Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczanie mimo okazania skruchy  (Przeczytany 20540 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Marzec, 2018, 08:16 »
Mnie zawsze zastanawiała inna kwestia: Jaki ma związek ze skruchą, to czy grzech jest szeroko znany? Przy niektórych komitetach to się bierze pod uwagę.

Grzechu który sie wydał, należy żałować podwójnie.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Marzec, 2018, 11:58 »
Wyrwane z kontekstu :D

(...) dwoje młodych "popełniło niemoralność". Nie trwało to długo (...)


Offline Sebastian

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Marzec, 2018, 23:33 »
Mnie zawsze zastanawiała inna kwestia: Jaki ma związek ze skruchą, to czy grzech jest szeroko znany? Przy niektórych komitetach to się bierze pod uwagę.
Grzechu który sie wydał, należy żałować podwójnie.
Mimo że uważam że uzależnianie kary od tego czy grzech jest szeroko znany źle świadczy o organizacji...

to muszę przyznać że akurat na gruncie moralności chrześcijańskiej wymóg "aby podwójnie żałować" ma pewien sens.

człowiek który grzeszy potajemnie, obraża Boga, lekceważąc sobie go jako prawodawcę.
człowiek który grzeszy w sposób szeroko znany nie tylko obraził Boga (co samo w sobie jest grzechem) ale dodatkowo wywołał zgorszenie (a takiemu, jak wiadomo, należałby sie "kamień młyński u szyi")

niestety, w organizacji świadków Jehowy, jeśli masz pecha i trafisz na fanatycznych starszaków, to możesz sobie żałować nie tylko dwukrotnie ale tysiąckrotnie, a oni i tak wykluczą grzesznika.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Marzec, 2018, 23:51 »
Hmm . - czy miłość dwojga dorosłych osób (fizycznie i społecznie) może być grzechem ?
Pomijam : zdrady, kłamstwa i wszeteczeństwo ..
Miłość (agape) w zboże kieruje się zasadami wytyczonymi przez kogo ?
Jezus nauczał , że Bóg jest miłością i dodał do dekalogu 2 przykazania (o miłości) .
Czy to 'starszy' , 'ksiądz' , 'guru' , 'arcykapłan' itd. może decydować o losie (dwojga zakochanych w sobie osób) ? ,...
Prawo naturalne - potwierdza (prawo do miłości)  :)


Offline Sebastian

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Marzec, 2018, 18:15 »
Miłość (agape) w zboże
jak mężczyzna i kobieta idą figlować "w zboże" (obojętnie jakie: w owies, w pszenicę), to śmiało można założyć że łączy ich dużo więcej niż tylko miłość agape ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Marzec, 2018, 19:43 »
jak mężczyzna i kobieta idą figlować "w zboże" (obojętnie jakie: w owies, w pszenicę), to śmiało można założyć że łączy ich dużo więcej niż tylko miłość agape ;)
 
W zbożu i łanie ..- a jak trafią w proso ? -
-to wyjdą nadzy i boso (w pole).
A cha - nie zapominajmy o malinach  :-*
- I to tylko takie 'se żarty' z poważnych życiowych, osobistych (indywidualnych) decyzji i związków międzyludzkich opartych na miłości i zaufaniu .
Powiadają ,że kto kochał choć jeden raz - już zawsze kochać będzie  :)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Marzec, 2018, 19:51 »
Grzechu który sie wydał, należy żałować podwójnie.
I to jest to - jak oni to sprawdzą? Ludzie, którzy nie mają pojęcia o perswazji i to aż tak go nie mają, że nie są w stanie rozpoznać tej wywieranej na nich przez jakąś książkę z Ameryki, a zachowują się jak osoby ze stopniem naukowym w tej materii, zupełnie jakby mieli jakiś skruchometr w oczach.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Marzec, 2018, 20:15 »
I to jest to - jak oni to sprawdzą? Ludzie, którzy nie mają pojęcia o perswazji i to aż tak go nie mają, że nie są w stanie rozpoznać tej wywieranej na nich przez jakąś książkę z Ameryki, a zachowują się jak osoby ze stopniem naukowym w tej materii, zupełnie jakby mieli jakiś skruchometr w oczach.
 
Bo mają 'rentgen w oczach swoich' i zdaje sie im , że są 'lekarzami dusz' -(prześwietlają duszę za pomocą Strażnicy) ..
To się nazywa - jak ? (zapomniałem , :-[ )


Offline Trinity

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Marzec, 2018, 00:10 »
inna historia
znów
siostra pionierka przepięknej urody
z bogatej rodziny
bardzo fajna
prowadziła studium z światusem
krew nie woda
po studium przerysował ją
i znów
ciąża
ale nie wykluczyli
za dużo starszych jadło chlebuś z ręki jej rodziców
można?
można


Offline sawaszi

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Marzec, 2018, 00:33 »
Bo się zasłużyła I MA WZGLĘDY ..


Offline Sebastian

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Marzec, 2018, 01:31 »
wracając do sedna tematu:

to co opisuje Natan (poziom rygoryzmu moralnego w zborach jego kościoła) wydaje się jakimś rozsądnym kompromisem między dążeniem do zachowania  czystości moralnej w zborze, a uszanowaniem Jezusowego nakazu miłosierdzia.

przyznam się do niedowiarstwa w tym sensie że jak odczytałem że Natan przez piętnaście lat nie zetknął się z przypadkiem seksu narzeczeńskiego w swoim kościele, to wydało mi się że albo kłamie albo mimo że nie jest już nastolatkiem nadal patrzy na życie skrajnie idealistycznie (ja też kiedyś nie widziałem absolutnie żadnego brudu u świadków Jehowy bo obracałem się wśrod pionierów którzy żyli w sposób czysty moralnie) ... ale później stwierdziłem że w sumie nie mam powodów aby Natanowi nie uwierzyć. Przecież nie byłem członkiem jego kościoła i nie wiem jaki jest tam klimat moralny.

ja Sebastian obecnie jestem daleko od wiary w Jezusa (i jestem gdzieś na pograniczu ateizmu z agnostycyzmem), sercem chcę wierzyć, ale rozum mi w tym zbyt mocno przeszkadza... ale ja nie o tym chciałem teraz pisać...

ale gdyby zapytano mnie jak wg mnie powinien funkcjonować kościół czy zbór i jaki poziom rygoryzmu moralnego powinien być wymagany od wierzących w Jezusa, to (1) byłbym zwolennikiem wyodrębnienia ślubu kościelnego i ślubu cywilnego tak jak rozwiązano to w kościele katolickim ale (2) pod względem poziomu rygorów i zakresu w jakim człowiek powinien być "zmuszany" przez społeczeństwo do życia "po Bożemu" podpisałbym się pod słowami Natana (chodzi mi o to że nie podoba mi się ani praktyczne "róbta co chceta" w kościele katolickim który teoretycznie ma rygorystyczną doktrynę ale praktycznie nie wymaga od swoich wiernych stosowania się do niej w życiu osobistym ani nie podoba mi się ostracyzm panujący u świadków Jehowy, a to co opisuje Natan wydaje mi się rozsądne).
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2018, 01:41 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Proctor

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Marzec, 2018, 02:02 »

Zdarzali się niestety też starsi co chcieli udupić, po prostu źli ludzie.
Dlatego najważniejszy był koordynator, jeżeli był ogarnięty to wybierał do komitetów starszych którzy mieli 'dobre serca'.

To nie była kwestia Koordynatora bo to nie On decyduje ale grono starszych. Jeśli byli starsi do dupy to on przejmował inicjatywę. Rzadko się zdarza że w gronie są ludzie z inicjatywą którzy się stawiają koordynatorowi-panu i władcy.


Offline sawaszi

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #87 dnia: 30 Marzec, 2018, 02:11 »
Sceptycy wątpią we wszystko ..
Gnostycy wierzą w coś nadnaturalnego ..
Ateiści wierzą w siebie oraz w swoje idę ..
Deiści i Kreacjoniści wierzą w prawdę objawioną (zapisaną w Słowie Bożym) ..
Agnostycy uważają , że Stwórca oczywiście istnieje - ale po stworzeniu 'odpuścił sobie' wszelkie stworzenie ..
Dogmatycy wierzą we wszystko co jest im podane jako święte ..
A Jezus z Nazaretu (Chrystus) nauczał o miłości Bożej i prawie sprawiedliwym -"poznacie prawdę i ona was wyzwoli" ..
Każdy ma wolną wolę ..


Offline zaocznie wywalony

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Marzec, 2018, 09:28 »
To nie była kwestia Koordynatora bo to nie On decyduje ale grono starszych. Jeśli byli starsi do dupy to on przejmował inicjatywę. Rzadko się zdarza że w gronie są ludzie z inicjatywą którzy się stawiają koordynatorowi-panu i władcy.
W moim byłym zborze i tak absolutnie o wszystkim decyduje "pan i władca", "wszechmocny" koordynator.
A inni starsi biegają wokół niego i słuchają go jak małe posłuszne pieski, zapatrzone w swego "pana" (co widać nawet na sali przed, w czasie i po zebraniach)
Tak że tego....


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Wykluczanie mimo okazania skruchy
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Marzec, 2018, 09:44 »
wracając do sedna tematu:

 

ja Sebastian obecnie jestem daleko od wiary w Jezusa (i jestem gdzieś na pograniczu ateizmu z agnostycyzmem), sercem chcę wierzyć, ale rozum mi w tym zbyt mocno przeszkadza... ale ja nie o tym chciałem teraz pisać...

 

Pozwolisz ze sie podpisze pod tym zdaniem,poniewaz mam dokladnie takie same odczucia. Osobiscie mam problem z wiara w Jezusa i samego Boga w tej postaci w jakiej sa Oni przedstawiani przez ogol chrzescijanstwa. Sklaniam sie do pogladu o kosmicznym pochodzeniu naszej rasy,ale nie neguje samej istoty stworzenia.
W kwestii moralnosci to wiem ze sa ludzie zarowno w zborach jak i kosciolach dla ktorych zasady moralne stanowia podstawe zycia. Osobiscie uwazam ze kazdy zwiazek dwojga ludzi zbudowany na milosci i zaufaniu , nie powinien byc poddawany osadowi z ludzkiego punktu widzenia. Sam doswiadczylem kiedys inwigilacji w zborze i do dzis mam niesmak. Koniec koncow to Bog oceni szczerosc naszych serc , natomiast mechanizmy jakimi posluguja sie starsi sa dla mnie wypaczone.