Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60177 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #270 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 23:40 »
Poniżej oryginalny piknik jednego ex przed salą z megafonem i grillem podczas Pamiątki 2018 Sullivan City Texas.
Nie wiem czy skuteczny ale ciekawy pomysł.  Z "taśmy" na okrągło leciał  słynny reportaż W5. Starsi byli nieco nerwowi :)
Myślę, że większość Świadków usłyszała nawet przez ścianę i okna ( W tych domach ze sklejki są takie ściany, że jak sąsiad kichnie to dwa domy dalej słychać) o reportażu w telewizji W5. ;D
Może wrócili do domu i co niektórzy go oglądnęli .  ::)

Co ci odstępcy jeszcze nie wymyślą  ;D
Strażnico! Na waszym miejscu trząsłbym portkami. Teraz to już wszystkiego możecie się spodziewać.  ;)
Jedyny sposób na was to brak zasad. Wy macie swoje krawaty, my nie. Wy macie "zasady" my nie.  ;D ;D

« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 00:06 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #271 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 23:41 »
Może to co powiem nie spotka się z miłym odzewem ale to co pokazały te filmiki to po prostu brak kultury. Nie chcecie brać udziału w Pamiątce to po prostu tam nie idźcie. Macie prawo jej nie uznawać tak jak oni mają prawo ją uznawać. To po prostu wolność wyboru, ich sprawa w co wierzą - to ich prawo jak wyznawców każdej innej religii. Czemu nie wpadacie na msze albo inne spotkania? Tu nie chodzi już o prawdę tylko o bojkot świadków na tych filmach, zakłócacie im jedyne święto jakie mają. To po prostu niegrzeczne i bardziej nachalne niż ich chodzenie po domach. Sama nie jestem świadkiem już 3 lata i tyle też nie byłam na pamiątce, ale to nie znaczy że mam prawo ich gnębić. Jestem zasmucona postawą "odstępców", czuję wręcz zażenowanie że takie postawy są tu powszechnie chwalone. Mamy XXI wiek, to nie średniowiecze. i nie jest to sposób dotarcia do nich. Taka moja refleksja...
Zgadzam się, że to nie jest sposób przebicia się do SJ. Nie ma szans na forum się przebić z takim myśleniem... Baran Cię zabeczy.


...
Najlepiej wyobrazić sobie wtedy, że ci na salach to nie Świadkowie Jehowy tylko członkowie innych sekt np. KOŚCIOŁA SCJENTOLOGICZNEGO, ŚWIĄTYNI SŁOŃCA, HARE KRYSZNA, SATANIZMU, czy sekty NIEBO.
Czy przeszkadzało by nam tak samo, że ktoś, jakiś np. ex scjentolog wchodzi na otwarte spotkanie scjentologiczne i obnaża ich złe czyny, bo chce ostrzec ludzi, którzy są tam właśnie werbowani lub którzy już zostali zwerbowani?
I ten Ex Scjentolog przerywa np. najważniejszy dla scjentologa kurs Thetanu Operacyjnego i incydentu Xenu?
Co jego obchodzi, że jest to dla nich najważniejsze "święto" czy kurs? On walczy o ich życie.
Czy nie powiedzielibyśmy jak dobrze, że ktoś poszedł tam i to zrobił?
...
Nie. Nie będę powtarzał tego co wcześniej, bo potem wyrywasz kilka słów bez kontekstu.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #272 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 23:44 »
Baran Cię zabeczy.


Idź lepiej na stojak się uśmiechać. ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #273 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:15 »
Jak dotrzeć do śj zgodnie z 'ich zasadami', czyli z tym, na co przyzwalają władze? Nie da się, bo oni wszystko blokują - nie wolno rozmawiać, odbierać telefonów od rodziny, czytać maili i szukać informacji w Internecie, a już od pewnego czasu zniechęcają do oglądania TV - bo niby po co mielibyśmy się stresować złą sytuacją na świecie, podczas gdy można z radosnym usposobieniem iść głosić; ha, przecież wtedy możemy trafić na reportaż o pedofilach ukrywanych przez najwyższe struktury.
No więc pozostaje kreatywność - dokładnie taka, jaką rozwinęli śj - sandwiche w latach 30-tych XX w., rozgłośnia radiowa, strona www - czy to nie było wręcza nachalne miejscami? A gdy kupili hotel Bossert i niby obiecali mieszkańcom, że będą mogli zostać, a jednak co noc organizowali im pobudki, żeby uprzykrzyć życie - no i to opuszczenie hotelu przez sfrustrowanych mieszkańców było przedstawiane jako dowód Bożego błogosławieństwa w nabyciu nieruchomości.
Tak sobie myślę, że Towarzystwo Strażnica to nie tylko największa na świecie korporacja wydawnicza - to także chyba jedna z bogatszych korporacji real-estate. Przecież nieruchomości są chyba najlepszą inwestycją, albo jedną z najlepszych obok złota. Dlatego Żydowska rodzina Kushnerów odkupiła posiadłości na Brooklynie. Dlaczego więc Towarzystwo przejęło od biednych zborów wszystkie sale? Bo to są nieruchomości, a to jest pieniądz.
Ale pamiętajcie, że to jest wątek o Pamiątce, a więc wara od kielichów i talerzyków.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #274 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:19 »
Zgadzam się, że to nie jest sposób przebicia się do SJ. Nie ma szans na forum się przebić z takim myśleniem... Baran Cię zabeczy.

Pewnie , należałoby jeszcze przeprosić za to , że w ogóle można  żyć po opuszczeniu organizacji .

A jak się chcesz przebijać do SJ? JAK ?
Może coś zaproponujesz?

Dziś wiem więcej niż wczoraj


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #275 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:22 »
Pewnie , należałoby jeszcze przeprosić za to , że w ogóle można  żyć po opuszczeniu organizacji .

A jak się chcesz przebijać do SJ? JAK ?
Może coś zaproponujesz?
A czytałaś cały wątek?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #276 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:23 »
A czytałaś cały wątek?

Czytałam i co?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #277 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:33 »
Czytałam i co?
A nic, nie będę powtarzał tego samego.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #278 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:35 »
A nic, nie będę powtarzał tego samego.

To po co pytasz ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #279 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 00:50 »
Pewnie , należałoby jeszcze przeprosić za to , że w ogóle można  żyć po opuszczeniu organizacji .

A jak się chcesz przebijać do SJ? JAK ?
Może coś zaproponujesz?
[/quote   

Pewien baca tak mi rzekł : - "cy sie stoi (przy stojaku) ,cy sie lezy - a zbawienie sie nalezy" - hej  :D
- i to je motywacyja  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 00:55 wysłana przez sawaszi »


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #280 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 11:33 »
Czytałam i co?
Więc, już była o tym mowa.

Pewnie , należałoby jeszcze przeprosić za to , że w ogóle można  żyć po opuszczeniu organizacji .
Nigdzie tego nie sugerowałem, więc nie przypisuj mi takiego wniosku.

Idź lepiej na stojak się uśmiechać. ;)
Tak właśnie wygląda zabeczanie ;) Czy na tym forum można wypowiedzieć swoje zdanie bez narażania się na docinki, gdy coś nie pasuje głównemu nurtowi. Wszystko co robią SJ jest złe, a wszystko co robią antySJ jest Woow? Jestem za promowaniem wiedzy o prawdziwym obliczu tej organizacji na forum, w radiu, telewizji, youtube, po cichu w zborze, czy nawet na akcjach w Nadarzynie, czy przed kongresami, itd. - to działa i to widzę. Za takimi prowokacjami jak ta w tym wątku nie. W jednym z wątków napisałem dlaczego, po czym Baran skupił się na fragmencie zdania, który wypaczał sens całości. Chcecie, róbcie prowokacje - przecież nikt tego nie zabrania, bierzcie wzór z metod SJ jak napisał zero1, bądźcie chamami jak oni, ale nie dziwcie się potem, że oni się coraz bardziej zabetonowują.

...
No więc pozostaje kreatywność - dokładnie taka, jaką rozwinęli śj - sandwiche w latach 30-tych XX w., rozgłośnia radiowa, strona www - czy to nie było wręcza nachalne miejscami? A gdy kupili hotel Bossert i niby obiecali mieszkańcom, że będą mogli zostać, a jednak co noc organizowali im pobudki, żeby uprzykrzyć życie - no i to opuszczenie hotelu przez sfrustrowanych mieszkańców było przedstawiane jako dowód Bożego błogosławieństwa w nabyciu nieruchomości.
...
Jak myślisz ile z tych ludzi co w ten sposób zostali przepędzeni zostało potem SJ? Czy warto brać wzór z ich metod?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #281 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 13:35 »
[quote author=dwaswiaty
Tak właśnie wygląda zabeczanie ;) Czy na tym forum można wypowiedzieć swoje zdanie bez narażania się na docinki, gdy coś nie pasuje głównemu nurtowi. Wszystko co robią SJ jest złe, a wszystko co robią antySJ jest Woow? Jestem za promowaniem wiedzy o prawdziwym obliczu tej organizacji na forum, w radiu, telewizji, youtube, po cichu w zborze, czy nawet na akcjach w Nadarzynie, czy przed kongresami, itd. - to działa i to widzę. Za takimi prowokacjami jak ta w tym wątku nie. W jednym z wątków napisałem dlaczego, po czym Baran skupił się na fragmencie zdania, który wypaczał sens całości. Chcecie, róbcie prowokacje - przecież nikt tego nie zabrania, bierzcie wzór z metod SJ jak napisał zero1, bądźcie chamami jak oni, ale nie dziwcie się potem, że oni się coraz bardziej zabetonowują.
Jak myślisz ile z tych ludzi co w ten sposób zostali przepędzeni zostało potem SJ? Czy warto brać wzór z ich metod?
[/quote]

Naprawdę uważasz , że SJ są chamami?
Ja tak nie uważam , są mili , uśmiechnięci , zrównoważeni , przecież dzieci nie można  karcić pod wpływem gniewu ,wszystko musi być akuratne . Wybuchy gniewu należą do owoców ciała.
Więc jak są chamami?
Czy na forum można wypowiedzieć swoje zdanie? myślę ,wiem , że tak . Ale tak jak w każdej rozmowie należy oczekiwać , że inni mogą mieć odmienne zdanie . Czy mówiąc , że Tobie nie podoba się to , że "odstępcy" weszli na pamiątkę i robili wg Ciebie prowokację , wziąłeś to pod uwagę ?
Oglądając filmiki nie zauważyłam , że byli agresywni , demolowali salę , czy ubliżali obecnym SJ .
Głośno mówili o tym co złego robi organizacja , tylko co ,nie podobało się to , że zrobiono to w taki święty dzień?
No cóż mnie np. bardzo podobało się , kiedy pił toast za ofiary zakazu przyjęcia transfuzji , wymieniał nazwiska tych osób , było to naprawdę dramatyczne , jak dla mnie, pokazanie jakie konsekwencje niesie  za nauka , że Jehowa nie życzy sobie transfuzji. Kto ratuje życie straci je , kto je odda zyska je , czy to nie jest dramatyczne? zmanipulowane? 
Mówisz , że to niestosowne , że to brak szacunku , a czy brakiem szacunku ,oznaką  wyniosłości , nie jest ustalanie nauk sprawiających tyle bólu? Czy w imię Boże można mieć w sobie tyle pychy żeby tak postępować ? tak kontrolować ludzi ? doprowadzać do samobójstw, rozdzielać rodziny ?

A przy tym zachowywać ten nieskazitelny uśmiech ... mówić to był TWÓJ WYBÓR my tak nie nakazujemy?
Czy to nie jest przykład SJ , że rodzice zgadzają się na operację dziecka , pomimo bólu , wiedząc jakie odniesie korzyści? Czy Bóg w ten sposób nie postępuje ? ( książka "prawda")
Może więc takie postępowanie , taki chwilowy ból , sprawi ,że niektórzy dostrzegą wagę problemu?
Może jakiś starszy , zrozumie , że decyzje komitetu mogą mieć opłakane skutki?
Może jakiś rodzić , który nie odbiera telefonu od wykluczonego dziecka , zrozumie , ze takie zachowanie nie należy do naturalnych uczuć , ?  i tak dalej ...
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #282 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 13:41 »
Stopień tego, co nazywasz chamstwem w wypowiedziach forumowiczów, jest wprost proporcjonalny do stopnia nadużyć doznanych przez nich osobiście i na ich rodzinach. Albo nawet mniej niż wprost proporcjonalny, bo jednak wielu z nas przed wyciągnięciem adekwatnych kroków powstrzymuje zwykła ludzka przyzwoitość i dojrzałość duchowa, którą wielu osiągnęło nie w organizacji, ale pomimo bycia w niej, a dzięki innym zabiegom podejmowanym w życiu prywatnym.
Jednak jeśli chodzi o wypowiadanie się przez osoby, na których nadużycia kwalifikują się do zgłoszenia na prokuraturę to uważam, że gdybyś zapoznał się ze szczątkami historii osobistych tych ludzi, to nie próbowałbyś zawstydzić ich porównaniami do zabetonowanych śj.

Pewnie czytałeś sekcję 'Nasze historie' - krew się gotuje jak się przerabia tamte wątki. A co byś powiedział osobom z filmów? Np. Zebowi albo Johnowi za ich akcje?
Masz ich na fejsbuku - moich kilku znajomych exów ma ich w znajomych a to znaczy, że zarówno Twoje i moje zaproszenie gotowi są przyjąć - proszę, wyślij im zaproszenie i napisz do nich dokładnie to, co napisałeś tutaj. Bądź potem tak uprzejmy i wrzuć tu ich odpowiedź - będę zobowiązany mogąc ją przeczytać.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 13:45 wysłana przez zero1 »
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #283 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 14:52 »
Naprawdę uważasz , że SJ są chamami?
Nie miałem na myśli poszczególnych SJ, z tym jest różnie. Natomiast jeśli mówimy o organizacji, o stosowanych metodach, żerowaniu na uczuciach, itd., to tak - są chamami. Indywidualnie tak bym ocenił też członków CK.
Zdaję sobie sprawę, że inni na forum mogą mieć inne zdanie i absolutnie mi to nie przeszkadza. Natomiast, gdy po wyrażeniu odrębnego zdania, moje wypowiedzi się wyrywa się z kontekstu, dopisuje wymyślone znaczenie albo wysyła się mnie na stojak, to mam wątpliwości, czy oby na pewno można tu swobodnie wyrażać swoje zdanie. Albo chwalisz albo spadaj.

Stopień tego, co nazywasz chamstwem w wypowiedziach forumowiczów, jest wprost proporcjonalny do stopnia nadużyć doznanych przez nich osobiście i na ich rodzinach. Albo nawet mniej niż wprost proporcjonalny, bo jednak wielu z nas przed wyciągnięciem adekwatnych kroków powstrzymuje zwykła ludzka przyzwoitość i dojrzałość duchowa, którą wielu osiągnęło nie w organizacji, ale pomimo bycia w niej, a dzięki innym zabiegom podejmowanym w życiu prywatnym.
Jednak jeśli chodzi o wypowiadanie się przez osoby, na których nadużycia kwalifikują się do zgłoszenia na prokuraturę to uważam, że gdybyś zapoznał się ze szczątkami historii osobistych tych ludzi, to nie próbowałbyś zawstydzić ich porównaniami do zabetonowanych śj.

Pewnie czytałeś sekcję 'Nasze historie' - krew się gotuje jak się przerabia tamte wątki. A co byś powiedział osobom z filmów? Np. Zebowi albo Johnowi za ich akcje?
Masz ich na fejsbuku - moich kilku znajomych exów ma ich w znajomych a to znaczy, że zarówno Twoje i moje zaproszenie gotowi są przyjąć - proszę, wyślij im zaproszenie i napisz do nich dokładnie to, co napisałeś tutaj. Bądź potem tak uprzejmy i wrzuć tu ich odpowiedź - będę zobowiązany mogąc ją przeczytać.
Za chamstwo uznałem tego typu prowokacje, a nie wypowiedzi forumowiczów, taki był kontekst. Nikogo nie porównywałem do zabetonowanych śj, ani nie próbowałem zawstydzić. Napisałem, że takie prowokacje powodują, że sj się jeszcze bardziej zabetonowują, kogo w ten sposób do nich porównałem? Osobom z filmów napisałbym dokładnie to samo - są lepsze metody walki z SJ. Takie prowokacje: być może jednemu pomożesz się wybudzić, a kolejnym stu w tym przeszkodzisz. Takie mam zdanie. Natomiast ty z mojego prywatnego zdania o skuteczności, którego nikomu nie mam zamiaru narzucać, zaczynasz walkę na emocje exów, czy antySJ. Działania pod wpływem emocji rzadko kiedy są skuteczne. Chyba, że mają osiągnąć inny cel niż mi się wydaje, że mają, bo może rozmawiamy o czym innym.

No więc pozostaje kreatywność - dokładnie taka, jaką rozwinęli śj - sandwiche w latach 30-tych XX w., rozgłośnia radiowa, strona www - czy to nie było wręcza nachalne miejscami?
A mi zarzucasz, że kogoś porównuję do SJ. I nie chodzi tylko o kreatywność, ale o dokładnie taką kreatywność ;)



Offline Światus

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #284 dnia: 06 Kwiecień, 2018, 15:41 »
Drodzy Dyskutanci!

   Wyobraźcie sobie przez chwilę, że Forum jest zborem, a Dwaświaty odstępcą, który wtargnął podczas Pamiątki i opowiada Wam rzeczy, które uważacie za bzdury.
Teraz zobaczcie jaka była Wasza reakcja na jego "wtargnięcie"...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?