Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kaiser w Expresie Reporterów  (Przeczytany 30260 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #165 dnia: 24 Lipiec, 2018, 19:08 »
Miranda  a pomyślałaś co czuje twoje dziecko gdy dostaje klapsa? Rozmawiałaś z nim o tym ? Może wzbiera w nim ochota by ci oddać? porozmawiaj z nim o tym . A tak swoją szosą to ja bardzo chętnie dałbym ci klapsa jak zrobisz coś nie tak ,nawet takiego klapsa z niespodzianka ::)


Offline Roszada

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #166 dnia: 24 Lipiec, 2018, 19:12 »
On tylko klapsy je. Dzieciom klapsów nie daje, bo nie ma. :)


Offline gangas

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #167 dnia: 24 Lipiec, 2018, 19:34 »
Miranda  a pomyślałaś co czuje twoje dziecko gdy dostaje klapsa? Rozmawiałaś z nim o tym ? Może wzbiera w nim ochota by ci oddać? porozmawiaj z nim o tym . A tak swoją szosą to ja bardzo chętnie dałbym ci klapsa jak zrobisz coś nie tak ,nawet takiego klapsa z niespodzianka ::)


 Nie na 1000% ale miranda to podobno facet. Ale nie wiem. Powiem Ci i Ci też ze zdjęcia. że jestem dorosłym facetem i z doświadczenia wiem, że mnie żadne bęcki nie przerażały. Nie wiem, co czuje dziecko. Jako rodzić przyznam, raz dałem swemu dziecku klapsa i stwierdzam, że nie pomogło. Widać moja krew. Mnie mogli by okładać każdego dnia a ja i tak swoje zrobiłem. Nikt w moich czasach nie pomyślał o wyrafinowanych formach kary; np zabrać gitarę, zabronić wizyt u kolegów to byłby dla mnie koszmar.
Nie zrozumcie mnie zle. Ale każdy rodzic powinien wybrać karę dla dziecka.
PS; tych co katują swoje dzieci ( niewinne, nie mogące się obronić szkraby) obdzierał bym ze skóry osobiście po uprzednim wykastrowaniu brudnym nożem.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Villa Ella

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #168 dnia: 24 Lipiec, 2018, 20:10 »
Jeszcze raz powtórzę, danie klapsa to nie jest bicie dzieci !!!
Powtarzaj, powtarzaj. Powtarzasz mnóstwo rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Przez powtarzanie, wcale nie stają się bardziej prawdziwe.
Bicie dzieci jest wyrazem nieudolności wychowawczej.
Jak  widzę nerwy puszczają. Może klapsa, żebyś się uspokoiła?
A z tym braniem przykładu z Jezusa, to mnie nawet nie rozśmieszaj. Miłosierna Samarytanka, jak babcię kocham, się znalazła....


« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2018, 20:12 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline gangas

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #169 dnia: 24 Lipiec, 2018, 20:13 »
 Miranda to facet. chcesz jemu dać klapsa? A swoją drogą czemu dorosłe dziewczynki chcą niekiedy klapsa???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Villa Ella

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #170 dnia: 24 Lipiec, 2018, 20:21 »
Miranda to facet. chcesz jemu dać klapsa? A swoją drogą czemu dorosłe dziewczynki chcą niekiedy klapsa???
Nie, nie chcę. Tchórze mnie nie interesują. Ciekawa jestem, czy nasz bohater/ka byłby równie chętny do dawania klapsów piętnastolatkowi, równemu mu wagą i wzrostem... Wtedy z pewnością dostałby zwrotnego plaskacza.
Co do drugiej części posta... Powód jest ten sam, z jakiego dorośli chłopcy bawią się dmuchanymi lalkami lub ubierają damskie ciuszki...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Roszada

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #171 dnia: 24 Lipiec, 2018, 20:26 »
Ella daj spokój mirandzie-trampkowi.
On się boi własnego cienia. ;)
On Cię zamęczy powracaniem do tego samego, jak o Jehowie. :-\


Offline gangas

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #172 dnia: 24 Lipiec, 2018, 20:30 »
Co do drugiej części posta... Powód jest ten sam, z jakiego dorośli chłopcy bawią się dmuchanymi lalkami lub ubierają damskie ciuszki...

Nie robiłem ani jednego ani drugiego. Coś ze mną nie tak??
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline miranda

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #173 dnia: 27 Lipiec, 2018, 09:47 »
Nie, nie chcę. Tchórze mnie nie interesują. Ciekawa jestem, czy nasz bohater/ka byłby równie chętny do dawania klapsów piętnastolatkowi, równemu mu wagą i wzrostem...

W pewnym wieku jest już za późno na wychowywanie dzieci. Karcenie wychowawcze ma na celu nauczenie dzieci dobrych nawyków póki ma to jeszcze sens. Karcenie wychowawcze to nie tylko klaps. Czasami naparwde wystarczy dziecku coś wytłumaczyć czy mosniej zwrócić uwagę. Piętnastolatek faktycznie może oddać ojcu albo matce jeśli od dzieciństwa nie był odpowiednio wychowywany i nauczony szacunku dla rodziców.
Mnie nie interesują tzw nowocześni rodzice, którzy wychowują bezstresowo swoje dzieci a potem dziwią się, że dzieci w ogóle ich nie szanują. Biblia zaleca coś innego ale proszę bardzo, możecie polegać na naukowych teoriach wychowania .
 


Offline Villa Ella

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #174 dnia: 27 Lipiec, 2018, 19:00 »
W pewnym wieku jest już za późno na wychowywanie dzieci. Karcenie wychowawcze ma na celu nauczenie dzieci dobrych nawyków póki ma to jeszcze sens. Karcenie wychowawcze to nie tylko klaps. Czasami naparwde wystarczy dziecku coś wytłumaczyć czy mosniej zwrócić uwagę. Piętnastolatek faktycznie może oddać ojcu albo matce jeśli od dzieciństwa nie był odpowiednio wychowywany i nauczony szacunku dla rodziców.
Mnie nie interesują tzw nowocześni rodzice, którzy wychowują bezstresowo swoje dzieci a potem dziwią się, że dzieci w ogóle ich nie szanują. Biblia zaleca coś innego ale proszę bardzo, możecie polegać na naukowych teoriach wychowania .
Odpowiem tobie, Miranda, po raz ostatni, w tym temacie. Nie zrozumiesz, to nie zrozumiesz, trudno...
Nie chodzi o wychowanie bezstresowe dzieci, tylko mądre. Z miłością, cierpliwością i konsekwencją. Bez kar cielesnych. Ja tak swoje wychowuję, dlatego, że sama byłam bita. Odcisnęło to duże piętno na mojej psychice i tak na prawdę do dziś to odczuwam.  U mnie MĄDRE wychowanie się sprawdza. U wielu moich znajomych, także Świadków, również. Wielu z nich ma już dorosłe dzieci i fantastyczne z nimi relacje. To nie żaden eksperyment, to rzeczywistość. Ty po prostu mylisz wychowanie z tresurą.
Moim zdaniem zasłaniasz Biblią niedostatki swojej wiedzy i swoje słabości charakteru.  Piętnastolatek odda ci cios, dlatego, że ma wystarczająco dużo siły i odwagi, nie potrafi też jeszcze w pełni zapanować nad swoimi emocjami. A ty sama uczysz go, żeby swoje cele osiągać za pomocą przemocy. Niestety przemoc rodzi przemoc.Ty uderzysz dziecko, bo się wierci na zebraniu, a ono spuści łomot młodszemu bratu, bo nie dał mu w piskownicy łopatki. I jak mu wytłumaczysz, że nie wolno bić innych, gdy sama to robisz? Od innych uczymy się naśladując ich. Uczeń na praktyce, uczy się naśladując czynności pracujących tam ludzi. Małe dziecko uczy się, obserwując i naśladując rodziców. Nawet twoje ukochane CK, dystansuje się od bicia dzieci, twierdząc, że kary cielesne nie są wśród ŚJ popierane.
Twoje uparte trzymanie się twierdzenia, że wychowanie bez przemocy, to wychowanie bezstresowe oraz wiara w skuteczność kar cielesnych, bardzo wiele mówi o tobie samej. Ty nawet nie bierzesz pod uwagę innej opcji!
Piszesz, że danie "klapsa" nikomu jeszcze nie zaszkodziło, i że to nie jest bicie. Tylko, że dając dziecku klapsa, też nie postępujesz zgodnie z Biblią, bo ona każe tobie "nie żałować rózgi"... Więc jak chcesz być taka wierna Biblii, to lej, ile wlezie! Tylko wtedy stosuj się do wszystkich wersetów, a nie do tych, które akurat tobie pasują, interpretując je JAK pasują. Czasem warto się zastanowić, czy nie widzi się czegoś, co bardzo CHCIAŁOBY SIĘ zobaczyć...

« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2018, 19:16 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #175 dnia: 27 Lipiec, 2018, 19:22 »
Interesująca metoda na '' rozrabiaków''


Offline miranda

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #176 dnia: 02 Sierpień, 2018, 15:02 »
                                               Niestety przemoc rodzi przemoc.
Piszesz, że danie "klapsa" nikomu jeszcze nie zaszkodziło, i że to nie jest bicie. Tylko, że dając dziecku klapsa, też nie postępujesz zgodnie z Biblią, bo ona każe tobie "nie żałować rózgi"... Więc jak chcesz być taka wierna Biblii, to lej, ile wlezie!

Odróżnij przemoc od karcenia wychowawczego.
Biblijne "nie żałuj rózgi" nie odczytuję jako nakłanianie do bicia dziecka za byle co. Czasami wystarczy dziecku zwrócić uwagę, że źle się zachowuje .


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #177 dnia: 02 Sierpień, 2018, 15:45 »
Odróżnij przemoc od karcenia wychowawczego.
Biblijne "nie żałuj rózgi" nie odczytuję jako nakłanianie do bicia dziecka za byle co. Czasami wystarczy dziecku zwrócić uwagę, że źle się zachowuje .

Takiego naginania rzeczywistości nienawidzę z całej mocy. Pisze rózga to rózga czyli przemoc fizyczna a nie zwrócenie uwagi.

Jak dziecko było krnąbrne nieposłuszne dajmy na to z zespołem ADHD to wyprowadzano je za miasto i wpierw rodzice rzucali w nie kamieniami a potem reszta zgromadzonych, celem było zabić.

Nagnij proszę rzeczywistość i wytłumacz proszę jak było ?  Może kamienowanie nie było kamienowaniem tylko zwracaniem uwagi?


Offline miranda

Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #178 dnia: 04 Sierpień, 2018, 08:52 »
Pisze rózga to rózga czyli przemoc fizyczna a nie zwrócenie uwagi.
Jak dziecko było krnąbrne nieposłuszne dajmy na to z zespołem ADHD to wyprowadzano je za miasto i wpierw rodzice rzucali w nie kamieniami a potem reszta zgromadzonych, celem było zabić.

W starożytności znali już wymyślony przez zwolenników bezstresowego wychowanie ADHD ? Chyba nie. Biblia każe niesforne dzieci kamienować ? Chyba nie.
 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Odpowiedź #179 dnia: 10 Sierpień, 2018, 22:31 »
Nie dość że miranda są specjalistami od spraw teologii, filologii hebrajskiej, aramejskiej, greckiej i łacińskiej, ekspertami w zakresie wychowywania dzieci to jeszcze wziętymi specjalistami medycznymi w zakresie zaburzeń neurorozwojowych.
Miranda doucz się, że ADHD jest zespołem zaburzeń, najczęściej o podłożu genetycznym. Niektóre objawy podobne do ADHD występują zarówno u dzieci wychowywanych bez systemów karcenia jak i u dzieci maltretowanych fizycznie.
W starożytności z nadpobudliwością niesfornych, małych chłopców radzono sobie nie tylko ulubioną przez mirandę rózgą ale też przeklinaniem ich w imię Jehowy by rozszarpywały je niedźwiedzie.