Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego  (Przeczytany 31319 razy)

Offline Roszada

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #165 dnia: 14 Maj, 2018, 19:54 »
Cytuj
Cytat: Wiedza w Dzisiaj o 19:31

    Czy chrzczenie dzieci to coś złego?
Gdyby w organizacji nie stosowano wykluczania dzieci i nie robiono z nich prawie pełnoletnich, to rozmowa byłaby inna.


Offline Inka

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #166 dnia: 14 Maj, 2018, 20:17 »
Nasza starsza córcia chciała przyjąć chrzest już w wieku 10 lat. Ja może bym pozwoliła, ale dzięki Bogu mój mąż  - z przeszło 20 letnim stażem w orgu przekonał mnie że za wcześnie. Dziś mu dziękuję za to że mnie przekonał, a potem my razem córcię. Stwierdziliśmy że przed 18-tką nie ma mowy o chrzcie. W wieku ok. 15 lat jej przeszło, a my wyszliśmy z orga. Młodsza córcia nie zdążyła się zarazić orgiem.Kiedyś /a byłam już w trakcie wybudzania/znajoma jak byłam w pracy podeszła do mnie i mówiła, abym jak najszybciej zmusiła jakoś córkę aby się ochrzciła, bo jak podrośnie to już nie będzie chciała. Zatkało mnie i to kolejny raz zobaczyłam, że tkwimy w sekcie.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #167 dnia: 14 Maj, 2018, 20:24 »
Jatiw-WIEDZA
Trudno zgodzić się z Twoim rozumowaniem w temacie chrzczenie dzieci, szczególnie jak wspomniałeś '...to indywidualna sprawa...'. (myślę, że dobrze zrozumiałem ..?)
Nawet, gdyby dziecko wszystko brało i postępowało według zasad (Ww) dodam będące niepełnoletnią osobą.
Los nasz jest nieznany, załóżmy taką hipotezę:
Zmieni swoje w przyszłości zdanie, przekonania a nawet może zmienić wyznanie czy poglądy i zostanie wykluczone z tego ugrupowania religijnego, to Twoja postawa jaka będzie ? (przepraszam, nie wchodzę w Twoją prywatność)
Według zasad i wytycznych podyktowanych przez (Ww) podane jest jasno i wyraźnie, żeby z takimi osobami tu mówię szczególnie o dziecku NIE UTRZYMYWAĆ ŻADNYCH KONTAKÓW przez rodziców będących wyznawcami (Ww).

Pragnę, również nadmienić każdy, kto odszedł z (Ww), miał swoje osobiste powody, których nie można podważać czy z nich kpić albo mieć skwaszoną minę na takie czy inne wypowiedzi Tych  osób, które słuchały tego Pana z Brooklynu , to wypowiedzi z przeżytych a nawet powiem traumatycznych wydarzeń, które bezpośrednio dotknęły jednostki.
W takich osądach powinno się zachować ostrożność lub milczenie a nie okazywać jak Sam powiedziałeś '...tylko narzekanie...'
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2018, 20:56 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #168 dnia: 14 Maj, 2018, 21:00 »
A czy Biblia gdzieś podaje informację o chrzcie dzieci? Przed Jezusem tego nie było - no może na krótko, bo już Jan chrzcił, ale i tak zawsze mnie zastanawiało, skąd on wziął na to pomysł. Biblia nic o tym nie mówi, a z tego co mówi można wywnioskować tyle, że to bardziej Jezus poszedł za Janem biorąc 'jego' rytuał, niż Jan poszedł za Jezusem. Literatura WTS-u też jakoś mi nigdy nie wyjaśniła, skąd w I w. n.e. u kogoś zrodziły się pomysły na chrzty w wodzie.
No i wracając do sedna - gdy już o tym Biblia mówi, to w chrzty jako akty inicjacji, bawili się dorośli, a nie dzieci.
Mamy więc kolejny wymysł i zakrzywianie tradycji przez wielką wieżę.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Villa Ella

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #169 dnia: 15 Maj, 2018, 05:07 »
Wiedza, wszystko w temacie chrztu u Świadków Jehowy, zostało już powiedziane... Jeżeli cię to nie przekonało, to poczytaj w dziale z naszymi historiami, jak bardzo dotknął ostracyzm ludzi, którzy zostali ochrzczeni w dzieciństwie. Dla wielu skończyło się to wyrzuceniem z domu przez rodziców i po,zbawieniem wsparcia. Dlatego tej praktyce mówimy stanowcze "nie".
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Brat Furtian

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #170 dnia: 15 Maj, 2018, 05:46 »
"Przed Jezusem tego nie było - no może na krótko, bo już Jan chrzcił, ale i tak zawsze mnie zastanawiało, skąd on wziął na to pomysł."

Antropolodzy biblijni nawiązują w tej praktyce  chrztu janowego, do rytuałów protochrzescijańskich rodem m.in. u Esseńczyków.

 Jezus wg. niektórych teorii (np. Holger Kersten),  mógł się z tym zapoznać w swoich młodzieńczych wędrówkach na dalekim wschodzie gdzie oczyszczanie rytualne w wodach rzek było powszechną praktyką. 

Społeczności przedchrzescijańskie jak np. w Qumran, budowały do tego celu specjalne baseny w swoich zabudowaniach na pustyni.

Jan, a następnie Jezus wprowadzili to rytualne oczyszczenie ducha i ciała wśród wyznawców "nowej drogi"...


Offline Wiedza

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #171 dnia: 15 Maj, 2018, 08:11 »
Odniosę się do kilku wypowiedzi:
- tak - pozwolę mieć np synowi dziewczynę w wieku 17 lat. Nie ma w tym nic złego. Każdy psycholog powie że to naturalna potrzeba człowieka. Aczkolwiek już dużo wcześniej tlumaczylbym synowi z czym się to wiąże. Wiem że gdybym oficjalnie coś zabraniał dziecku w wieku 17 lat to ono i tak samo to zrobi po kryjomu. Nie tolerowałbym tylko niemoralności i rzeczy sprzecznych z zasadami Bożymi.

- Czy w bibli jest coś o chrzeczeniu dzieci?
Nie znalazłem takiego fragmentu. Ale nie wiem czy ktoś przeczytał mój post tak jak ja rozumiem że go przeczytałem.
Nie mam nic do chrzczenia młodych jeśli w pełni rozumią tą kwestię. To że są tutaj osoby które w swoim życiu zrobiły błąd chrzcząc swoje dzieci lub widziały na własne oczy złe skutki tego u innych to jak pisałem - nie oceniam i nie biorę za to odpowiedzialności. Moje dziecko będzie wiedziało przed chrztem nie tylko podstawowe prawdy biblijne ale jeszcze będzie musiało być świadome co się stanie gdy się rozmyśli.

To że denerwuje mnie że wielu braci podchodzi do tematu chrztu lekko to inna sprawa. Traktują chrzest jak lżej od ślubu.

Jak 4:17 "Jeśli zatem ktoś umie czynić to, co słuszne, a jednak tego nie czyni, jest to jego grzech"
Strażnica tłumaczy tą kwestię - ak.13 z ostatniego rozważania.
Mądry rodzic wyczyta tam dobry argument który podała strażnica - dziecko i tak jest odpowiedzialne za swoje grzechy i bez chrztu, więc nie musi się chrzcić.

A co do wykluczania i nieświadomości:
- ten kto zna wewnętrzne zasady wie jakie są konsekwencje i się na nie pisze
- kto nie jest ich świadomy ten po części może mieć pretensje do samego siebie. Ktoś chyba nie myślał trzeźwo przy podejmowaniu decyzji o chrzcie. Pierwsi Chrześcijanie nie utrzymywali żadnych zażyłych kontaktów z wykluczonymi.
- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.


Offline Rajski Ptak

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #172 dnia: 15 Maj, 2018, 08:45 »
A co do wykluczania i nieświadomości:
- ten kto zna wewnętrzne zasady wie jakie są konsekwencje i się na nie pisze
- kto nie jest ich świadomy ten po części może mieć pretensje do samego siebie. Ktoś chyba nie myślał trzeźwo przy podejmowaniu decyzji o chrzcie. Pierwsi Chrześcijanie nie utrzymywali żadnych zażyłych kontaktów z wykluczonymi.
- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.
Hmmm a jaką masz gwarancję iż 10-letnie dziecko zdaje sobie sprawę z konsekwencji odejścia?
Raczej słabe szanse. Większość z nich działa pod wpływem emocji i chęci zadowolenia rodziców, taka jest prawda. W Księdze Dziejów Ap. jest fragment, który donosi, że chrzcili się mężczyźni jak i kobiety. Jakoś o dzieciach nie doczytałam.
Jeśli chodzi o izolację, to nie bierzesz pod uwagę tego, że wykluczone dziecko opuszcza dom i wtedy rozgrywają się dramaty. Przecież niezależnie od wieku to nadal jest dziecko tych samych rodzców. Moja rodzina jest rowalona na kawałki, więc nie spłycaj tego okrutnego procederu.
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #173 dnia: 15 Maj, 2018, 09:01 »
Pozwolę sobie na moje podsumowanie ,

Nie było mowy o kasie?!
Wg mnie było ;
Ale od początku ;
 modlitwa
 – Jehowa przez swojego niewolnika zorganizował to spotkanie i przysłał przedstawiciela ciała kierowniczego słuchaj swojego !
Należymy do Jego świętej organizacji za co dziękujemy , podkreślenie – cudownie być pośród Twojego ludu w Twojej świętej organizacji , amen
Losz :
dzięki czemu I wieku rozwijało się dzieło ;
I   duch święty jako pomocnik pomagał wypełnić polecenie głoszenia
II   odniesienie do Dz Ap 2: 44-47 wniosek : nawzajem się wspierali , SPRZEDAJĄC swoje majątki pomagali innym działać w pełnej mierze.
Jaki był tego rezultat?  1Kor 12: 28... czym były pomocne usługi ?  Mogła być to pomoc materialna.
Czy dziś jest podobnie ? Oczywiście ! W tych samolubnych czasach  bracia są gotowi do poświęceń
zmiany przedstawione przez CK w 2015 zrezygnowanie z pewnych usług wykonywanych na rzecz rodziny Betel  pomogło wielu   braciom do przejawiania ducha ofiarności ...np pewne małżeństwo musiało jechać 3 godz żeby zdążyć na poranne wielbienie , które zaczyna się o 7.30 !!!!
Inna siostra musiała ograniczyć pracę zarobkową żeby pracować jako pomocnik domu betel,
uproszczenie życia  to jest podstawa żeby móc pracować jako niepełnoczasowy pomocnik domu betel ale za to są wymierne korzyści np. rodzina mogła korzystać z programu dla rodziny betel!
Przebywanie pośród dojrzałych , zrównoważonych a jednocześnie naturalnych  i z poczuciem humoru przyjaciół Jehowy!
Dalej , Jehowa jest blisko tych którzy są lojalni wobec jego organizacji !
Obserwacja tego jak wiele się dzieje w organizacji upewnia nas , że jest to organizacja kierowana przez Jehowę !
Dz Ap 11 22,23 ten  rozrost jest dowodem !!Gdy wiernie służymy Jehowie w jego organizacji nasze życie nabiera prawdziwego sensu!!!


No i po takich ochach i achach jak tu słuchać tych co zawiedli Jehowę czyli odstępców?!
Pranie mózgu naprawdę pierwsza klasa !!!

Każdy któremu zaszczepione zostanie przeświadczenie , że jest to organizacja Boża będzie gotowy zrobić wszystko czego Ona zażąda !
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Salome

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #174 dnia: 15 Maj, 2018, 09:17 »

- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.

Za dużo broadcastingu oglądasz, bracie Wiedza.
Polecam wznieść się trochę wyżej ponad kurnik jw.org.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #175 dnia: 15 Maj, 2018, 09:33 »
W Księdze Dziejów Ap. jest fragment, który donosi, że chrzcili się mężczyźni jak i kobiety. Jakoś o dzieciach nie doczytałam.

Ale już w czasach apostolskich stosowano chrzest całych domów. Tak właśnie wraz z całym domem została ochrzczona Lidia (Dz 16, 15). Czytamy też, że strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem (Dz 16, 33). Podobnie św. Paweł ochrzcił cały dom Stefanasa (1Kor 1, 16). Wyrażenie "cały dom" oznacza wszystkich domowników: całą rodzinę i służbę, także małe dzieci i niemowlęta.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #176 dnia: 15 Maj, 2018, 09:41 »

A co do wykluczania i nieświadomości:
- ten kto zna wewnętrzne zasady wie jakie są konsekwencje i się na nie pisze
- kto nie jest ich świadomy ten po części może mieć pretensje do samego siebie. Ktoś chyba nie myślał trzeźwo przy podejmowaniu decyzji o chrzcie. Pierwsi Chrześcijanie nie utrzymywali żadnych zażyłych kontaktów z wykluczonymi.
- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.

Z jakiej planety jesteś? Pytam poważnie.
Wiedza powiem Ci, że wiedzę to na temat Świadków Jehowy masz bardzo słabą.

Byłeś kiedyś na kongresie? Słuchałeś wykładów i oglądałeś filmy jw.org?
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2018, 09:43 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Dietrich

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #177 dnia: 15 Maj, 2018, 09:44 »

Pierwsi Chrześcijanie nie utrzymywali żadnych zażyłych kontaktów z wykluczonymi.

Trafnie napisałeś: zażyłych kontaktów
Nikt normalny nie będzie się pławił z rozkoszą w towarzystwie pijaka, złodzieja czy kogoś kto mu ukradł partnera małżeńskiego. To oczywiste. Ale WTS przegina powtarzając z uporem maniaka, że zwykłe dzień dobry, czy kontakt sms to "zażyłe" kontakty. Bzdura do kwadratu nie mająca wspólnego nic ani z miłością, którą ponoć tak są przepełnione zbory, ani nawet z dobrym wychowaniem.


- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.



Nic podobnego. Sam widziałem na jednym z kongresów letnich wywiad, podczas którego rodzice się chwalili, że nie jadali z nastoletnią wykluczoną córką przy jednym stole. Chyba trochę uderzyło to innych, bo jakieś 30-40 osób wyszło z sali.

Salome dobrze prawi. Odważ się spojrzeć z innego punktu widzenia niż przedstawia to Strażnica. Ludzie tutaj piszący nie mają żadnego interesu, żeby cokolwiek koloryzować.


Offline zaocznie wywalony

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #178 dnia: 15 Maj, 2018, 09:48 »
Odniosę się do kilku wypowiedzi:
- tak - pozwolę mieć np synowi dziewczynę w wieku 17 lat. Nie ma w tym nic złego. Każdy psycholog powie że to naturalna potrzeba człowieka. Aczkolwiek już dużo wcześniej tlumaczylbym synowi z czym się to wiąże. Wiem że gdybym oficjalnie coś zabraniał dziecku w wieku 17 lat to ono i tak samo to zrobi po kryjomu. Nie tolerowałbym tylko niemoralności i rzeczy sprzecznych z zasadami Bożymi.

Dziesięciolatkowi też pozwolisz mieć dziewczynę ? I jeszcze będziesz się tym chwalić ?


- Czy w bibli jest coś o chrzeczeniu dzieci?
Nie znalazłem takiego fragmentu....

Pan Jezus był wyjątkowo dojrzały już w wieku 12 lat.
Czyżby według Ciebie popełnił błąd czekając do trzydziestki

- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.
Niestety, KTO TOBIE TAKICH GŁUPOT NAOPOWIADAŁ ŻE CZEGOŚ TAKIEGO NIE MA ?
Czyli filmiki na zgromadzeniach kłamią ?
Wszyscy którzy opowiadają takie swoje przeżycia też kłamią, za to ci którzy mówią to co chcesz słyszeć - o, ci to mówią prawdę ?
Starsi próbujący zdyscyplinować moją mamę i siostrę "wybiegli przed rydwan" ?
A ci żądający od mojej córki ograniczenia kontaktu - też ?
Głównym zarzutem wobec mnie na KS było: powiedziałem do starszego którego córka została wykluczona i potrzebowała pomocy, a on miał to gdzieś bo była wykluczona - że moja córka niezależnie jakie decyzje w życiu podejmie, i niezależnie kim zostanie zawsze będzie moim dzieckiem, i jeśli będzie potrzebowała pomocy - natychmiast ją ode mnie otrzyma.
Na co starszy stwierdził że to "odstępstwo bo niewolnik każe inaczej" i zaraz komitecik, a że słów się nie wyparłem- wyleciałem.
Ale za to akurat jestem wdzięczny.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #179 dnia: 15 Maj, 2018, 09:49 »

A co do wykluczania i nieświadomości:

- Izolacja wykluczonego dziecka od rodziców? Kto wam takie brednie opowiada? Dopóki jest pod opieką i utrzymaniem rodziców (nawet jeśli pracuje ale go nie stać na samodzielne życie) rodzice mogą w pełni spędzać z nim czas i nikt ich za to nie wykluczy.
Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.


Z obecnego wykładu:
" po co zastanawiać się co będzie jak zgrzesz?
 jeżeli dziecko zgrzeszy i zostanie wykluczone? I NIE BĘDĘ MÓGŁ SIĘ Z NIM ZADAWAĆ???"
podać minutę ?

Nie interesują mnie wypowiedzi że kogoś wykluczyli za kontakty z wykluczonymi dziećmi. Bo prawdopodobnie te opowieści są podkoloryzowane. Temat ten przerobiłem w kilkunastu zborach i nikt nie potwierdził mi wersji o odizolowaniu dziecka od rodziców. Zakaz co do angażowania dziecka w sferę duchowego życia popieram. Dziecko samo zdecydowało że nie będzie żyło jak człowiek duchowy. Jeśli będzie prosić o pomoc w zmianie siebie to tą pomoc dostanie.

A mnie wyraźnie powiedzieli , że nie mogę pokazywać się publicznie ze swoją wykluczoną córką  :)
Czy takie stwierdzenie było samowolą braci czy wynikiem postanowień strażnicy?

« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2018, 10:01 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj