Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu  (Przeczytany 17659 razy)

Offline lukasz84gl

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Czerwiec, 2018, 18:10 »
To, co pisałam w pierwszych postach, to były porady prawne.

A teraz pozwolę sobie na poradę życiową: uczyć się, wybierać dobre szkoły, dobre uczelnie, tak żeby w dorosłym życiu być niezależnym, nikomu na głowie nie siedzieć.

Jeśli ktoś czuje, że wyższa uczelnia jest nie dla niego, wybierać praktyczne zawody. Strażnica też sugeruje, żeby wybierać praktyczne zawody, ale po to, by później zostać pionierem. A ja sugeruję wybranie praktycznego zawodu, który da w dorosłym życiu kasę i pozwoli na uniezależnienie się od rodziny.

Tak kierować swoim życiem, żeby z niczyjej łaski (a już zwłaszcza świadkowiej rodziny) nie korzystać.

Mogę się śmiało podpisać pod tym co napisałaś. Może tylko tyle, że studia to nie jest gwarancja niezależności, są też inne drogi.

I fakt, problem trochę wyolbrzymiony. Być może gdzieś tam zdarzyło się, że ktoś z domu został wyrzucony, ale sam nie słyszałem, żeby to miało miejsce. Natomiast inna kwestia to taka, że życie pod jednym dachem z ludzmi, którzy przypinają piętno odstępcy jest mało przyjemne i chyba z tego powodu można się wynosić. Albo też dlatego, żeby nie być co chwilę bombardowanym zachętami do powrotu.

I jeszcze jedno. Dzieci świadków są trzymane pod kloszem, nie mają takich samych szans na naukę poruszania się w "tym świecie". Start w dorosłe życie i jednoczesne odeście ze zboru to spore wyzwanie, ale możliwe do osiągnięcia. Kiedyś już pisałem, że to mi przypomina problemy dzieci, którzy mieli nadopiekuńczych rodziców.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2018, 18:13 wysłana przez lukasz84gl »
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline ewa11

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Czerwiec, 2018, 20:06 »
Może tylko tyle, że studia to nie jest gwarancja niezależności, są też inne drogi.

Tak, ja też tak uważam. Nie każdy marzy o tym, żeby mieć mgr albo mgr inż. przed nazwiskiem. Gdzieś słyszałam: "lepszy szczęśliwy drwal niż nieszczęsliwy dyrektor".

Moja koleżanka (nie jest sj) chciała, żeby syn (który też nie jest sj) studiował informatykę, a on chciał zostać kucharzem. I jest kucharzem, bardzo dobrym zresztą.

Tak że nie ma co się upierać, że skończenie uczelni zapewni komuś szczęście i dobrobyt, jeśli czyimś wymarzonym zawodem jest np. fryzjer.

Natomiast jeśli ktoś jednak marzy o wyższej uczelni, to powinien olać, co mówi WTS, i zrobić wszystko, żeby się na tę uczelnię dostać. A jak już się dostanie, to robić wszystko, żeby nie zawalić studiów, tylko skończyć je z jak najlepszymi wynikami, bo później, jak się szuka pracy, potencjalni pracodawcy patrzą na ocenę na dyplomie.


Offline Matylda

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 20:19 »
Jestem prawnikiem. Skończyłam prawo,

To chyba nie ładnie że namawiasz nas żebyśmy poszli do sądu kogoś udawać ;)

Co do wyrzucania z domu to Ci powiem Harnaś że coś nie coś jednak się zmieniło w tej kwestii.
Kiedy opuszczałam sektę mając lat ookoło 20 to moja matka milicjanta wezwała żeby mi zabronił wyprowadzić się z domu.Obśmiał ją.Ale ona mimo wszystko chciała wtedy mieszkać z wykluczoną.To było 30 lat temu.
Za to po 2016 roku i tych bredniach na kongresie i w strażnicach się dzieje.
Mianowicie chciałam się na czasowo zameldować w domu moich rodziców żeby mi łatwiej było przejąć darowizną od ojca moje własne auto. Będąc zameldowana na czasowo nie musiała bym zmienić blach w aucie.Taniej i szybciej,a pozatym na szczecińskich tablicach przynajmniej żaden pseudokierowca nie trąbił by na mnie że ze wsi jestem i za wolno na światłach ruszam :o
Niestety moje głupie siostry(jedna mieszka z rodzicami) jehówki powiedziały że nie ma mowy o zameldowaniu bo one nie mają gwarancji że ja się nie wprowadę  :o :o :o

Już nie wspomnę o tym że w 15 roku miałam poważną ratującą życie operacje i w pewnej chwili faktycznie w obawie że rak się nie zatrzyma na tym co mi usunęli i że może będę umierać w męczarniach myślałam o tym że może się z mężem wprowadzimy do moich rodziców żeby mój mąż nie musiał się sam mną opiekować w razie co. Skończyło się na strachu,żyję i tymczasowo mam się jako tako.
W każdym razie z powodu odrobiny blachy na czterech kółkach dowiedziałm się jaki jest stosunek moich sióstr oraz matki a nawet ojca który nie jest świadkiem do mojej skromnej odstępczuchowej osoby.
Niestety jest to zjawisko występujące u świadków.
I wam powiem że taka postawa moich sióstr i matki wynika nie tylko z tego że to się jehowie nie podoba z odstępcą się zadawać,one przy okazji chcą dopilnować żeby mi się na przykład nie dostał spadek po rodzicach. Z kolei po mojej śmierci one-siostry i ich dzieci mają prawo do spadku po mnie.I tu jest robota dla sądu jak wydziedziczyć takie osoby.
Nie tylko problem mają młodzi co chcą od sekty odejść.Po kilkudziesięciu latach od odejścia nadal się ten syf za człowiekiem ciągnie :(





Offline ewa11

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 20:38 »
To chyba nie ładnie że namawiasz nas żebyśmy poszli do sądu kogoś udawać ;)

U sj nie wolno mieć zainteresowań związanych z aktorstwem, ale jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby bycie prawnikiem i zainteresowania aktorskie albo zachęcanie kogoś do rozwijania takich zainteresowań jakoś się kłóciły.

Nie rozumiem, co w tym jest nieładnego.


Offline Matylda

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 20:42 »
jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby bycie prawnikiem i zainteresowania aktorskie albo zachęcanie kogoś do rozwijania takich zainteresowań jakoś się kłóciły.

Nie rozumiem, co w tym jest nieładnego.

Aaaa to ty chciałaś żebyśmy takie nowe hobby spróbowali ??? że aktorstwo ??? Aha.
Nie dziękuję wolę szydełko :P

Bo ja zrozumiałam że mamy iść w wolnej chwili do sądu poszukać tam prawnika za darmochę i udawać że nas mami z tatim chcą z domu wywalić. Jak już znajdziemy i zawrócimy mu dupę i on ten prawnik powie prosze przyjść jutro postaram się pomóc.Po czym poświęci w chałupie cały wieczór na szukanie paragrafów a my jemu mamy rano powiedzieć:żartowałam :-\ ja tylko trenuję aktorstwo :o
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2018, 20:49 wysłana przez Matylda »


Offline Noc_spokojna

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 20:48 »
J takich historiach przeczytałam tu na forum;
Ewcia, nawet nie wiesz jak się cieszę, że się znowu uaktywniłaś, (a swoją drogą mogłabyś znowu mnie odwiedzić). Wracając do dzieci wyrzuconych z domu, to przykład choćby tej dziewczyny (16 lat) z Wrocławia. Byłam na rozprawie świadkiem (historia z forum Zabiełły). Dostała alimenty, i jeden pokój, z używalnością kuchni i łazienki. Dziś Asia, ma prawie 30 lat, jest po studiach, wynajmuje mieszkanie z dala od rodziny. Ale zanim się usamodzielniła, nie miała prawa wchodzić do kuchni jeśli ktoś z członków rodziny tam był. Nikt się do niej nie odzywał. Jej brat odszedł od SJ w 2011r. i tylko z nim utrzymuje kontakty. Asiu, nie wiem, czy czytasz to forum. Zmieniłam twoje imię i wiek, bo RODO ;), ale chyba nie masz mi za złe, że napisałam o tym co przeszłaś... Tak jak Ewę, zapraszam Cię znowu do mnie.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline ewa11

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 21:00 »
Aaaa to ty chciałaś żebyśmy takie nowe hobby spróbowali ??? że aktorstwo ??? Aha.
Nie dziękuję wolę szydełko :P

Bo ja zrozumiałam że mamy iść w wolnej chwili do sądu poszukać tam prawnika za darmochę i udawać że nas mami z tatim chcą z domu wywalić. Jak już znajdziemy i zawrócimy mu dupę i on ten prawnik powie prosze przyjść jutro postaram się pomóc.Po czym poświęci w chałupie cały wieczór na szukanie paragrafów a my jemu mamy rano powiedzieć:żartowałam :-\ ja tylko trenuję aktorstwo :o

Hm, I feel misunderstood :P To, co napisałam, to była propozycja, żeby było jasne. I nieskierowana wyłącznie do Ciebie. Tobie się może nie podobać, komuś innemu może się spodobać. Is it clear enough? :P

Cytuj
Ewcia, nawet nie wiesz jak się cieszę, że się znowu uaktywniłaś, (a swoją drogą mogłabyś znowu mnie odwiedzić).

Cześć Nocka, Ciebie też fajnie widzieć :) Może wpadnę w czasie urlopu :)

Cytuj
Dostała alimenty, i jeden pokój, z używalnością kuchni i łazienki. Dziś Asia, ma prawie 30 lat, jest po studiach, wynajmuje mieszkanie z dala od rodziny. Ale zanim się usamodzielniła, nie miała prawa wchodzić do kuchni jeśli ktoś z członków rodziny tam był.

O, a to jest tak samo dobre jak staranie się o lokal socjalny, jeśli komuś przysługują alimenty. Bo obowiązek alimentacyjny to nie tylko kasa, to także m. in. zapewnienie mieszkania. Można więc świadkowskich rodziców pozwać nie tylko o alimenty w postaci kasy, ale także w postaci zapewnienia mieszkania.

Nocuś, a jeszcze jedna rzecz: to że ona nie mogła wchodzić do kuchni, jak rodzina tam była, wynikało z wyroku, czy z widzimisię rodziny? Bo jak tylko z widzimisię rodziny, to mogła to olać.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2018, 21:08 wysłana przez ewa11 »


Offline Noc_spokojna

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 21:33 »
Z widzimisię rodziny, ale się stosowała.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Matylda

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 21:52 »
Hm, I feel misunderstood :P To, co napisałam, to była propozycja, żeby było jasne. I nieskierowana wyłącznie do Ciebie. Tobie się może nie podobać, komuś innemu może się spodobać. Is it clear enough? :P



No to przecież że propozycja.jednak nie godna człowieka który reprezentuje organ władzy,jak o sobie mówisz.
Tego języka obcego którym się tu posiłkujesz zapewne żeby było szykowniej,niestety nie znam to i nie mogę się odnieść do całości.


Offline ewa11

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:17 »
Ups... Właśnie sobie przypomniałam, dlaczego w pewnym momencie zrezygnowałam z pisania na forach. Nienawidzę, po prostu nienawidzę, jak piszę jedno, a ktoś rozumie drugie, albo pisze coś, czego ni w ząb nie można pojąć.

No to przecież że propozycja.jednak nie godna człowieka który reprezentuje organ władzy,jak o sobie mówisz.

Dlaczego niegodna? Rozwiń, proszę myśl, najlepiej w odrębnym wątku pt. REPREZENTOWANIE ORGANÓW WŁADZY A SKŁADANIE NIEGODNYCH PROPOZYCJI WYKORZYSTYWANIA UMIEJĘTNOŚCI AKTORSKICH W ŻYCIU. Jak byłam sj, to wiele rzeczy było niegodnych, między inymi należenie do kółka teatralnego, teraz, jak się okazuje, też. Jakiś nowy talmud obowiązujący prawników? Zdradzisz, skąd go wzięłaś?


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:18 »

Tego języka obcego którym się tu posiłkujesz zapewne żeby było szykowniej,niestety nie znam to i nie mogę się odnieść do całości.

Ich auch misunderstood  ten text   , aber egal , luknij tylko przez window czy moja kara na stricie stoji   i zadalem szyku , ze ja  szprechen w dechen na migen . IS IT CLEAR ENOUGH ?! ;D

Sorry , Ewcia , nie moglem sie powstrzymac... ;)


Offline Matylda

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:28 »
Ups... Właśnie sobie przypomniałam, dlaczego w pewnym momencie zrezygnowałam z pisania na forach. Nienawidzę, po prostu nienawidzę, jak piszę jedno, a ktoś rozumie drugie, albo pisze coś, czego ni w ząb nie można pojąć.

Dlaczego niegodna? Rozwiń, proszę myśl, najlepiej w odrębnym wątku pt. REPREZENTOWANIE ORGANÓW WŁADZY A SKŁADANIE NIEGODNYCH PROPOZYCJI WYKORZYSTYWANIA UMIEJĘTNOŚCI AKTORSKICH W ŻYCIU. Jak byłam sj, to wiele rzeczy było niegodnych, między inymi należenie do kółka teatralnego, teraz, jak się okazuje, też. Jakiś nowy talmud obowiązujący prawników? Zdradzisz, skąd go wzięłaś?

Nooo propozycja odgrywania scenek u prawnika nie jest twoją jedyną.
Proponujesz jeszcze że możesz nawet komuś napisać pismo procesowe,ale uwaga całościowe poprowadzenie sprawy to już nie bo tam czasu nie masz czy wiedzy dostatecznej.Jakoś tak.
Wybacz uszczypliwość ale mam uczulenie na domorosłych,nawet po studiach prawniczych,prawników którzy chcą grzebać w cudzych sprawach.Co najmniej tak ogromne uczulenie jak Kaiser na szarlatanów.



Offline Sebastian

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:33 »
czy możecie zejść z Ewy i przestać czepiać się jej personalnie?
to naprawdę irytujące gdy człowiek udziela fachowej porady a ludzie zamiast dziękuję albo zignorować zaczynają czepiać się personalnie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ewa11

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:36 »
Wybacz uszczypliwość

Wybaczam.


Offline Matylda

Odp: Co zrobić, gdy rodzina chce wyrzucić z domu
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Czerwiec, 2018, 22:40 »
Seba ja sie nie czepiam Ewy,ja jej nie znam.
Ja się czepiam usera Ewa 11 który podaje się za prawnika i Ty swoim autorytetem nawet uprawdopodabniasz Ewy 11 przygotowanie prawnicze.
Ja się czepiam że ktoś się loguje na forum mówi weźmy się i idźcie do sądu i rozegrajmy tam scenkę,a już najbardziej że ktoś proponuje jakieś pisma procesowe bez dalszej pomocy. Wzór pisma to sobie każdy kto się internetem posługuje z tegoż ściągnie.Problem w tym że co dalej i że można kogoś bardzo skrzywdzić roztaczając przed nim wizje nie znając sprawy,faktów i przepisów.