Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego  (Przeczytany 31348 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #150 dnia: 14 Maj, 2018, 00:22 »
Kurła, możesz mu powiedzieć, że jego brat mi wisi dalej 5 dych i cham mi się na ulicy nie kłania?
Ojca za tę spierd****** salę nie rugaj. Ale powiedz mu, że ja lepiej historię od niego wykładam.
Pięć dych? Zapomniał. On koledze za kilka worków karmy dla psów wisi. Kilku osobom wisi zaliczenie lekcji w TSSK, bo jak z błogosławieństwa tatusia został nadzorcą, to wymyślał takie farmazony, że ludziom wodę z mózgów robił i zawsze miał jakieś obiekcje. Już Kazik choć zanudzał, to z uśmiechem na twarzy wpisywał zaliczenie.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


BetMen

  • Gość
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #151 dnia: 14 Maj, 2018, 08:55 »
Szczerze,to czułem się jak na korporacyjnym mitingu,gdzie przedstawiciel centrali mówi do mnie coś w stylu"pracuj dla Boga" (nas) więcej i panuje nad swoimi myślami,bo my Cię w ten sposób chcemy kontrolować! I te ciągłe statystyki...
A ja chciałbym w końcu wiedzieć,jak wydawana jest kasa wiernych i ile z tego idzie na odszkodowania? Tego raczej się nie dowiemy,bo jak mówił w Portugalii Splane "czekamy aż sprawa ucichnie"
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2018, 08:58 wysłana przez BetMen »


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #152 dnia: 14 Maj, 2018, 09:00 »
Już nawet się z tym nie kryją.

Nigdy się z tym nie kryli! Teraz po prostu to widzisz!

Panie Boże daj mi nowy software..


Offline zenobia

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #153 dnia: 14 Maj, 2018, 09:24 »
Dobra była straznica , potrzeba nam wiecej pracownikow , wiec chrzcijmy dzieci gdy mamy jeszcze na nie wpływ .
A argument , ze jak dorosną to same nie zechcą się ochrzcic to rewelacja .


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #154 dnia: 14 Maj, 2018, 10:31 »
Obejrzałem całość, nic więcej, wytrwałem, kupa, duża kupa łajna ze Stanów, i tyle i aż tyle. Pozdrawiam :)


Offline Rajski Ptak

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #155 dnia: 14 Maj, 2018, 11:09 »
Zastanawiałam się czy ten show komentować. Musze. Umarłam po Strasznicy, kiedy ten jegomość wymyślił sobie, że dziewczynka z ilustracji głosi misiowi. Mój mózg tego nie przyjął.
Następnie, cały wykład Amerykańca był o niczym. To jest tylko pomocnik (pomocnik daje nocnik... :)
I oczywiście modlitwa. Nie dość, że tłumaczona to trwała prawie 6 minut! Liczyłam. Gdybym stała ze schyloną głową dostałabym w końcu niedotlenienia.
Po prostu NIE.
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


Offline Reskator

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #156 dnia: 14 Maj, 2018, 13:55 »
Dobra była straznica , potrzeba nam wiecej pracownikow , wiec chrzcijmy dzieci gdy mamy jeszcze na nie wpływ .
A argument , ze jak dorosną to same nie zechcą się ochrzcic to rewelacja .
Jakoś te dzieci wabione do chrztu kojarzą mi się...
Z naborem dzieci pod koniec wojny w Niemczech do wojska gdy brakowało już żołnierzy.
Czyżby to bliski koniec ?


Offline Opatowianin

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #157 dnia: 14 Maj, 2018, 14:23 »
Tłuste lata osiemdziesiąte-początek dziewięćdziesiątych mogą już sobie tylko z rozrzewnieniem powspominać...


Offline vincent

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #158 dnia: 14 Maj, 2018, 14:36 »
Gość prowadzący Strażnicale wymyśla swoją religie, pali głupa po całości.
Przykre to jest jak slyszalem glosy po zebraniu w stylu " moja corka ma 19 lat skończone i tylko jest głosicielką - musze się za nią wziąć " biedna córeczka. ..
Niestety dzieci dostaja rykoszetem i na każdym froncie uważam , że największa krzywde organizacja wyrządza młodziezy Nic dziwnego ze ktos bardziej bystry to kończy odpowiedni wiek i wieje z org. Okupuje to niestety czesto ostracyzmem i tym podobnym praktykom. Wieczna presja.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #159 dnia: 14 Maj, 2018, 17:33 »
Mówiąc o 10 cio letnich dzieciach chodzi im o te 13-15-sto
letnie.
Zasada kontrastu ma nastoletnim dzieciom i rodzicom niejako nie dać wyjścia.
Wymaganie 10 lat to chrzcimy 13-15 lat.
Byłoby wymaganie 15-16 lat to nie przełożyło by się na 17-19 tylko na wylot ptaszka z szponów ptasznika.

Tfu podła i prosta jak cep manipulacja.


Offline Proctor

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #160 dnia: 14 Maj, 2018, 18:09 »
A nie macie wrażenia że przedstawiciel z Hameryki wyglądał jak dobrze zaprogramowany terminator do przemawiania  Wyuczone krótkie zdania. Odpowiednia mimika twarzy.  Brak emocji. Jakiś taki plastikowy był.


Offline Martin

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #161 dnia: 14 Maj, 2018, 18:24 »
A nie macie wrażenia że przedstawiciel z Hameryki wyglądał jak dobrze zaprogramowany terminator do przemawiania  Wyuczone krótkie zdania. Odpowiednia mimika twarzy.  Brak emocji. Jakiś taki plastikowy był.
Z ust mi to wyjąłeś, waliło od niego plastikiem na kilometr. Po niektórych widać, że autentycznie są w to zaangażowani, ten facet był sztuczny do bólu.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Wiedza

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #162 dnia: 14 Maj, 2018, 19:31 »
Czy chrzczenie dzieci to coś złego?
Myślę że tak pod jednym warunkiem - kiedy dziecko tego nie chce
(argument że nie rozumie jest dla mnie oczywisty więc go nie podaje)

Do niedawna uważałem że zabroniłbym dziecku się ochrzcić przed 18 rokiem życia. Teraz zmieniłem zdanie. Pozwoliłbym się ochrzcić dziecku w każdym wieku jeśli tylko przekonałoby mnie 1.argumentami 2.dojrzałością w życiu codziennym
Choć nie wierzę że większość dzieciaków jest w stanie emocjonalnie i logicznie przemyśleć tą sprawę.

Jednak wierzę że gdy odpowiednio wychowujesz swoje dzieci, wyznajesz jakąś wiarę która powoduje że żyjesz moralnie i godnie, to powinniście przyznać mi rację że chcemy aby nasze dzieci podzielały nasz pogląd. Nie jest to złe.
Jeśli jesteśmy alkoholikami to chcemy aby dzieci też nimi były? NIE. Ale jeśli dobrze żyjemy i nam się układa to czy chcemy aby dzieciom się podobnie żyło? TAK.
Nie oznacza to żeby kropka w kropkę robiły to co my, lub realizowały nasze niespełnione marzenia. To już kwestia wychowania. Możemy chciec aby dziecko zostało pionieren lub adwokatem. To wciąż pragnienia rodziców a nie dzieci.

Dlatego nie uważam chrzczenia dzieci za złe jeśli tylko na prawdę tego chcą.
Uważam że nie nasza to rola oceniać czy ktoś powinien wziąć chrzest. To tak indywidualna sprawa! Można jedynie radzić i pomagać. Tak jak z wyborem małżonka.

Argumenty że "dziecko nie jest w stanie podjąć takiej decyzji bo jest jeszcze na etapie zabawek" to zły argument. Jeśli tak to Bóg popełnił wielki błąd każąc wszystkim chłopcom w ósmym dniu być obrzezanym. A kary jakie ponosili dzieci za np obrażanie proroków czy osób starszych?

Nie przesadzajmy. Irytuje mnie że w tym temacie nie potraficie znaleźć nic ciekawego z tego programu i tylko narzekacie.
Dziekuję forumowiczom za pokazanie że po drugiej stronie widać tylko zgorzkniałych i obrażonych na "organizację" ludzi.
Brak godności ludziom którzy się przejechali na organizacji. Internet to jeden duży śmietnik z miejscami gdzie można znaleźć wartościowe rzeczy. Czy poszerzacie ten śmietnik czy chcecie coś dobrego tutaj włożyć? Pytanie oczywiście retoryczne.


Offline Dietrich

Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #163 dnia: 14 Maj, 2018, 19:40 »
A pozwolisz synowi w wieku lat 17-tu mieć dziewczynę? Przecież będziesz mieć nieprzyjemności jako rodzic.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: 13 maja 2018 - transmisja specjalnego programu duchowego
« Odpowiedź #164 dnia: 14 Maj, 2018, 19:47 »
Czy chrzczenie dzieci to coś złego?

W organizacji, której reguły nakazują zerwanie z tymi dziećmi wszelkich kontaktów do końca życia jeśli zrezygnują z członkostwa po chrzcie? Tak, to coś złego, niezależnie od okoliczności.