Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60182 razy)

Offline Rajski Ptak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #255 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 10:28 »
Ja zawsze powtarzam, co jest gorsze: czynienie zła czy mówienie o tym? Ludzie nie lubią kiedy "burzy" się im dotychczasowy system. Nawet jeśli ten system zawiera totalne patologie, odchyły od zasad i mówiąc szczerze brudy. Po wyjściu z ORGa mam takie podejście do życia, żeby niczego w końcu nie udawać i nazywać rzeczy po imieniu. I to jest wolność każdego człowieka.
Dlatego, gdyby Swiadkowie nie tuszowali pedofili i szczerze przyznawali się do błędu nie byłoby o czym gadac! I nie dochodziłoby do takich sytuacji na Pamiątce.
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać."- Mark Twain


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #256 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 10:35 »
Brawo..., ale za co? Za myślenie zero-jedynkowe? Zaraz się dowiem, że jak jestem przeciwny takim prowokacjom, to popieram pedofilię. Brawo!
Reportaże w tv są bardzo ważne, uświadamianie ludzi o pedofilii wśród SJ jest jak najbardziej słuszne i godne wysiłków. Rozmowy o tym z rodziną, znajomymi i uświadamianie, itd. jak najbardziej. Blogi, forum, czy dobrze zorganizowane demonstracje.

Masz wzorce myślenia jak SJ - każdy sposób dobry. Jak głosicielowi, który ma zero kultury, jest natrętny, nie słucha, raz na tysiąc takimi metodami uda się kogoś złapać na studium/chrzest to będzie uważał, że jego metody są najlepsze. Nie widzi, że przy okazji zrazi do siebie setki ludzi i nie widzi ile szkód narobił swoim zachowaniem; w wypadku SJ to może i dobrze, bo dzięki temu ludzie mają ich serdecznie dość, tak w wypadku takich działań antySJ szkoda, bo robią więcej szkód niż dobrego.


Brawo, Baronie ;)
Oczywiście, zakłócają porządek, jaki porządek, bożka mąciciela, tak, najlepiej nic nie mówić, nie pisać, siedzieć z pyskiem w kuble, a oni z przypiętymi uśmieszkami będą latać po terenie i szukać ofiar dla zboczonych głów, bo przecież pedofilii u ś.j. nie ma.
Na każdym możliwym kroku, gdzie tylko się da, mówić, mówić, mówić o tym na głos, ś.j.=pedofilia, a ta tak zwana uroczystość pamiątki, to świetna sposobność na mówienie o tym prosto w oczy, tym którzy bezgranicznie ufają klownom z BRUD CASTINGU z szefem pantomimy i naczelnym klownem, Lettem.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #257 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 10:47 »
Brawo..., ale za co? Za myślenie zero-jedynkowe? Zaraz się dowiem, że jak jestem przeciwny takim prowokacjom, to popieram pedofilię. Brawo!
Reportaże w tv są bardzo ważne, uświadamianie ludzi o pedofilii wśród SJ jest jak najbardziej słuszne i godne wysiłków. Rozmowy o tym z rodziną, znajomymi i uświadamianie, itd. jak najbardziej. Blogi, forum, czy dobrze zorganizowane demonstracje.

Masz wzorce myślenia jak SJ - każdy sposób dobry. Jak głosicielowi, który ma zero kultury, jest natrętny, nie słucha, raz na tysiąc takimi metodami uda się kogoś złapać na studium/chrzest to będzie uważał, że jego metody są najlepsze. Nie widzi, że przy okazji zrazi do siebie setki ludzi i nie widzi ile szkód narobił swoim zachowaniem; w wypadku SJ to może i dobrze, bo dzięki temu ludzie mają ich serdecznie dość, tak w wypadku takich działań antySJ szkoda, bo robią więcej szkód niż dobrego.




"The moon doesn’t care for barking dogs"
można to przetłumaczyć na polski mniej więcej tak:

"Psy szczekają, karawana idzie dalej"
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2018, 10:50 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #258 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 10:55 »
"The moon doesn’t care for barking dogs"
można to przetłumaczyć na polski mniej więcej tak:
"Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Jesteś coraz bardziej merytoryczny. Można to odnieść i do SJ i do antySJ... jak komu pasuje: "Barany beczy, karawana idzie dalej"
Jak już uwypuklasz coś w mojej wypowiedzi, to warto z kontekstem, ale cóż tak było wygodniej.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #259 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 11:02 »
Jesteś coraz bardziej merytoryczny. Można to odnieść i do SJ i do antySJ... jak komu pasuje: "Barany beczy, karawana idzie dalej"
Jak już uwypuklasz coś w mojej wypowiedzi, to warto z kontekstem, ale cóż tak było wygodniej.

Słabiutki jesteś, mój tekst był cytatem.

I tu pokazałeś na jakim etapie matrixa i kim jesteś "DWAŚWIATY" ;)

Obejrzyj to może jeszcze raz, wkrótce reportaż będzie przetłumaczony na polski:

« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2018, 11:26 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #260 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 11:36 »
Odpowiem na takim samym poziomie, co ty:
Słabiutki jesteś, mój tekst był parafrazą cytatu, którego użyłeś.
Merytoryki z Twojej strony mało - chyba, że coś cytujesz, wtedy lepiej.

Mój tekst odnosił się do wartości użycia przez Ciebie tego cytatu w takim kontekście, ale skoro chcesz wnioskować z niego coś więcej to w końcu twój matrix.

Słabiutki jesteś, mój tekst był cytatem.
I tu pokazałeś na jakim etapie matrixa i kim jesteś "DWAŚWIATY" ;)
Obejrzyj to może jeszcze raz, wkrótce reportaż będzie przetłumaczony na polski:


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #261 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 11:51 »
Odpowiem na takim samym poziomie, co ty:
Słabiutki jesteś, mój tekst był parafrazą cytatu, którego użyłeś.
Merytoryki z Twojej strony mało - chyba, że coś cytujesz, wtedy lepiej.

Mój tekst odnosił się do wartości użycia przez Ciebie tego cytatu w takim kontekście, ale skoro chcesz wnioskować z niego coś więcej to w końcu twój matrix.

No cóż, z merytoryką na forum może i u mnie kiepsko, znajdziesz tutaj wielu, którzy myślą w tej sprawie tak samo jak Ty, ale będziesz musiał z kolegami i koleżankami jakoś z tym żyć.  :)

Obejrzyj jeszcze to, może się wczujesz w sytuację i w problem ofiar a egoizm świadkowski zostawisz za drzwiami. Może nawet polubisz kogoś ze "świata".

Od jakiegoś czasu czytam to forum, nawet napisałem kilka wiadomości. Chyba nadszedł czas się przywitać - więc witam wszystkich forumowiczów.
Jestem czynnym SJ z wątpliwościami - na razie tyle o sobie.

Powodzenia w przebudzaniu się. Jak to mówią "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". ;)
 
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2018, 12:32 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Ruah

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #262 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 15:10 »
Ciepło Was witam. Jestem ex od 20 lat. Od tego czasu nie byłam na pamiątce. Ignorancko rozpoczęłam samodzielne życie :P, jednak chcę być posłuszna nakazowi Jezusa "Czyńcie to na moją pamiątkę". Czy znacie może jakieś alternatywy spożywania ciała i krwi Chrystusa?


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #263 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 15:15 »
Ciepło Was witam. Jestem ex od 20 lat. Od tego czasu nie byłam na pamiątce. Ignorancko rozpoczęłam samodzielne życie :P, jednak chcę być posłuszna nakazowi Jezusa "Czyńcie to na moją pamiątkę". Czy znacie może jakieś alternatywy spożywania ciała i krwi Chrystusa?
Zamiast ciała i krwi jest wino i chleb.Raczej do dzisiejszych czasów to nie przetrwało ciało i krew.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2018, 15:17 wysłana przez Gremczak »


Offline Ruah

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #264 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 15:28 »
No właśnie, chodzi mi o to, że największą blizną po SJ jest brak zaufania do wszystkich innych grup wyznaniowych. Dlatego trudno jest mi przyjąć ten chleb i wino z czyjejkolwiek ręki.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #265 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 15:45 »
No właśnie, chodzi mi o to, że największą blizną po SJ jest brak zaufania do wszystkich innych grup wyznaniowych. Dlatego trudno jest mi przyjąć ten chleb i wino z czyjejkolwiek ręki.
To chyba dobrze , bo wszystkie  grupy wyznaniowe to takie samo ale inne.
To upiec sobie sama .Wino tez sobie sama nalej.A skąd to wzięłaś ,że trzeba z czyjejś ręki?


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #266 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 15:46 »
No właśnie, chodzi mi o to, że największą blizną po SJ jest brak zaufania do wszystkich innych grup wyznaniowych. Dlatego trudno jest mi przyjąć ten chleb i wino z czyjejkolwiek ręki.
Jeżeli Ci na tym zależy, możesz zaprosić przyjaciół i zrobić pamiątkę we własnym gronie, bez kapłanów, starszych, itp.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #267 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 16:38 »
Wiem że tak reagują , ale nie są w stanie odpowiedzieć dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów??? Wszyscy których zaprosił spożywali , obserwatorów nie było , więc nie taki był wzór . Ustanowił to święto dla spożywających.
[/quote 
I to jak powiadają niektórzy - "tajemnica wiary" ..
Wedle mniemania CK - każdy zaproszony na pamiątkę może 'zostać powołanym' - do "Królestwa Bożego" ..
Taka 'rekrutacja' - do "raju" ..


Offline Voyager

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #268 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 17:04 »
Świetna robota, już jest odzew, ludzie po takich akcjach zaczynają pytać o co chodzi "z tym"
Royal Commission  o którym mówili odstępcy na salach podczas Pamiątki.
Poniżej kilka filmów. Pierwszy skrót z kilku Pamiątek 2018. W kolejnych pokazana jest ciekawa technika. Jeden odstępca wstaje i mówi. Po chwili oblega go horda starszych i wyprowadzają go wszyscy na zewnątrz sali. W tym czasie wstaje drugi i wygłasza kolejne, swoje przemówienie.... I tak można by było bez końca  ;)

Nie ma opcji, żeby po takiej akcji nie znalazł się ktoś wątpiący, który będzie chciał sprawdzić co odstępcy mówili.









Może to co powiem nie spotka się z miłym odzewem ale to co pokazały te filmiki to po prostu brak kultury. Nie chcecie brać udziału w Pamiątce to po prostu tam nie idźcie. Macie prawo jej nie uznawać tak jak oni mają prawo ją uznawać. To po prostu wolność wyboru, ich sprawa w co wierzą - to ich prawo jak wyznawców każdej innej religii. Czemu nie wpadacie na msze albo inne spotkania? Tu nie chodzi już o prawdę tylko o bojkot świadków na tych filmach, zakłócacie im jedyne święto jakie mają. To po prostu niegrzeczne i bardziej nachalne niż ich chodzenie po domach. Sama nie jestem świadkiem już 3 lata i tyle też nie byłam na pamiątce, ale to nie znaczy że mam prawo ich gnębić. Jestem zasmucona postawą "odstępców", czuję wręcz zażenowanie że takie postawy są tu powszechnie chwalone. Mamy XXI wiek, to nie średniowiecze. i nie jest to sposób dotarcia do nich. Taka moja refleksja...


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #269 dnia: 05 Kwiecień, 2018, 17:57 »
Może to co powiem nie spotka się z miłym odzewem ale to co pokazały te filmiki to po prostu brak kultury. Nie chcecie brać udziału w Pamiątce to po prostu tam nie idźcie. Macie prawo jej nie uznawać tak jak oni mają prawo ją uznawać. To po prostu wolność wyboru, ich sprawa w co wierzą - to ich prawo jak wyznawców każdej innej religii. Czemu nie wpadacie na msze albo inne spotkania? Tu nie chodzi już o prawdę tylko o bojkot świadków na tych filmach, zakłócacie im jedyne święto jakie mają. To po prostu niegrzeczne i bardziej nachalne niż ich chodzenie po domach. Sama nie jestem świadkiem już 3 lata i tyle też nie byłam na pamiątce, ale to nie znaczy że mam prawo ich gnębić. Jestem zasmucona postawą "odstępców", czuję wręcz zażenowanie że takie postawy są tu powszechnie chwalone. Mamy XXI wiek, to nie średniowiecze. i nie jest to sposób dotarcia do nich. Taka moja refleksja...

No cóż, zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi wychodząc z sekty SJ czasami patrzy na nią przez pryzmat zmanipulowanych, biednych ludzi, którzy tam zostali, SJ-tów, którzy nieświadomie krzywdzą siebie ale należy również pamiętać, że swoimi czynami krzywdzą innych( krew, pedofilia, ostracyzm, samobójstwa itd)

Najlepiej wyobrazić sobie wtedy, że ci na salach to nie Świadkowie Jehowy tylko członkowie innych sekt np. KOŚCIOŁA SCJENTOLOGICZNEGO, ŚWIĄTYNI SŁOŃCA, HARE KRYSZNA, SATANIZMU, czy sekty NIEBO.

Czy przeszkadzało by nam tak samo, że ktoś, jakiś np. ex scjentolog wchodzi na otwarte spotkanie scjentologiczne i obnaża ich złe czyny, bo chce ostrzec ludzi, którzy są tam właśnie werbowani lub którzy już zostali zwerbowani?
I ten Ex Scjentolog przerywa np. najważniejszy dla scjentologa kurs Thetanu Operacyjnego i incydentu Xenu?
Co jego obchodzi, że jest to dla nich najważniejsze "święto" czy kurs? On walczy o ich życie.

Czy nie powiedzielibyśmy jak dobrze, że ktoś poszedł tam i to zrobił?

Tu nie chodzi o wiarę, tylko o ostrzeganie przed wejściem w bagno, o to żeby zwerbowana osoba kiedyś nie odebrała sobie życia z powodu ostracyzmu, ukrywania pedofilów czy czerwonej doktryny krwi. Żeby za jakiś czas ktoś nie odwrócił się od swojego dziecka i żeby jego rodzina się nie rozpadła.

Wracając do mszy. Co za porównanie? Ze Świadkami Jehowy? Czy papież każe nie odbierać sms-ów od swoich dzieci, "mordować" przez nie podanie krwi i odwracać się od swojej najbliższej rodziny, bo ta nie chce być już katolikiem?
Jeżeli papież kiedykolwiek zajmie takie stanowisko jak CK i katolicy zaczną to stosować, jestem pewien, że znajdzie się wielu odważnych katolików, którzy zaczną przerywać mszę i ostrzegać ludzi przed chorymi doktrynami papieża.

Jeżeli Świadkowie Jehowy jako organizacja i jako jednostki przestaną to robić, to będę pierwszy, który zacznie bronić ich przed aktywistami, którzy zakłócają ich spotkania religijne.
 
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2018, 18:12 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission