Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60165 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #285 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 15:51 »
Drodzy Dyskutanci!

   Wyobraźcie sobie przez chwilę, że Forum jest zborem, a Dwaświaty odstępcą, który wtargnął podczas Pamiątki i opowiada Wam rzeczy, które uważacie za bzdury.
Teraz zobaczcie jaka była Wasza reakcja na jego "wtargnięcie"...

Inna? Przecież rozmawiamy z nim. Wymieniamy poglądy. Nikt go nie wyrzuca, nie wytrąca telefonu, nie krępuje mu rąk. Co najwyżej uprasza się go żeby poszedł na stojak się uśmiechać ;)

On przecież twierdzi, że jesteśmy( Ci odstępcy odwiedzający sale i stojaki ) tacy sami chamscy jak niektórzy Świadkowie i Organizacja.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 15:53 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #286 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 17:29 »
Nie miałem na myśli poszczególnych SJ, z tym jest różnie. Natomiast jeśli mówimy o organizacji, o stosowanych metodach, żerowaniu na uczuciach, itd., to tak - są chamami. Indywidualnie tak bym ocenił też członków CK.
Zdaję sobie sprawę, że inni na forum mogą mieć inne zdanie i absolutnie mi to nie przeszkadza. Natomiast, gdy po wyrażeniu odrębnego zdania, moje wypowiedzi się wyrywa się z kontekstu, dopisuje wymyślone znaczenie albo wysyła się mnie na stojak, to mam wątpliwości, czy oby na pewno można tu swobodnie wyrażać swoje zdanie. Albo chwalisz albo spadaj.
Za chamstwo uznałem tego typu prowokacje, a nie wypowiedzi forumowiczów, taki był kontekst. Nikogo nie porównywałem do zabetonowanych śj, ani nie próbowałem zawstydzić. Napisałem, że takie prowokacje powodują, że sj się jeszcze bardziej zabetonowują, kogo w ten sposób do nich porównałem? Osobom z filmów napisałbym dokładnie to samo - są lepsze metody walki z SJ. Takie prowokacje: być może jednemu pomożesz się wybudzić, a kolejnym stu w tym przeszkodzisz. Takie mam zdanie. Natomiast ty z mojego prywatnego zdania o skuteczności, którego nikomu nie mam zamiaru narzucać, zaczynasz walkę na emocje exów, czy antySJ. Działania pod wpływem emocji rzadko kiedy są skuteczne. Chyba, że mają osiągnąć inny cel niż mi się wydaje, że mają, bo może rozmawiamy o czym innym.
A mi zarzucasz, że kogoś porównuję do SJ. I nie chodzi tylko o kreatywność, ale o dokładnie taką kreatywność ;)

A teraz na poważnie...
Dwaświaty, gdzie Twoje wypowiedzi wyrwałem z kontekstu? Możesz mi wskazać? Co do wysyłania Ciebie na stojak, to było to celowe z mojej strony, bo widzę że jedną nogą mentalnie stoisz jeszcze po drugiej stronie i chyba nie powinieneś się obrażać. Chodzisz jeszcze na stojaki? Uśmiechasz się podczas werbowania innych do sekty?

Co do Zeba i jemu podobnych. Bardzo mało jeszcze wiesz o świecie. Na razie to byłeś pod kloszem Orga i jeszcze chwilę to potrwa za nim Twój umysł zacznie pracować normalnie. Wszyscy to przechodziliśmy.Tak mi się wydaje.  Twoje epitety w stylu "Baran beczy" nie robią na mnie wrażenia. Nie masz pojęcia, jak człowiek na takie świadkowskie metody się uodparnia kiedy już wyszedł z sekty. Ty jeszcze nie wyszedłeś a więc w wielu tematach jesteś laikiem, bo po prostu nie znasz ich z autopsji. Jak opuścisz Orga i przyjmiesz na bary ostracyzm od wszystkich, włącznie ze swoją rodziną to wrócimy do tematu. Na razie jesteś za "cienki".

Co do Twojej wypowiedzi a propos czy takie akcje coś dają?
Aktywiści w Usa, Kanadzie w tym np. Zeb razem z podchodzeniem na stojaki mieli już setki takich akcji. Czy np. Zeb przebudził kogoś?
Zapytaj się jego, albo jeżeli znasz angielski to poczytaj tysiące komentarzy pod jego filmikami lub filmami innych exJw youtuberów,  którzy uczestniczą w takich akcjach. Oczywiście ja też niektórych rzeczy bym nie powiedział czy nie zrobił, natomiast nigdy nie śmiałbym kwestionować w taki sposób jak Ty exJw-wolontariuszy.

Przebudzili wiele osób. Myślisz że rozwijaliby tą „działalność" gdyby nie było efektów? A jeżeli przebudziliby chociaż tylko jedną, to i tak miało to sens.
Jesteś dla mnie zwykłym egoistą, bo cały czas mówisz tylko o świadkach Jehowy.
Przypuszczalnie nie znasz jeszcze za wielu ludzi poza Orgiem i może dlatego masz do nich obojętny stosunek.



A co z ludźmi którzy przez nich są właśnie werbowani i tam przyszli bombardowani plastikową miłością.  Oni nie są według Ciebie ważni? Ważni są dla Ciebie tylko Ci ludzie i ta społeczność którą znasz? Na świecie żyją jeszcze miliony innych ludzi, których trzeba ostrzegać przed sektami. My znamy się na sekcie Świadków Jehowy i przed nią ostrzegamy, również prewencyjnie.

Słyszę tylko jak mówisz "Takimi akcjami tylko zabetonują jeszcze bardziej Świadków. To chamstwo, to brak kultury” Jak wyjdziesz z Orga, ciekawi mnie w jaki sposób  przyczynisz się do przebudzania innych. Co zrobisz? A może już coś dla innych zrobiłeś? Przynajmniej do tego czasu, może nie warto krytykować w taki sposób innych, którzy „beczą” jak to sam określiłeś  i mają wielu przebudzonych na swoim koncie.

To były pytania retoryczne, nie musisz odpowiadać bo znam Twoją odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 17:33 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #287 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 17:36 »
To były pytania retoryczne, nie musisz odpowiadać bo znam Twoją odpowiedź.
To pokazuje, na czym polega dyskusja z Tobą. Tak, już zrozumiałem, jesteś na wyższym poziomie zrozumienia, nie będę zajmował Ci czasu. Sam pytasz, sam odpowiadasz. Nikt więcej Ci niepotrzebny, poza tymi którzy będą klaskać. Dziękuję za rozmowę, widzę, że wszystko już o mnie wiesz.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #288 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 21:18 »
Drodzy Dyskutanci!

   Wyobraźcie sobie przez chwilę, że Forum jest zborem, a Dwaświaty odstępcą, który wtargnął podczas Pamiątki i opowiada Wam rzeczy, które uważacie za bzdury.
Teraz zobaczcie jaka była Wasza reakcja na jego "wtargnięcie"...
 
A wyobrażacie sobie taką możliwość -
Wpada pewien ŚJ do kościoła lub innego zgromadzenia religijnego - idzie na ambonę i głosi innowiernym ..
Wyszedłby bez szwanku i cało ? - a może go by wynieśli ze świątyni i  .. ,?


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #289 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 22:00 »
Wpada pewien ŚJ do kościoła

Nie wpadnie.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #290 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 22:17 »
Nie wpadnie.
 
Ale przecie każdemu wolno 'wpaść' - otóż wszyscy mają "wolna i nie przymuszona wola" ..
To ja np. - nie mogę wystąpić i zabrać głos na zebraniu "koła gospodyń wiejskich" ?  :(
Wolna wola i myślenie nie oznacza "zniewolenia" umysłu i ciała  :)


Offline zenobia

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #291 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 22:19 »
Gdy dawno temu stałam dumnie wyprostowana przy wozku , podszedł do nas dawny zainteresowany /lekko podchmielony/,no i troche nam nagadał , kwitujac , nie jestescie lepsi od innych '.
Jaka mogla byc reakcja kogos kto bardzo wierzy w to co robi ?
Agresja , w zadnym wypadku .
Było mi bardzo przykro , ze takie mają o nas zdanie,i opwiedziałam o tym corce .
Wtedy pokazała mi nasze forum i wtedy zrozumiałam , ze facet wiedział to czego nam nie wolno było wiedziec .
Czasem kilka wykrzyczanych słow skłania człowieka do myslenia .


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #292 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 23:22 »
wtedy zrozumiałam , ze facet wiedział to czego nam nie wolno było wiedziec .

Pięknie powiedziane. I mnie przez lata trzymała taka świadomość - a w zasadzie zniewolenie - że nie wolno wiedzieć.
Przypomina mi to słowa z rekordu ap. Pawła o tym, jak został porwany do 3. nieba i usłyszał słowa, których człowiekowi nie wolno mówić.
Bez względu na to, co było przedmiotem, to nam ze zwykłych ludzkich spraw zrobiono w głowach takie tabu, ale wyszliśmy z tego.
Czy zatem jesteśmy już w 3. niebie?
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #293 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 23:36 »
Podszedł dygresyjnie (słownie) - pewnie ironizując (sobie w duchu) - to może być taki przykład ignorancji ..
A w takiej sytuacji ujawniają się "owoce ducha" i panowanie nad emocjami .
Ja zawsze staram się brać przykład z życia Jezusa (na Ziemi) i jak by postąpił w takiej sytuacji .
Poddaje zawsze zachowania kontrowersyjne pod rozwagę wzoru Jezusa Chrystusa .


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #294 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 00:36 »
Nie wpadnie.

Dla czego nie wpadnie?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #295 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 01:08 »
Powiadają starzy górale - "wpaść kazdy moze - tyćko jok wypadnie to moze być troske gozej" - hej  :)


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #296 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 01:38 »
Nieraz a z rzadka mam okazję bywać w kk i ubolewam nad jednym. U świadków jest sporo mówców nie nadających się do tego. Po prostu nie da się słuchać a w kk prawie każdy. I te wyuczone gesty, pomijam fałszowanie podczas śpiewania i próbę zawarcia jakiejkolwiek treści w kazaniu. Ale wytrzymuje a mógłbym wskoczyć na scenę ale to bez sensu pomyślą, że brak mi którejś klepki i taki efekt.
Rano Tusia się obudzi i wyskrobie jakieś zdanie ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2018, 01:39 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #297 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 01:54 »
Nieraz a z rzadka mam okazję bywać w kk i ubolewam nad jednym. U świadków jest sporo mówców nie nadających się do tego. Po prostu nie da się słuchać a w kk prawie każdy. I te wyuczone gesty, pomijam fałszowanie podczas śpiewania i próbę zawarcia jakiejkolwiek treści w kazaniu. Ale wytrzymuje a mógłbym wskoczyć na scenę ale to bez sensu pomyślą, że brak mi którejś klepki i taki efekt.

A ja, jak byłem czasami przypadkiem w kościele KK to miałem wrażenie ,że jestem w owczarni.


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #298 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 11:35 »
A ja, jak byłem czasami przypadkiem w kościele KK to miałem wrażenie ,że jestem w owczarni.

 Nie wiem jak to jest, nigdy nie byłem w owczarni  ::) ::) ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #299 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 13:26 »
Nie wiem jak to jest, nigdy nie byłem w owczarni  ::) ::) ::) ::) ::)

Ciesz się że nie byłeś. U Świadków Jehowy wygląda to mniej więcej tak. Najpierw przynoszą ci gazetki np. z zaproszeniem na Pamiątkę, pod przykrywką prawdziwej wieczerzy upamiętniającej śmierć Chrystusa.





Następnie jak Ciebie wciągną do swojej owczarni zostajesz robotem




A jak się pokapujesz, że to wszystko lipa i jedna wielka sekto-korporacja to masz małe szanse żeby z tej owczarni wyjść bez szwanku.  Już "strażnicy orgowi” tego dopilnują.






"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission