Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy jeszcz będąc gorliwym Świadkiem nie stosowaliście się do jakichś wytycznych?  (Przeczytany 7524 razy)

Offline spychszymon4454

Mój przykład:
1. Oglądanie bajek z magią, dla niektórych smerfy to zło
2. Siedzenie do późna w sylwestra i oglądanie fajerwerków
3. Bycie sam na sam z siostrami, u nas No opowiadał, że 25 latek przespał się z 80-letnią siostrą, która go zapraszała na obiady. Wydawało mi się to niedorzeczne i obrzydliwe.
4. Chodzenie do pubów i na koncerty
Wszystko to robiłem jako pionier i sługa, organizacja surowo tego zabraniała.
A do jakich wskazówek nie chcieliście się stosować Wy, bo prostu się z tym nie zgadzaliście? Mam na myśli okres przed wybudzeniem, gdy jeszcze wierzyliście jw.orgowi


Offline Lechita

Oj, spychszymon4454 toś demony obudził  ;) Skoro tak to proszę.

Będąc ŚJ i starszym w dodatku:
 - w związku ze swoim ukochaniem książek często czytałem pozycje , które przeciętnego Świadka pewnie zgorszyłoby a co najmniej zaniepokoiło.
Podam tylko dwa przykłady: Salman Rushdie - "Szatańskie wersety", Adolf Hitler "Mein Kampf"  ;D
 - Jeździłem na koncerty dosyć "głośnych" zespołów, w zaciszu domowym słuchałem i słucham muzyki jeszcze "głośniejszych" kapel. Np. "Nightwish", "Alestorm" itp.
 - Nie raz i nie dwa z kumplami ( także świeckimi ) "degustowaliśmy" znaczne ilości browara. W myśl zasady, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach  ;D
 - do pewnego czasu oglądałem horrory aż w końcu zaczęły mnie po prostu nudzić

To tak na szybko co mi do głowy przychodzi, jak coś sobie jeszcze to uzupełnię.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline zona_abrahama

« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2018, 16:29 wysłana przez zona_abrahama »


Offline on-on

Byłem po prostu niegrzeczny.  8-)


Offline josh82

Jedno slowo: masturbacja  ;D

Z poduszką, czy kocykiem?  8-)


Offline Sebastian

na początek dwie rzeczy:
1) olałem wytyczne dot. wyższego wykształcenia
2) od zawsze interesowałem się polityką ale nie głosowałem
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Krótko: do wszystkich wytycznych 8-).

No może poza transfuzją, bo nie miałem takiej potrzeby. A czernina babki jest boska ;)

Może dlatego byłem (i jestem) przeciwny wykluczaniu, zwłaszcza z marszu, tych co się nadmiernie przytulili lub tych, którym zawirował trochę wszechświat.
Ciałko do ciałka przyciąga i odpowiednie pocieranie wywołuje ciepło. Jest o tym w Biblii. Także tam napisano o radości wynikającej z degustacji.
Ale smród fajek mi przeszkadza, zwłaszcza u kobiet.


BetMen

  • Gość
Zawsze jak chyba większość facetów,miałem nieczyste myśli patrząc na niektore "siostry"...


Offline Gremczak




Ciałko do ciałka przyciąga i odpowiednie pocieranie wywołuje ciepło.

Niekoniecznie to ciepło.

Pani na lekcji fizyki.
Dzieci pokażę wam skąd się bierze ciepło.
Weźcie swoje dłonie i pocierajcie jedną o drugą .
Co czujecie?
Jasiu się zgłasza.
Proszę pani ja czuje jak brud mi się wałkuje.


Offline Opatowianin

W czasie kilku ostatnich lat w org. (byłem do końca "czynny"):
1. Brałem udział w wyborach
2. Witałem się i rozmawiałem z wykluczonymi
3. Składałem życzenia świąteczne i imieninowe
4. W rozmowach kwestionowałem "nieskazitelność" org.


Offline Trinity

1) od 15 lat nie noszę ŻADNEJ KRWI nawet w tedy gdy byłam gorliwa
2) robię prezenty na urodziny nawet betonowym z mojej rodziny nie mają wyjścia i biorą
3) również zawsze się witałam z wykluczonymi/odłączonymi


Offline Opatowianin

Ja też na jakiś czas przed odejściem przestałem nosić (a nawet "odnawiać") ŻADNEJ KRWI. Nie miałem ochoty stracić przez to kolejnej pracy...


Offline wspaniale

- kilka lat nie nosiłam nie interesowałam sie nawet świstkiem żadnej krwi
- dawałam prezenty na świeta ale przed świetami
- filmy, muzyka, ksiązki ale bez horrorów bo nie lubie
- imprezy, alkohol - ale bez przegięć nie lubie sie upijać. Ale lubie sie bawić.
- dzieci zawsze dostawały prezenty na urodziny choć zwykle kilka dni wczesniej
- spodnie na zebranie
- pewnie wiele wiecej ale już nie pamietam
=========
Wspaniale


Offline Dietrich

- "żadnej krwi" nie nosiłem chyba nigdy,
- filmy oraz muzyka takie jakie mi się podobały, łącznie z horrorami,
- literatura -  jak wyżej,
- imprezki w gronie "liberalnych" świadków tudzież osób spoza zboru. Bez ekscesów ale i bynajmniej nie na sucho,
- nie wpadałem w panikę co będzie jak pani w szkole każe dziecku namalować choinkę, choć w wigiliach czy rekolekcjach nie uczestniczyło,
- świeckie uroczystości szkolne (hymn, apele itp.) - jak wyżej,
- wesela i pogrzeby wśród nieświadkowskiej rodziny - jak najbardziej,
- spotkania integracyjne w firmie - nierzadko. Ale sam stwierdziłem, że niektórzy na oddaleniu zachowują się jak psy zerwane z łańcucha więc z czasem przestałem w tym uczestniczyć.
- urodziny, Sylwester jak najbardziej, byle z cicha i ostrożna (rada byłego starszego, lecz nadal aktywnego ŚJ)
- czasem zamiast piwka totolotek, ale więcej jak "trójki" nie udało się ustrzelić ;)
- znajomych wykluczonych i odłączonych nie unikałem jak zarazy; czasem się i browara w pubie przechyliło,
- w (_;_) mam "rady" WTS-u co do wykształcenia swojego dziecka, zajęć pozaszkolnych, obozów, kolonii, itp.
- w tym samym miejscu mam opinię WTS-u względem pracy na zmiany czy emigracji zarobkowej,
- na wyborach odkąd jestem ŚJ nie byłem, ale w najbliższych wezmę udział,
- twierdzenie że 'bycie sam na sam' skończy się Bóg wie czym od samego początku wzbudzało moją irytację, więc także od samego początku się do nich nie stosowałem. Szacunek dla płci przeciwnej wyniosłem z domu i żadna religia nie musi mnie w tym względzie poprawiać.

Więcej grzechów przeciw Strasznicy nie pamiętam  ;D


« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2018, 13:27 wysłana przez Dietrich »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Nie miałem ochoty stracić przez to kolejnej pracy...
Możesz przybliżyć temat. Jak można stracić pracę przez oświadczenie dla służby zdrowia?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,