Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112592 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #570 dnia: 31 Styczeń, 2018, 11:45 »
Jeszcze dopytam. W Izraelu naznaczeniem była obrzezka napletka męskiego. W Islamie poszli dalej, obrzezując dziewczynki. To wszystko miało na celu naznaczenie do przynależności Boga Semitów lub Allaha. Kiedy Ty przybrałaś pseudonim "Naznaczona', to najprawdopodobniej zrobiłaś to z jakiegoś powodu. Nie wiem z jakiego? Być może naznaczyli Cię ŚJ ostracyzmem, co może bardzo Cię boleć. Nasza dociekliwość nie polega na tym, aby Cię ośmieszać, ale, aby zrozumieć Twój problem, lub dlaczego nas ex ŚJ nie rozumieją inni? Wszystko przed nami, oby w pokojowym nastawieniu, bez względu wierzący biblijnie, czy wątpiący w jej przesłanie. Mam nadzieję, że różnice poglądów nie będą przeszkodą do wymiany myśli?

Ale jaja, a co z napletkiem, żeńskim?
Fajny dzień mamy, pozdrawiam, to tak dla hecy...........ja ci w plecy.


Offline zawsze letni

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #571 dnia: 31 Styczeń, 2018, 12:00 »
Fajny dzień mamy, pozdrawiam, to tak dla hecy...........ja ci w plecy.

 Nareszcie te mroki trochę pojaśniały.
 Pozdrawiam
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Iskierka

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #572 dnia: 31 Styczeń, 2018, 14:31 »

Organizacja interesuje mnie mniej niż się wam wszystkim wydaje.Nie świadczę o niej,tylko o stwórcy, i tych czy innym naukach,które poznałem w organizacji.Z tymi,które nie wzbudzają we mnie zwątpienia ,występuję najchętniej.
Dyskutuję z innymi ,i do dyskusji zachęcam.


No niezupełnie robbo1. Gdzie kierujesz ludzi, którym w swoich dyskusjach przekazujesz "jedyną, słuszną  prawdę"? Chyba raportujesz odwiedziny i studium biblijne, a co za tym idzie, w zborze najlepiej pokazać "owoc" swojej pracy, czyli przyprowadzić żywych ludzi, nie do końca świadomych "polityki SJ".  ;)


Offline malutka67

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #573 dnia: 01 Luty, 2018, 17:35 »
No wlasnie czy ze twojego zboru  starsi  wiedza  bo ja to bedziesz wykluczony i nie bedziesz sluga pomocniczym  z tego co mi mowia na studium Sj nie moze miec kontaktu z ludzmi z swiata


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #574 dnia: 05 Luty, 2018, 05:06 »
No i nasz drogi Nabonit, przepadł jak kamień w wodzie... Albo go starsi dorwali, albo eksperyment się zakończył....
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #575 dnia: 05 Luty, 2018, 06:24 »
spokojnie, wróci, jak nie dzisiaj to za rok lub dwa, ale wróci na pewno ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline xXx

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #576 dnia: 05 Luty, 2018, 18:19 »
Pewnie robo na niego podkablował.  Nabonit trochę informacji o sobie ujawnił a  grono sj w polsce nie jest duże.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #577 dnia: 05 Luty, 2018, 18:25 »
Ja już za nim nie tęsknię.
Zbeształ mnie na początku, zbeształ na końcu.
Kibicowałem mu trochę, ale nie lubię takich którzy strasznie szybko rzekomo zmieniają stanowiska. :-\


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #578 dnia: 05 Luty, 2018, 19:23 »
Ja już za nim nie tęsknię.
Zbeształ mnie na początku, zbeształ na końcu.
Kibicowałem mu trochę, ale nie lubię takich którzy strasznie szybko rzekomo zmieniają stanowiska. :-\

Panie Włodzimierzu, na mojego przyjaciela wołają dżin ponieważ jak ktoś otwiera butelkę to zaraz się pojawia :D
Ze mną czasem jest podobnie, wywołany do odpowiedzi się pojawiam :)

Co do zbesztania to jeszcze nie było zbesztania na końcu bo jeszcze nie mój koniec  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Nabonit


Offline HARNAŚ

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #579 dnia: 05 Luty, 2018, 20:04 »
Co u Ciebie Nabonit? Przetrawiłeś już kłamstwa Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #580 dnia: 05 Luty, 2018, 23:06 »
Nabonit, dobrze że jesteś :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #581 dnia: 06 Luty, 2018, 14:06 »
Wydaje mi się,że autorzy artykułów w naszej literaturze przedstawiają je inaczej.
Zapewne korzystają z innych "pomocy". Na samym początku sami to zauważyliście i się zdziwiliście.Nigdy w tym miejscu w rozmowie nie korzystałem z naszej literatury,i podawałem tego powody.



Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #582 dnia: 06 Luty, 2018, 14:39 »
Wydaje mi się,że autorzy artykułów w naszej literaturze przedstawiają je inaczej.
Zapewne korzystają z innych "pomocy". Na samym początku sami to zauważyliście i się zdziwiliście.Nigdy w tym miejscu w rozmowie nie korzystałem z naszej literatury,i podawałem tego powody.

Robbo, gdybyś trzymał się ściśle tylko i wyłącznie nauk zawartych w waszej "literaturze", poległbyś na samym początku. Tam jest tyle niedorzeczności i sprzeczności, że zawartych tam nauk i poglądów nie da się obronić. Nie wspomnę już o fałszerstwach dokonanych z premedytacją i niedopowiedzeniach.
Np.
Wycięcie słów; "przez Ukrzyżowanego" z Dialogu z Żydem Tryfonem.
Przykład z Krzyżem - słownik, do którego dałem ci link, zacytowano pierwszy akapit z około 2-stronicowego artykułu. To tak jakby się upierać, ze dziś na niebie będzie świecił KSIĄDZ w pełni, bo KSIĘŻYC to dawna nazwa księdza.
Sprzeczności;
"Jehowa kazał kochać wszystkich ludzi"
oprócz odstępców
i ludzi ze świata (których należy kochać, ale nie wolno się z nimi przyjaźnić)
i księży
i wyznawców innych religii
A swoją miłość do błądzących współwyznawców powinniśmy okazywać przez brak jej okazywania.

Cuda raz są, raz ich nie ma.

Starożytny Egipt raz wyobraża świat szatana, raz wielką rzeszę...

Czy to jest prawda?
Czy Świadkowie Jehowy mają listę zakazanych filmów, książek lub piosenek?
- Nie. Nasza organizacja nie nakazuje wystrzegania się konkretnych filmów, książek czy piosenek.

O wierze Świadków Jehowy można rozmawiać jedynie w czasie teraźniejszym i to też nie za długo i nie do końca. Nie wiadomo czy obecne zrozumienie jest prawdziwe i ostateczne, choć każdy "prawdziwy" świadek będzie jej bronił do upadłego. Mi by było ciężko bronić czegoś, do czego nie mam przekonania, że jest prawdą. Np. nie wypowiadam się w kwestii przymusowego celibatu dla księży, są co prawda wzmianki w Biblii, ale ciężko je nazwać nakazem.
********************

Natomiast używając własnego rozumu, masz szansę bronić się dłużej.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2018, 14:53 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #583 dnia: 06 Luty, 2018, 14:47 »
Robbbo1, ale czytanie tej literatury wywarło tak przemożny wpływ na twój styl pisania, że nie ma wątpliwości na łonie jakiego niewolnika się ukształtowałeś.  ;)


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #584 dnia: 06 Luty, 2018, 15:04 »
Robbbo1, ale czytanie tej literatury wywarło tak przemożny wpływ na twój styl pisania, że nie ma wątpliwości na łonie jakiego niewolnika się ukształtowałeś.  ;)

To chyba werset o posłuszeństwie wobec CK...

Rzym 6:16 Czy nie wiecie, że jeśli oddajecie siebie komuś jako niewolników, żeby mu być posłuszni, to będąc mu posłuszni, jesteście jego niewolnikami+ bądź grzechu+ — ku śmierci,+ bądź posłuszeństwa+ — ku prawości
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?