Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Otworzyłam oczy  (Przeczytany 36145 razy)

Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #135 dnia: 19 Lipiec, 2018, 10:03 »
Z Biblii nie zostało usunięte . Jedynie w PNŚ niewłaściwie umieszcza się je w miejscu , w którym oryginalnie nigdy nie występowało. Też byłem tym zdziwiony a dowiedziałem się o tym dopiero na kursie dla starszych  ;D

To jak ma na imię Ojciec Jezusa ?
Porównaj kiedyś np drugie i trzecie wydania Biblii Tysiąclecia. Twoim zdaniem w kwestii imienia Boga jest tam wszystko ok ?


Offline HARNAŚ

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #136 dnia: 19 Lipiec, 2018, 10:08 »
To jak ma na imię Ojciec Jezusa ?
Porównaj kiedyś np drugie i trzecie wydania Biblii Tysiąclecia. Twoim zdaniem w kwestii imienia Boga jest tam wszystko ok ?
Skoro pasuje Ci  BibliaTysiąclatka i traktuhesz ją jako formę autorytetu , bo zawiera formę Jahwe , to dlaczego odrzucasz inne wersety tej  samej Biblii , które stoją w sprzeczności z wieloma aktualnymi naukami ŚJ ?


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #137 dnia: 19 Lipiec, 2018, 10:15 »
Skoro pasuje Ci  BibliaTysiąclatka i traktuhesz ją jako formę autorytetu , bo zawiera formę Jahwe , to dlaczego odrzucasz inne wersety tej  samej Biblii , które stoją w sprzeczności z wieloma aktualnymi naukami ŚJ ?

W kwestii imienia Boga, drugie wydanie Biblii Tysiąclecia jest dla mnie autorytetem.
Skoro Bóg, który zapowiada przyjście na świat Jezusa ma na imię Jahwe to jak ma na imię Ojciec Jezusa ? Czy Jahwe a Ojciec Jezusa to Twoim zdaniem dwie różne osoby ? 


Offline Villa Ella

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Lipiec, 2018, 10:47 »
W kwestii imienia Boga, drugie wydanie Biblii Tysiąclecia jest dla mnie autorytetem.
Skoro Bóg, który zapowiada przyjście na świat Jezusa ma na imię Jahwe to jak ma na imię Ojciec Jezusa ? Czy Jahwe a Ojciec Jezusa to Twoim zdaniem dwie różne osoby ?
No i w II wydaniu Tysiąclatki, będącym dla ciebie autorytetem, ile razy Jezus zwraca się do Boga, Jahwe? Ile razy występuje to imię wNowym Testamencie?
Cały czas kręcisz się wokół tetragramu, uważając go za sedno. Nazywasz Boga jedynie Jahwe (ten, który powoduje, że coś się staje=Stwórca). Co złego jest w nazwaniu go Wszechmocnym, Wszechpotężnym, Wszechobecnym itp. Słowo Stwórca, to imię-tytuł, podobnie jak inne wymienione przeze mnie. W Bibli jest podane wiele takich imion=tytułów=przydomków Boga Najwyższego, nie tylko Jahwe. Jak imiona Indian, które były im nadawane od cech charakteru, bądź dokonań, np. Chytry Lis, dla kogoś wyjątkowo przebiegłego, a Rączy Koń dla potrafiącego szybko biegać.
Natomiast Jezus, polecił, aby zwracać się do Boga :Ojcze. Z nakazu Jezusa, będącego Synem Bożym, mamy nazywać Boga, tak jak On nazywał Ojcem. Ojciec ustanowił swego Syna władcą, dając mu wszelką władzę, niejako oddając swoje stanowisko, samemu usuwając się w cień. Dlatego możemy nazywać Jezusa Bogiem. To tak jak król abdykuje, na rzecz swojego syna, czy królowa, córki. Teraz nowego władcę/władczynię poddani będą nazywać królem/królową. Nie umniejsza, to staremu królowi/królowej, do których poddani nadal zwracają się "Wasza Wysokość".
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #139 dnia: 19 Lipiec, 2018, 11:00 »
Moim zdaniem to nerwicowe chwytanie się imienia Jehowa i Jahwe to takie "zamerkańszczenie". Miranda jako głosiciel tej swojej amerykańskiej religii chce by do Pana Boga wołać na Ty czy też prosto z mostu po imieniu jak np: ej Ty Bolek, ej Jehowo. W naszym polskim społeczeństwie powoli przyjmuje się taki sposób zwracania się do innych bez zważania na różnicę wieku i pozycji. Ale już w pracy gdy ktoś się zwraca do przełożonego to raczej "panie kierowniku", "panie dyrektorze". Tak więc sorry PANIE (PANI?) MIRANDA nie od razu się zorientowałem że jesteście z Jehową na Ty.  ;)


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #140 dnia: 19 Lipiec, 2018, 11:57 »
No i w II wydaniu Tysiąclatki, będącym dla ciebie autorytetem, ile razy Jezus zwraca się do Boga, Jahwe? 
Natomiast Jezus, polecił, aby zwracać się do Boga :Ojcze. Z nakazu Jezusa, będącego Synem Bożym, mamy nazywać Boga, tak jak On nazywał Ojcem. Ojciec ustanowił swego Syna władcą, dając mu wszelką władzę, niejako oddając swoje stanowisko, samemu usuwając się w cień. Dlatego możemy nazywać Jezusa Bogiem. To tak jak król abdykuje, na rzecz swojego syna, czy królowa, córki. Teraz nowego władcę/władczynię poddani będą nazywać królem/królową. Nie umniejsza, to staremu królowi/królowej, do których poddani nadal zwracają się "Wasza Wysokość".

Jezus zwraca się do Boga mówiąc Ojcze. Zgoda. A co z wersetami , które są cytatami ze Starego testamentu a w Starym Testamencie nie ma słowa Bóg czy Pan ale jest imię Boga Jahwe ?
Jahwe usunął się w cień ? Gdzie ? Kiedy ? Czy może wtedy jak Jezus mówi te słowa : 42 tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! Łk 22 czy może gdy mówi te słowa wisząc na krzyżu : Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Łk 23,46 czy moze tu gdzie jasno jest opisane kto będzie dzierżył ostatecznie władzę : 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy9. 26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. 27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. 1 Kor 15.

Nigdzie w Biblii nie ma ani słowa o tym, ze Bóg Jahwe usunął się w cień bo posłał na ziemię swojego syna, Jezusa.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #141 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:15 »
Jezus zwracając się do Boga Ojca, wg tekstów nowotestamentowych, używał zwrotów: "...Ojcze, jeśli chcesz...", "...Ojcze, w Twoje ręce...". Co ciekawe mówił tak Ten, któremu wszystko jest poddane... no oczywiście oprócz kumpla Jehowy, mirandy; ten może walić do swojego boga na ty  ;)


Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #142 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:19 »
Dla nich słowo Jehowa, to jak dla pijaczka przekleństwo.

Nawet piszą czasem, że to "słowo" i że z tradycji, a nie z Biblii:

*** w85/7 s. 22 „My wielbimy, co znamy” ***
Słowo „Jehowa” jest formą imienia Bożego tradycyjnie utrwaloną w języku polskim


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #143 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:29 »
Jezus zwracając się do Boga Ojca, wg tekstów nowotestamentowych, używał zwrotów: "...Ojcze, jeśli chcesz...", "...Ojcze, w Twoje ręce...". Co ciekawe mówił tak Ten, któremu wszystko jest poddane... no oczywiście oprócz kumpla Jehowy, mirandy; ten może walić do swojego boga na ty  ;)

A kiedy to Bóg zabronił zwracać się do niego jego wyznawcom per ty ? Jahwe sam nazywa Abrahama swoim przyjacielem :  Ty zaś, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem sobie, potomstwo Abrahama, mego przyjaciela! Iz 41,8

Do przyjaciela nie wolno mi się zwracac po imieniu ?


Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:33 »
No to paplaj sobie do niego Jehowo, Jehowo zrób to, Jehowo zrób tamto.
Ale nie wymagaj by inni paplali jak ty.

To wasz świadkowski bóg, a nie nasz.
Rozumiesz?
To plemienny bóg ŚJ.


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #145 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:35 »
No to paplaj sobie do niego Jehowo, Jehowo zrób to, Jehowo zrób tamto.
Ale nie wymagaj by inni paplali jak ty.

To wasz świadkowski bóg, a nie nasz.
Rozumiesz?
To plemienny bóg ŚJ.

Teraz rozumiem dlaczego imię Jahwe usunięto z katolickich przekładów Biblii.


Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #146 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:40 »
W wielu przekładach katolickich jest imię Jahwe:

Imię Boże w Bibliach katolickich

http://piotrandryszczak.pl/imie-boze-w-bibliach-katolickich-cz1.html

A Jehowa?
Tylko u paplaczy jest. :)


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #147 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:50 »


A Jehowa?
Tylko u paplaczy jest. :)

Imię Jehowa jest nawet na murach kościoła Mariackiego w Gdańsku i jest zapisane w cytacie z księgi Ezechiela.

http://pl.tetragram.wikia.com/wiki/Imi%C4%99_Bo%C5%BCe_w_architekturze,_malarstwie,_rze%C5%BAbie,_sztuce


Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Lipiec, 2018, 12:52 »
To super.
W II wyd. BT nie ma w NT imienia Jahwe.
Tym bardziej dziwoląga Jehowa. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #149 dnia: 19 Lipiec, 2018, 13:36 »
A kiedy to Bóg zabronił zwracać się do niego jego wyznawcom per ty ? Jahwe sam nazywa Abrahama swoim przyjacielem :  Ty zaś, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem sobie, potomstwo Abrahama, mego przyjaciela! Iz 41,8

Do przyjaciela nie wolno mi się zwracac po imieniu ?
No to pan miranda wytoczył ciężkie działa... mamy do czynienia z wielce szanownym przyjacielem Jehowy... a masz na to werset ?
Może to ty mirando jesteś tym Abrahamem, którego to potomstwo było sługami Boga.
Potwierdza się to co już wielokrotnie napisałem Świadkowie nie wierzą w Boga, oni mają Jehowę - kolesia (przyjaciela) na posyłki. ;)