Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania  (Przeczytany 39664 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 08:06 »
Dokładnie. Na filmiku instruktażowym dla zakochanych podczas jednego z brudkastingów wydzwaniali do innego kraju, żeby zapytać o 'opinię' brata.
Taka już tradycja, że u śj prawo Cezara należy deptać; deptać też należy prawa owcy, żeby nie podskakiwała myśląc, że ma jakieś prawa.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline leniuch

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 09:33 »
Zastanawiam sie czy jak brat nie podpisze to czy dostanie zaswiadczenie ze jest SJ do WKU ewentualnie? Podejrzewam że nie dostanie, ale może jest tu jakiś starszy :)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 09:34 »
W Rajchu odbywa sie podobna akcja  dotyczaca  uzywania danych osobowych  glosicieli.
Krytyczny wobec  SJ  portal  "Bruder-Info" zamiescil krotki artykul wraz z cytatami z JW-Org .
Ogolnie rzecz biorac , podobne podejscie do sprawy jak w polskich zborach .
Nie wiem na pewno , ale chyba normy dotyczace ochrony danych sa podobne w calej  UE . Tu cytat wraz z tlumaczeniem na szybko :

"Verkündiger haben hinsichtlich ihrer personenbezogenen Daten, die Jehovas Zeugen speichern, das Recht auf Auskunft und Berichtigung unrichtiger Daten sowie um Löschung oder Einschränkung der Verarbeitung zu ersuchen. Verkündiger können hinsichtlich bestimmter zukünftiger Verwendungen ihrer personenbezogenen Daten ihre Einwilligung jederzeit widerrufen. Falls ein Verkündiger seine Einwilligung in die Verwendung seiner personenbezogenen Daten zurückzieht, mögen Jehovas Zeugen auf Grundlage ihrer berechtigten religiösen Zwecke zur Pflege und Verwaltung der Mitgliederdaten von Jehovas Zeugen weltweit oder eines anderen im Datenschutzgesetz verankerten Rechtsgrundes berechtigt sein, einige dieser personenbezogenen Daten ohne eine solche Einwilligung weiter zu verwenden. Verkündiger sind sich bewusst, dass sie das Recht haben, eine Beschwerde bei der Datenschutzaufsichtsbehörde des Landes, in dem sie gerade wohnen, einzureichen."

"Glosiciele , w odniesieniu do ich danych osobowych  , ktore  SJ przechowuja  , maja prawo wniesc prosbe  o informacje  i  poprawienie  blednych  danych  jak rowniez  o ograniczenie ich  uzywania . Glosiciele  maja prawo  , swoja zgode na uzywanie tych danych , w kazdej chwili  wycofac . W wypadku  wycofania zgody na uzywanie  danych ,  moga SJ  ,  rowniez  bez tej zgody  , dane te dalej uzywac , jezeli  jest to uzasadnione ich religijnymi  lub  administracyjnymi celami  i jest zwiazane  z   prawem ochrony danych  w innych krajach .
Glosiciele sa swiadomi faktu , ze maja prawo  wniesc skarge do urzedu ochrony danych w kraju  zamieszkania ."

Na moj , chlopski rozum listonosza  , te przepisy nie chronia rzeczywiscie  glosicieli  , a tylko  Organizacje . :(



KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 10:00 »
Jak mialo by wyglądać usuwanie danych byłego śj? Wycieczka do Nadarzyna, dzień dobry to ja Janek Wiśniewski nie jestem już świadkiem proszę usunąć moje dane osobowe ze swoich kartotek. Ależ proszę, zapraszamy do kancelarii oto pana dane w naszej bazie, przy panu wciskam cancel i enter i już nie ma. Dziekujemy za wizytę. Miłego dnia ;) ;D ;) ;D


Sorry, ale czy to MÓJ problem w jaki sposób ktoś się zastosuje do ustawy?


Offline gangas

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 11:19 »

Sorry, ale czy to MÓJ problem w jaki sposób ktoś się zastosuje do ustawy?

Skoro nie, tym bardziej nie masz problemu. ;D ;D


Sześć jak na razie stron dywagacji o niczym. W formularzu; Imię, Nazwisko, Podpis i data ( nawet nie chrztu)
Czy jest w tym coś dziwnego, że dla porządku ktoś wpisuje swoich wiernych na jakąś listę?
Czy inne sekty( mam na myśli wszystke religie, czy pseudo religie) nie mają list swoich wiernych? To pierwsi swiadkowie wpadli na ten pomysł???
Będą i muszą posługiwać się tymi danymi chociażby w wypadku zmiany zboru, na co wyraznie zgadza się podpisujący.
Widzę, że niektórym wymienienie jego nazwiska przez telefon, to naruszanie danych osobowych, ba może to już prześladowanie. Ech to biedne, małe, okaleczone ego. :-[ :-[ :-[
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 12:11 »
Skoro nie, tym bardziej nie masz problemu. ;D ;D


Sześć jak na razie stron dywagacji o niczym. W formularzu; Imię, Nazwisko, Podpis i data ( nawet nie chrztu)
Czy jest w tym coś dziwnego, że dla porządku ktoś wpisuje swoich wiernych na jakąś listę?
Czy inne sekty( mam na myśli wszystke religie, czy pseudo religie) nie mają list swoich wiernych? To pierwsi swiadkowie wpadli na ten pomysł???
Będą i muszą posługiwać się tymi danymi chociażby w wypadku zmiany zboru, na co wyraznie zgadza się podpisujący.
Widzę, że niektórym wymienienie jego nazwiska przez telefon, to naruszanie danych osobowych, ba może to już prześladowanie. Ech to biedne, małe, okaleczone ego. :-[ :-[ :-[
Generalnie masz racje. Warto się jednak zastanowić czy tak wyglądał i powinien wyglądać zbór miłujących się chrześcijan. Bo już od dawna nie czuje wspólnoty a jedynie służbistość.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 12:35 »
To nie ten wątek. :-\
A to nie wątek o danych osobowych ?


Offline Estera

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 12:39 »
   Ciekawa jestem, jak to będzie potraktowane w innych kościołach i wyznaniach w Polsce?
   Czy też, np., księża KK, będą zbierać podpisy od swoich wiernych na oświadczeniach,
   wyrażających zgodę na operowanie ich danymi osobowymi?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 13:37 »
Generalnie masz racje. Warto się jednak zastanowić czy tak wyglądał i powinien wyglądać zbór miłujących się chrześcijan. Bo już od dawna nie czuje wspólnoty a jedynie służbistość.

Ująłbym to tak samo. Poza tym, wszystko jest fajnie, dopóki nic się nie dzieje. Natomiast kiedy któregoś pięknego dnia, ktoś postanowi zrobić z tymi danymi głupotę, to przestanie być fajnie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Technolog

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 13:38 »
W formularzu; Imię, Nazwisko, Podpis i data ( nawet nie chrztu)
Czy jest w tym coś dziwnego, że dla porządku ktoś wpisuje swoich wiernych na jakąś listę?
Nie w tym rzecz. W każdym normalnym formularzu jakiejś firmy podajesz dane, które są opisane, że są wymagane itp.
Teraz Org ma dane, które podawałeś np starszemu w nieformalnej rozmowie np adres, telefon itp. wpisane na karcie głosiciela.
Ale nigdy nikt na to nie wyrażał oficjalnej zgody. A teraz jednym podpisem powoduje się, że dane zebrane na Twój temat stają się legalne. I to nawet nie wiadomo jakie dane. Dane są w jakiejś oragnizacji, mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym i można zmienić warunki przetwarzania bez informowania ciebie o zmianach. To jest problem.
Jak wypełniasz jakieś formularze to znaznaczasz, że tylko na potrzeby bieżącej operacji i opcja dla marketingu i opcja dla podmiotów współpracujących. A tu zgadzasz się na wszystko, albo na nic.
A i tak nie do końca, bo jak nie podpiszesz to karta głosiciela i tak zostaje.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 13:43 »
Nie w tym rzecz. W każdym normalnym formularzu jakiejś firmy podajesz dane, które są opisane, że są wymagane itp.
Teraz Org ma dane, które podawałeś np starszemu w nieformalnej rozmowie np adres, telefon itp. wpisane na karcie głosiciela.
Ale nigdy nikt na to nie wyrażał oficjalnej zgody.

BO NIE MUSIAŁ. Prawo do przetwarzania tych danych SJ mają na mocy ustawy.


A teraz jednym podpisem powoduje się, że dane zebrane na Twój temat stają się legalne.

Nie. Ich zbieranie było i jest legalne.

I to nawet nie wiadomo jakie dane. Dane są w jakiejś oragnizacji, mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym i można zmienić warunki przetwarzania bez informowania ciebie o zmianach. To jest problem.

Tak, TO jest problem. Dlatego nie podpisuj.

Jak wypełniasz jakieś formularze to znaznaczasz, że tylko na potrzeby bieżącej operacji i opcja dla marketingu i opcja dla podmiotów współpracujących. A tu zgadzasz się na wszystko, albo na nic.

Nieprawda. Podstawowe dane i tak mają prawo przetwarzać gdy jesteś członkiem wyznania.
Podstawowe = konieczne do realizacji celów statutowych.

A i tak nie do końca, bo jak nie podpiszesz to karta głosiciela i tak zostaje.

Bo ona była, jest i będzie legalna.


Offline Brat Furtian

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 15:07 »
KaiseSoze zapodałes ponizej

"Podstawowe dane i tak mają prawo przetwarzać gdy jesteś członkiem wyznania.
Podstawowe = konieczne do realizacji celów statutowych."

Pytania:

A jak formalnie org. może urzędnikom w razie kontroli udowodnić,  że dany "nieczynny glosiciel", który wziął chrzest przed niedawną zmianą statutu (od tej pory dopiero zainteresowani i "sympatycy" po "prawidlowym chrzcie" stawali się formalnie CZŁONKAMI ORGANIZACJI),  zbierali o nich szczegółowe dane... Co z dziesiątkami tysięcy SJ w RP tych co brali chrzest przed zmianą statutu, gdzie nie byli członkami organizacji...??

Pytanie zasadnicze dla prawników organizacji i RODO... Czy o obecnie "nieczynnych" ochrzczonych przed 5-50 laty (nie będący formalnie członkiem org.), można  było wtedy, a zwłaszcza obecnie zbierać dane bez ich pisemnej zgody...???????? ;)

Obawiam się. że niedługo za namową prawników org., zostanie wprowadzona kategoria "byłych SJ"...traktowanych jednakowo...

Po "wykluczonych" i "odłączonych" pojawi się "POZAORGANIZACYJNY - NIE ZAREJESTROWANY "...;) Taki "nieczynny" lub "czynny" co nie złamał "Prawa Bożego" ale prawo organizacji...bo nie chciał podpisać deklaracji o bezwarunkowym zbieraniu o nim danych...
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2018, 15:27 wysłana przez Brat Furtian »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 15:35 »
KaiseSoze zapodałes ponizej

"Podstawowe dane i tak mają prawo przetwarzać gdy jesteś członkiem wyznania.
Podstawowe = konieczne do realizacji celów statutowych."

Pytania:

A jak formalnie org. może urzędnikom w razie kontroli udowodnić,  że dany "nieczynny glosiciel", który wziął chrzest przed niedawną zmianą statutu (od tej pory dopiero zainteresowani i "sympatycy" po "prawidlowym chrzcie" stawali się formalnie CZŁONKAMI ORGANIZACJI),  zbierali o nich szczegółowe dane... Co z dziesiątkami tysięcy SJ w RP tych co brali chrzest przed zmianą statutu, gdzie nie byli członkami organizacji...??

SJ odpowiedzą, że mogą przetwarzać takie dane, bo po wejściu nowego statutu ktoś taki stał się z automatu członkiem. I właśnie to "stawanie się członkiem z automatu" bym próbował obalać w sądzie. Bo oznaczałoby to, że jak se napiszę odpowiedni statut, to mogę wciągnąć "na członka" dowolną osobę, praktycznie bez jej wiedzy czy zgody.


Pytanie zasadnicze dla prawników organizacji i RODO... Czy o obecnie "nieczynnych" ochrzczonych przed 5-50 laty (nie będący formalnie członkiem org.), można  było wtedy, a zwłaszcza obecnie zbierać dane bez ich pisemnej zgody...???????? ;)

moim zdaniem MOŻNA. Otwartą kwestią jest raczej to czy można z nich zrobić członków bez ich zgody.


Offline Technolog

Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 21:59 »
To wiesz co KaiserSoze, tak czytam Twój komentarz do mojej odpowiedzi i S-291 i wychodzi mi, że jeśli jakiś niewychylający się, nie oczekujący przywilejów szaraczek nie podpisze to się dla niego i tak nic nie zmieni. Kartę będzie miał, przeniesie się do innego zboru, to karta pójdzie za nim. Jedynie co to jego nazwisko nie powinno pojawiać się na tablicy.
Ale w treści dla starszych jest napisane, że ma poświęcić czas i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Proponuję utworzyć tu listę z kłopotliwymi pytaniami i sprawami, które można zadać starszym. Niech się gimnastykują.



KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Informacja i zgoda na wykorzystywanie danych osobowych" - kwit do podpisania
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 23:28 »
To wiesz co KaiserSoze, tak czytam Twój komentarz do mojej odpowiedzi i S-291 i wychodzi mi, że jeśli jakiś niewychylający się, nie oczekujący przywilejów szaraczek nie podpisze to się dla niego i tak nic nie zmieni. Kartę będzie miał, przeniesie się do innego zboru, to karta pójdzie za nim. Jedynie co to jego nazwisko nie powinno pojawiać się na tablicy.

Dokładnie tak. Tak samo to wygląda wg mnie w innych kościołach. Po prostu masz podstawową kartotekę.

Ale w treści dla starszych jest napisane, że ma poświęcić czas i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Proponuję utworzyć tu listę z kłopotliwymi pytaniami i sprawami, które można zadać starszym. Niech się gimnastykują.

1. Po co jest ten dokument? [spodziewam się odpowiedzi typu "bo ochrona danych osobowych"]
2. A co się zmieniło w ustawie że jest wymagany? [nie będą znać szczegółów]
3. Jeśli nie podpiszę czy będę wykluczony? [nie]
4. A czy będę mógł być pionierem pomocniczym? [chyba tak]
5. A stałym? [chyba nie]
6. A dlaczego? [bo ustawa, ochrona itp]
7. A czy dla nas nie jest ważniejsze prawo Boga nad prawo człowieka? Człowiek zabroni mi robić więcej dla Boga? [zawiecha...]
8. Załóżmy że chcę podpisać. Gdzie jest to "Wykorzystywanie danych osobowych" na jw.org? [będą mieli problem żeby znaleźć]
9. A skąd będę wiedział że tam się coś zmieniło? [se zaglądaj codziennie]
10. Czy mogę wycofać zgodę? [tak]
11. Zdejmiecie mnie wtedy z przywileju starszego, gdybym nim był? [cholera wie]

Dalej mi się nie chce...