Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112541 razy)

Offline chmura

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #450 dnia: 27 Styczeń, 2018, 10:52 »
Ja gdy się "budzilam" zaczęłam biegać bo myślałam ze zwariuję, nie mogłam jeść, spać. Spotykałam z odstepczynia ze zboru ktora budzila sie razem ze mną i w kółko gadalysmy o tym czego si dowiadywalysmy.
Dziś jestem już oficjalnie poza organizacją ale ja miałam łatwiejszą sytuację od twojej to nie zostawilam tam rodziny i w domu mogłam mówić to co chciałam,łącznie z wiazankami rzucanymi na sekte, CK i całą resztę
Polecam co książkę" PSYCHOMANIPULACJA W SEKTACH" HASSANA
Bo wierz mi pojawią ci sie w glowie myśli typu: a jeśli to oni mają rację a mnie zwiodly demony?
Nareszcie żyję :)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #451 dnia: 27 Styczeń, 2018, 12:58 »
Byłem dziś w służbie z Tatą... Gadaliśmy o tym chłopaku z Mińska, który odebrał sobie życie i o tym, że niektórzy nie wiedzieli czy iść na pogrzeb. Tato skwitował, że nie można być fanatykiem bo to najgorsze co jest... Ale jestem smutny dziś jakiś :( Chodzę cały dzień struty :(
Nabonit


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #452 dnia: 27 Styczeń, 2018, 13:48 »
Byłem dziś w służbie z Tatą... Gadaliśmy o tym chłopaku z Mińska, który odebrał sobie życie i o tym, że niektórzy nie wiedzieli czy iść na pogrzeb. Tato skwitował, że nie można być fanatykiem bo to najgorsze co jest... Ale jestem smutny dziś jakiś :( Chodzę cały dzień struty :(

Myślisz o tym chłopaku czy o sobie? Jakby wyglądały twoje kontakty rodzinne gdybys jednak postanowił się odłączyć?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #453 dnia: 27 Styczeń, 2018, 14:14 »
Byłem dziś w służbie z Tatą... Gadaliśmy o tym chłopaku z Mińska, który odebrał sobie życie i o tym, że niektórzy nie wiedzieli czy iść na pogrzeb. Tato skwitował, że nie można być fanatykiem bo to najgorsze co jest... Ale jestem smutny dziś jakiś :( Chodzę cały dzień struty :(

"Zapewniam Ciebie" Nabonit, że to co przyjąłeś przez ostatnie dni nie było trucizną, tylko odtrutką, lekarstwem, którego efekty wyleczenia będziesz widział dopiero po pewnym czasie. Dostałeś dużą dawkę na raz. Ale dasz radę. Będzie coraz lepiej.

Tylko nie rozpowiadaj wszystkim dookoła o tym co się dowiedziałeś. Jeżeli już musisz, to zadawaj tylko pytania. Nigdy nie twierdź rozmawiając ze Swiadkami, że myślisz inaczej niż wykładnia CK.

Bądź oburzony, kiedy ktoś zauważy, że  mówisz w danej sprawie jak odstępca lub słaby duchowo. Dziel się przemyśleniami tylko na forum i za każdym razem zabezpieczaj komputer hasłem.

Na portalach społecznościowych też uważaj, nie wypisuj nic odstępczego, bo tam na zawsze pozostaje ślad. Wszystkie Twoje przyjaźnie powinieneś zweryfikować. System tak działa, że nawet Twoi najbliżsi mogą być do tego stopnia pod wpływem propagandy Strażnicy, że wydadzą Ciebie myśląc, że w ten sposób uratują Ciebie przed Armagedonem.

A co najważniejsze MYŚL. Zawsze oglądaj się za siebie, kiedy chcesz szczerze coś powiedzieć osobie wtajemniczonej, czy oby na pewno nie podsłuchuje was ktoś inny Tobie "życzliwy".

Tak.........żyjesz w MATRIXIE... :)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 14:17 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #454 dnia: 27 Styczeń, 2018, 14:42 »
Ze swojej strony mogę dopowiedzieć, że teraz powinieneś bardziej uważać na to jakie szczegóły ze swojego życia będziesz tutaj opisywał. Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pochopnie. Nie zrób sobie krzywdy.

Być może myślisz, że przesadzamy, że przecież można mieć wątpliwości więc to nie możliwe aby bliscy Tobie śJ reagowali tak jak tutaj opisujemy, jak na trędowatego. W normalnym świecie ludzie ze sobą rozmawiają i wymieniają poglądy ale Ty nie żyjesz w normalnym świecie. Żyjesz w świecie gdzie każda oznaka niezależnego myślenia traktowana jest jak poważne zagrożenie i zgłaszana. Dlatego zanim będziesz z kimkolwiek rozmawiał wyczuj jakie naprawdę są poszczególne osoby w Twoim otoczeniu (kim są po zdjęciu strażnicowego ubrania) i jeśli już zdecydujesz się zacząć dyskusję rób to zawsze tylko z jedną osobą - tutaj masz zawsze słowo przeciwko słowu choć w przypadku odstępstwa do podjęcia działań przez starszych wystarczy jeden świadek. Taki wyjątek ;)

Mam pytanie: co skłoniło Cię do kliknięcia w odnośnik do forum? Z tego co czytałam dopiero po 10 dniach stwierdziłeś, że chcesz ratować odstępców. Co Cię ciągnęło w naszą stronę?


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #455 dnia: 27 Styczeń, 2018, 14:51 »
Do tego co napisał Baran, mogę dodać tylko; Szukaj nowych znajomości i przyjaźni "w świecie".
Wydaje mi się, że masz "wadę wrodzoną", która może uczynić cię odstępcą - myślisz samodzielnie  :)

A to fragment starej Strażnicy, odnoszący się do tekstu Szarańczy;

*** w89 15.9 s. 23 ***
W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. Pewien wykładowca powiedział: „Rosnący poziom wykształcenia zwiększył zasoby talentów i w rezultacie podwładni stali się tak krytyczni, że prawie nie sposób nimi kierować”. Jednakże w organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 15:01 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #456 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:08 »
Czuje się jak by mój świat runął w gruzach.

W mojej głowie:
odstępcy chcą mnie zwieść.
ciało kierownicze chce mnie zwieść.
skasuje konto i o wszystkim zapomnę.
nie mogę dalej tak żyć wiedząc to wszystko.

była taka scena w matrixie, że gość pogadał z tym Smith'em żeby nic nie pamiętał w zamian za jakieś hasła do Syjonu czy coś... nie wiem czy nie chciałbym tak samo...

Chodzi o tę scenę:
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #457 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:10 »
Ty się weź za robotę, a nie za zapominanie. :-\

uzupełnienie Światusa:

„Po pierwsze, skoro trzeba dbać o »jedność«, dojrzały chrześcijanin musi być zjednoczony i całkowicie zgodny ze swymi współwyznawcami w kwestiach wiary i wiedzy. Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz »niewolnika wiernego i roztropnego«” (Strażnica Nr 15, 2001 s. 14).
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2018, 15:12 wysłana przez Roszada »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #458 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:13 »
 Wiesz jakie piękne budowle można stworzyć z gruzów. Wystarczy być odważnym i kreatywnym budowlańcem.
Takie dzieło jest takie jak się samemu widzi lub chce. A nie wyciśnięte z prasy jworg.

Najważniejsze nie łamać się, że coś się kończy, ale cieszyć się, nowe się zaczyna.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #459 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:24 »
Czuje się jak by mój świat runął w gruzach.

W mojej głowie:
odstępcy chcą mnie zwieść.
ciało kierownicze chce mnie zwieść.
skasuje konto i o wszystkim zapomnę.
nie mogę dalej tak żyć wiedząc to wszystko.

była taka scena w matrixie, że gość pogadał z tym Smith'em żeby nic nie pamiętał w zamian za jakieś hasła do Syjonu czy coś... nie wiem czy nie chciałbym tak samo...


O tak! Chcemy Cię zwieść. A ja osobiście mam ochotę wypić Twoją krew :P
Wierz lub nie, my tutaj nie tworzymy organizacji i nie przeprowadzamy żadnych zbiórek pieniędzy ;) Jesteśmy tylko ludźmi i aż ludźmi.

Wiedza rodzi odpowiedzialność, łatwo nie będzie. Czasu nie cofniesz, teraz już wiesz i musisz coś z tym zrobić. Kiedy poskładasz sobie te wszystkie informacje w Twój własny pogląd to staniesz się wolnym człowiekiem, prawdziwie czującym i osiągniesz wspaniałe rzeczy, które dotąd byłyby dla Ciebie niedostępne.


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #460 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:54 »
Nabonit, to nie świat tylko twoje więzienie się wali...  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #461 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:55 »
Nabonit, to nie świat tylko twoje więzienie się wali...  ;)
Chyba obóz. :)
Pionierski ma się rozumieć. ;D ;D


Offline xXx

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #462 dnia: 27 Styczeń, 2018, 16:00 »


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #463 dnia: 27 Styczeń, 2018, 16:51 »
Cześć, szanuje mocno za transformersy ;)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #464 dnia: 27 Styczeń, 2018, 18:58 »
ej ale jesteście pewni tego wszystkiego???

Cześć, szanuje mocno za transformersy ;)

pokemony też lubię :D
Nabonit