Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Brat Bogumił - the series  (Przeczytany 81256 razy)

Offline Safari

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #225 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:04 »
Hahaha 😁
Kaszanka 😆
I brat Maciej gejem 😁
Hahaha

Lubie ta serie o Bogumile. E-In, czy mozesz jeszcze troche rozwinac ta opowiesc? Moze by sie jednak cos Bogumile noe udalo 🤣 nie wiem na Ile Ci wystarczy weny 😄
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #226 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:35 »
Paweł w zemście powinien podrzucić Bogumiłowi albo Maciejowi coś równie groteskowego i obciążającego, i oczywiście to nakręcić. Wtedy słowo przeciwko słowu, dowody przeciwko dowodom. Albo jeszcze lepiej, nic nie podrzucać, tylko wymyślić jakąś historyjkę i nią szantażować Bogumiła albo Macieja. Dwóch świadków miałby jak znalazł: siebie i żonę.

Just made my day! ☺


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #227 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:37 »
Pomysł Bogumiła z kaszanką jest tak idiotyczny, że aż genialny!  ;D  ;D ;D


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #228 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:46 »
Pomysł Bogumiła z kaszanką jest tak idiotyczny, że aż genialny!  ;D  ;D ;D
I to jest właśnie świetna parodia życia zborowego: kaszana to megazbrodnia; trwonienie nie swoich pieniędzy na automatach, o krwawych masakrach nie wspominając, to betka.


Offline Safari

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #229 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:56 »
Hahaha trzeba umiç. A Bogumil umi.  🤣🤣🤣
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #230 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 09:59 »
Hahaha trzeba umiç. A Bogumil umi.  🤣🤣🤣
Fakt. Żeby knuć intrygi, trzeba umić. ☺


Offline Salome

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #231 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 11:13 »
.....opowieści niczym z filmu "Miasteczko Twin Peaks ...."  :D :D :D
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #232 dnia: 01 Wrzesień, 2018, 11:46 »
.....opowieści niczym z filmu "Miasteczko Twin Peaks ...."  :D :D :D
Mi się Bogumił trochę kojarzy z Aniołem z Alternatywy 4. Dlatego niewykluczone, że nawet gdyby Pawłowi i reszcie opozycji zborowej udało się podważyć jego autorytet/ośmieszyć, to awansowałby wyżej :D Na przykład na NO :)

W każdym razie w knuciu intryg i Bogumił, i Anioł są the best. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2018, 11:51 wysłana przez ewa11 »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #233 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 15:21 »
Epizod 15. W którym epilog

Miał na sobie różowy garnitur, zieloną koszulę i czarny krawat. Elegancki i oficjalny bez względu na panujące okoliczności pogodowe, jak na wzorcowego sługę Jehowy przystało. Brat starszy Bogumił Kozioł zlustrował wzrokiem zgromadzone w sali królestwa drugie owce. W pierwszych rzędach przygłuche babuleńki pamiętające jeszcze Rok Czternasty. Dalej w kolejności: rodziny z małymi dziećmi, samotni, słabi duchowo oraz niedotykalni wykluczeni w rodzaju pogrążonego w lekturze Wnikliwego Cypriana Czubińskiego obok którego siedzieli Sara z bękartem w brzuchu oraz Brajan z biletem lotniczym do Szwecji w kieszeni.
Przesunęli się też z pierwszych rzędów ku tyłowi Bobkowscy – wyraźnie zmarkotniali i unikający ciekawskich spojrzeń innych członków zboru odkąd Paweł w tajemniczych okolicznościach zrezygnował z przywileju.
Uszczuplone grono zborowych młodziaków-luzaków zasilił Zachariasz zasiadający na miejscu Brajana przy nagłośnieniu, czujnie obserwując otoczenie zza szkieł okularów szpiegowskich.
Tylko siostra Żaneta nie zmieniła swego położenia i jak zwykle usiłowała uchwycić spojrzenie Bogumiła z drugiego rzędu, wzdychając przy tym ukradkiem. Jej konkurencję w walce o uwagę Bogumiła stanowił Maciej Kundelek, wpatrujący się w starszego maślanymi, wiernymi oczami.
Nadchodził czas zakończenia zebrania modlitwą. Brat Bogumił złożył więc dłonie, pochylił głowę i począł dziękować Jehowie za wszystkie doznane błogosławieństwa, których było ostatnio tak wiele. Z niektórych nie mógł się zwierzyć na głos, więc dziękował w myślach.
Dziękował więc, że wyszedł obronną ręką z knowań tego Judasza, Pawła. Niewdzięcznej żmii którą wyhodował na własnej piersi, której jednakże zdołał rozgnieść głowę nim ukąsiła. Podziękował  za Zachariasza Pnia, tego wspaniałego młodego człowieka, który niedawno przeszedł piękną wewnętrzną przemianę i zapałał żarliwą gorliwością dzięki której Bogumił miał teraz w mieszkaniu teczki pełne haków na zborowych gagatków, gdyby tylko pewnego dnia zachciało im się fikać. Podziękował za stanowiącego przykład wierności i niepolegania na własnym zrozumieniu Macieja Kundelka oraz za wypieki i przetwory owocowe siostry Żanety.
Wreszcie podziękował też za siebie. Za to, że Jehowa wyniósł go do tej służby i chwały, podczas gdy po zakończeniu PRLu Bogumiłowi zdawało się, iż jego życie jest już skończone.
Poprosił też Jehowę o to by oddziałał swym duchem na rodzinę jego syna, a zwłaszcza na wnuczkę, która nie była jeszcze tak zepsuta duchem tego świata nad który nadciągały czarne, burzowe chmury armagedonu.
Wreszcie Bogumił złożył przysięgę. Przysięgę, że będzie prowadzić ten zbór rózgą żelazną póki mu sił starczy i wyraził pragnienie czynienia tego również w nowym świecie, gdy zostanie mu on oddany na wieczyste lenno.
Amen.

KONIEC
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 15:37 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #234 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 15:45 »
spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #235 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 16:17 »
Zakończenie jest bardzo... rzeczywiste :). W prawdziwym świecie tacy SS-mani nie są z reguły z hukiem wyrzucani ze swoich stanowisk, lecz wręcz odwrotnie - niczym Bogumił pasą zbory rózgą żelazną latami, bo są nietykalni - Biuro Oddziału właśnie takich chce i potrzebuje mieć w zborach.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #236 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 16:38 »
spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego

Czyli zostałeś zaskoczony.

Zakończenie jest bardzo... rzeczywiste :). W prawdziwym świecie tacy SS-mani nie są z reguły z hukiem wyrzucani ze swoich stanowisk, lecz wręcz odwrotnie - niczym Bogumił pasą zbory rózgą żelazną latami, bo są nietykalni - Biuro Oddziału właśnie takich chce i potrzebuje mieć w zborach.

Epilog stanowi klamrę łączącą z epizodem 1, zataczamy pełne koło, nawet niektóre zdania się powtarzają.

Zbór opuszczamy z grubsza takim, jakim go zastaliśmy, codzienność toczy się dalej, nie ma co liczyć na wielkie przetasowania ani happy end. Kto był na górze został na górze, kto chciał się wspiąć, ten upadł niżej. Zupełnie jak w życiu.

Cieszę się też, że całość zamknęła się w 15 regularnych epizodach + 1 nadprogramowym i zajęła zaledwie jakieś 4 miesiące, choć mogłoby się wydawać, że dużo dłużej. Niektórzy piszą takie serie latami, ja jednak obawiałbym się zmęczenia materiału i odpływu czytelników, który ostatnimi czasy zacząłem dostrzegać. Lepszy niedosyt niż przesyt.

Stałym i niestałym fanom dziękuję za obecność i uwagę. To co miało być początkowo zaledwie żartem rozrosło się do rozmiarów których nie planowałem i zdobyło popularność jakiej nie zakładałem.

Doszły mnie słuchy, że ktoś na forum planuje już własny serial po nowym roku, więc ci którym wciąż mało mogą mieć nadzieję na nadciągający zamiennik.

Jeszcze raz dzięki i powodzenia wam wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 16:55 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #237 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 16:51 »
Nie polegać na własnym zrozumieniu - ile razy ja to słyszałam, jak drążyłam jakiś temat (np. chrztu dzieci) jako zainteresowana. Jako siostra już nie zadawałam niewygodnych pytań, po prostu drążyły mnie one od środka.

Bo brat Maciej od zawsze miał wątpliwości :).
Przeczytałam wątek, no, może na razie 1/4 wątku. Wróciły wspomnienia. Ja na terenie oddalonym nigdy nie głosiłam, ale wiele z przeżyć, które opisujecie z Leną, to także moje przeżycia. Szczególne wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie pustej lodówki. Nie polegać na własnym zrozumieniu... W pewnym momencie tak bardzo zaczęłam "polegać na Jehowie", czyli na zrozumieniu organizacji, że jedynymi posiłkami, na jakie było mnie stać, to kasza manna - na śniadanie, obiad i kolację. Czasami jak byłam bardzo głodna, to dopchałam drożdżówką. Nie trwało to długo, jakieś 2 - 3 miesiące, ale mimo wszystko, przez ten czas praktycznie jedynym moim jedzeniem była ta kasza. Dwa lata później przyszedł okres jeszcze większej nędzy, ale to też jednocześnie był początek mojego przebudzenia.

Aha, i to jeszcze kasza manna na wodzie, bo na mleko nie było mnie stać.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 16:54 wysłana przez ewa11 »


Offline Sebastian

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #238 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 18:39 »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 19:09 »
Jatiw-Ekskluzywna Inkluzywność
Zakończenie Twojej fabuły zamieszczonej w epizodach, wyrażają rzeczywisty obraz wewnątrz (Ww) w poszczególnych zborach, oprócz epizodu specjalnego.
Trzymała mnie w napięciu owa przygoda Bogumiła, od początku do uwieńczenia końca.
Dziękuje za poświęcony czas w napisaniu pewnej historii spostrzeganej Twoją wyobraźnią i podzieleniu tu na Forum.
Jesteś interesującą postacią władającą doskonale piórem, stylem i pomysłami.
Patrząc obiektywnie - przypuszczam, że masz kontakty z klubem pisarzy albo Jesteś indywidualną osobą w tym kręgu. ( wyraziłem osobistą opinię)
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2018, 19:15 wysłana przez Nadaszyniak »