Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania  (Przeczytany 39677 razy)

Offline sawaszi

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 00:10 »
A gimnastyka i uprawianie 'myślenia' powinno zawsze wyjść każdemu na zdrowie
Tak to już musi być , że na "nowe czasy"  - 'musi nadążyć intelekt i rozeznanie'
Jak to kiedyś napisano w Strażnicy o "zmarlzninie mózgowej i uśpieniu duchowym" ..
To w ten sposób "org" - zawsze podążą - na przód  i się nie cofa ..


Offline Brat Furtian

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 03:42 »
"Tak samo to wygląda wg mnie w innych kościołach. Po prostu masz podstawową kartotekę."

Tyle teoria...

W praktyce sekretarzy zborowych, wielu glosicieli "niesfornych" ma kartoteki uzupełniane bez wiedzy i zgody o taką ilość danych wrażliwych i szczegółowych,  że jak to kiedyś przeglądałem w kilku zborach,  to zbaranialem... A większość nieczynnych nie podpisze zgody, a sporo czynnych może kwestionować aktualny "bezwarunkowym" zapis zgody...

W praktyce zakładam, że z kilkanaście tysięcy "aktywnych i nieaktywnych" glosicieli ma kartoteki mocno "rozbudowane"...

To nie tylko problem zborów ale i parafii...


Offline dziewiatka

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #92 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 07:31 »
ostatnie zmiany w prawie to wysokość kar.Orgowi mogą obejść ustawę w zborach w ten sposób ,że któryś starszy będzie zbierał takie dane i utworzy zbiór danych dla celów osobistych i to jest poza wszelką kontrolą.Gdyby było możliwe wyegzekwowanie całkowite usunięcie danych osobowych kogokolwiek,w BO to powstałoby ogromne zamieszanie.Pamiętajmy ,że to organizacja religijna,to mogłoby otworzyć drogę do podobnych żądań wobec innych tego typu organizacji na przykład KrK,usunięcia danych z wszystkich rejestrów..I co mogłoby obchodzić tłumaczenie,że te zapisy są istotne dla funkcjonowania kościoła .Można wobec świadków to można wobec kościoła.


Offline owcaJehowy

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 13:39 »

Szykują się do RODO ale mojej zgody nie mają więc łamią prawo przetwarzając dane. Moim zdaniem wobec powyższego powinni usunąć dane wszystkich którzy nie są już członkami wyznania, bo oni im tego nie podpisali

Pisząc najkrócej jak można. Każdy kto podpisze takie oświadczenie, o zgodzie na przetwarzanie jego danych osobowych powinien mieć świadomość, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych o bliżej nieokreślonym zakresie co do  treści, zestawu i charakteru oraz sposobu wykorzystania a także ich pełnego poznania kiedy będzie tego chciał. Np. nie będzie wiedział co o nim pisali inni (starsi) kiedy był wykluczany lub kiedy pisano o nim opinię np. przy przekazaniu głosiciela z jednego zboru do drugiego. Stąd nie będzie wiedział jakie zdanie o nim mają „urzędnicy” organizacji i dlaczego. Zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych nie wiedząc jakie dane są o nim przetwarzane i zgadza się na to aby te dane były przetwarzane zgodnie ze statutowymi celami Związku i jego interesem. Trzeba też dodać nie znając statutu Związku. Podsumowując zupełnie nie wie na co się zgadza. Sama ubiegam się  od 6 lat, czyli rozpoczęłam to kiedy jeszcze byłam w organizacji i nie uzyskałam, do dziś nie uzyskałam dostępu do swoich danych osobowych w postaci samodzielnego zapoznania się nimi przez obejrzenie posiadanych na mój temat dokumentów w Biurze Oddziału w Nadarzynie.

Proszę sobie odpowiedzieć na pytania, dlaczego to akurat teraz przywódcy Związku Świadków Jehowy w Polsce jak twierdzą zaczęli dbać o dobro członków Związku. Czyżby wcześniej nie było potrzeby dbania o dobro członków Związku? Odpowiedź jest prosta. Była ale nikt tego się nie domagał. Więc nie jest prawdą, że operacja podpisywania oświadczeń ma na celu dbałość o dobro członków organizacji. Nie ma jednak złudzeń, że to będzie eksponowane i oczywiście zmiana prawa, a więc władze tego wymagają. A sytuacyjnie dzieje się to w czasie kiedy wraz ze swoim pełnomocnikiem rozpoczęłam batalię prawną w tej dziedzinie, co moim zdaniem ma znaczenie decydujące


Offline gangas

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 15:01 »
 O czcigodny cenzorze. Dziękuję za usuwanie moich postów na cmentarz, nawet takich, które w wątku są kilka dni.
Teraz rozumiem, że śJ to najobrzydliwsi ludzie na tej szerokości geograficznej przetwarzający imię, nazwisko z datą i podpisem. Nie zdziwię się jak ten post też upiększy cmentarz.

Proponuję na przyszłość już w wątku sugerować jakiś tok myślenia, będzie nam wszystkim łatwiej. ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Kwiecień, 2018, 10:55 »
Kurcze, a miałem jeszcze w planie pojechać na kurs dla ewangelizatorów....  :-[ Ale chyba mnie nie zaproszą.

Dobry pomysł jest z porównaniem listy głosicieli obecnej do tej jaka może pojawić się za 3, 4 miesiące. Będzie wiadomo kto 'volkslisty' nie podpisał. Być może to będą ludzie myślący; kryptoodstępcy, o istnieniu których nikt w zborze nie wiedział.
Dla tych co podpiszą, ci co nie podpisali, czyli niewidoczni na tablicy ogłoszeń, mogą być niebudującym towarzystwem. Czyli przyjaźnie się skończą.
A dla fanatycznych starszych z boru, osoby niepodpisane mogą być niegodne udzielania komentarzy na cotygodniowym 'straszaku'.
Może nawet stworzą nową owczarnię: wierzący praktykujący niepodpisani - 3 owce.
Ten kwit może otworzyć oczy bardziej niż jakaś Australia.
Jakby nie patrzeć jest motywacja aby troszeczkę pożyć i zobaczyć, co się będzie działo.


Offline sawaszi

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 00:09 »
Ja to jeszcze chciałbym dożyć do "Armagedonu" i zobaczyć "nowy system rzeczy" ..
Nie wiem czy zdąn(żem) ..


Offline Trinity

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 08:06 »
młodzi, myślący nie podpiszą
a starsi wiekiem? mam na myśli np. moich rodziców
oni podpiszą na stówe ! powie im się że to dla bezpieczeństwa
że to w razie kataklizmu trzeba mieć ich dane
machina straszenia przyniesie plon
i podpiszą.
myśle jeszcze, że nikt nie zdaje sobie sprawy co to tak naprawdę jest to RODO
skoro bracia każą to trzeba bo oni są od Boga.
my tutaj przeżywamy że to niewiadomo co, a bratki to łykną bez problemu
także nie ma co sie podniecać


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 09:05 »
Rozmawiałem z wybudzonym człowiekiem który dla świętego sposobu stoi dalej na stojaku i chodzi na zebrania.
Powiedział że podpisze, bo co on by miał potem w domu gdyby nie podpisał.

100% pewna opinia zasłyszana osobiście.



Offline zawsze letni

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 09:13 »
Rozmawiałem z wybudzonym człowiekiem który dla świętego sposobu stoi dalej na stojaku

Niech chociaż zabierze właściwe ulotki na ten stojak.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Trinity

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 09:42 »
Rozmawiałem z wybudzonym człowiekiem który dla świętego sposobu stoi dalej na stojaku i chodzi na zebrania.
Powiedział że podpisze, bo co on by miał potem w domu gdyby nie podpisał.

100% pewna opinia zasłyszana osobiście.

to facet tak?
strasznie dużo facetów się wybudza! why?
tu na forum dużo jest ,podzielonych' domów
teraz pojmuje dlaczego jak mój przyjdzie na zebranie to starsi mu nadskakują
a jak ja sama przyjdę to  nawet nikt nie podejdzie
oni się boją że faceci poodchodzą i będzie lipa

konkluzja
przeważnie to facet się budzi
żona zazwyczaj jest zadżumiona
mąż a świętego spokoju nie robi gwałtownych ruchów
dobre
może nie trzeba nic robić?
niech samo się wystrzela?

« Ostatnia zmiana: 10 Kwiecień, 2018, 09:45 wysłana przez Trinity »


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #101 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 10:47 »
   A tu "trzy grosze" na temat kwitka do podpisu z pewnego bloga, za zgodą twórcy.
   Dobrej lektury życzę i użytku z tej wiedzy, którą ktoś opracował i udostępnił dla ogółu zainteresowanych tą sprawą.

  "Podpisywanie zgód przez głosicieli na przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych przez Związek ŚJ w Polsce"
                                                             https://jedrusiowy.wordpress.com
 
   Na zachętę, taki mały smaczek z tegoż artykułu:
  "Nie mniej jednak należy się spodziewać, że będzie się przedstawiać członkom Związku, jakoby dopiero TERAZ są konieczne takie zgody
   i Związek musi dostosować się do nowych wymogów, zapisanych w nowej ustawie (...)
   Zapisano w Rozporządzeniu, że konkretne cele przetwarzania danych osobowych POWINNY BYĆ: wyraźne, uzasadnione i określone w momencie zbierania
   i chronione przed dostępem osób nieuprawnionych i inne wymogi, których spełnienie przez Związek, jest trudne do wyobrażenia."

   Kochani Bracia i Siostry, obecni Świadkowie Jehowy.

   Dokładnie przeanalizujcie, jakiż to cyrograf na "byczej skórze", każą Wam podpisać.
   Z oświadczenia wynika, że z Waszymi danymi osobowymi, za granicą, będą robić, co się im tylko rzewnie podoba.
   I Wy nawet o tym nie będziecie wiedzieli, co się z nimi dzieje, kto z nich korzysta i jakie korzyści czerpie.

   Dobrze zastanówcie się, jak dalekosiężne i negatywne skutki tej decyzji mogą być.
   To jakbyście "na ślepo" podpisali weksel "in blanco" na ogromny kredyt, tylko nie wiadomo, jak jest wysoki ten kredyt
   i to nie Wy tym kredytem będziecie obracali.
   Zdrowych wniosków życzę.
   :) :)
 
   

   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #102 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 14:58 »
To jest dobrowolne zagłosowanie 3xTAK, jak w latach 50-tych.
Trzy pierwsze zdania totalnie rozkładają głosicieli na łopatki - oni się na wszystko godzą, biorą na siebie po trzykroć wyrażony obowiązek akceptacji i żadnych praw.
Wyrażenia: 'uznaję fakt' + 'ponadto wyrażam zgodę' + 'zgadzam się również' to przyjmowanie do ust cudzych słów i to bez dyskusji. Kilka lat temu sąsiad z bloku kupował mieszkanie, ale nie podobało mu się coś w umowie z deweloperem - ugadał się, że opłaci zmiany, wziął swojego notariusza i deweloper podpisał tak zmienioną pod niego umowę.
Założę się o dwa kieliszki wina popamiątkowego, że tu taka akcja absolutnie nie przejdzie - nie przeszłaby nawet do etapu dyskusji z prawnikami WTSu.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 15:04 »
To jest dobrowolne zagłosowanie 3xTAK, jak w latach 50-tych.
Trzy pierwsze zdania totalnie rozkładają głosicieli na łopatki - oni się na wszystko godzą, biorą na siebie po trzykroć wyrażony obowiązek akceptacji i żadnych praw.
Wyrażenia: 'uznaję fakt' + 'ponadto wyrażam zgodę' + 'zgadzam się również' to przyjmowanie do ust cudzych słów i to bez dyskusji. Kilka lat temu sąsiad z bloku kupował mieszkanie, ale nie podobało mu się coś w umowie z deweloperem - ugadał się, że opłaci zmiany, wziął swojego notariusza i deweloper podpisał tak zmienioną pod niego umowę.
Założę się o dwa kieliszki wina popamiątkowego, że tu taka akcja absolutnie nie przejdzie - nie przeszłaby nawet do etapu dyskusji z prawnikami WTSu.

W 100+110% popieram Twoje stwierdzenie
a do winka mogę dołączyć ???


Offline dziewiatka

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #104 dnia: 10 Kwiecień, 2018, 22:18 »
Pierdu , pierdu , pierdu.W których zborach trzeba było wypisać taki wniosek.