Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ŚJ to chrześcijanie?  (Przeczytany 22275 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Maj, 2015, 17:58 »
Gdybyś nie wyrywał słów z kontekstu to byś zrozumiał przesłanie tego tekstu. Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa nie jest tożsame z nie należymy do chrześcijaństwa. ŚJ nie uznają kościołów za prawdziwych chrześcijan stąd logiczne jest, że nie utożsamiają się z nimi.

Dwa, postępujesz dokładnie tak samo jak krytykowane przez Ciebie TS. Dopasowujesz się do tekstu, który jest dla Ciebie wygodniejszy.

Aleś ty mądry widzę. Mądrzejszy niż ja. :-\
Coś podobnego? Gadasz serio.
To napisz to co mi Nadarzynowi.
Napisz im by takich głupich tekstów nie zamieszczali, które w pośpiechu później zmieniają.
Napisz im, że Bednarski nie rozumie ich intencji i wykrzywia ich głupawe stwierdzenia, za które ty świecisz oczami.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2015, 17:59 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Maj, 2015, 18:02 »
Chyba przestanę z Tobą dyskutować, bo zacząłbym tracić panowanie nad tym co piszę, a z szacunku dla założyciela forum nie chcę tutaj robić bagna.

Powiem Ci tylko tyle, jeżeli Twoje wybiórcze cytowania, wyrywanie z kontekstu i ciągłe krytykowanie TS denerwują mnie jako mentalnego odstępcę ŚJ, to ŚJ jedynie upewnia się w tym co mówi jw.org na temat odstępców/krytyków organizacji.

Mimo Twojej ogromnej wiedzy i pracy wykonywanej charytatywnie, za którą należą Ci się ogromne brawa i wyrazy szacunku, Twoje poczucie wyższości i pycha, która nie pozwala Ci zastopować powoduje, że niszczysz piękną i ciężką robotę, którą sam wykonujesz.

Człowiecze tak pisząc jak Ty, to byłbym ŚJ tak jak Ty.
Nie ja głupawe teksty układam tylko w Brooklynie i Nadarzynie.
I jeśli takie głupawe teksty są to byłbym kłamcą gdybym mówił, że ich nie ma.


A kontekst Ty nam cały daj.
Np. przepisz tu całą broszurę Chrześcijaństwo czy Chrystianizm – które z nich jest „Światłem Świata”?
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2015, 18:04 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Maj, 2015, 18:18 »
Proszę bardzo Falafel.
Podaję Ci fragment książki którą masz.
Podaj nam cały kontekst:

„(...) dlatego w ogóle nie ma czegoś takiego, jak chrześcijaństwo prawdziwe, i chrześcijaństwo pozorne. Istnieje tylko jedno chrześcijaństwo, będące fałszywą, obłudną organizacją religijną” („Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa” – Jak? 1974 s. 136).

Zobaczymy czy zmieni to powyższe stwierdzenie.
Czekam. Póki co książka ta jest nadal obowiązującym komentarzem do Ez.

Dla mnie jest to jawna manipulacja.
Raz my ŚJ jesteśmy chrześcijaństwem raz oni, tzn. źli.

Poza tym oni samych siebie nazywają "organizacją", a my takim czymś nie jesteśmy, tylko kościołami.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2015, 18:20 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Maj, 2015, 18:45 »
Powiem Ci tylko tyle, jeżeli Twoje wybiórcze cytowania, wyrywanie z kontekstu i ciągłe krytykowanie TS denerwują mnie jako mentalnego odstępcę ŚJ, to ŚJ jedynie upewnia się w tym co mówi jw.org na temat odstępców/krytyków organizacji.

No to gratuluję dobrego samopoczucia.
Mówisz "ciągłe krytykowanie"?
Czyli przytaczanie głupawych tekstów Towarzystwa nazywasz krytykowaniem?

Gdzie tu krytyka?

Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23).

Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).

Może byś podpowiedział Nadarzynowi taką oto wersję na 2015 r.:

Nie należymy do kościołów katolickich i protestanckich i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2015 s. 23).

Po co mają się wypierać chrześcijaństwa, skoro się za takowe uważają? :)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Maj, 2015, 20:14 »
Jak co złego, to my nie jesteśmy chrześcijanami.
Ale jak co dobrego to zaraz nimi jesteśmy.
To taka taktyka.

Czyli ja nie jestem wg Towarzystwa chrześcijaninem, bo oni nimi są.
Ale jeśli jestem chrześcijaninem, to właśnie to chrześcijaństwo to samo zło.

To jest logika Towarzystwa i żaden Falafel nie będzie mnie uczy tej logiki bo ona jest widoczna.
Nie ma co się zasłaniać stroną jw.org bo ona nie na darmo zawiera tylko publikacje od 2000 r. :-\


Offline rose

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Maj, 2015, 09:43 »
Ostatnio słyszałam u nich, że mają naśladować Jezusa. Zmartwychwstaną?


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Maj, 2015, 11:38 »
Ostatnio słyszałam u nich, że mają naśladować Jezusa. Zmartwychwstaną?

Ktoś napisał, że będą jak Jezus wyganiać biczem ze świątyni. :)


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj, 2015, 21:04 »
Ciekawe jest to, że przez wiele lat Towarzystwo Strażnica miało w swej nazwie i tytule czasopisma (do 1908 r.) słowo „syjońska”, a nie "chrześcijańska":

Towarzystwo TraktatoweStrażnica Syjońska. Założone w roku 1881, a 15 grudnia 1884 roku prawnie zarejestrowane w stanie Pensylwania. W 1896 roku zmieniło nazwę na Towarzystwo Biblijne i Traktatowe – Strażnica” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 229).

„Chcąc dotrzeć z pokarmem duchowym do innych ludzi, Russell zaczął wydawać w lipcu 1879 roku czasopismo Strażnica Syjońska i Zwiastun Obecności Chrystusa” (jw. s. 122).

Czemu?


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Lipiec, 2016, 11:31 »
Inna publikacja też łączy bardziej Świadków Jehowy z Żydami, niż z chrześcijanami:

Uwypuklij, że świadkowie Jehowy mają wiele wspólnego z biblijnymi Żydami i że dawny naród Izraelski był narodem świadków Jehowy, jak to wynika z Izajasza 43:10-12. Niech się ci ludzie przekonają, że nie jesteś katolikiem ani protestantem, ale że faktycznie jesteś sługą Boga Wszechmocnego, Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba” (Wykwalifikowani do służby kaznodziejskiej 1957 [ang. 1955] cz. III, s. 31).


Offline Woland

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Lipiec, 2016, 11:54 »
Inna publikacja też łączy bardziej Świadków Jehowy z Żydami, niż z chrześcijanami:

Uwypuklij, że świadkowie Jehowy mają wiele wspólnego z biblijnymi Żydami i że dawny naród Izraelski był narodem świadków Jehowy, jak to wynika z Izajasza 43:10-12. Niech się ci ludzie przekonają, że nie jesteś katolikiem ani protestantem, ale że faktycznie jesteś sługą Boga Wszechmocnego, Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba” (Wykwalifikowani do służby kaznodziejskiej 1957 [ang. 1955] cz. III, s. 31).

Pewnie że nie są jako organizacja. Uczniowie Chrystusa się mają rozpoznawać po uczynkach miłości. Tacy są rozrzuceni po różnych systemach religijnych i społecznych i nie tworzą "organizacji"


Offline donadams

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Lipiec, 2016, 13:47 »
Pewnie że nie są jako organizacja. Uczniowie Chrystusa się mają rozpoznawać po uczynkach miłości. Tacy są rozrzuceni po różnych systemach religijnych i społecznych i nie tworzą "organizacji"

I to już jest jakiś wniosek. Czyli chrześcijan poznaje się raczej po wierzeniach czy raczej po uczynkach? A może uczynki są odbiciem wiary, dlatego Jezus kazał poznać ich po miłości?

Temat ciekawy. Szczególnie że nie zgadzam się z katolicka definicja chrześcijan uznających Trójjedynego Boga.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Lipiec, 2016, 19:48 »
Nie wiem po co te akurat fotokopie, ale ja podam ostre stanowisko Towarzystwa:

Kościoły chrześcijaństwa kłamią, gdy powiadają, iż Jezus Chrystus jest Bogiem i właśnie Bóg przyszedł na ziemię, aby umrzeć za ludzkość i ją zbawić” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 18).

I powiem Wam tak, ja całkiem odwrotnie wierzę niż to stanowisko Towarzystwa.
Jestem więc kłamcą, gdy powtarzam za Tomaszem "Pan mój i Bóg mój" (J 20:28).


Offline M

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Lipiec, 2016, 19:54 »
Usunąłem zaraportowane przez innych wiadomości i te nie związane z tematem tego jak WTS sam siebie przedstawia. To w jaki sposób przedstawiają WTS inne religie średnio nas w tym miejscu interesuje.


Offline Weteran

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Lipiec, 2016, 20:08 »
Nie wiem po co te akurat fotokopie, ale ja podam ostre stanowisko Towarzystwa:

Kościoły chrześcijaństwa kłamią, gdy powiadają, iż Jezus Chrystus jest Bogiem i właśnie Bóg przyszedł na ziemię, aby umrzeć za ludzkość i ją zbawić” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 18).

I powiem Wam tak, ja całkiem odwrotnie wierzę niż to stanowisko Towarzystwa.
Jestem więc kłamcą, gdy powtarzam za Tomaszem "Pan mój i Bóg mój" (J 20:28).

Szanuję Twój pogląd, choć uważam, że Tomasz mógł zastosować skrót myślowy i mówił o DWÓCH osobach, jak gdyby powiedział  [skoro] Pan mój [to i] Bóg mój. Ale nie staram się tu rozwijać dyskusji interpretacyjnej, ponieważ ja nikomu nie chcę narzucać poglądów, a ponadto na forum do dyskusji biblijnych jest inny wątek.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline M

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Lipiec, 2016, 20:11 »
a ponadto na forum do dyskusji biblijnych jest inny wątek.

W zasadzie dopiero teraz zauważyłem że ten wątek należy do innej kategorii, przenoszę go.