Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania  (Przeczytany 39743 razy)

Offline Opatowianin

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 13:35 »
Tak, w kwestii władzy orga (i rzecz jasna kasy) "światła" są niezmienne...


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 13:38 »
Estera, wg info z Nadarazetu papier przyjmie wszystko i niczego nie zapomina...
Zabezpieczenie interesu organizacji było, jest i będzie priorytetem w działaniach administracyjnych, prawnych i finansowych...
CK znajdowało  na to minimum kilkaset wersetow biblijnych...przez ostatnie sto lat.
Gdzie tu jest szary uczeń chrystusowy...????
   Tak.
   Jasno to naświetla pkt. 3 w tej ich "polityce" prywatności.
   ... "organizacja rzetelnie rozważy możliwość spełnienia takiej prośby równoważąc interes jednostki" ...
   I przy jakichkolwiek wątpliwościach, oczywiście wygra interes organizacji.
   A praktyka pokazuje, że jednostka tam się nie liczy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salamander

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 15:42 »
W tym formularzu jest odwołanie do "regulaminu" na stronie jw.org.
W każdej chwili mogą zmienić umowę. Co wtedy? Okaże się, że podpisywałeś co innego?


Offline Brat Furtian

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 16:05 »
"W każdej chwili mogą zmienić umowę. Co wtedy? Okaże się, że podpisywałeś co innego?"

To jedna ze sztuczek prawniczych...

Przy obecnym zapisie deklaracji zgody na pozyskiwanie i obrót twoimi danymi w org., wyrażasz apriori zgodę na przyszłe zmiany zapisów polityki prywatności i nie tylko nie będziesz musiał podpisywać aneksow (jak np. w banku), ale nie dostaniesz o tym także informacji bezpośredniej...

To jest taka zgoda bezwarunkowa na wszystko w sprawie Twoich danych teraz i w przyszłości.

Czy RODO pozwala na takie praktyki w korporacji religijnej. ..?


Offline Vilgefortz



Offline donadams

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 21:40 »
Ja nie podpiszę. Nikt w żadnym Nadarzynie, Selters, Warwick czy na Księżycu nie potrzebuje moich danych w żadnym rozsądnym celu.

"Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych, tak bym mógł uczestniczyć w niektórych rodzajach działalności religijnej"
- do jakiej działalności religijnej są potrzebne moje dane osobowe? żeby głosić komukolwiek muszę być na jakiejś oficjalnej liście (zakładając, że chcę głosić)? byłem przekonany, że zbór jest ciałem Chrystusowym, ale w świetle tego jest jedynie ciałem biurokratycznym.

"uzyskiwać wsparcie pod względem duchowym"
- do jakiego wsparcia duchowego moje dane muszą iść do centrali? żeby brat X przyszedł do mnie do domu i udzielił mi tego, co nazywają wsparciem, nie potrzeba żadnych danych osobowych, poza takimi, które są powszechnie w danym środowisku dane. jeśli chcą, mogę nawet dać na piśmie zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych bratu X, w celu niesienia mi duchowego wsparcia, z zastrzeżeniem rozpowszechniania tych danych w całości lub części jakimkolwiek innym podmiotom.

"Zgadzam się również na to, by moje dane osobowe były przekazywane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy, w tym znajdujących się w krajach, których prawo zapewnia inny zakres ochrony danych osobowych, nie zawsze równoważny stopniowi ochrony danych osobowych kraju, w którym obecnie mieszkam"
- a więc zgadzam się tak naprawdę na zrobienie z moimi danymi wszystkiego, tylko nie tutaj w Polsce, tylko np. w Ugandzie, gdzie ochrona danych osobowych nie istnieje, ale one tam dotrą do jednej ze 100 firm córek WTS i zostaną sprzedane gdziekolwiek, tu uwaga - zupełnie legalnie.


"Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych w sposób określony na wskazanej powyżej stronie z uwzględnieniem ewentualnych późniejszych zmian jej treści"
- jeśli jakiś idiota tego nie rozumie, to zachęcam go do podpisania umowy kredytu ze zmiennymi warunkami. Niech podpisze umowę kredytową z uwzględnieniem EWENTUALNYCH późniejszych zmian jej treści.

Podsumowując! Bardzo cieszę się, że ktoś wymyśla takie idiotyzmy jak podpisywanie kwitów w tzw. zborze chrześcijańskim. Z ogromną przyjemnością tego nie podpiszę i narażę się na nieprzyjemności wynikające z tego tytułu. Ułatwiają mi sprawę - nie muszę do nich z niczym wychodzić, bo to oni do mnie wychodzą z idiotyzmami. Gdyby tylko chcieli wykluczyć mnie za brak takiej zgody...marzenia ściętej głowy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline spychszymon4454

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 21:45 »
Wiadomo już kiedy zbory zostaną o tym poinformowane?


Offline Vilgefortz

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 21:50 »
No i właśnie, KTÓREJ konkretnie organizacji mam zgody udzielić? Wg. statutu to "Świadkowie Jehowy w Polsce" a nie "ogólnoświatowa organizacja religijna Świadków Jehowy", ten ostatni podmiot nie istnieje! Do poprawy i to szybko, zanim zebrania się zaczną!

Jak żeście tego nie dopatrzyli, należy mi się 1 000 000 rozpowszechnionych publikacji albo jeden JW Rolex!

V.


Offline janeczek

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:54 »
Ale o jakie interesy religijne tu może chodzić co to jest [jej] w sumie jak mav pokazał mają nasze dane, ale interesy to nowość w takim strażnicowym dokumęcie czy to może powodować jakieś prawne zobowiązane finansowe dostęp do konta bankowego, i dlaczego nie na żadnego wersetu jak to Jehowa popiera czy to takie naciągane że nawet oni Jehową się nie zasłaniają
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline CEGŁA

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 06:44 »
Nie wiem czy ktoś już poruszał ten temat, ale czy RODO mówi coś na temat archiwum?

Rozumiem że RODO reguluje sprawę przetwarzania danych i jest coś takiego jak zapomnienie.
Nie jestem zorientowany w temacie RODO, wiec pytanie moje jest takie, czy Strażnica może  zrobić jakiś wybieg i zamiast skasować całkowicie wszelkie dane ze swojej bazy byłego wiernego, umieści je w archiwum?

Chodzi np nie tylko o dane takie jak imię i nazwisko, adres itp, ale tez o zapiski np z komitetów sadowniczych, raporty o osobie która uczestniczyła w różnych kursach, ocena kwalifikacji itp.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 09:45 »
Poniższy formularz został lub na dniach zostanie wręczony głosicielom w zborach. Każdy głosiciel ma się z nim zapoznać i go podpisać. Jak myślicie, co się stanie, jeśli ktoś odmówi podpisania go?



INFORMACJA I ZGODA NA WYKORZYSTYWANIE
DANYCH OSOBOWYCH

Jako głosiciel uznaję fakt, że ogólnoświatowa organizacja religijna Świadków Jehowy — włączając w to mój zbór, miejscowe Biuro Oddziału i podobne współdziałające organizacje Świadków Jehowy — wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z prawem w związku z jej uzasadnionymi interesami religijnymi. Ponadto wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych, tak bym mógł uczestniczyć w niektórych rodzajach działalności religijnej będących wyrazem mojego sposobu wielbienia Boga oraz uzyskiwać wsparcie pod względem duchowym. Zgadzam się również na to, by moje dane osobowe były przekazywane do jakichkolwiek współdziałających organizacji Świadków Jehowy, w tym znajdujących się w krajach, których prawo zapewnia inny zakres ochrony danych osobowych, nie zawsze równoważny stopniowi ochrony danych osobowych kraju, w którym obecnie mieszkam. Zostałem poinformowany o stronie „Wykorzystywanie danych osobowych” i mogłem przeczytać jej treść. Strona ta jest dostępna w serwisie internetowym jw.org w sekcji „Polityka prywatności” oraz na moje życzenie w wersji papierowej. Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych w sposób określony na wskazanej powyżej stronie z uwzględnieniem ewentualnych późniejszych zmian jej treści.

Podpis: _____________________________________

Imię i nazwisko (czytelnie): _____________________________________

Data: __________________

Ja, jako rodzic lub opiekun prawny wskazanego powyżej małoletniego, w jego imieniu wyrażam zgodę na zastosowanie wobec niego powyższej „Informacji i zgody na wykorzystywanie danych osobowych”.

Podpis: _____________________________________

Imię i nazwisko (czytelnie): _____________________________________

Data: __________________




S-290-P 3/18
zaznaczenie dodałem

W tym ostatnim zdaniu, jest wszystko, jest przemycona informacja, kto ją wyczyta nie podpisze tego świstka papieru, ponieważ tak naprawdę nie wiem co podpisuję, jadą na naiwności, parobków, bo jak że inaczej określić ludzi którzy pracują na wyzyskiwaczy z Warwick, każdego B.O. bez zapłaty i ubezpieczenia!

Nie wiesz ile będzie aneksów.
Za SJP "aneks, uzupełnienie, załącznik, który stanowi integralną część, dzieła lub pisma"  ANEKS-załącznik, dodatek do głównego dokumentu, uzupełnienie książki".


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 10:49 »
Na dole powinna być jeszcze informacja o możliwości wycofania zgody na ich przetwarzanie danych z podaniem odpowiedniego przypisu prawnego.
   fantom.
   Ale nie podali, bo u nich działa to tylko w jedną stronę.
   Nie ma możliwości wycofania zgody, koniec, kropka!!
   Nie ma i nigdy nie będzie.
   :( :(
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 11:37 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 17:01 »
Nie chce robić zamieszania więc wrzucę tutaj.
Jedyną wzmiankę o RODO jest narazie ta zamieszczona  w załączniku.
Do tego dziwna prezentacja jako tło do odczytu :o

M: Link usunięty.

Z oficjalnych rzeczy narazie tylko tyle..
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2018, 18:23 wysłana przez M »


Offline Technolog

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 19:21 »
To jest ciekawe dla mnie:
Cytuj
Rodzic lub opiekun prawny może odmówić podpisania formularza „Informacja i zgoda na
wykorzystywanie danych osobowych” (S-290) w imieniu małoletniego głosiciela. Jeśli taki małoletni
jest nieochrzczonym głosicielem, to nie należy gromadzić żadnych dotyczących go danych
osobowych. Nie należy też przechowywać jego „Zborowej karty sprawozdań głosiciela”.

Ale jeśli jest pełnoletni to:
Cytuj
Jeśli dana osoba nie dostarczy zgody na wykorzystywanie danych osobowych, może pozostać głosicielem (ochrzczonym
lub nieochrzczonym), a zbór może przechowywać jej dane osobowe związane z jej działalnością
w charakterze głosiciela, w tym informacje zawarte w „Zborowej karcie sprawozdań głosiciela”
(S-21)

Czy ktoś się wczytał w przepisy, że jest taka różnica pomiędzy małoletnimi i pełnoletnimi?

Jak ktoś nie podpisze to będzie widać na tablicy.
Cytuj
Jego imię i nazwisko ani inne dane osobowe nie powinny być zamieszczane na tablicy ogłoszeń,
Więc trzeba szybko zrobić fotkę listy grup i będzie wiadomo za jakiś czas.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 19:23 wysłana przez Technolog »


Offline Brat Furtian

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 08:00 »
Z braku podpisania zgody na "obrót danymi Twemi"  wynika jeszcze jedna konsekwencja... Zbory nie będą mogły oficjalnie przekazywać w ramach tzw "przekazu" jakichkolwiek danych do nowego zboru w kraju czy zagranicą, gdzie przeniesie się glosiciel...

Formalnie sprawa może wyglądać tak, że nawet telefoniczny wywiad urzędników duchowych nowego zboru z tymi ze starego w sprawie "migrującej owcy" będzie naruszeniem prawa bez wyrażenia przez nią na to zgody...

Oczywiście organizacja nazywana w IPN "najdłuższą konspiracją PRL" poradzi sobie z tym w praktyce łamiąc "prawo Cezara" tam gdzie narusza to jej "religijne interesy"...