Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania  (Przeczytany 39674 razy)

Offline sawaszi

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #120 dnia: 13 Kwiecień, 2018, 00:53 »
Być może następnym krokiem będzie czipowanie owiec ? ..
Bo "znak na czole" i (w papierach) , nie wystarczy ..


Offline Brat Furtian

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #121 dnia: 13 Kwiecień, 2018, 06:30 »
Żeby "czipować" owce z entuzjazmem z ich strony, trzeba stosowny artykuł do studium w Strażnicy umieścić (podparty oczywiście wersetami z Pns).

Np. o "wpisywaniu do księgi życia" przez "organizację bożą"... Znaczy według przyszłego "aktualnego zrozumienia" oczywiście...

Kto by nie chciał być wpisany? Tylko psychicznie chorzy i odstępy naturalnie ...i takich się wystrzegaj !!


Offline vincent

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #122 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 02:16 »
U nas w zborze rozdawali na koniec zebrania ten papierek do podpisu. Krótkie ogłoszenie na sam koniec i po zebraniu nadzorcy grup to rozdawali.
Mogą sobie ten papier wsadzić. Nic nie zamierzam podpisywać. Ciekawe jakie będą konsekwencje tego :) Jest gdzieś to określone ? Reguluje to jakiś list, zalecenie bądź cokolwiek takiego ?


Offline sawaszi

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #123 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 02:32 »
Przypomniało mnie się jak to się podpisywało oświadczenie - "żadnej krwi" - każdy podpisywał -(członek zboru) - bo nadzorca (...) i .. , .
- ' bo kto nie podpisze - ten nie będzie w raju'  :(
Tak Jezus nauczał ?? ..


Offline dziewiatka

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #124 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 07:52 »
Pewnie wcześniej czy później każdy podpisze.Na koniec maja trzeba zdać owoc  a tu się okaże ,że nie ma takiego głosiciela.To,że organizacja dysponuje moimi danymi ,które im kiedyś przekazałem wali mnie to nie będę się bawił w oddawajcie bo ja od zezwalam.


Offline Technolog

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #125 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 08:06 »
Pewnie wcześniej czy później każdy podpisze.Na koniec maja trzeba zdać owoc  a tu się okaże ,że nie ma takiego głosiciela.To,że organizacja dysponuje moimi danymi ,które im kiedyś przekazałem wali mnie to nie będę się bawił w oddawajcie bo ja od zezwalam.
W instrukcji wypełniania S291 jest info, że dla pełnoletnich głosicieli "karta głosiciela" zostaje jak dotąd, a dla małoletnich, których rodzice się nie zgadzają stałej karty nie ma, i jego sprawozdanie jest doliczane do ogółu.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #126 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 08:27 »
Ciekawe jakie będą konsekwencje tego :) Jest gdzieś to określone ? Reguluje to jakiś list, zalecenie bądź cokolwiek takiego ?
Instrukcja S-291 w pkt. 10 stanowi:
(...) Jeśli dana osoba nie dostarczy zgody na wykorzystywanie danych osobowych, może pozostać głosicielem (ochrzczonym lub nieochrzczonym), a zbór może przechowywać jej dane osobowe związane z jej działalnością w charakterze głosiciela, w tym informacje zawarte w „Zborowej karcie sprawozdań głosiciela” (S-21). (...)

Niech się cieszą, że ci, którzy nie zdecydują się podpisać, będą jeszcze w ogóle chcieli pozostać w orgu, bo im słupki wzrostu polecą w dół jak przy okazji '75.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Vilgefortz

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #127 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 13:28 »
Jeśli chodzi o numery ID, to tak samo macie nadane numery ID w każdym telekomie i banku. Ochrona danych osobowych nie bardzo pozwala posługiwać się peselami, stąd takie rozwiązanie.

V.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #128 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 13:37 »
Jeśli chodzi o numery ID, to tak samo macie nadane numery ID w każdym telekomie i banku. Ochrona danych osobowych nie bardzo pozwala posługiwać się peselami, stąd takie rozwiązanie.

V.

Z drobna różnica - WTS chce każdemu głosicieli zrobić cyfrowe ID, czyli identity. Tożsamość.


Offline matus

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #129 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 14:59 »
A kto prorokował o "znamieniu bestii"?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #130 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 15:04 »
Poniższy formularz został lub na dniach zostanie wręczony głosicielom w zborach. Każdy głosiciel ma się z nim zapoznać i go podpisać. Jak myślicie, co się stanie, jeśli ktoś odmówi podpisania go?

INFORMACJA I ZGODA NA WYKORZYSTYWANIE
DANYCH OSOBOWYCH
Jako głosiciel uznaję fakt, że ogólnoświatowa organizacja religijna Świadków Jehowy — włączając w to mój zbór, miejscowe Biuro Oddziału i podobne współdziałające organizacje Świadków Jehowy — wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z prawem w związku z jej uzasadnionymi interesami religijnymi. Ponadto wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych, tak bym mógł uczestniczyć w niektórych rodzajach działalności religijnej będących wyrazem mojego sposobu wielbienia Boga oraz uzyskiwać wsparcie pod względem duchowym. Zgadzam się również na to, by moje dane osobowe były przekazywane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy, w tym znajdujących się w krajach, których prawo zapewnia inny zakres ochrony danych osobowych, nie zawsze równoważny stopniowi ochrony danych osobowych kraju, w którym obecnie mieszkam. Zostałem poinformowany o stronie „Wykorzystywanie danych osobowych” i mogłem przeczytać jej treść. Strona ta jest dostępna w serwisie internetowym jw.org w sekcji „Polityka prywatności” oraz na moje życzenie w wersji papierowej. Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych w sposób określony na wskazanej powyżej stronie z uwzględnieniem ewentualnych późniejszych zmian jej treści.

Podpis: _____________________________________

Imię i nazwisko (czytelnie): _____________________________________

Data: __________________
S-290-P 3/18
   No ciekawy kontrast, co do sytuacji z RODO.
   Na ile uczciwie inne instytucje traktują człowieka w tej kwestii.
   Taka refleksja przyszła mi do głowy po niżej opisanej sytuacji.

   Otrzymałam w oddzielnej przesyłce od mojego operatora telefonicznego informację nt.:
   "RODO, CZYLI ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH."
   Tak zatytułowano obszerną ulotkę.

        I dalej:

   1.) Co to jest RODO?
   2.) Jaki jest cel RODO?
   3.) Od keidy stosujemy RODO?
   4.) Co znajduje się w dokumencie?
   5.) Czy należy się skontaktować (i tu nazwa mojej sieci telefonicznej)?

        Dalej informacja: "Dowiedz się więcej", a w niej opis:

   * Jak przetwarzamy dane osobowe?
   * W jakim celu i na jakiej podstawie wykorzystujemy Państwa dane osobowe?
      I tu w podpunktach szczegółowe wyjaśnienie.
   * Które dane należy nam podać?
   * Dodatkowe informacje o danych osobowych?
   * Komu przekazujemyy Państwa dane?
      I tu szczegółowe dane, komu, co i w jakim celu.
   * Dane z innych źródeł.
   * Czy Państwa dane trafią poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)
   * Automatyczne podejmowanie decyzji.
      I dokładne wyjaśnienie, kiedy się to dzieje.
   * Dane transmisyjne, o lokalizacji i dostęp do danych z dekoderów.
   * Spisy abonentów i informacja o numerach telefonicznych.
   * Przysługujące Państwu uprawnienia.
   * Prawo sprzeciwu.
   * Zgoda.
   * Skarga.
      I dokładna informacja, gdzie taką skargę można wnieść.
   * Kontakt i informacje.
      Dokładny adres, dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych z mailem do sieci telefonii komórkowej.
      Odesłanie też po informacje do strony internetowej operatora sieci.

   Cztery strony ulotki informacyjnej formatu A-4 wszystko, co w tej sytuacji trzeba wiedzieć.
   I powstaje jedno zasadnicze pytanie w tej zaistniałej sytuacji w tej organizacji religijnej.
   NA ILE UCZCIWIE WYGLĄDA TO, CO ONI OFERUJĄ TYM SWOIM ŚWISTKIEM PODTYKANYM "OWCOM" POD NOS DO PODPISANIA?
   W porónaniu z informacją, którą tu wyżej, skrótowo zacytowałam, wypadają blado.
   Żeby wręcz nie stwierdzić, że śmiesznie.
   Pozdrawiam myślących.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #131 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 15:40 »
Szok. I tak potrafi o klientów zadbać firma, bo wie, że klient może uciec.
Członek zboru nie ucieknie - bo jest przerażony, jakie manto go za to czeka.
Jest to nieuczciwość w skrajnym wydaniu.
Aż wrzucę tu kawałek z Rajmunda Franza - 'W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności', strona 490, kwestia wprowadzenia tzw. 'bezpłatnej dystrybucji literatury jako usprawnienie organizacyjne':

Pierwszy krok postawiono w 1989r. na zgromadzeniach okręgowych w USA w kierunku tej zmiany, kiedy nowe publikacje zostały ofiarowane “bezpłatnie” wszystkim obecnym, pomimo tego skrzynki na datki znajdowały się wygodnie w pobliżu. Comiesięczna publikacja Strażnicy Nasza Służba Królestwa z maja 1990r. (wyd. polskie z czerwca 1990 s. 6) zawierała dodatek, który cytował list od jednej z rodzin, mówiący: Szczególną nowością, która naprawdę nas poruszyła, był sposób udostępniania nowych publikacji. Oboje z żoną otworzyliśmy serca i ofiarowaliśmy datek o wiele większy niż na którymkolwiek ze zgromadzeń, odkąd jesteśmy w organizacji.” Ilustruje to ideę, którą Organizacja pragnie rozwijać, a mianowicie by “bezpłatna literatura” była dowodem na hojne, dobroczynne zainteresowanie ludźmi.  To o czym nigdzie się nie mówi, to iż na długo przed tym ogłoszeniem Towarzystwo Strażnica wiedziało, że stan (państwo) miało prawo nałożyć podatek na sprzedaż religijnej literatury i podlegało to sądom. Nałożono 6% podatek w stanie Kalifornia na literaturę rozprowadzaną przez Ministries Jimmy Swaggart’a, który był jednym z bardziej znanych amerykańskich telewizyjnych kaznodziejów. Towarzystwo Strażnica wraz z Krajową Radą Kościołów Chrystusa, Kalifornijskim Towarzystwem Kriszny i innymi religijnymi grupami zwróciło się do sadu, aby nie nakładał podatków za sprzedaż religijnej literatury przez religijne organizacje.  (Zobacz wśród wielu podobnych doniesień doniesienie w Washington Post z 18 stycznia 1990r.). 17 stycznia 1991r. jednakże Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zarządził, że stan ma takie prawo. Następnego miesiąca, w lutym 1991r. Towarzystwo Strażnica ogłosiło zmianę polityki, że dystrybucja “literatury będzie bezpłatna.” Obwieszczenie to ani słowem nie wspominało o sprawie opodatkowania. Przekazywało informację, że decyzja była podjęta całkowicie na podstawie dobroczynnych motywów. Jest to oczywiście cynizm w rażącej formie.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2018, 15:41 wysłana przez zero1 »
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #132 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 15:57 »
   Myślę, że podobnie ma się rzecz z tą zgodą na operowanie danymi osobowymi w tej religii.
   Ten świstek jest tak lakoniczny, tak nieścisły i tak jednostronny, że głowa mała.
   Będzie się mówiło oczywiście, oficjalnie w zborach, że trzeba podpisać, bo jest taki wymóg "Cezara", nowe prawo itd., itp.
   A tak naprawdę, to jest tam ukryte drugie dno i własny interes tej korporacji.

   
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2018, 16:24 wysłana przez gedeon »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #133 dnia: 15 Kwiecień, 2018, 11:51 »
Ciekawy artykuł w sprawie RODO w odniesieniu do Kościoła Katolickiego. Warto poczytać bo w dalszej części artykułu użyte jest stwierdzenie "kościoły" i "wyjątkowe traktowanie dotyczy każdej religii". A zatem JW.org znów może mieć szczęście...

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,23264154,kazda-firma-i-instytucja-musi-przestrzegac-regulacji-ue-o-danych.html
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline P

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Kwiecień, 2018, 12:10 »
W tym momencie trzeba by było zastanowić się czy WTS (Nadarzyn) miał jakieś regulacje co do ochrony danych osobowych przed 2016.
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl