Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)  (Przeczytany 92720 razy)

Offline Aliki

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #570 dnia: 28 Listopad, 2019, 23:05 »
Dobrze że jest ciemno bo się zarumieniłam... Właśnie na przekór WTS czytam najróżniejsze przekłady Biblii i wciąż odkrywam oszustwa orga... Ale ważniejsze dla mnie że krok po kroku poznaję prawdę o Panu Jezusie i Jego Ojcu. I dziękuję Wam wszystkim bo macie w to ogromny wkład  :)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #571 dnia: 28 Listopad, 2019, 23:43 »
Dobrze że jest ciemno bo się zarumieniłam... Właśnie na przekór WTS czytam najróżniejsze przekłady Biblii i wciąż odkrywam oszustwa orga... Ale ważniejsze dla mnie że krok po kroku poznaję prawdę o Panu Jezusie i Jego Ojcu. I dziękuję Wam wszystkim bo macie w to ogromny wkład  :)

Bardzo dobrze że czytasz różne przekłady, bo nawet tłumacz księgi Syrycha powiedział coś bardzo ciekawego w prologu do tej księgi

15 z życzliwością i uwagą
zabierać się do czytania,
a wybaczyć w tych miejscach,
gdzie by się komu wydawać mogło,
20 że mimo naszej usilnej pracy nad tłumaczeniem, nie mogliśmy dobrać odpowiedniego wyrażenia:
albowiem nie mają tej samej mocy
słowa czytane w języku hebrajskim, co przełożone na inną mowę.

Nie tylko ta księga,
ale nawet samo Prawo i Proroctwa,
25 i inne księgi
czytane w swoim języku wykazują niemałą różnicę.
Gdy w trzydziestym ósmym roku [panowania] króla Euergetesa przybyłem do Egiptu
i tam zamieszkałem,
znalazłem odpis księgi,
zawierający nieprzeciętną naukę.
30 Czułem się zmuszony dołożyć usilnego starania i rzetelnej pracy, aby tę księgę przetłumaczyć.
Poświęciłem wiele bezsennych nocy i nauki,
aby w takim przeciągu czasu,
jaki był potrzebny, wydać wykończoną księgę
dla tych, wśród których przebywam i którzy chcieliby się czegoś nauczyć,
a są przygotowani do życia
według Prawa w dziedzinie obyczajów
.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline bene

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #572 dnia: 29 Listopad, 2019, 08:28 »
Aliki możesz dać linka do tego przekładu który jest na tych obrazkach
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Aliki

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #573 dnia: 29 Listopad, 2019, 09:18 »
Żeby było śmiesznie to wszystko publikacje SJ. Polskie dwie wersje Biblii dostępne na wol.jw.org/pl a grecko - angielska na wol.jw.org/en.
Mam w domu przekład interlinearny grecko -polski ale jest dużo tekstu na stronie i trudno to sfotografować.



Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #574 dnia: 30 Listopad, 2019, 19:36 »
Nadesłane:

Gal 5:12  Niech  ci, którzy  próbują  was  niepokoić, dadzą  się  nawet  wykastrować*.
*Lub  „dadzą  się  pozbawić  męskości: staną się eunuchami".  Gdyby to zrobili, nie  byliby w stanie  przestrzegać Prawa, przy którym obstawali.

Gal 5:20  bałwochwalstwo, spirytyzm*,  wrogość,  kłótnie, zazdrość, napady gniewu, spory, podziały,  sekciarstwo,
* "Lub  „czary; zażywanie narkotyków".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #575 dnia: 02 Grudzień, 2019, 22:49 »
Podesłane.

Efez 1:8  On  szczodrze  obdarzył  nas tą  niezasłużoną  życzliwością, gdy  udzielił  nam wszelkiej  mądrości i zrozumienia*.
*Lub „zdrowego  rozsądku".

Efez 4:13  aż  wszyscy  dojdziemy  do  jedności  pod  względem wiary i dokładnego poznania Syna Bożego, aż staniemy się ludźmi  dojrzałymi*,  aż  osiągniemy dojrzałość* właściwą Chrystusowi.
*Lub  „dorosłymi".
*Lub  „pełnię".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #576 dnia: 03 Grudzień, 2019, 09:03 »
Nadesłane.

Efez 5:19  Śpiewajcie  razem*  psalmy, pieśni  pochwalne  dla  Boga pieśni  duchowe.  Śpiewajcie Jehowie  przy  dźwiękach  muzyki'  rozbrzmiewającej  w  waszych  sercach
*Możliwe też  „sobie  samym".

Efez 6:4  Ojcowie,  nie  rozdrażniajcie swoich  dzieci,  ale  wychowuj¬cie  je w  karności i  pouczajcie* zgodnie z zasadami Jehowy#"
*Lub  „napominajcie:  ukierunkowujcie".
#Lub  „i  wkładajcie  im  do  umysłu  sposób  myślenia  Jehowy".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #577 dnia: 04 Grudzień, 2019, 20:59 »
Podesłane:

 Flp 2:7 Przeciwnie, wyzbył się wszyst­kiego i przybrał postać nie­wolnika. Stał się człowiekiem*.
*Lub „przybrał postać ludz­ką".


Flp 4:7 A pokój Boży, którego ludz­ki umysł nie jest w stanie po­jąć, będzie strzegł waszych serc i władz umysłowych* przez Chrystusa Jezusa.
*Lub „waszych umysłów: waszych myśli".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #578 dnia: 12 Grudzień, 2019, 20:16 »
Nadesłane.

Kol 1:15  On  jest obrazem  niewidzialnego  Boga,  pierwszym*  spośród  całego stworzenia.
*Dosł.  „pierworodnym".

Kol 1:19  Bo  Bogu  się  spodobało,  żeby  w nim  znalazła się*  cala pełnia.
*Dosł.  „zamieszkała".

Kol 2:9  Bo to on w całej pełni jest ucieleśnieniem* Bożych przymiotów.
*Dosł.  „bo w nim  mieszka  cieleśnie cała pełnia".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #579 dnia: 12 Grudzień, 2019, 20:53 »
Nadesłane.

Kol 2:14  i  unieważnił*  spisany  ręcznie  dokument,  który składał się z  postanowień  i świadczył  przeciwko  nam.  Usunął  go  z  drogi przez  przybicie  do  pala  męki.
*Dosł. „wymazał”.


Kol 2:15  Za  sprawą  pala  męki*  obnażył rządy i władze, wystawił je na widok  publiczny  jako  pokonane i  poprowadził  w  pochodzie  tryumfalnym.
*Możliwe  też  „za  jego  sprawą", czyli  za  sprawą  Chrystusa.

Kol 3:1   Jeżeli  zostaliście  ożywieni  z Chrystusem,  to  zabiegajcie* o  to,  co  w  górze,  gdzie  Chrystus zasiada po prawej stronie Boga.
*Dosł.  „szukajcie".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #580 dnia: 20 Grudzień, 2019, 22:30 »
Podesłane.

1 Tes 5:11  Dlatego jedni  drugich  zachęcajcie*  i jed­ni drugich budujcie, jak to w rze­czywistości czynicie.
*Lub  „pocie­szajcie"

1 Tes 5:14  Ponadto  usilnie  zachęcamy was,  bracia:  ostrzegajcie*  nieporządnych,  pocieszajcie  przygnę­bionych#,  wspierajcie  słabych, wobec wszystkich bądźcie  cierp­liwi.
*Lub  „napominajcie".
#Lub   „zniechęconych". Dosł.  „mających  małą  duszę".



Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #581 dnia: 23 Grudzień, 2019, 19:03 »
Podesłane.

2 Tes 2:15  Dlatego,  bracia, trwajcie  niezachwianie  i  dale] trzymajcie  się  tego*,  czego  was uczono*—zarówno tego, co przekazano  wam  ustnie,  jak  i  przez list  od  nas.
*Lub  „tradycji".

2 Tes 3:6  Zalecamy  wam,  bracia,  w imię Pana Jezusa Chrystusa,  żebyście stronili od każdego brata, który postępuje  nieporządnie — wbrew  nauce*,  którą  przyjęliście#  od  nas.
*Lub   „tradycji” .
 #Możliwe  też „przyjęli”.

W starej Biblii słowo tradycja było w tekście głównym. :)
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2019, 19:12 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #582 dnia: 28 Grudzień, 2019, 23:00 »
Podesłane:

1Tm 2: 9  A  kobie­ty niech zdobi przyzwoity* ubiór, świadczący o skromności i trzeź­wości  umysłu —nie  wymyślne fryzury*,  złoto,  perły  czy  bar­dzo  drogie  stroje
2:9  *Lub „wzbudzający  szacunek". 
*Lub  „trzeź­wym  osądzie:  rozwadze". 
*Lub  „róż­ne  style  splatania  włosów"

1Tm 3: 6  Nie  może  to  być  ktoś nowo ochrzczony*', żeby czasem nie nadął się pychą i nie ściągnął na  siebie  wyroku  wydanego  na Diabla.
*Lub „nowo nawrócony".


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #583 dnia: 29 Grudzień, 2019, 09:19 »
Kolejne:

1Tm 3:9  mają trzymać  się świętej tajemnicy  wiary*,  zachowując czyste sumienie.
*Najwyraźniej chodzi o całokształt chrześcijańskich  nauk.

[No całokształt to jest na jw.org]  ;D

1Tm 4:1 Jednak  natchnione  słowo* wyraźnie mówi,  że w później­szych  czasach  niektórzy  odpad­ną  od  wiary,  zwracając  uwagę na zwodnicze  natchnione  wy­powiedzi* oraz nauki demonów
* Dosł.„duch”.
*Dosł. „zwodnicze duchy”.

Zwodnicze ale natchnione. To ci klasyka. :)


Offline Roszada

Odp: 2018 - Przekład Nowego Świata po polsku (zrewidowany)
« Odpowiedź #584 dnia: 29 Grudzień, 2019, 11:38 »
1Tm 5:7  Żeby  więc  nikt  nie  mógł  im nic  zarzucić,  stale  udzielaj  tych pouczeń*.
*Lub „dawaj  te  nakazy".

1Tm 5:11-12 Natomiast  młodszych wdów  nie  wciąga]  na  listę,  bo takie  kobietygdy  ich  pragnie­nia  seksualne  stają  między  ni­mi  a  Chrystusem,  chcą  wyjść za  mąż  i  ściągają  na  sie­bie winę  za  złamanie wcześniej­szych  obietnic*.
* Lub „za to, że już nie wyrażają wia­ry  tak jak  wcześniej".

A oni tylko o seksie wdówek... ;D