Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bliska Świadkiem Jehowy  (Przeczytany 12065 razy)

Offline Aniaa607

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Sierpień, 2018, 08:35 »
Szczerze myślę że większych problemów nie będzie miał dadzą mu może jakieś pouczenie, różne rzecz słyszałam, ale chyba rodzice się od niego nie odwrócą bo z nimi rozmawia więc przynajmniej tego nie będę miała na sumieniu. poza tym tam z tego co wiem potrzeba świadków  a  ja już nie chcę w to nikogo mieszać, a nie moge tam zadzwonić?nie chce tam iść. zwrócą mu pewne uwagę i przez chwilę sie po stresuje większych problemów nie będzie zapewne.   To teraz nie wiem jak piszesz że go zgnoją ja chyba jestem za dobra;d;/
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2018, 08:37 wysłana przez Aniaa607 »


Offline Kerostat

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sierpień, 2018, 08:46 »
Niech Ci pokaże jakim facetem jest. Czy biorącym odpowiedzialność za swoje czyny na klatę, czy uciekającym przed odpowiedzialnością.
Masz unikalną okazję zobaczyć czy jest wart Twojej miłości!
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sierpień, 2018, 08:48 »
Szczerze myślę że większych problemów nie będzie miał dadzą mu może jakieś pouczenie, różne rzecz słyszałam, ale chyba rodzice się od niego nie odwrócą bo z nimi rozmawia więc przynajmniej tego nie będę miała na sumieniu. poza tym tam z tego co wiem potrzeba świadków  a  ja już nie chcę w to nikogo mieszać, a nie moge tam zadzwonić?nie chce tam iść. zwrócą mu pewne uwagę i przez chwilę sie po stresuje większych problemów nie będzie zapewne.   To teraz nie wiem jak piszesz że go zgnoją ja chyba jestem za dobra;d;/
[/b][/size]

Nie. Za niemoralne prowadzenie się tj. za życie z tobą bez ślubu będzie miał obligo komitet sądowniczy. Polega to na tym, że trzech wyznaczonych starszych szczegółowo bada sprawę. Dokładnie wnikną w wasze życie intymne, a potem podejmą decyzję. Dla ciebie bez konsekwencji, bo nie jesteś ochrzczona. Dla niego może zakończyć się to wykluczeniem. Jak wygląda KS w praktyce masz podane na tym forum. Wprawdzie sprawy nie dot. niemoralności, ale będziesz miała podgląd co Was czeka. I jeszcze jedno nie wiem jak starsi podejdą do zeznań osoby nie będącej ŚJ. Może sprawy w ogóle nie będzie, gdyż dla nich nie będziesz wiarygodna i nie będzie dwóch świadków czynu. Ale tu niech wypowiedzą się byli starsi zboru. Mają większe doświadczenie.   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Aniaa607

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Sierpień, 2018, 08:55 »
no w zasadzie racja sprawy może w ogolę nic być, mogę tam zadzwonić bo nie będę tak jechać, w moje życie raczej nie wejdą bo nie jestem śj, a przecież on nie wskaże im moje adresu..a oni mogą to uznać za donos ze złości, on im wytłumaczy że się opamiętał po czasie i chce być moralny, więc czy jest sens sie w to bawić?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:01 »
Wyślij list polecony za potwierdzeniem odbioru, na adres zboru i taki sam do niego. Telefon mogą zignorować. A Tobie jak słusznie napisałaś, mogą nagwizdać. Nie mają nad Tobą żadnej władzy.

więc czy jest sens sie w to bawić?
To zależy tylko od Ciebie. Nie ma na to pytanie odpowiedzi. Jedni by nie odpuścili i do tego Cię namawiają. Jeszcze inni by odpuścili i zapomnieli.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2018, 09:14 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Aniaa607

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:16 »
Nemo a nie myślisz że wyjdę na jakoś histeryczkę?chcą się mścić ?bo chyba na tym donosy polegają.. oni z tego co wiem z byle powodu na siebie donoszą, a ja się stanę później wrogiem nr 1, w najgorszym wypadku po prostu zerwiemy kontakt na amen.   


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:18 »
Wyślij list polecony za potwierdzeniem odbioru, na adres zboru i taki sam do niego. Telefon mogą zignorować. A Tobie jak słusznie napisałaś, mogą nagwizdać. Nie mają nad Tobą żadnej władzy.
To zależy tylko od Ciebie. Nie ma na to pytanie odpowiedzi. Jedni by nie odpuścili i do tego Cię namawiają. Jeszcze inni by odpuścili i zapomnieli.
[/b][/size]
Dokładnie tak. Tobie nic nie zrobią, a jemu donosem narobisz nieprzyjemności. Nawet jak tylko starsi się dowiedzą to i tak później ich żony o wszystkim będą wiedziały i rozniosą po zborze. ŚJ to bardzo mała społeczność i dosyć hermetyczna.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:20 »
Facet się nie przyzna i nic mu nie zrobią. Jest jeden świadek, w dodatku ze 'świata'.
Jak się przyzna, albo bardziej potwierdzi, że to co w liście jest prawdą, zrobią mu komitet, a jego potwierdzenie będzie małym światełkiem skruchy, i go upomną. Ostatnio wykluczają za odstępstwo. Za rumakowanie upominają. Pewnie o statystyki chodzi.
Z tym listem, to dobry pomysł. Zostaje ślad w aktach. O telefonie nikt za rok nie będzie pamiętał.
Nie ma to jak zemsta byłej 8-). Ale może mu się należy ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:26 »
Nie ma czegoś takiego , że on się opamiętał i nic mu nie zrobią , tylko palcem pogrożą. Obligatoryjnie powołają komitet . Po komitecie w najlepszym przypadku nałożą na niego ograniczenia . Tzn. nałożą kary w postaci zakazu wypowiadania się na zebraniu , może być przemówienie w zborze ostrzegające innych przed takimi zachowaniami , nie padnie co prawda jego imię ale uwierz mi i tak większość zboru będzie wiedziała pod czyim kątem to było . Może się też zdarzyć , że on się wyprze i komitetu nie będzie ale primo po pierwsze starsi będą na niego polować a primo po drugie sama się z niego wyleczysz , skoro on się Ciebie wyprze. Przede wszystkim wykaż , że robisz to z troski o jego sumienie i o niego samego a nie z chęci zemsty. Piowiedz , że poczytałaś na ten temat i nie wyobrażasz sobie aby on przez Ciebie miał zbrukane sumienie ;D
P.S widzę , że z Moysesem jednocześnie pisaliśmy , posłuchaj go :)
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2018, 09:29 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Kerostat

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:34 »
...Powiedz , że poczytałaś na ten temat i nie wyobrażasz sobie aby on przez Ciebie miał zbrukane sumienie...

Dokładnie takie tłumaczenie mu przedstaw. Jeśli oczywiście się zdecydujesz go sprawdzić czy jest facetem z jajami.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Gorg

  • Gość
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:35 »
Nie ma czegoś takiego , że on się opamiętał i nic mu nie zrobią , tylko palcem pogrożą. Obligatoryjnie powołają komitet . Po komitecie w najlepszym przypadku nałożą na niego ograniczenia . Tzn. nałożą kary w postaci zakazu wypowiadania się na zebraniu , może być przemówienie w zborze ostrzegające innych przed takimi zachowaniami , nie padnie co prawda jego imię ale uwierz mi i tak większość zboru będzie wiedziała pod czyim kątem to było . Może się też zdarzyć , że on się wyprze i komitetu nie będzie ale primo po pierwsze starsi będą na niego polować a primo po drugie sama się z niego wyleczysz , skoro on się Ciebie wyprze. Przede wszystkim wykaż , że robisz to z troski o jego sumienie i o niego samego a nie z chęci zemsty. Piowiedz , że poczytałaś na ten temat i nie wyobrażasz sobie aby on przez Ciebie miał zbrukane sumienie ;D
P.S widzę , że z Moysesem jednocześnie pisaliśmy , posłuchaj go :)
Dosłownie. W moim zborze był taki przypadek. Delikwent został ograniczony i sprawa zakończona.


Offline Aniaa607

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:37 »
świadkowie by zapewne byli..nie ukrywaliśmy się, wiecie co mi już tak naprawdę nie chodzi czy my jesteśmy razem, a to jak się już zaczął zachowywać, mówił że każdy odstępca źle mówi więc nie ma sensu ich słuchać, nie wiem może denerwuje mnie że  patrzy przez zamknięte oczy.. że o ile znajomych a jakby każdy wiedział jak się zachowuje nie chodzi tylko o mnnie, a że łamie te ich zasady mówi że wie to niby takie jest ale po co odchodzić. Denerwuje mnie to, ja rozumiem jak ludzie sa w tym całe życie..maja po 60 lat i czasem dzieci im nie mówią tego co sami wiedzą o organizacji..ale przynajmniej sami maja tyle siły by odjeść i jako tako rodzice rozmawiają z nimi. a tego wyjdzie że złość na organizacje przeniosę na niego. Może racja by się otrząsnął a nie żył w podwójnym świecie. Z takiej pogłoski zrobią komitet? poza tym to chore takie ich wewnętrzne sadzenie. a To go jeszcze może bardziej zbliży do org. będzie chciał się wykazać itp
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2018, 09:42 wysłana przez Aniaa607 »


Offline Kerostat

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Sierpień, 2018, 09:53 »
świadkowie by zapewne byli..nie ukrywaliśmy się, wiecie co mi już tak naprawdę nie chodzi czy my jesteśmy razem, a to jak się już zaczął zachowywać, mówił że każdy odstępca źle mówi więc nie ma sensu ich słuchać, nie wiem może denerwuje mnie że  patrzy przez zamknięte oczy.. że o ile znajomych a jakby każdy wiedział jak się zachowuje nie chodzi tylko o mnnie, a że łamie te ich zasady mówi że wie to niby takie jest ale po co odchodzić. Denerwuje mnie to, ja rozumiem jak ludzie sa w tym całe życie..maja po 60 lat i czasem dzieci im nie mówią tego co sami wiedzą o organizacji..ale przynajmniej sami maja tyle siły by odjeść i jako tako rodzice rozmawiają z nimi. a tego wyjdzie że złość na organizacje przeniosę na niego. Może racja by się otrząsnął a nie żył w podwójnym świecie. Z takiej pogłoski zrobią komitet? poza tym to chore takie ich wewnętrzne sadzenie. a To go jeszcze może bardziej zbliży do org. będzie chciał się wykazać itp

Właśnie o to chodzi, żeby wybrał, jest z Tobą czy z organizacją.
Miał czelność wodzić Cię za nos dwa lata?
Niech teraz się opowie konkretnie. Należy Ci się uczciwe postawienie sprawy.
Ale zawsze to Twój wybór.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Aniaa607

Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Sierpień, 2018, 10:01 »
no ale wybrał:) nie jest ze mna a z nimi,


Gorg

  • Gość
Odp: Bliska Świadkiem Jehowy
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Sierpień, 2018, 10:09 »
no ale wybrał:) nie jest ze mna a z nimi,
Aniu zadaj sobie pytanie co by było jak by wybrał mnie. Została byś  świadkiem z przekonań czy dla niego