Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia  (Przeczytany 27303 razy)

Offline Brat Furtian

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Marzec, 2018, 06:00 »
"I porumakowalismy", jak podsumował sprawę Osioł do Shreka...

Warto by jednak stworzyć encyklopedyczny czyste hasło z linkami na końcu niż tworzyć nową podkategorię w haśle "SJ W Polsce" z oczywistego powodu... Tam na założenie tematu ex w strefie nowego podhasła "krytyka" czy "kontrowersje" nie ma szans...

Jest tak chronione ( niczym lista pedofilów z orga przed sądem w USA) przez wikipedystow z organizacji, że będzie natychmiast wycinane... Nie ma szans na jakikolwiek "cień" w opisie hasła SJ w Polsce, to pewne i potwierdzone przez znajomego z Nadarazetu...

Że tak sparafrazuję, " nie zmieniajmy im haseł,  twórzmy własne "...



Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Marzec, 2018, 09:20 »
Popatrzmy jednak na wszystko jak na pewien sukces - mówiąc słownikiem orga, który wielu z nas mocno jeszcze brzmi w głowach - dano wspaniałe świadectwo! Pamiętacie jak potrafili w Strażnicach skwitować podnietę religijną, którą wzbudzali na jakieś konkretne daty i ilu ludzi na ulice wysyłali z transparentami zapowiadającymi koniec? Coś w stylu:
To co, że się pomyliliśmy w swoich obliczeniach - dano wspaniałe świadectwo, tysiące - jak nie miliony - zmobilizowało się, by dać usłyszeć o Jehowie i Jego Dniu Sądu; co z tego, że być może nasz budzik zadzwonił zbyt wcześnie, jak przed nami wspaniały dzień itp.

Nieważne, że świadectwo nie było dawane prawdzie, a nieprawdzie i że nie o Jezusie mówili, bo on nic na tamten czas nie zamierzał, ale popatrzcie jak się podjarali...
Cóż, może przynajmniej kilka osób z obsługi technicznej portalu zobaczyło problem i - co ważniejsze - siłę działaczy!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Safari

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Marzec, 2018, 10:18 »
Chcą encyklopedycznie?
Dziękujemy za podpowiedź. Kto poszuka NAUKOWYCH opracowań, artykułów na temat Świadków Jehowy???? Zrobimy im wpis naukowy, że mucha nie siada.
Kto ma dostęp do bibliotek? Ja może coś poszperać po świętach. Ktoś jeszcze?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Marzec, 2018, 10:19 »
Usunęli
Rzekłem powyżej:
Cytuj
Czy rano jeszcze będziemy, czy pod osłoną nocy wylecimy w powietrze? ;D

Dobrze by było założyć identyczne 'hasło' na Wikipedii.
Dajcie też tu na forum to, by ludzie widzieli, że staraliśmy się.
:-\

W pierwszym poście wątku dodałem:

Edit:

Hasło pod osłoną nocy zostało usunięte.
:(


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Marzec, 2018, 12:37 »
Witaj-Roszada, Zero1 i inni forumowicze
Jakby ponownie skierować np:

Świadkowie Jehowy-ogólnoświatowe skandale lub  podobnie  nazwać, umieścić w jednym miejscu- neutralnym.
podając informacje wiarygodne i rzetelne,  wszystkie ich afery poparte przez ogólnoświatowe media (nie wiem czy to dobry pomysł?)


Offline Estera

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Marzec, 2018, 13:17 »
"I porumakowalismy", jak podsumował sprawę Osioł do Shreka...

Warto by jednak stworzyć encyklopedyczny czyste hasło z linkami na końcu niż tworzyć nową podkategorię w haśle "SJ W Polsce" z oczywistego powodu... Tam na założenie tematu ex w strefie nowego podhasła "krytyka" czy "kontrowersje" nie ma szans...

Jest tak chronione ( niczym lista pedofilów z orga przed sądem w USA) przez wikipedystow z organizacji, że będzie natychmiast wycinane... Nie ma szans na jakikolwiek "cień" w opisie hasła SJ w Polsce, to pewne i potwierdzone przez znajomego z Nadarazetu...

Że tak sparafrazuję, " nie zmieniajmy im haseł,  twórzmy własne "...
   I tu swoje macki mają!! Hipokryci!!
   >:( >:(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Marzec, 2018, 13:42 »
Dziś dowiedziałem się ze źródła moderatorów Wikipedii, że John Belushi to Świadek Jehowy.
Teraz nie dziwię się.

W każdym razie ja już się nie pisze w inicjowanie, bo doznałem zawodu, a sam nie jestem internetowo komputerowym znawcą.
Wy młodsi macie wprawę i werwę.

Widziałem, że są jakieś pseudoWikipedie, jakieś Oceany, Wiem wszystko, itp.
Pomyślcie o tym.


Offline Opatowianin

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Marzec, 2018, 13:49 »
Na Wikipedii działa (jako redaktorzy) co najmniej kilku ŚJ. Są tacy, co rzeczywiście przestrzegają zasady NPOV (neutralnego punktu widzenia) i w swoich edycjach powołują się na wiarygodne źródła - tu akurat muszę pochwalić wspomnianego wcześniej Johna Belushiego. Niektórzy jednak starają się wykorzystać Wikipedię do szerzenia WTS-owskiej propagandy, np. w artykułach o tematyce religijnej (nie związanej bezpośrednio z orgiem), historycznej, a nawet przyrodniczej cytują garściami z łocztałera i ełejka, jako "kompendiów wiedzy o świecie" (czytaj: zamieszczają bzdury). Wywołują przez to nikomu niepotrzebne dyskusje (bywają w nich bardzo agresywni) i niejeden już raz otrzymali blokady od administratorów. A jak wyglądają komentarze do poszczególnych edycji artykułów o zagadnieniach "świadkowskich", nie mówiąc już o stronach dyskusji! Iluż tam produkuje się tych żarliwych obrońców "prawdy warwickowskiej"! Elokwencja klientek magla i bazarowych przekupek blednie przy tym totalnie!


Offline Roszada

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Marzec, 2018, 13:51 »
Jednym z wice szefów polskiej Wiki jest ŚJ.
Kiedyś znałem nawet nazwisko.


Offline Estera

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Marzec, 2018, 14:10 »
Dziś dowiedziałem się ze źródła moderatorów Wikipedii, że John Belushi to Świadek Jehowy.
Teraz nie dziwię się.
   No i proszę jak się pięknie uprawia edukacyjną hipokryzję i wprowadza średniowieczne mroki niewiedzy.
   Jak to im nie przeszkadza mieć tam moderatorów, którzy wpływają na zawarte w Wikipedii wiadomości.
   Znaleźli sobie stróżów, którzy dbają o to, żeby prawdziwe informacje o tej sekcie, nie przeniknęły do ludzi.
                                          Ale dla nich i tak są bardzo złe wiadomości:

   Już tego kaganka wiedzy o nich i drugiej ciemnej, mocno skrywanej twarzy tej "świętej" "STRAŻNICY", niestety nie zatrzymają!!

   A myślący świadkowie Jehowy, wyciągają swoje wnioski i was porzucają, jeśli nie formalnie, to mentalnie.
   Zaliczacie porażkę za porażką, a największą jest to, że ludzie, ideologicznie i tak już od was odchodzą.
   Wasze wzrosty, "złote czasy łowów" z lat '90-tych w Polsce, totalnie się skończyły, co jasno pokazują od lat, statystyki z waszych roczników.
   :D :D
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2018, 14:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Proctor

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Marzec, 2018, 15:03 »
No to lipa. Poddajemy się?


Offline Roszada

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Marzec, 2018, 15:52 »
No to lipa. Poddajemy się?
Przecież mav pisał, że coś zrobi.
Ja też rzuciłem pomysły, np. o Facebook.

Ja swoją stronę na Facebook tak samo traktuję informacyjnie jak hasło na Wiki.

https://www.facebook.com/wlodzimierz.bednarski
https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Bednarski_(dzia%C5%82acz_religijny)

Nie udzielam się, tylko, jak ktoś szuka informacji, to ją znajduje.
Podobnie można zrobić z tym hasłem.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Marzec, 2018, 16:15 »
Na pierwszy ogień spróbowałem dodać edycję, która absolutnie nie powinna być kontrowersyjna. W haśle Świadkowie Jehowy w Polsce brakowało danych liczbowych, więc stworzyłem odpowiednią sekcję i dodałem ładne wykresy pokazujące dane z lat 1989–2017 w Polsce. Aktualnie hasło oczekuje na przejrzenie, zobaczymy co z tego będzie.


Offline Roszada

Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Marzec, 2018, 16:20 »
Tak, ale tam nie ma podsumowań, które mocno sugerują pewne kwestie.
Tak jak ja podałem, że w latach 2014-2017 ubyło 10 000 osób.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Hasło: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Wikipedia
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Marzec, 2018, 16:33 »
Tak, ale tam nie ma podsumowań, które mocno sugerują pewne kwestie.
Tak jak ja podałem, że w latach 2014-2017 ubyło 10 000 osób.

Wikipedia nie jest miejscem na opinie czy podsumowania, które sugerowałyby że autor ma ukryty cel przy danej edycji. Dlatego właśnie wiele informacji o Świadkach Jehowy dodawanej przez nas w przeszłości było usuwane. Myślę, że lepiej dodać suche fakty, z których czytelnik sam musi wyciągnąć wnioski ale które faktycznie tam zostaną niż dodawać coś co chcielibyśmy bardzo przekazać, ale co za chwilę zostanie usunięte.

Z czasem można pokusić się o opisanie zjawiska odchodzenia ludzi z organizacji Świadków Jehowy na przestrzeni ostatnich 10 lat (znów - opisując tylko fakty, bez wyrażania opinii), ale pomału. Nie od razu Rzym zbudowano :).
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2018, 16:35 wysłana przez mav »