Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nietypowe powody do wykluczenia  (Przeczytany 7623 razy)

Offline lukier

Nietypowe powody do wykluczenia
« dnia: 08 Czerwiec, 2018, 14:00 »
Znacie jakie nietypowe powody, za które ktoś wyleciał?

Ja ostatnio słyszałam o przypadku, że wywalili kogoś, bo sobie dorabiał robiąc ...tatuaże. Wiem też że jakiś małoletni głosiciel podkradał pieniądze ze skrzynki na dobrowolne datki, więc go zdjęli z głosiciela, no i jeszcze babcia, o której już gdzieś wspominałam zaczęła na starość pragnąć ubierać choinkę.

Jak coś ciekawego macie to piszcie!


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 14:13 »
Dla mnie nietypowym powodem do wykluczenia było to, że facio nie chciał pokazać zawartości torby. Czekam na nagranie gdzie dziewczynie każą podwijać spódnice w celu sprawdzenia czy w majtkach nie ma sprzętu do rejestracji. To również będzie nietypowe, a nawet egzotyczne.


Offline vincent

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 14:14 »
Bożydara wykluczyli za zgadzanie sie z naukami Chrystusa😉 dziwne trochę. ..😜


Offline Estera

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 14:55 »
   Ostatnio, jak słychać, wyklucza się tylko za zadawanie kłopotliwych pytań.
   Będących kwintesencją prawdy myślących ludzi o tej prawdzie.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 15:55 »
opowiadano mi o przypadku gdy wykluczono dwóch studentów (dwóch młodych mężczyzn) "za homoseksualizm" gdyż mieszkali na stancji w tym samym pokoju.

historia jest o tyle zabawna, że starszyzna dociekała dlaczego oni nie chodzą na zebrania i w odpowiedzi usłyszała że obydwaj mają poważne zastrzeżenia co do tego że Biblia jest słowem Bożym.

można się z nimi zgadzać albo nie zgadzać ale dwaj młodzi mężczyźni sformułowali argument o charakterze filozoficzno-etycznym: wg nich Biblia nie może być autorytetem w sprawach moralnych, gdyż jej treści są (wg nich oczywiście) bardzo prymitywne pod względem moralnym. Jako jeden z przykładów podali że Saul z Tarsu w liście do Rzymian i w Liście do Koryntian potępia homoseksualizm, a przecież homoseksualiści nikogo nie krzywdzą. Takie podejście jest zdaniem tychże dwóch studentów rażąco prymitywne i niewspółczesne.

skoro obydwaj podważali tezę że Biblia jest słowem Bożym to starszyzna miała powody aby ich wykluczyć - i gdyby wykluczono ich za podważanie pozycji Biblii jako autorytetu dla chrześcijan to ciężko byłoby się do tejże decyzji starszych przyczepić.

Ale wszyscy trzej starsi wykazali się takim debilizmem że kompletnie nie zrozumieli istoty tych argumentów. Oni zrozumieli to opacznie że "skoro studenci bronią pedałów tzn. że sami są pedałami" ;) W formularz S-77 wpisali "homoeksualizm", podkreślili wspólny adres zamieszkania obydwu mężczyzn i (jak to ujęli) "pseudomądrościowe tezy na temat Listu do Rzymian".

Sprawa tego co wpisali do formularza wydała się dzięki temu że jeden ze starszych został później wykluczony za alkoholizm i nie rozliczył sie z trzymanej w domu dokumentacji zborowej. Co więcej, za flachę (już jako wykluczony) sprzedał sąsiadowi kserokopię formularza S-77 z tymi opisami o homoseksualizmie. Sąsiad z kolei miał zatarg z obydwoma wykluczonymi studentami i użył formularza S-77 do prywatnej zemsty. I stąd upublicznienie treści S-77.

Nie wiem na ile historia jest prawdziwa (zwłaszcza że rzekomo ten S-77 został upubliczniony ale mnie Sebastianowi nie okazano go - a to sprawia ŻE NIE DO KOŃCA WIERZĘ w całe opowiadanie) ale na podstawie dotychczasowej wiedzy o organizacji i o poziomie intelektualnym starszyzny jestem w stanie uwierzyć że
(1) starsi zboru mogą opacznie zrozumieć argumentację kandydata na odstępcę
(2) ex-ŚJ będącym ex-starszym jest w stanie sprzedać "za flachę" poufne dokumenty

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dianne

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 17:28 »
Nie zaproszono mnie na komitet, nie oddałam listu a nie jestem świadkiem :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:12 »
Nie zaproszono mnie na komitet, nie oddałam listu a nie jestem świadkiem :D

I nic w tym nietypowego. Nie ma obowiązku pisania listów. Ogłosić, że ktoś nie jest ŚJ można za sam styl życia danego osobnika. To jest prostsze niż obsługa liczydła. A sama procedura zajmuje najwyżej kwadrans.

Może nietypowym powodem do wykluczenia będzie oddanie dziecka do adopcji. Nietypowe, ponieważ nie w każdym zborze się zdarza.
I jeszcze inne nietypowe. Występowanie w sądzie przeciw WTS w sprawie o nabycie spadku. Pewnie też nie jest to częste, ale i za to wykluczają.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 18:19 wysłana przez Moyses »


Offline Dianne

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:14 »
Nie spotkałam się z tym wcześniej. Wydawało mi się, że tak nie wolno.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Sebastian

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:25 »
Może nietypowym powodem do wykluczenia będzie oddanie dziecka do adopcji. Nietypowe, ponieważ nie w każdym zborze się zdarza.
wykluczenie za oddanie dziecka do adopcji jest samowolką starszyzny czy ma "podstawę prawną" w jakimś "paściu" albo ogólnie: prawie wewnętrznym związku wyznaniowego?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:30 »
wykluczenie za oddanie dziecka do adopcji jest samowolką starszyzny czy ma "podstawę prawną" w jakimś "paściu" albo ogólnie: prawie wewnętrznym związku wyznaniowego?

Byłeś świadkiem. 'Paście' masz ogólnie dostępną. Rozkminiaj bracie. To łatwiejsze niż zjazd po Lolobrygidzie.


Offline Sebastian

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:40 »
Byłeś świadkiem. 'Paście' masz ogólnie dostępną. Rozkminiaj bracie. To łatwiejsze niż zjazd po Lolobrygidzie.
co do adopcji - to bez zaglądania do "paście" mogę zupełnie improwizując strzelić wersetem "kto nie dba o swoich zwłaszcza o domowników zaparł sie wiary i gorszy jest od niewierzącego".

Więc zapewne i w "paściu" coś znalazłbym, ale ...

wykluczenie za proces przeciwko strażnicy? Nic poza zamordowaniem Ananiasza i Safiry przez Apostoła Piotra do głowy mi nie przychodzi... A chyba ten werset to jednak "trochę" za mało...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:51 »
Wykluczenie pioniera 20 kilka lat życia, za to, że mieszka z 60 kilkuletnią siostrą ŚJ.
On miał obiecane mieszkanie od niej w przyszłości, za opiekę.
Wyremontował to mieszkanie.
On miał swój pokój, ona swój.
On był przyjezdny, więc nie miał gdzie mieszkać.
Wpierw go upominali,a ponieważ powiedział, że się nie wyprowadzi (bo nie ma gdzie i nie chce obcym płacić, a jako pionier mało pracował i mało zarabiał), więc go wykluczyli.
Później z nią to zrobili, za to, że mieszka pod jednym dachem z wykluczonym i na dodatek facetem.

Kiedyś z nim dyskutowałem. Był gorliwym ŚJ.
A oni zrobili z niego lubieżnika babci. :-\


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:56 »
co do adopcji - to bez zaglądania do "paście" mogę zupełnie improwizując strzelić wersetem "kto nie dba o swoich zwłaszcza o domowników zaparł sie wiary i gorszy jest od niewierzącego".

Linia obrony, której wtedy zabrakło: Mojżesz został oddany do adopcji. Odwoławczy podtrzymał wykluczenie. Jeden człowiek miał małe przebicie, więc nic nie wskórał.

wykluczenie za proces przeciwko strażnicy? Nic poza zamordowaniem Ananiasza i Safiry przez Apostoła Piotra do głowy mi nie przychodzi... A chyba ten werset to jednak "trochę" za mało...

To akurat jawne odstępstwo i przeciwstawienie się prawu Chrystusa. Nadworny pisarz tak sklecił zdania, że w tym wypadku nawet odwoławczy komitet nie chciał się zawiązać.


Offline lukier

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 18:57 »
A propo dzieci, w jednym zborze zastanawiali się co zrobić z siostrą, która po in vitro nie zdecydowała się na wykorzystanie pozostałych zarodków. Odpuścili jej w końcu ale bardziej ze względu na pewne tragedie które ja później dotknęły. To było dość dawno temu, in vitro nie było jeszcze bardzo popularne.


Offline free

Odp: Nietypowe powody do wykluczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 20:10 »
Nie zaproszono mnie na komitet, nie oddałam listu a nie jestem świadkiem :D

W wywiadzie mowilas ze sama odeszlas.
Nie mowie tego zlosliwie tylko po prostu nie wiem jak wygladalo to odejscie


Pewien kolezka z dawnych lat wylecial za notoryczna jazde bez biletu.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2018, 20:14 wysłana przez free »
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni