Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RODO  (Przeczytany 7540 razy)

Offline DonnieDarkoJG

RODO
« dnia: 06 Kwiecień, 2018, 17:49 »
No to mamy wisienki!
Czytać i rozpowiadać! 8-)

Ps: link nie działa do prezentacji..sprawdzam o co chodzi..


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 17:51 »
juhuuuuu....! Ale fajnie!

Drukuję, dopisuję "odmawiam podpisania" i wysyłam za potwierdzeniem odbioru koordynatorowi
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 17:58 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: RODO
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:01 »
A to jest kpina !

,,Jeśli dana osoba nie dostarczy zgody na wykorzystywanie danych osobowych, może pozostać głosicielem (ochrzczo-nym lub nieochrzczonym), a zbór może przechowywać jej dane osobowe związane z jej działalno-ścią w charakterze głosiciela, w tym informacje zawarte w „Zborowej karcie sprawozdań głosicie-la” (S-21)."

Nie wyraża zgody a jednak piszą czarno na białym że można przechowywać jego dane. Czy oni twierdzą że przechowywanie to już nie przetwarzanie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwarzanie_danych_osobowych

Przetwarzanie danych osobowych – termin prawny, który w prawie polskim został zdefiniowany w ustawie z 1997 roku o ochronie danych osobowych[1]. Ustawodawca posłużył się w niej określeniem przetwarzanie danych. Przetwarzanie oznacza jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, takie jak: zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie, a zwłaszcza te, które wykonuje się w systemach informatycznych.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 18:04 wysłana przez Efektmotyla »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:04 »
A to jest kpina !

,,Jeśli dana osoba nie dostarczy zgody na wykorzystywanie danych osobowych, może pozostać głosicielem (ochrzczo-nym lub nieochrzczonym), a zbór może przechowywać jej dane osobowe związane z jej działalno-ścią w charakterze głosiciela, w tym informacje zawarte w „Zborowej karcie sprawozdań głosicie-la” (S-21)."

Nie wyraża zgody a jednak piszą czarno na białym że można przechiwywać jego dane. Czy oni twierdzą że przechowywanie to już nie przetwarzanie?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwarzanie_danych_osobowych

Przetwarzanie danych osobowych – termin prawny, który w prawie polskim został zdefiniowany w ustawie z 1997 roku o ochronie danych osobowych[1]. Ustawodawca posłużył się w niej określeniem przetwarzanie danych. Przetwarzanie oznacza jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, takie jak: zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie, a zwłaszcza te, które wykonuje się w systemach informatycznych.

Nie, to nie jest kpina.
Mogą przetwarzać, bo zezwala im na to ustawa. Zgoda jest wymagana do przetwarzania w szerszym niż podstawowy zakresie.



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: RODO
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:06 »
A jeśli głosiciel zarząda aby nie przetwarzać i usunąć dane to pozostanie im jedynie możliwość pozostawienia w aktach Imienia Nazwiska i ewentualnie adresu i daty urodzenia wby w przyszłości nie naruszyć danych osobowych ponownie?

Czy tak rozumujesz tą ustawę?   



Offline P

Odp: RODO
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:06 »
Ciekawe jak będą się stosować do pkt. 10
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:09 »
A jeśli głosiciel zarząda aby nie przetwarzać i usunąć dane to pozostanie im jedynie możliwość pozostawienia w aktach Imienia Nazwiska i ewentualnie adresu i daty urodzenia wby w przyszłości nie naruszyć danych osobowych ponownie?

Czy tak rozumujesz tą ustawę?

Tak.
W każdym razie ogłoszenie "nie jest świadkiem" i teraz i w przyszłości będzie nielegalne.

EDIT:
https://www.politykabezpieczenstwa.pl/pl/a/prawo-do-bycia-zapomnianym-wedlug-rodo
https://www.pwc.pl/pl/artykuly/2017/prawo-do-bycia-zapomnianym-rodo.html
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 18:16 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Agnesja

Odp: RODO
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:32 »
Informacje wstępne
...„Wrażliwe dane osobowe” to jakiekolwiek dane osobowe, które ujawniają informacje o pochodzeniu etnicznym,rasie, poglądach religijnych, stanie zdrowia fizycznego i psychicznego czy życiu seksualnym danej osoby.

Czy my tu mówimy o Bożej organizacji o co chodzi ?
Coś za dużo mi w tej sekcie sprowadza się o tematykę seksu, afera poduszkowa,o masturbacji też coś gadali.
Chcą mieć na tacy dosłownie wszystko.
We wszystkich instrukcjach tak jest? Czy w zależności od polityki firmy?
A tak po za tym jestem w szoku😞
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 18:56 »
Informacje wstępne
...„Wrażliwe dane osobowe” to jakiekolwiek dane osobowe, które ujawniają informacje o pochodzeniu etnicznym,rasie, poglądach religijnych, stanie zdrowia fizycznego i psychicznego czy życiu seksualnym danej osoby.

Czy my tu mówimy o Bożej organizacji o co chodzi ?
Coś za dużo mi w tej sekcie sprowadza się o tematykę seksu, afera poduszkowa,o masturbacji też coś gadali.
Chcą mieć na tacy dosłownie wszystko.
We wszystkich instrukcjach tak jest? Czy w zależności od polityki firmy?
A tak po za tym jestem w szoku😞


To jest definicja ustawowa. A definicja powinna być kompletna. Wszystko gra.


Offline rychtar

Odp: RODO
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 19:37 »
Ciekawe jak będą się stosować do pkt. 10

Po prostu nie będą dawać przywilejów. Poza tym takiej osoby nie będą brać do odpowiedzi na zebraniach bo przecież wtedy prowadzący mówi: prosimy do odpowiedzi siostrę Krysę Pomidor :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Dianne

Odp: RODO
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 19:42 »
Jaki mądry soze.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Roszada

Odp: RODO
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 19:49 »
Jaki mądry soze.
A ja za głupi do tego wątku, że nawet nie umiem ocenić czy soze mądry. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 20:10 »
A ja za głupi do tego wątku, że nawet nie umiem ocenić czy soze mądry. :)

Mój podpis wszystko wyjaśnia


Offline Fantom

Odp: RODO
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 20:19 »
W liście o danych czytamy,że nie należy wywierać presji,aby takie oświadczenie zostało podpisane.Dalej jednak czytamy,że osoba,która nie podpisze,będzie miała ograniczenia w przywilejach.
 Ja pamiętam jak mówiono,że obecność na obchodach 1 Maja są dobrowolne,ale...
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 20:24 »
W liście o danych czytamy,że nie należy wywierać presji,aby takie oświadczenie zostało podpisane.Dalej jednak czytamy,że osoba,która nie podpisze,będzie miała ograniczenia w przywilejach.
 Ja pamiętam jak mówiono,że obecność na obchodach 1 Maja są dobrowolne,ale...

Ograniczenie przywilejów nie wynika ze złej woli tylko z konieczności dostosowania się do ustawy. Inaczej im nie wolno.