Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?  (Przeczytany 35442 razy)

Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #180 dnia: 17 Sierpień, 2018, 08:36 »
(...) A głosili za pomocą ust (...).

Nogi zostawiali w domu i wysyłali same usta żeby głosić ? A może jednak chodzili od domu do domu albo jak wolicie po domach ?

Taki tekst bywa przytaczany przeciw ŚJ:

Ostre słowa. :-\

Ten tekst z Jeremiasza 14, 9-14 jest bardziej zrozumiały np w przekładzie II wydania BT :
 Dlaczego upodabniasz się do człowieka, który popadł w osłupienie, do kogoś, co nie jest w
stanie pomóc? Ty jednak jesteś wśród nas, Jahwe, a imię Twoje zostało wezwane nad nami. Nie opuszczaj nas!
 To mówi Jahwe do tego narodu: "Lubią tak biegać na wszystkie strony, nóg swoich nie
oszczędzają. Ale Jahwe nie ma w nich upodobania. Teraz przypomina sobie ich nieprawości i karze ich
grzechy".
 I rzekł Jahwe do mnie: "Nie wstawiaj się o pomyślność tego narodu.
 Nawet jeśli będą prosić, nie będę słuchał ich wołania, a jeśli będą składać całopalenia i ofiary
z pokarmów, nie przyjmę ich, ale raczej wyniszczę ich mieczem, głodem i zarazą".
 I powiedziałem: Ach, Panie, Jahwe, oto prorocy mówią im: "Nie ujrzycie miecza, nie zaznacie
głodu, albowiem prawdziwy pokój zapewnię wam na tym miejscu".  I rzekł Jahwe do mnie: "Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie
dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych
serc — oto co wam przepowiadają.

Jeśli Bóg nie ma umiłowanie w kimś kto głosi jego imię i o jego królestwie to w kim ma upodobanie ?

:) Muszę Ci przyklasnąć mirando. Masz rację skoro kolejne kłamstwa ŚJ zdemaskował czas teraz trzeba głosić jeszcze nowsze, aktualne nowoświatłowe kłamstwa  ;)

To nie są żadne kłamstwa tylko coraz lepsze poznawanie Boga.



Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #181 dnia: 17 Sierpień, 2018, 11:34 »
Początkowo w Towarzystwie do chodzenie po domach zatrudniano świeckich dystrybutorów. ;D

   „Przygotowano w dziesięciu językach specjalne traktaty, a miejscowi dystrybutorzy rozprowadzili je w milionach egzemplarzy na terytorium Indii, Chin, Japonii oraz Korei. Aby zapewnić zainteresowanym dalszy pokarm duchowy, na cztery języki spośród używanych w tych krajach przetłumaczono potem książki” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 421).

   „Za pośrednictwem ogłoszeń prasowych wyszukano odpowiednich mężczyzn, którzy mieli się postarać o tylu pomocników, by rozpowszechnić przydzielone publikacje. W samym Londynie pozyskano prawie 500 dystrybutorów” (jw. s. 405).

Tak więc chodzenie po domach było dla ludzi ze świata, a nie dla kolporterów Towarzystwa. Ci chodzili na zebrania i ewentualnie zakładali prenumeraty czasopisma.



Offline Światus

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Sierpień, 2018, 13:27 »
A może jednak chodzili od domu do domu albo jak wolicie po domach ?

To nie są żadne kłamstwa tylko coraz lepsze poznawanie Boga.

Mirando, chyba przyznasz mi rację, że po próbie głoszenia w domu rzymskiego żołnierza, urzędnika cesarskiego, nie mieliby już głowy by dalej chodzić?  :)
***
Czym w takim razie jest dla Ciebie kłamstwo? Prawdopodobnie to wszystko to, czego naucza KK i co jest sprzeczne z naukami CK?
Weź jednak pod uwagę, że obecne nauki CK są sprzeczne z wcześniejszymi naukami... CK.
W takim razie, które nauki CK są kłamstwem, obecne czy poprzednie? Czy nie dziwi Cię to, że do ŻADNEJ z nauk CK nie odnosi się słowo KŁAMSTWO, choć wzajemnie się wykluczają? :o

Czy nie nazwałabyś mnie KŁAMCĄ, gdybym na Twoje pytanie; "Jak dojść do Pałacu Kultury?", raz odpowiedział; "Idź w prawo", a następnie; "Idź w lewo"?

Teraz przenieśmy to na grunt religii. Wyobraź sobie takie zdanie;
"Żeby zostać zbawioną musisz postępować TAK". - I tak postępujesz. Ale po chwili słyszysz;
"Żeby zostać zbawioną, nie możesz postępować TAK, bo to źle, musisz postępować INACZEJ." - Czy to znaczy, że do tej pory postępowałaś źle? Chyba tak... Kto kazał Ci postępować TAK, a nie INACZEJ? Czy to nie ci, którzy "mieli lepsze poznanie Boga" - CK, Niewolnik?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline bene

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #183 dnia: 17 Sierpień, 2018, 14:32 »
Nogi zostawiali w domu i wysyłali same usta żeby głosić ? A może jednak chodzili od domu do domu albo jak wolicie po domach ?
Jeśli to przyniesie Ci ulgę to powiem że obie formy tłumaczenia są dopuszczalne. Jednak z żadnej z nich nie można wprost udowodnić praktyki jaką stosują dzisiaj SJ. Czyli systematycznego przemieszczania się po topografii miejscowości lub wiosek tak by zawitać do każdego domu.

 
I rzekł Jahwe do mnie: "Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie
dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych
serc — oto co wam przepowiadają.
Dla przypomnienia proszę przeczytaj sobie chociażby stopkę redakcyjną umieszczaną w każdej Strażnicy i Przebudźcie się w latach 90 ubiegłego wieku. Kto wyznaczał czas Bóg czy może ktoś inny. Jeśli Bóg to okazał się kłamcą a jeśli to nie On to ktoś kto to zrobił jest dokładnie opisany w wersetach które przytoczyłeś

Cytuj
Jeśli Bóg nie ma umiłowanie w kimś kto głosi jego imię i o jego królestwie to w kim ma upodobanie ?
Bóg ma umiłowanie w tych co wybrał
 i wypełniają jego wolę.
 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje+ wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.+ 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie,+ czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’+ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem!+ Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.+ Mat 7:21-23
Ale on(Jezus) rzekł: „Kto jest moją matką i moimi braćmi?”. 34 Następnie spojrzał na siedzących wokół niego i powiedział: „To moja matka i moi bracia!+ 35 Moim bratem i siostrą, i matką jest każdy, kto spełnia wolę Boga”+.Mar 3:33-35
Piotr im powiedział: „Okażcie skruchę+ i niech każdy z was da się ochrzcić+ w imię Jezusa Chrystusa. A wtedy uzyskacie przebaczenie grzechów+ i otrzymacie dar ducha świętego. 39 Ta obietnica+ jest dla was, dla waszych dzieci i dla wszystkich, którzy są daleko — wszystkich, których wybierze* sam Jehowa*, nasz Bóg”+.Dz 2:38-39
Jeśli te słowa dotyczą Ciebie to miło mi poznać jak głoszą Świadkowie Jehowy jednego z grona 144000. Bowiem według ich nauk tylko ta liczba to liczba braci Jezusa i to jest liczba tych co otrzymali Ducha Swiętego. Jeśli z jakiś względów nie zaliczasz się do tego grona to mam smutną wiadomość dla Ciebie albo jesteś okłamany przez tych co tak każą ci wierzyć albo najzwyklej w świecie Twoje grzechy nie zostały ci przebaczone i sam będziesz musiał za nie zapłacić. Oraz pozostaje bolesny fakt iż nie wypełniasz woli Boga a więc kogo? Może zarządu korporacji wydawniczej a może kogoś co potocznie nazywa się diabłem. Wybór należy do Ciebie

Cytuj
To nie są żadne kłamstwa tylko coraz lepsze poznawanie Boga.
Oczywiście zawsze można użyć innego określenia np mijanie się z prawdą zmyślone opowieści. Możliwości jest wiele
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline ewa11

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #184 dnia: 17 Sierpień, 2018, 17:43 »
To nie są żadne kłamstwa tylko coraz lepsze poznawanie Boga.
W innym wątku napisałam, że dopóki są amatorzy na "pokarm duchowy na czas słuszny" zza oceanu, dopóty CK się nie zmieni. Po co mają się zmieniać, skoro sposób, w jaki działają, ciągle jeszcze nieźle się sprawdza? Jak przestanie się sprawdzać, to może coś zmienią. Póki co, jedyne, co muszą zmieniać, to oczywiście "światła" (jak im się jakieś proroctwo czy nauka nie sprawdzi).


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #185 dnia: 17 Sierpień, 2018, 17:47 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 08:36

    To nie są żadne kłamstwa tylko coraz lepsze poznawanie Boga.
Spóźniliście się o 20 wieków:

"Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył" J 1:18


Tusia

  • Gość
Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #186 dnia: 17 Sierpień, 2018, 20:40 »
A może jednak chodzili od domu do domu albo jak wolicie po domach ?

Widzę, że pomału dociera do Ciebie, że jednak nie chodzili od domu do domu. Po domach to "Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach" (Dz 2, 42).


Offline Student

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #187 dnia: 17 Sierpień, 2018, 20:59 »
miranda

Czy od domu do domu , czy po domach oba tłumaczenia są poprawne , żeby głosić po domach to jakoś trzeba tam dotrzeć

Dz 5:42 mówią wyraźnie w jakim celu apostołowie udawali się do świątyni jak i do domów

Nie przestawali też co dzień nauczać w świątyni i po domach i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. BT

Niech ktoś udowodni że było inaczej , a nauczanie i głoszenie dobrej nowiny oznaczało tutaj coś przeciwnego  ;)


Offline julia7

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #188 dnia: 18 Sierpień, 2018, 00:34 »
Ale tekst z Dz nie mówi w ogóle o głoszeniu, a o nauczaniu, katechizacji zainteresowanych, a nie po domach szukaniu nowych.


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #189 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:01 »
miranda

Czy od domu do domu , czy po domach oba tłumaczenia są poprawne , żeby głosić po domach to jakoś trzeba tam dotrzeć



Ależ ja doskonale o tym wiem. Nam nie trzeba tłumaczyć rzeczy oczywistych. Pozdrawiam !


Offline bene

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #190 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:06 »
Ależ ja doskonale o tym wiem. Nam nie trzeba tłumaczyć rzeczy oczywistych. Pozdrawiam !
O reszcie co napisał student też nie trzeba ci tłumaczyć. Czy tylko jak to robią Świadkowie wyrywasz zdanie z kontekstu i na trym budujesz swoją wiedzę. A jak z odpowiedzią na mój post. tam tez zawarte są rzeczy oczywiste.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2018, 10:14 wysłana przez bene »
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline franki

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #191 dnia: 18 Sierpień, 2018, 15:55 »
Ależ ja doskonale o tym wiem. Nam nie trzeba tłumaczyć rzeczy oczywistych. Pozdrawiam !
Nam nie trzeba tłumaczyć rzeczy oczywistych. - TO po co te 400 postów m.in. o Jehowie.




Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Sierpień, 2018, 18:07 »
Chodzenie od domu do domu od roku...

   „Od roku 1919 zaczęto kłaść nacisk na to, że w dziele świadczenia jest zobowiązany uczestniczyć każdy chrześcijanin. Na przykład w artykule »Służba jest rzeczą ważną«, opublikowanym w Strażnicy z 15 sierpnia 1922 roku (wydanie polskie z 1 października), przypomniano pomazańcom, jakie to istotne, by ‛czynnie dostarczać drukowane poselstwo ludowi i tłumaczyć mu przy drzwiach, dając świadectwo, że królestwo niebieskie jest tuż przed nami’. Konkretne wskazówki podawano w Biuletynie (obecnie Nasza Służba Królestwa). Początkowo jednak tylko nieliczni głosili od domu do domu. Wielu miało przed tym opory. Osoby takie wysuwały różne zastrzeżenia, ale zasadniczy problem polegał na tym, że tę formę służby uważały za uwłaczającą ich godności. W miarę jak przykładano coraz większą wagę do głoszenia, sporo z nich opuściło organizację Jehowy” (Strażnica 15.08 2008 s. 4-5).

Rok 1922: Wszyscy członkowie zborów zostali zachęceni do uczestnictwa w pracy od domu do domu” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 19 s. 15).

Nie mylmy chodzenia od domu do domu, z głoszeniem od domu do domu.
Do połowy lat 40. XX było to tylko chodzenie z gramofonami, kartami świadectwa, zakładanie prenumerat, sprzedaż publikacji.


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #193 dnia: 18 Sierpień, 2018, 18:46 »
Głoszenie w pojedynkę

„W roku 1920 przygotowano specjalne wydanie książki Dokonana tajemnica, mające format czasopism i nazywane ZG. Wyruszałam z rodzicami udostępniać ją w Alliance. Podówczas każdy głosił w pojedynkę...” (Strażnica Nr 5, 2000 s. 21).


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #194 dnia: 19 Sierpień, 2018, 11:39 »
A jak nie ma domów, tylko szałasy, iglo, jaskinie? :)

Poza tym fraza "od drzwi do drzwi" nie istnieje w Biblii.

Ta fraza w samych Strażnicach od roku 1970 pojawia się 248 razy:

*** w18 marzec s. 20 ***
Brałam udział w głoszeniu od drzwi do drzwi