Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Byłam molestowana, mam depresję"  (Przeczytany 45033 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #75 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 12:06 »
No dobra...w czwartek będę w Pytaniu na Śniadanie
Mówią, że temat ważny społecznie i jest to misja...Radziłam się kilku osób i ostatecznie się zgodziłam. Oglądajcie ;)

Hej
Ale weź podaj datę (najbliższy czwartek 12 kwietnia?) jaka to stacja i która godzina, bo ja oglądam tylko "Trudne Sprawy" i nie kojarzę tak ambitnych programów, a MUSZĘ to zobaczyć.

BTW - czy znajdzie się ktoś kto NAGRA tą audycję?


Offline P

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #76 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 13:06 »
Na stronie widzę że nagrywają więc może coś będzie z oficjalnego źródła
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline lukasz84gl

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 08:38 »
@zona_abrahama

Bardzo się cieszę, że się zdecydowałaś o tym powiedzieć. Podejrzewam, że wiele niemiłych łatek zostanie Ci przyklejonych przez różnych ludzi ale tym się nie przejmuj. Sama dobrze wiesz co za tym stoi. Po cichu liczę nie na to, że ŚJ jako mocno za wszystko oberwą, ale że wyjdzie na to, że nie są wcale tacy kryształowi. Po prostu zwykli ludzie, którzy wrzucili sobie to głowy, że są jacyś szczególni i stworzyli zamkniętą grupę. A taka grupa to świetny inkubator dla wszelkiej maści patologii. A łapią ludzi na to że są nad wyraz mili i uprzejmi. Przepraszam, to złe określenie oni po prostu wchodzą ludziom w tyłki, wazelina aż się strumieniem leje, jeśli Ci okażą choć cień zainteresowania. Tak dla ciekawostki, ostatnio też przebywałem w pewnym rejonie gdzie ludzie byli zbyt uprzejmi. Idąc za doświadczeniami z WTSu i mając w pamięci, że nic nie jest za darmo zacząłem grzebać dlaczego tak jest. I się dokopałem do tego szamba. Schemat identyczny, jestem milutki-kochaniutki oraz usłużny to nikt się nie połapie.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Trinity

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 10:04 »
żono abrahama dużo sobie wzięłaś na te delikatne barki
ale skoro masz 2 dzieci to musisz być mistrzynią logistyki i hartu ducha  :)
tak sobie myślę :
Gedeon był pionierem ale jemu powiedzieli że ,na stare lata frustracja go dopadła'
stara śpiewka: jak ktoś nie chce być sj to proszę bardzo! nie musi od razu ,sr.ć do własnego gniazda
o Riencie że szkaluje orga bo jest wydany na pastwę nienaturalnej żądzy 
a o tobie co powiedzą?
że molestowanie sobie wymyśliłaś?
że szatan się teraz molestowaniem posługuje?
bo ci się nudzi? ( przy dwójce maluchów)
każda kobieta cię zrozumie
w duchu, siostry też
trzymam kciuki i będę oglądać PnŚ



Offline zona_abrahama

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 12:03 »

że molestowanie sobie wymyśliłaś?
że szatan się teraz molestowaniem posługuje?
bo ci się nudzi? ( przy dwójce maluchów)
każda kobieta cię zrozumie
w duchu, siostry też
trzymam kciuki i będę oglądać PnŚ
No właśnie to mówią :) Że powinnam iść na policję (jako dziecko, już lecę), że jak chcę błyszczeć, to powinnam sobie dupę brokatem posypać. Że zapłacę za to co zrobiłam i że zginę w Armagedonie,

W PnŚ wstępnie na 10.25 ale może się jeszcze zmienić. Oni potem udostępniają nagrania na swojej stronie więc nie powinno być problemu z późniejszym obejrzeniem.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:03 »
Czy Planujesz może zabrać pomoce dydaktyczne ?

Np najnowszą Ulotko - Broszurkę  :)

Tylko czy masz w wersji papierowej  ???


Offline zona_abrahama

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:07 »
Czy Planujesz może zabrać pomoce dydaktyczne ?

Np najnowszą Ulotko - Broszurkę  :)

Tylko czy masz w wersji papierowej  ???
Mogę sobie druknąć, ale generalnie będziemy się skupiać na ostracyzmie i jego ofiarach. Raczej zamierzam wziać strażnicę, w której wprost napisano, że z wykluczonym nie powinno się rozmawiać nawet przez telefon.


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:17 »
Warto wziąć tę niebieską broszurę Świadkowie Jehowy a szkoła (1990).
Jest tam spis zabronionych i niewskazanych dzieciom ŚJ działań:

*** sj Święta i uroczystości s. 17-21***
Urodziny oraz imieniny:
Boże Narodzenie:
Wielkanoc:
Zaduszki:
Nowy Rok:
Maik:
Dzień Matki:
Święta państwowe

*** sj ss. 22-25 Zajęcia pozalekcyjne ***
Zajęcia pozalekcyjne
Świadkowie Jehowy uważają, że życie nie powinno się składać tylko z nauki i pracy. Ćwiczenia cielesne i przerwy zapewniają urozmaicenie i odprężenie. Ale — jak Państwo zapewne zauważyli — większość młodocianych Świadków Jehowy nie bierze udziału w zajęciach pozalekcyjnych, którym patronuje szkoła. Krótkie wyjaśnienie pomoże Państwu zrozumieć nasze stanowisko w tej sprawie.
Rodziny Świadków Jehowy mają swój program zajęć, które się skupiają wokół oddawania czci Bogu. Poza tym zachęca się rodziców, żeby do tego programu układanego z myślą o rodzinie włączali też wypoczynek i rozrywki. Rodzice planują dla swoich dzieci sposób spędzania wolnego czasu i często bywają razem z nimi przy takich okazjach; dzięki temu mają je zawsze pod kontrolą.
Czasami kilka rodzin Świadków Jehowy spotyka się, żeby razem spędzić wolny czas. Kilka razy w roku wyjeżdżają też na większe spotkania zwane zgromadzeniami obwodowymi i okręgowymi. Podczas tych podróży niekiedy nadarza się sposobność zwiedzania muzeów, miejsc historycznych i innych zabytków kultury. Na takich zgromadzeniach młodzi Świadkowie Jehowy spotykają się z młodzieżą z innych stron kraju, która wytknęła sobie taki sam cel — służenie Bogu Jehowie.
Z uwagi na coraz niższe mierniki moralne dzisiejszego społeczeństwa zależy nam na tym, żeby nasza młodzież przebywała w odpowiednim towarzystwie. Świadkowie Jehowy poważnie traktują następujące ostrzeżenie biblijne: „Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje”. Ponadto, jak już zaznaczyliśmy, staramy się przestrzegać tego, co Jezus powiedział do swoich naśladowców: „Nie należycie do świata” (1 Koryntian 15:33; Jana 15:19). Zasady te kształtują pogląd Świadków Jehowy na zajęcia pozalekcyjne. Na przykład:
Sport: Ćwiczenia cielesne wychodzą na zdrowie. Biblia wyznacza im jednak właściwe miejsce, gdy mówi: „Zaprawiaj się, mając na celu pobożność. Cielesna zaprawa bowiem jest tylko trochę użyteczna, lecz pobożność jest użyteczna wszechstronnie” (1 Tymoteusza 4:7, 8). Zgodnie z tą radą Świadkowie Jehowy przyznają, że ćwiczenia cielesne dają pewne korzyści, i cenią sobie zajęcia prowadzone w ramach tego przedmiotu.
Zarazem jednak rodzice Świadków odnoszą wrażenie, że w szkole przywiązuje się niekiedy zbyt wielką wagę do sportu. Dlatego w procesie wychowywania swoich dzieci starają się nieco osłabiać nacisk, który się kładzie na osiągnięcia sportowe. Mają nadzieję, że ich dzieci obiorą karierę sług Bożych, a nie sportowców. Toteż rodzice będący Świadkami Jehowy zachęcają dzieci, żeby czas pozaszkolny poświęcały przede wszystkim na sprawy duchowe, a nie na doskonalenie osiągnięć w sporcie.
Uważamy, że przez uczestniczenie w zorganizowanym sporcie młody Świadek Jehowy jest narażony na przebywanie w złym towarzystwie. Jesteśmy przeświadczeni o szkodliwości ducha rywalizacji w dzisiejszym sporcie, którego odzwierciedleniem jest dewiza: „Liczy się TYLKO zwycięstwo”. Kiedy więc młodociani Świadkowie chcą w wolnym czasie zająć się sportem, rodzice zachęcają ich, żeby to robili w towarzystwie współwyznawców, to znaczy „wspólnie z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem” (2 Tymoteusza 2:22).
Klakierzy i królowe piękności: W niektórych krajach tak zwani klakierzy mają na zawodach sportowych zagrzewać publiczność do głośnego dopingowania zawodników swojej szkoły. Zachęcają widzów do uwielbiania ulubieńców i dają znak, kiedy należy wstać i zaśpiewać hymn szkolny. Świadkowie Jehowy uważają to za niewłaściwe. Jesteśmy też zdania, że dziewczyna będąca Świadkiem pogwałciłaby zasady biblijne, gdyby została królową piękności, ponieważ według Biblii nie powinno się gloryfikować ludzi (Rzymian 1:25; Dzieje Apostolskie 12:21-23).
Zabawy szkolne: Tak jak sport, również taniec może być zdrowym i pożytecznym zajęciem. Nie ulega wątpliwości, że Jezus pochwalał taniec, bo wspomniał o nim w przypowieści o synu marnotrawnym jako o części składowej godnej uroczystości (Łukasza 15:25). Może jednak Państwo zauważyli, że młodzi Świadkowie najczęściej nie biorą udziału w zabawach szkolnych ani w innych urządzanych w szkole spotkaniach towarzyskich. Dlaczego?
Przede wszystkim z uwagi na niepożądane okoliczności, które często towarzyszą takim imprezom. Zazwyczaj pali się tam tytoń, nadużywa alkoholu, a nieraz dochodzi do zażywania narkotyków i skandalicznych wybryków seksualnych. Kto uczestniczy w takich zabawach, ten prawie nieuchronnie popada w złe towarzystwo. Zgodnie z biblijną radą, żeby współdziałać „z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem”, Świadkowie Jehowy zazwyczaj unikają chodzenia na zabawy szkolne.
Randki: W ostatnich latach rozpowszechnił się w wielu rejonach świata zwyczaj umawiania się chłopców i dziewcząt na spędzanie razem wolnego czasu. Często już wśród nastolatków zawiązują się bliskie przyjaźnie. Nieraz widzi się potem, jak na terenie szkoły pary trzymają się za ręce, całują albo nawet posuwają się jeszcze dalej. Rodzice będący Świadkami nie godzą się na to, żeby ich dziecko, które jeszcze nie dorosło do małżeństwa, przebywało sam na sam z osobą odmiennej płci jak para zakochanych.
Kółka zainteresowań: Uczniowie mający podobne zainteresowania chętnie się oddają swemu ulubionemu zajęciu razem z innymi członkami szkolnego kółka zainteresowań. Często jednak takie kółka służą przede wszystkim prowadzeniu ożywionego życia towarzyskiego. Dało się zauważyć, że udział w tego rodzaju zajęciach grupowych często prowadzi do niemoralności. Ze względu na tę możliwość uważamy, że zapisanie się do szkolnego kółka zainteresowań wymaga starannego przemyślenia.
W takim wypadku młodzi Świadkowie i ich rodzice biorą pod uwagę następujące ważne kwestie: Czy zajęcia w ramach kółek uczniowskich mieszczą się w obrębie godzin szkolnych? Czy są ściśle nadzorowane przez szkołę? Czy przynależność do takiego kółka nie zabiera czasu po szkole, który można by lepiej spożytkować na zajęcia rodzinne albo zborowe? Ostatecznie przecież rodzice zadecydują, do których kółek albo organizacji szkolnych mogą się zapisać ich dzieci, jeśli w ogóle im na to pozwolą.
Teatrzyk szkolny: Świadkowie Jehowy nie mają nic przeciw grze aktorskiej. Na naszych zgromadzeniach okręgowych regularnie wystawiamy dramaty biblijne. Jednakże rodzice będący Świadkami Jehowy muszą rozważyć szereg czynników, zanim zezwolą dzieciom na zaangażowanie się do teatrzyku szkolnego. Na przykład: Czy to, co ma być przedstawione w danej sztuce, jest zgodne z zasadami biblijnymi? Młodzi Świadkowie Jehowy nie będą uczestniczyć w odgrywaniu sztuki, która pochwala mierniki moralne potępiane w Biblii. Poza tym udział w takim przedsięwzięciu zabiera czas i może być związany z przebywaniem w nieodpowiednim towarzystwie. Przed powzięciem decyzji, czy pozwolić dzieciom na uczestnictwo w teatrzyku szkolnym, rodzice dobrze się nad tym zastanowią.
Krew i inne dary: W niektórych szkołach urządza się od czasu do czasu zbiórki darów na jakieś cele. Są nawet kraje, w których nakłania się uczniów do oddawania krwi dla celów lecznictwa. Biblia natomiast nakazuje chrześcijanom ‛wstrzymywać się od krwi’ i według naszego zrozumienia nie wolno używać krwi ani do spożycia, ani w żadnym innym celu. Ze względu na sumienie nie możemy więc przyjmować krwi ani jej dawać (Rodzaju 9:4-6; Kapłańska 17:10-14; Dzieje Apostolskie 15:19, 20, 28, 29).
Z różnych powodów omówionych już w tej broszurze Świadkowie Jehowy powstrzymują się od dawania datków zbieranych na cele polityczne albo w związku ze świętami lub uroczystościami religijnymi. Nie gramy też na loterii i nie bierzemy udziału w grach hazardowych. Są jednak inne dziedziny, w których zależnie od okoliczności można samemu powziąć decyzję, czy coś dać. Może się na przykład zdarzyć, że przeprowadza się zbiórkę na kwiaty albo na inny prezent dla ucznia, który zachorował albo uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. W takim wypadku Świadkowie Jehowy chętnie coś dają w miarę swoich możliwości (Dzieje Apostolskie 20:35).


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:41 »
Mogę sobie druknąć, ale generalnie będziemy się skupiać na ostracyzmie i jego ofiarach. Raczej zamierzam wziać strażnicę, w której wprost napisano, że z wykluczonym nie powinno się rozmawiać nawet przez telefon.

Super. Fajnie gdybyś miała te Strażnice które są zacytowane w ulotce w tematyce ostracyzmu gdzie powalający jest fragment mówiący że W STOSUNKU DO WYKLUCZONEGO DZIECKA zbór ma stosować ostracyzm.

Może uda się podyskutować jakie spustoszenie psychiczne to pociąga w szczególności dla osoby małoletniej która potrzebuje wsparcia...( zresztą wiesz to wszystko ).

Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam  :)

A może operatorzy będą w stanie pokazać stronę JW.ORG z tymi fragmentami w biblioteczce lub z tabletu pokazać jw.org, mogłabyś mieć naszykowane już pootwierane te fragmenty i to pokazywać?



« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 14:47 wysłana przez Efektmotyla »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 15:13 »
Super. Fajnie gdybyś miała te Strażnice które są zacytowane w ulotce w tematyce ostracyzmu gdzie powalający jest fragment mówiący że W STOSUNKU DO WYKLUCZONEGO DZIECKA zbór ma stosować ostracyzm.

Może uda się podyskutować jakie spustoszenie psychiczne to pociąga w szczególności dla osoby małoletniej która potrzebuje wsparcia...( zresztą wiesz to wszystko ).

Trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam  :)

A może operatorzy będą w stanie pokazać stronę JW.ORG z tymi fragmentami w biblioteczce lub z tabletu pokazać jw.org, mogłabyś mieć naszykowane już pootwierane te fragmenty i to pokazywać?





Chyba aż tak dużo czasu antenowego Sara nie dostanie. Myślę że prowadzący będą znać temat i zadadzą właściwe pytania.
To nie komitet sądowniczy, tylko przyjaźnie nastawieni ludzie, którzy będą chcieli dowiedzieć się prawdy o tej destrukcyjnej dla rodzin, pseudo religii i będą słuchać osoby, która z tego wyszła świadoma ostracyzmu, który ją czeka.

Ale cóż "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

Powodzenia Saro, dobra kobieto... :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 15:25 »
Chyba aż tak dużo czasu antenowego Sara nie dostanie. Myślę że prowadzący będą znać temat i zadadzą właściwe pytania.
To nie komitet sądowniczy, tylko przyjaźnie nastawieni ludzie,

Zgadza się. Poniosła mnie trochę fantazja z tymi pomysłami  ;D

Sara jest mądra dziewczyna i zrobi robotę wedle swego uznania i na 100% bedzie spoko :)



Offline Salome

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 17:37 »
Do przodu Sara! Rozmieć ich w TV.
Już zrobiłaś bardzo dużo, a jak wkrótce staniesz na nogi i w pełni wyjdziesz z depresji, to niech się wtedy dopiero Nadarzyn boi !!!

Pozdrawiam i ściskam.  :) :) :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline zona_abrahama

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:28 »
No właśnie, jest wiele tematów, które by warto poruszyć ale myślę że takie skakanie nie wyjdzie na dobre.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2018, 07:49 wysłana przez zona_abrahama »


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:33 »
Tu nie chodzi o skakanie po tematach.
Nie wiesz o co Cię zapytają.Trzeba być przygotowanym na różne kwestie życiowe.

Trafiałem w swoim życiu na różnych dziennikarzy:

jedni nie dopuszczali mnie do głosu, chcąc pokazać publiczności, jak to oni się znają na wszystkim (z TV Gdańsk);
drudzy, nawet mnie zaatakowali, że co ja chcę od tych ludzi (z TVN);
inni naspraszali tylu gości, że trzeba było się pchać do głosu.

Dlatego wycofałem się z kontaktów z tym światem. Tylko na telefon.


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 18:47 »
I have a dream.....

moja zona sie budzi po tym Twoim programie i malzenstwo wraca do normalnosci...... predzej Lem napisze nowa ksiazke :-[