Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?  (Przeczytany 35467 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #165 dnia: 15 Sierpień, 2018, 15:42 »
Poniżej opublikowane Didache, datowane na lata od 90 do 150 r. (różnie uczeni datują; ŚJ pisali ok. 100 r.)

http://www.sbc.org.pl/Content/94776/i736709.pdf

Na s. 28-32 licznikowych jest mowa o przybywających prorokach i chrześcijanach.
Ale nie o głoszeniu od domu do domu.


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Sierpień, 2018, 09:54 »
Nie chodzili, a przynajmniej nie tak, jsk robią to świadkowie.



A jak wtedy chodzili i głosili ?
Jak rozumieć te słowa Jezusa : 15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Mk 16


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Sierpień, 2018, 09:58 »
Zakończenie głoszenia od domu do domu

   Przed oczekiwanym rokiem 1975 Świadkowie Jehowy obiecywali, że wkrótce zakończą chodzenie od domu do domu:

„Bądźmy przejęci krótkością czasu. Bądźmy czujni! Zbliża się szybko dzień, kiedy już nikt nie będzie przychodzić do drzwi bliźniego z dobrą nowiną o Królestwie Bożym” (Służba Królestwa Nr 5, 1971 s. 12).

   Podobnie miało być przed zakończeniem XX wieku:

„Apostoł Paweł odegrał dominującą rolę w chrześcijańskiej działalności misjonarskiej. Położył też podwaliny pod dzieło, które miało być zakończone teraz, w XX wieku” (Strażnica Nr 4, 1989 s. 12).


Offline franki

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:12 »
A jak wtedy chodzili i głosili ?
Jak rozumieć te słowa Jezusa : 15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Mk 16

Miranda kurna chłopie, oskarżasz innych o brak głoszenia ale to dzięki ich głoszeniu masz Biblię i chrześcijaństwo na prawie połowie zamieszkałej ziemi. To dzięki ich Biblii możesz im mówić że źle wierzą we własną Biblię. Gdzie byś był i w co byś wierzył bez kościoła i jego Biblii. Może starosłowiańskie pogaństwo, pewnie wtedy by ci to nie przeszkadzało. A nie z twoim podejściem innym poganom byś gadał że wierzą w nie ten kamień co trzeba. Załóż swoją religię, tak będzie najłatwiej i dla nas i dla Ciebie.


Offline Student

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #169 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:13 »
Gdzie się zajmujesz?
Przecież Gorszyciel nieuctwo ci wykazywał. :-\

Jeśli prywatnie się "zajmujesz" to nic z tego nie będzie.
Takich skrobiących sobie na boku sporo jest u nas w kraju.
NIC nie napisali i w niczym nie zasłynęli. Do piachu poszła ich cała 'wiedza'.
Sam znałem takich.

Gorszyciel nie zna greki to tak dla ścisłości ,gdzie w temacie Czasownika  ἔκτισέν przyznał rację , Podobnie i w innych tematach wykazał się barkiem podstawy wiedzy chociażby w jaki sposób tworzy się Vocativus w j greckim, odnośnie  frazy Ὁ θρόνος σου ὁ θεὸς  W podręcznikach do nauki greki pisze jak jak byk : W grece Koine rzeczownik ὁ θεὸς bardzo częstą pełni funkcję Vocativusa . To są podstawy i on o tym nie wiedział :) 


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #170 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:17 »
Wiesz swoje a ja swoje.
Jego wiedza akademicka, a twoja prywaciarska, dostosowana do szarpania się na forach. Znam te sztuczki. :)

Poza tym na główny temat brak podpowiedzi, choć zacytowałeś go.


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #171 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:36 »
Zakończenie głoszenia od domu do domu

   Przed oczekiwanym rokiem 1975 Świadkowie Jehowy obiecywali, że wkrótce zakończą chodzenie od domu do domu:


   Podobnie miało być przed zakończeniem XX wieku:


Ale zapowiadany Armagedon nie przyszedł więc głosić trzeba nadal. Formy głoszenia zmieniają się chociażby dlatego, ze mamy np internet. Ważne jest jednak to aby głosić o Królestwie Bożym  innym ludziom czy to chodząc po domach czy przy stojakach czy jadąc w autobusie.


Offline Student

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #172 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:40 »
Wiesz swoje a ja swoje.
Jego wiedza akademicka, a twoja prywaciarska, dostosowana do szarpania się na forach. Znam te sztuczki. :)

Poza tym na główny temat brak podpowiedzi, choć zacytowałeś go.

Jaka akademicka skoro pisząc o zagadnieniach j hebrajskiego również palną babola , w wolnym czasie oszukam ci, i wkleję cytat z podręcznika wykładowcy j hebrajskiego  , tak dla porównania .

A tutaj masz  jego temat https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/hbr-1-8/

Czy mamy ci wrzucić skany z podręczników akademickich do greki ? łącznie kto i kiedy wydał ? i co na ten temat piszą wykładowcy z KULU ?  ;D

To co ja piszę można w łatwy sposób zweryfikować , chociażby skonsultować się z jakimś wykładowcą greki  , metoda dziecinnie prosta .
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2018, 10:45 wysłana przez Student »


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #173 dnia: 16 Sierpień, 2018, 10:55 »
No ja wiem, że tylko ty jesteś nieomylny, a Gorszyciel nie mógł się ani razu pomylić.
Jak się zaś pomylił, to znaczy, że nie dorasta tobie do pięt. :)
Znamy te bajki. :)

Ale po co mamy weryfikować twoje prywatne układanki?
Filologia ma to do siebie, że wszystko z niej można zmajstrować. Pełno w niej wyjątków, różnych zasad itp.

Filologią nikt jeszcze wiary w Boga nie zbudował, raczej stracił. :(


Offline Martin

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #174 dnia: 16 Sierpień, 2018, 13:04 »
Ale zapowiadany Armagedon nie przyszedł więc głosić trzeba nadal. Formy głoszenia zmieniają się chociażby dlatego, ze mamy np internet. Ważne jest jednak to aby głosić o Królestwie Bożym  innym ludziom czy to chodząc po domach czy przy stojakach czy jadąc w autobusie.
Nie. Ważne, żeby nie wciskać ludziom kitu.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #175 dnia: 16 Sierpień, 2018, 13:50 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 10:36

    Ale zapowiadany Armagedon nie przyszedł więc głosić trzeba nadal.
Trzeba głosić o nowej dacie. Masz rację, od daty do daty.
Teraz 'podwójne pokolenie pomazanych'.
I tak dalej: potrójne pokolenie, poczwórne... ;D

Głoście, głoście, choćby byle co,
Sami się kompromitujecie.
Wszyscy mają was już za fałszywych proroków. Wypełniają się słowa Biblii. :)


Offline bene

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #176 dnia: 16 Sierpień, 2018, 13:54 »
A jak wtedy chodzili i głosili ?
Jak rozumieć te słowa Jezusa : 15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Mk 16
Podejrzewam że na nogach ale nie zdziwię się jeśli niewolnik samozwańczy poda wersję że na rękach. A głosili za pomocą ust i tu mogę też być zaskoczony przez zmyślaczy za wielkiej wody. A Ty zapewne wiesz doskonale jak te wersety rozumieć . Szkoda tylko że za radą niewolnika samowolnego na śmietnik wywalasz dalsze słowa wypowiedziane przez Jezusa o tym co ma towarzyszyć tym co uwierzą. 
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #177 dnia: 16 Sierpień, 2018, 20:50 »
Taki tekst bywa przytaczany przeciw ŚJ:

„Przecież Ty, Panie, jesteś pośród nas, a Twoim imieniem jesteśmy nazwani, nie opuszczaj nas!. Tak mówi Pan o tym ludzie: Tak lubią się wałęsać, swoich nóg nie oszczędzają, ale Pan nie ma w nich upodobania, wypomina teraz ich winę i nawiedza ich grzechy. Potem rzekł Pan do mnie: Nie módl się o powodzenie dla tego ludu. (...) I rzekłem: Ach! Wszechmocny Panie, oto prorocy mówią im: Nie ujrzycie miecza, a głód was nie dotknie, lecz dam wam trwały pokój na tym miejscu. A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu; nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich, Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują” (Jr 14:9-14 NP).

Ostre słowa. :-\


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #178 dnia: 16 Sierpień, 2018, 21:07 »
Ale zapowiadany Armagedon nie przyszedł więc głosić trzeba nadal. Formy głoszenia zmieniają się chociażby dlatego, ze mamy np internet. Ważne jest jednak to aby głosić o Królestwie Bożym  innym ludziom czy to chodząc po domach czy przy stojakach czy jadąc w autobusie.
:) Muszę Ci przyklasnąć mirando. Masz rację skoro kolejne kłamstwa ŚJ zdemaskował czas teraz trzeba głosić jeszcze nowsze, aktualne nowoświatłowe kłamstwa  ;)


Offline Martin

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #179 dnia: 16 Sierpień, 2018, 21:48 »
Student, co Ty właściwie chcesz udowodnić swoimi wywodami?
No i się nie dowiedziałem. :(
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."