Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam weteranów najbardziej niewymagającej intelektualnie religii świata  (Przeczytany 16075 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Dalej nie czytam. Idę spać. Nara wszystkim.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Martin

Nie ze mną takie manipulacje, bracie starszy. Jeśli ja obrażam twierdząc, że ta religia jest niewymagająca intelektualnie, to co czynią wszyscy ci zarzucający świadkom sekciarstwo? Nie wspominając już o tych, którzy działają w stowarzyszeniach i organizują manifestacje przeciw WTS? Nie wolno mi powiedzieć, że to głupia religia, ale innym wolno powiedzieć, że byli w sekcie i że inni są w sekcie i występować przeciwko niej?
Nie napisałeś, że to głupia religia (z czym się oczywiście zgadzam), ale, że jest w ścisłej czołówce najgłupszych, więc kto tu manipuluje?
Cytuj
Przytocz te wypowiedzi.
Przytoczyłem już. ;) A wycieczki w stylu "bracie starszy" wsadź sobie wiesz gdzie. Dla mnie cały ten wątek nadaje się do kosza.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Dla mnie cały ten wątek nadaje się do kosza.

Proponuję zostawić tę sprawę Jehowie, bracie Martinie. W dniu sądu z pewnością się ze mną rozliczy, tymczasem będę działać w zgodzie z własnym sumieniem.

Wielu błogosławieństw :)


Offline Estera

Eksluzywna inkluzywność.
(...) Kim jesteś??
Obecnym, byłym, przyszłym, niedoszłym śj, czy tylko jako osoba, ciekawa poglądów apostatów od śj??
   Nadal się nam nie przedstawiłeś.
   Możesz coś o sobie powiedzieć??
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
   Nadal się nam nie przedstawiłeś.
   Możesz coś o sobie powiedzieć??

Mogę.

Born in truth z tej strony :)

Ale od lat nie uczęszczam na zebrania i nie jestem na bieżąco z obecnymi porządkami w ORGu. Odstępstwo poprzez zaniechanie zanurzenia. Po latach uważam, że świadki to religijna cepelia i trudno o drugą taką na naszej szerokości geograficznej. Nie mam ani szczególnego żalu, ani wdzięczności, po prostu tak mi wypadło się narodzić.

A piszę sobie z nagłego przypływu nostalgii w tej materii. Powód niby gorszy niż wszystkie pozostałe, bo na ogół każdy chce się albo wygadać albo wypłakać albo poświęcić się misji czy to ewangelizowania czy to antyewangelizowania, budzenia śpiących i tak dalej. No ja takich wzniosłych motywacji nie mam :)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 00:01 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Estera

   Jednak masz bardzo krytyczny stosunek do tej religii.
   Oczywiście nie mam Ci tego za złe, każdy ma prawo do swojego zdania.
   A w jakim celu zarejestrowałeś się na to forum?

   Bo jakoś po Twoich przeczytanych wpisach, trudno mi to określić.
   A nie zgodzę się z Tobą co do naszej krytyki, bo wielu tu, to osoby bardzo myślące i inteligentne.
   I właśnie m.in., dzięki temu opuściły tę "CEPELIĘ", jak to nazwałeś.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
   Jednak masz bardzo krytyczny stosunek do tej religii.

Ja wiem czy bardzo krytyczny? Są religie głupie i są religie niebezpieczne. Świadkowie należą raczej do tych ogłupiających i marnujących ludziom życie, natomiast to pacyfiści, nie ma niebezpieczeństwa że jakiś szalony guru nakaże im jednego dnia zbuntować się fizycznie przeciw społeczeństwu albo popełnić zbiorowe samobójstwo. Świadkowie są bardziej jak Miś Barei niżeli Gułag Stalina. Aczkolwiek pod względem intelektualnym infantylizują wyznawców na potęgę.

   Oczywiście nie mam Ci tego za złe, każdy ma prawo do swojego zdania.

Prawdziwa sztuka to mieć własne zdanie właśnie gdy inni dają ci do zrozumienia, że się nie powinno; bo co to za własne zdanie w innym przypadku? :)

  A w jakim celu zarejestrowałeś się na to forum?

Powspominać, pogadać o przeszłości, zobaczyć co z tego wyjdzie. Deklaracje zawsze słabo mi wychodzą.

   
A nie zgodzę się z Tobą co do naszej krytyki, bo wielu tu, to osoby bardzo myślące i inteligentne.
   I właśnie m.in., dzięki temu opuściły tę "CEPELIĘ", jak to nazwałeś.

Ale sam system religijny inteligentny nie jest żadną miarą i inteligencji nie sprzyja, lecz tłamsi. Zaś starsi dostają zamianowanie nie za intelekt, wiedzę i empatię, a za zaangażowanie, fanatyzm też mile widziany. Pamiętam wielu braci starszych, którzy byli olbrzymimi ignorantami, ale chroniła ich zbroja przywileju, bo przecież nie można być zbyt gorliwym.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 00:28 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline HARNAŚ


 Na ogół tym czego się nauczyłeś są zdolności manualne spod znaku podkreślania akapitów kolorowymi flamastrami.
Podkreślałem bezbarwnym.


Offline gorolik

Już polubiłem gościa (Ekskluzywna inkluzywność). Niby forum, a już pokazał, że tu obowiązuje jedyna słuszna linia dyskusji. :-)


Offline Safari

No wlasnie ja tez nie rozumiem na czym polega "bulwers" (tak odbieran posty niektorych… nie chce mi sie teraz sprawdzac nickow bo pisze na Tel, ale jak ktos bedzie zbulwersowany, ze niejestem wystarczajaco konkretna, to prosze pisac, poprawie sie😁). To, ze swiadkowie sa religia pozbawiona glebokosci, strefy sacrum i nie maja praktycznie nic do zaoferowania duszom poszukujacym glebi duchowych przezyc wielu tutaj powtarzalo.
E-In powiedzial to samo w nowy sposob. 😁😁 Religijna cepelia. 😆😆😆 Super to wymysliles 😆 haha

To, ze tam bylismy nie oznacza, ze nie jestesmy inteIigentni. Przeciez wszyscy Tu wiemy, ze kazdy moze trafic do grupy psychomanipulacyjnej niezaleznie od poziomu inteligencji.

A Swiadkowie wmawiaja swoim czlonkom, ze u nich Wersal, Raj duchowy, a jak sie przebudzisz, to widzisz, ze to najzwyklejsza Cepelia na Marszalkowskiej, zaden Wersal 😂😂😂😂

E-In hahaha you made my day 😂😂😂😂

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline HARNAŚ

Nie wszystko co organizacyjne zaraz musi być złe i pozbawione wartości. Jeśli ktoś potrzebuje przynależności to świetnie się odnajdzie. Może tam spotkać wielu wartościowych ludzi o wysokiej kulturze osobistej i zawiązać przyjaźnie na lata.


Offline DonnieDarkoJG

Nie wszystko jest złe, 100% się zgadzam.
Jednak jak wyjście z organizacji jest sprawą świeżą, to widzimy przeważnie same minusy.
Nic w tym oryginalnego.

A do autora wątku.
Witam.
Na początku sam sobie trochę odpowiadasz, dlaczego tak wyglądają sprawy u Świadków.
Brak refleksji nad życiem codziennym?
W 99% ok.
Ale czemu się dziwić, skoro myślami SJ witają swoich zmarłych, głaszczą tygrysa lub budują domek na Hawajach.
Każdy wykład i artykuł utwierdza ich, że to życie jest swoistą poczekalnią do czegoś lepszego.

A i najważniejsze..ja wklejałem te żółte karteczki do strażnicy bo o mienie Pana się dbało ;)


Offline HARNAŚ

I każdy świadek będzie miał piękny dom  i z kim się nie rozmawia to będzie miał winnicę. Ja pytam , tylko kto na tej winnicy będzie (...) , bo to lekko nie jest . wyszło mi , że zmartwychwstali , niewierzący.
P.s Ale kosic trawę przez 800 lat to trzeba mieć zryty beret.

gerontas: wulgaryzm
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 16:03 wysłana przez gerontas »


Offline kamilek

No, może niekoniecznie najgłupszej, ale ścisła czołówka. Po skonfrontowaniu się z rozmaitymi wyznaniami mającymi swoje placówki w naszym wspaniałym kraju mam jeden wniosek: świadki to jedna z najmarniejszych pod względem intelektualnym religii na rynku. Przebijają ich bez mała wszystkie wyznania protestanckie, ponury katolicyzm, prawosławie,



Bardzo podoba mi się to co piszesz. Podoba mi się to z tego względu, że w starciu z Biblią twoja teoria naprawdę leży i kwiczy. Zauważ, ze sam Jezus jako swoich apostołów wybiera nie uczonych w piśmie czy innych "teologów" .
Swoimi tezami pokazujesz, ze nie znasz w ogóle nauki biblijnej a jedyne co potrafisz to snuć swoje jakże kłamliwe teorie na temat Świadków Jehowy. A Świadkowie Jehowy przekazują nam własnie to, ze Biblia jest bardzo prostą książką,  żeby ją zrozumieć nie trzeba kończyć żadnych studiów . Biblia prosto przekazuje nam, ze jest jeden Bóg Jehowa, ten sam Bóg posyła potem na ziemię swojego syna Jezusa aby ten zawarł nowe przymierze z ludzkością i żeby dalej ludzkość wierzyła w Jehowę a nie w jakiegoś innego bożka .
Jedyne co u ciebie zauważam to potężna mania wyższości , którą może u ciebie wytworzyli ci owi pastorzy albo ktoś inny .


Offline Yaqr

I każdy świadek będzie miał piękny dom  i z kim się nie rozmawia to będzie miał winnicę. Ja pytam , tylko kto na tej winnicy będzie zapierdalał , bo to lekko nie jest . wyszło mi , że zmartwychwstali , niewierzący.
P.s Ale kosic trawę przez 800 lat to trzeba mieć zryty beret.

Pewnie sługusy pomocnicze 😂 coś robić musza 😂