Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ŚJ to chrześcijanie?  (Przeczytany 22266 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maj, 2015, 08:29 »
w sumie tylko jedna osoba udzieliła odpowiedzi. To są czy nie są?Roszada i inni dajcie jednoznaczną odpowiedź.
 Krótki argument za i przeciw.

Jeśli sami piszą, że nie są chrześcijanami to dlaczego ja mam ich zaliczać do chrześcijan?
I to w oparciu o Trójcę o którą pytasz:

Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23).


Offline Fantom

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Maj, 2015, 08:41 »
Roszada,wiemy ,ze nie jest to prawdą bo sam zaauważyłeś ,że to sprostowali.Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).
 Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?   http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-%C5%9Bwiadkowie-jehowy-s%C4%85-chrze%C5%9Bcijanami/
 Zatem uważaja się za chrześcijan. Skoro napisałeś ,że nie uważasz ich za chrześcijan,bo oni siebie za takich nie uważają na podstawie: Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23 to czy w takim razie będziesz ich uznawał za chrześcijan na podstawie w/w artykułu?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline falafel

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Maj, 2015, 09:03 »
Roszada,wiemy ,ze nie jest to prawdą bo sam zaauważyłeś ,że to sprostowali.Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).
 Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?   http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-%C5%9Bwiadkowie-jehowy-s%C4%85-chrze%C5%9Bcijanami/
 Zatem uważaja się za chrześcijan. Skoro napisałeś ,że nie uważasz ich za chrześcijan,bo oni siebie za takich nie uważają na podstawie: Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23 to czy w takim razie będziesz ich uznawał za chrześcijan na podstawie w/w artykułu?
Bingo


Offline falafel

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Maj, 2015, 09:07 »
My mamy pisma wczesnochrześcijańskie i świadectwa pogańskie i żydowskie ale ty jako ŚJ ich nie uznawałeś.
Twój problem.
Są pisma z okresu w którym żył Jezus mówiące np o tym, że wierzył w Trójce?


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Maj, 2015, 10:07 »
Są pisma z okresu w którym żył Jezus mówiące np o tym, że wierzył w Trójce?

Jezus wierzył w Trójcę? Co za głupie pytanie.
Jezus w nico nie wierzył bo on sam był Bogiem, jak powiedział do niego Tomasz.

Mówienie o "wierze" Jezusa to jakaś pomyłka. Jezus wiedział albo nie wiedział czegoś, ale nie musiał "wierzyć".


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Maj, 2015, 10:11 »
Roszada,wiemy ,ze nie jest to prawdą bo sam zaauważyłeś ,że to sprostowali.Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).
 Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?   http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-%C5%9Bwiadkowie-jehowy-s%C4%85-chrze%C5%9Bcijanami/
 Zatem uważaja się za chrześcijan. Skoro napisałeś ,że nie uważasz ich za chrześcijan,bo oni siebie za takich nie uważają na podstawie: Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23 to czy w takim razie będziesz ich uznawał za chrześcijan na podstawie w/w artykułu?

Po pierwsze NIC nie sprostowali, bo nadal piszą:

Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).

Czy Jezus założył kościół czy nie?

Po drugie ta zmiana w ich książce to samowolka Polaków.
W ang nadal jest na płycie 2014:

*** rs p. 23  ***
We are no part of Christendom and do not believe in a Trinity but worship the God of Abraham. We are especially interested in the matter of religious truth


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Maj, 2015, 10:18 »
Zatem uważaja się za chrześcijan. Skoro napisałeś ,że nie uważasz ich za chrześcijan,bo oni siebie za takich nie uważają na podstawie: Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23 to czy w takim razie będziesz ich uznawał za chrześcijan na podstawie w/w artykułu?

To który artykuł mam brać pod uwagę?
Ten czy tamten?

Są cwaniakami i kunktatorami. Raz się wypierają chrześcijaństwa a raz gadają że niby nimi są. Ja mam prawo trzymać ich za słowo.

Książka ta którą cytowałem jest do odpowiadania ludziom kim są.

Po drugie dla mnie byliby może chrześcijanami , nawet przy swym antytrynitaryzmie, gdyby porzucili:

wszelkie datowania, czyli rok 1914, 1918, i dopasowywanie wszystkich proroctw liczbowych z Daniela i Ap do siebie.
zaliczanie innych chrześcijan do Babilonu (Biblia nie nazywa innych chrześcijan Babilonem)

Tych rzeczy nie uczyli Apostołowie i jeśli oni byli chrześcijanami to ŚJ z tymi liczbowaniami nie są.

Nie byli też chrześcijanami gdyż chrześcijanie nie wierzyli nigdy w Piramidę Cheopsa, a Towarzystwo w latach 1879-1929 takie poglądy rozsiewało (w polskiej literaturze nawet do 1930).


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Maj, 2015, 10:20 »
Bingo

Co znaczy to bingo?
Że jestem głupi?
Że nie mam żadnej racji?
Że Towarzystwo zawsze uczyło, że wszyscy jego wyznawcy są chrześcijanami?
Że Towarzystwo nie zapiera się chrześcijaństwa?


Offline Fantom

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Maj, 2015, 11:09 »
Roszada dziękuje za odp..
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Maj, 2015, 11:21 »
Roszada dziękuje za odp..

Jeszcze dodam, że ŚJ kiedyś 'wymyślili' dla siebie inne słowo: chrystianizm.

Ich publikacja samym tytułem odróżniała to:

„Nadto Jehowa położył w swym Synu Jezusie Chrystusie fundament pod chrystianizm i uczynił go pierwszym chrześcijaninem” (Chrześcijaństwo czy Chrystianizm – które z nich jest „Światłem Świata”? 1955 s. 28 [ang. s. 29]).

Ale już w treści widać że Jezus jest chrześcijaninem a nie chrystianinem.
Absurdem jest to, że w ogóle tak nazwali Jezusa.



Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Maj, 2015, 11:23 »
„W roku 1955 zorganizowaliśmy kampanię udostępniania każdemu duchownemu broszury Chrześcijaństwo czy chrystianizm – które z nich jest »światłem świata«?” (Strażnica Nr 3, 2003 s. 29).

W innej wypowiedzi Towarzystwo Strażnica również odcinało się od słowa „chrześcijaństwo”:

„(...) dlatego w ogóle nie ma czegoś takiego, jak chrześcijaństwo prawdziwe, i chrześcijaństwo pozorne. Istnieje tylko jedno chrześcijaństwo, będące fałszywą, obłudną organizacją religijną” („Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa” – Jak? 1974 s. 136).

Dziś Towarzystwo Strażnica odnosi do siebie oba wymienione terminy nazywając siebie „chrystianizmem” i zaliczając swoich wyznawców do „chrześcijan”. Również innych chrześcijan nazywa ono „chrystianizmem” (nominalnym):

„Świadkowie Jehowy są chrześcijanami znanymi na całym świecie” (Świadkowie Jehowy a wykształcenie 1995 s. 2).

„Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami? A może są jakąś sektą? Świadkowie Jehowy są chrześcijanami, gdyż swoje wierzenia opierają na Biblii” (Przebudźcie się! sierpień 2010 s. 6).

W niniejszej publikacji określenie »chrześcijaństwo« odnosi się do chrystianizmu nominalnego, dla odróżnienia od prawdziwego chrystianizmu, opartego na Biblii” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 38; por. Przebudźcie się! Nr 8, 1996 s. 19).

Z powyższego widzimy, że Towarzystwo Strażnica, wprowadzając swoje specyficzne nazewnictwo i nauki, często popada w zakłopotanie. Po zaistnieniu pewnego bałaganu wycofuje się później ze swej nomenklatury i rewiduje swoją wykładnię.


Offline falafel

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Maj, 2015, 15:11 »
Jezus wierzył w Trójcę? Co za głupie pytanie.
Jezus w nico nie wierzył bo on sam był Bogiem, jak powiedział do niego Tomasz.

Mówienie o "wierze" Jezusa to jakaś pomyłka. Jezus wiedział albo nie wiedział czegoś, ale nie musiał "wierzyć".
Ok, niech będzie. Czy są jakieś pisma mówiące o tym, że Jezus wiedział, że jest Bogiem w Trójcy? Z którego roku?


Offline falafel

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Maj, 2015, 15:15 »
Po pierwsze NIC nie sprostowali, bo nadal piszą:

Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23).

Czy Jezus założył kościół czy nie?

Po drugie ta zmiana w ich książce to samowolka Polaków.
W ang nadal jest na płycie 2014:

*** rs p. 23  ***
We are no part of Christendom and do not believe in a Trinity but worship the God of Abraham. We are especially interested in the matter of religious truth
Gdybyś nie wyrywał słów z kontekstu to byś zrozumiał przesłanie tego tekstu. Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa nie jest tożsame z nie należymy do chrześcijaństwa. ŚJ nie uznają kościołów za prawdziwych chrześcijan stąd logiczne jest, że nie utożsamiają się z nimi.

Dwa, postępujesz dokładnie tak samo jak krytykowane przez Ciebie TS. Dopasowujesz się do tekstu, który jest dla Ciebie wygodniejszy.


Offline falafel

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Maj, 2015, 15:22 »
Co znaczy to bingo?
Że jestem głupi?
Że nie mam żadnej racji?
Że Towarzystwo zawsze uczyło, że wszyscy jego wyznawcy są chrześcijanami?
Że Towarzystwo nie zapiera się chrześcijaństwa?
Chyba przestanę z Tobą dyskutować, bo zacząłbym tracić panowanie nad tym co piszę, a z szacunku dla założyciela forum nie chcę tutaj robić bagna.

Powiem Ci tylko tyle, jeżeli Twoje wybiórcze cytowania, wyrywanie z kontekstu i ciągłe krytykowanie TS denerwują mnie jako mentalnego odstępcę ŚJ, to ŚJ jedynie upewnia się w tym co mówi jw.org na temat odstępców/krytyków organizacji.

Mimo Twojej ogromnej wiedzy i pracy wykonywanej charytatywnie, za którą należą Ci się ogromne brawa i wyrazy szacunku, Twoje poczucie wyższości i pycha, która nie pozwala Ci zastopować powoduje, że niszczysz piękną i ciężką robotę, którą sam wykonujesz.


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ to chrześcijanie?
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Maj, 2015, 17:56 »
Ok, niech będzie. Czy są jakieś pisma mówiące o tym, że Jezus wiedział, że jest Bogiem w Trójcy? Z którego roku?

Głupa palisz czy serio piszesz?
Nie ma takich pism bo sam pisałeś, że Jezus nic nie napisał.
Tylko coś na piasku.

Ty przyjąłeś metodę muzułmanów którzy twierdzą, że Ewangelie uczą o Jezusie, tylko zostały sfałszowane przez Apostołów. ;D