Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?  (Przeczytany 7436 razy)

Offline lukier

W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« dnia: 05 Czerwiec, 2018, 17:35 »
Ja przyjęłam chrzest już będąc pełnoletnią bo wydawało mi się że muszę być dojrzała żeby podjąć tę jakże ważną decyzję w życiu.
Nie miałam presji ze strony rodziny, starsi trochę naciskali, ale nieśmiało, za to te 'zachęty' na wykładach i publikacjach na pewno sprawiały że czułam się gorsza bez chrztu. No i mój ówczesny chłopak dziwił się i dociekał dlaczego jeszcze tego nie zrobiłam.
 
Z perspektywy czasu, myślę, że niestety w tamtym momencie życiowym nie miałam szansy postąpić inaczej. Nie było nikogo kto pokazałby mi inne możliwości.

A jak było u was? Głęboka wiara? Nagłe zaćmienie umysłu ? presja ? chęć przeżycia jakiegoś metafizycznego i wzniosłego momentu w życiu? dla koleżanki? dla ukochanego? bo nie było akurat innego pomysłu na życie? dla jaj? dla prezentów, które niektórzy dostają od rodziny po chrzcie?

No i w jakim wieku popełniliście ten wielki życiowy błąd?

P.S. Mam nadzieję, że nie powtarzam się z tematem


Offline Startek

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 20:47 »
Na mnie wpływ wywierała ta sekta od 1968 tych matka została swiadkiem . Ja zostałem zanurzony w 2006 lub w 8 roku . Całe życie był strach przed gniewem jehowy i tym jego armagedonem .


Offline lukier

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 20:48 »
Czyli można stwierdzić , że wziąłeś chrzest...ze strachu ;)


Offline Startek

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 21:14 »
Zaczęli budować salę królestwa w Słonowicach koło Słupska , matka prosiła bym im pomógł bo akurat byli tam sami dziadkowie i babcie . Z dobrego sera poszedłem pomoc i to mnie wciągnęło . Widziałem  ,, błogosławieństwo Jehowy " bo tak wszystko dobrze szło i ludzkie zaangażowanie ,uległem iluzji  że to prawdziwa droga . Druga sprawa ,  że miałem całe życie do czynienia ze świadkami nawet moich braci wciągnąłem w to , choć ,, chrzest " miałem  jako ostatni z rodziny . Ja nie znałem innych denominacji religijnych i to przeważyło na tym że zostałem świadkiem , a  ten strach towarzyszył całe życie .


Offline Zagubina

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 21:40 »
To niesamowite ale dopiero teraz zdałam sobie sprawę że miałam 11 lat!!!!
 Noc przed zgromadzeniem bardzo żarliwie się modliłam oddałam się Bogu, błagam żeby błogosławił tą decyzje i.... stało się jak się stało jestem tu :)


Offline lukier

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 22:07 »
No to pobłogosławił zagubiona ;)


Offline Zagubina

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 22:23 »
To w tamtym czasie była dla mnie bardzo ważna sprawa, ale zdecydowanie za wcześnie. Nie przypominam sobie by mnie ktoś nakłaniał do chrztu, ale do zostania głosicielem  jak najbardziej.


Offline Bożydar

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:17 »
Jak ja się chrzciłem jako pełnoletni zaraz po roku 2000 to jeszcze nie było dostępu do internetu jak teraz.
Nie miałem innej alternatywy poza KK i ateizmem więc brało się to co się znało...
Teraz jest dostęp i młodzi często myszkują za smaczkami JW. To tłumaczy dlaczego tak mało chętnych do basenu. ;)
Tamte czasy nie wrócą na korzyść dla owieczek i niekorzyść do korporacji JW.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Czerwiec, 2018, 23:22 »
Miałem 22 lata i byłem z tzw łapanki. 9 miesięcy studium i do kąpieli. Jak ja żałuję że nie nie było wtedy internetu. To był 1995 rok.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline dezet70

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 00:04 »
Ja miałem 19 lat i był to rok 1989 ,  Polska odzyskała wolność a ja ją straciłem ze strachu przed armagedonem .ale niedawno odzyskałem i się bardo ciesze .


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec, 2018, 01:29 »
W wieku 14 lat na stadionie Lechii w Gdańsku 1991 roku.
Nie pamiętałem, ale ostatnio robiłem porządki i w jednej ze „świętych” książek miałem zapisane   :) co uwieczniłem i zamieściłem na tutejszym forum w sekcji Foty.


Offline ogórek kiszony

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 09:27 »
Częstochowa, miałem 14 lat. Wtedy jeszcze byłem gorliwy. Wychodzi, że to był 95r.


Offline Michu72

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 10:12 »
Lipiec 1993 w Wałbrzychu na zgromadzeniu okregowym,chyba to było wtedy czterodniowy zlot pamietam że w ostatni dzien strasznie lało chyba nawet program był krótszy,tak jak Nemo też z łapanki :) Lat 21,pięć miesiecy studium i do kąpieli.


Offline Roszada

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 10:22 »
To właściwie wstępnie byłeś wykąpany przez deszcz. :)
Dwa chrzty. ;)


Offline Rajski Ptak

Odp: W jakim wieku przyjęliście chrzest i dlaczego?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 11:21 »
Byłam wychowywana w tzw. "prawdzie" i długo broniłam się rękami i nogami przed chrztem. Wykąpałam się mając prawie 18 lat, bo dostałam objawienia, że to TO ;)
Na moje szczęście było mało publiki, ponieważ na chrzest pojechałam z auli szkolnej, gdzie było zgromadzenie do sali królestwa w Policach, gdzie były obecne tylko rodziny nowicjuszy.
30.04.2006 rok....
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain