale i takie posunięcie moim zdaniem byłoby błędne.
Powtórzę raz jeszcze - my nie czytamy Strażnic i nie jesteśmy świadkami.  więc może  dajcie sobie już z tym spokój.
Tymczasem co czytamy w mediach :                                                                                 http://wyborcza.pl/7,75398,23819488,akcja-baby-shoes-remember-pierwszy-raz-w-polsce-upamietnia.html?disableRedirects=true 



Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Sierpień, 2018, 11:02 »
Nie wiem czy wywaliliby mnie za to, ze zgłosiłabym Policji pedofilię. Myślę, ze mieliby prawo kogoś wyrzucić ze zboru gdyby Policja ustaliła, ze takie zdarzenie nie miało miejsca ale i takie posunięcie moim zdaniem byłoby błędne.
Powtórzę raz jeszcze - my nie czytamy Strażnic i nie jesteśmy świadkami.  więc może  dajcie sobie już z tym spokój.

To kim jesteście i co tu robicie?


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Sierpień, 2018, 11:05 »
To kim jesteście i co tu robicie?
Nie czytają Strażnic tylko je konsumują, bo to "pokarm na czas słuszny". ;D

A po drugie wszystko co pisze jest prawie w 100% zgodne ze Strażnicą.
Tylko przez przypadek?

Że miranda nie jest ŚJ to wszyscy wiedzą, bo za papierosy nie chcą go ochrzcić. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Sierpień, 2018, 11:07 »
Że miranda nie jest ŚJ to wszyscy wiedzą, bo za papierosy nie chcą go ochrzcić. :)

Znaczy miranda jest Trampkiem? Czy członkiem rodziny Trampka?  ;D


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Sierpień, 2018, 11:17 »
Znaczy miranda jest Trampkiem? Czy członkiem rodziny Trampka?  ;D
Obaj zapierają się, że są ŚJ.
Obaj stosują te same argumenty.
Obaj mają obsesję na temat wyd. 2 BT.
Obaj na forum exŚJ ciągle paplają o KK.
Obaj powtarzają ciągle te same sprawy.
Obaj mieli się za znawców prawa.

Zauważ, że trampek już nie wraca na forum (miał już ze 20 nicków).
Zrozumiał, że za każde wyzwisko wyleci po 2 postach.
Zmienił taktykę. Teraz stara się nie wyzywać jako miranda.

Ja obserwuję styl jego pisania i rodzaj argumentacji.
Czasem są to te same frazy.
Żonę wymyślił, by zakrywać ślady trampkowe. :)