Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60163 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #300 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 20:33 »


Luuuudzieee! Przecież oni przeglądają nasze forum  ;D


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #301 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 20:39 »
Czy to podczas Pamiątki? :-\
Śledzą tekst mówcy. :)


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #302 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 20:47 »
Właśnie usłyszeli, że nie pójdą do Nieba, dlatego mają smutne miny. Nawet dziecko wygląda jakby miało się rozpłakać.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #303 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 20:52 »
Mają miejsce dla inwalidy oddzielne, oznakowane. Ten na wózku pojedzie do raju. :)
Exclusivo, :)


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #304 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 20:55 »
Czytają wiadomości w swych "smartfonach" osobistych - technologia idzie do przodu .
Możliwym jest taki pomysł ,że niebawem 'będą się kontaktować telepatycznie bez pomocy urządzeń technicznych' ..
Kto wie - kto wie ..? ..


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #305 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 21:01 »
Taki maly off top ale patrze na twarze tych ludzi i  przypomniala mi sie rozmowa ze znajomym bratem,dzis odstepca zreszta,ktorego znajomy zajmuje sie wrozbiarstwem. Tenze kolega kiedys stwierdzil, ze za swiadkami stoja demony i on je widzi. Moze to jego wyobraznia , ale przypomnialy mi sie doswiadczenia ze sluzby polowej,kiedy podawano przyklady cudownych zbiegow okolicznosci. Ktos komus uratowal zycie,albo ktos sie modlil do Boga i nagle wpadli swiadkowie. Zauwazylem pewna prawidlowosc ze zawsze trafia sie na ludzi z problemami, ktorych nie jest trudno zmanipulowac wersetami i wciagnac do srodka sekty wykorzystujac ich slaba psychike. Nie zawsze sie to udaje ale dosyc czesto. Zreszta w zborach gdzie bylem , byla cala masa ludzi dotknietych albo choroba psychiczna albo innymi problemami emocjonalnymi. Przypadek czy celowe dzialanie?

ps
No i jeszcze to ze na ulicy atakuje sie  Biblia pojedyncze osoby.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #306 dnia: 07 Kwiecień, 2018, 21:24 »
To jakoby św. Piotr napisał - "walczymy nie z krwią i ciałem , ale z duchami w okręgach niebiańskich , oraz z nich mocą" ..
Bo ponoć są dobre  i złe 'strony mocy' ..
Ja się staram trzymać 'tej jasnej strony mocy' - a 'ciemnej strony' staram się unikać - (bo mi nie pasuje) ..


Offline wrzesien

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #307 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 00:38 »
Taki maly off top ale patrze na twarze tych ludzi i  przypomniala mi sie rozmowa ze znajomym bratem,dzis odstepca zreszta,ktorego znajomy zajmuje sie wrozbiarstwem. Tenze kolega kiedys stwierdzil, ze za swiadkami stoja demony i on je widzi. Moze to jego wyobraznia , ale przypomnialy mi sie doswiadczenia ze sluzby polowej,kiedy podawano przyklady cudownych zbiegow okolicznosci. Ktos komus uratowal zycie,albo ktos sie modlil do Boga i nagle wpadli swiadkowie. Zauwazylem pewna prawidlowosc ze zawsze trafia sie na ludzi z problemami, ktorych nie jest trudno zmanipulowac wersetami i wciagnac do srodka sekty wykorzystujac ich slaba psychike. Nie zawsze sie to udaje ale dosyc czesto. Zreszta w zborach gdzie bylem , byla cala masa ludzi dotknietych albo choroba psychiczna albo innymi problemami emocjonalnymi. Przypadek czy celowe dzialanie?

ps
No i jeszcze to ze na ulicy atakuje sie  Biblia pojedyncze osoby.

To, że jest bardzo duży współczynnik zaburzeń emocji i psychiki wśród SJ to fakt. Swiadek będzie to tłumaczył tym, że te osoby nie mają problemu przez organizację, tylko dlatego, że organizacja skupia ludzi wrażliwych, a ci są podatni na krzywdy emocjonalne itd. Nie są częścią tego świata ;-)

Prawda jest po obu stronach w tym temacie. U mnie depresja i inne problemy psychiczne są przez wychowanie w organizacji. "Nabyci" - pewnie mają przez to, że ludzie w załamaniach i na zakrętach życiowych są bardziej podatni na wpływy. Tymczasowo u takiej osoby zagłuszany jest problem - bombardowanie miłością, sacrum itd. Potem po kąpieli przychodzi rzeczywistość i prawdziwy obraz miłości braterskiej, ale już za późno, bo kajdanki założone - przede wszystkim w głowie. I znowu pojawia się problem, przed którym uciekła taka osoba...


Offline dziewiatka

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #308 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 07:45 »
Te telefoniki to zamiast biblii. Być może świadki to wrażliwi ludzie,dla tego ja się od pasowałem u mienia wrażliwości niet.Należę do grona osób zero empatycznych i to było ważną przesłanką by przez 25 lat funkcjonować jako starszy.To ,że u świadków jest spory odsetek osób z zaburzeniami nie powinno dziwić skoro przez dziesiątki lat jedynym lekarstwem na dolegliwości natury emocjonalnej była modlitwa .Na pamiątce nie byłem.,prawie zapomniałem ,że coś takiego jak pamiątka istnieje.


Offline Światus

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #309 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 12:34 »
Dziewiątka - podajesz już "metodę leczenia", a należałoby się zastanowić nad przyczynami.
Według mnie, główny wpływ na to mają;
- brak stałego fundamentu (wiary, przekonań itd) - WSZYSTKO się zmienia. W innych kościołach są niezmienne od setek lat zasady wiary, tradycje, zwyczaje - stabilizacja.
- brak możliwości szczerej rozmowy z kimkolwiek - wszystkie emocje, wątpliwości dusi się w sobie, a to nie wychodzi na zdrowie.
- ciągły strach - przed szatanem, armagedonem, ludźmi ze świata (w zborze nie możesz porozmawiać, światusy - wiadomo) - jesteś sam ze swoimi problemami.
- niska samoocena - wyrzuty sumienia, że można było zrobić więcej
... i depresja gotowa.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #310 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 13:21 »
W zborze nie możesz porozmawiać również dlatego, że wtedy "przejawiasz ducha narzekania" i "rujnujesz duchowo braci"... A więc - "podaruj nam ŚWIĘTY SPOKÓJ!" Twoje problemy - Twoje zmartwienie.

Sama miłość - nic dodać, nic ująć :'(


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #311 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 18:07 »
Ktoś mi powiedział , że u Zielonoświąkowych jest lepiej , bo tam się wszyscy spowiadają publicznie (nawet przewodnicy duchowi)..
Może trzeba by było wprowadzić taki zwyczaj do zborów Ś. J. ?
Jakby "starsi" zaczeli się spowiadać swoim współwyznawcą ..
To by co najmniej było ciekawiej (niekoniecznie lepiej) ..


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #312 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 20:38 »
sawaszi - swoim współwyznawcom

Jest bowiem taki werset w Biblii: "Otwarcie wyznawajcie swe grzechy jedni drugim" (Jak. 5:16) i nie ma w nim rozdzielenia na tych, którzy ich wyznawać nie muszą.
Ale tu w orgu nie przejdzie, bo tu 'od zawsze tak jest', że się starsi mogą pastwić, ale im się tyłki chroni.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #313 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 21:33 »
Powiadasz , że "starsi mogą pastwić" - trzodę Bożą ?
A gdzie mają na to pozwolenie (że tak powiem) ??
Z jakich zródeł korzystają ??
Ps. - Jezus nauczał w języku Aramejskim - a wszyscy mogą zrozumieć Jego Słowa .


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #314 dnia: 08 Kwiecień, 2018, 21:41 »
Mają to napisane w książce z Ameryki. Przyzwolenie wzięło się trochę z zaakceptowania tych wypaczeń przez członków społeczności - może i ze skutecznego ich zastraszania - a trochę z tego, że ludzie szukają przewodnictwa w drodze do Boga i łatwo poddają się silnym osobowościom. Sam byłem w zborze, w którym rządził gbur, ale jakoś wszystkim to pasowało, bo choć wiedzieli, że dostaną przysłowiowym kijem po plecach, to jak takie dziecko w patologicznej rodzinie wiedzieli jak się nakryć rękami, żeby jak najmniej bolało. I to potrafi towarzyszyć niezdecydowanym na wyrwanie się przez całe życie.
Ustrój pseudo-teokratyczny stworzył oprawców i ofiary.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.