Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112602 razy)

Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #315 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:31 »
Nabonicie, zlituj się i odpowiedz mnie:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/chrzescijanski-swiadek-jehowy/msg121136/#msg121136
Jak znajdziemy wyjaśnienie dla tych kwestii na pewno złapiemy jakieś podstawy do dalszych wywodów.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #316 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:31 »
To nie teksty o raju tylko o ziemi.
O raju jest tekst w Ap. :)
Wymień go i podaj komentarz CK. ;)
Manipulacja CK co do Królestwa, któremu uległ Wasz adwersarz:

Królestwo w niebie, nie na ziemi 2Tm 4:18; 1Ko 15:50; Ps 11:4” (Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata 1994 s. 439, Biblijne tematy do rozmów).

   Te same słowa zamieszczono już w roku 1981 w angielskim przekładzie Biblii Świadków Jehowy oraz w polskim przekładzie z roku 1997 (patrz Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata 1997 s. 1654).

   Jednak prawdziwy przełom w ‘uściślaniu’ nauki Świadków Jehowy nastąpił w roku 1996. Wtedy to opublikowano, w tak zwanych Pytaniach czytelników, zapytanie i następującą odpowiedź:

„Czasami słyszymy, jak bracia w swych wypowiedziach lub modlitwach mówią, że Królestwo Boże przyjdzie na ziemię. Czy jest to poprawne sformułowanie?
Jeżeli chodzi o ścisłość, Pismo Święte nie ujmuje tak tej sprawy. Królestwo Boże to rząd niebiański. (...) Królestwo to zostało ustanowione w roku 1914 w niebie i nigdy nie będzie przeniesione do przywróconego ziemskiego raju ani gdziekolwiek indziej. (...) Czy to znaczy, że już nie powinniśmy prosić Boga słowami zawartymi w Modlitwie Pańskiej: »Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi«? (Mateusza 6:10). Wprost przeciwnie, modlitwa ta jest stosowna i wciąż kryje w sobie bogactwo treści. (...) Powinniśmy jednak pamiętać, że Królestwo nie przyjdzie na planetę Ziemię w sensie literalnym. Rząd Królestwa mieści się nie na ziemi, lecz w niebie” (Strażnica Nr 11, 1996 s. 31).

Skorowidz do publikacji Świadków Jehowy, odsyłając do cytowanego czasopisma, skrótowo podaje:

Królestwo (...) nie przyjdzie na ziemię w sensie literalnym: w96 1.6 31” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000, 2003 s. 231).


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #317 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:36 »
Doprecyzuję:
1) To dlaczego jesteś SJ to już wiemy i to mniej mnie interesuję. Pytałem: po co JA, ktoś inny, Twoi rozmówcy, zainteresowani mają zostać ŚJ, skoro I TAK nagroda i szansa na nagrodę jest TAKA SAMA dla wszystkich? PO CO ponosić koszty (głoszenie, zebrania, zgromadzenia, tablety, nowe wdzianka na zgromadzenia, masturbacja lewą ręka do 40. roku życia, bo w najbliższym otoczeniu najlepszą kandydatką do chodzenia jest ciocia Stasia, która jeździ na wózku, słuchanie o szkodliwości wykształcenia, kariery i pieniędzy, oglądanie filmików gdzie chleb smaruje się gównopodobną mazią przez pana z sygnetem i zegarkiem wartym auta z salonu itp. itd.) skoro zapłata będzie taka sama?
2) Hola, hola - ale dlaczego 'tłumaczyć'? Czujesz, że robisz coś nie tak? Że ktoś mógłby nie zrozumieć? Nabonit - dlaczego 'tłumaczyć'? Przecież tutaj mówisz o Organizacji, docierasz do ludzi, czynisz dobrze, nie ukrywasz swoich poglądów! Przecież to powód do radości, że wykorzystujesz wszelką sposobność do rozmów. I założę się, że przez 50h wystane przy stojaku nie masz takiego zainteresowania i chęci do rozmowy jak przez parę spędzone tutaj. Wobec tego - dlaczego nie miałbyś się podzielić taką radością? Czy jest coś co Cię blokuje?

1. Nie chcę żebyś został Świadkiem Jehowy tylko żebyś trzymał się tego czego uczy Biblia w swoim życiu. Nie rozumiesz zupełnie. Moim celem nie jest nawracanie ludzi na religię Świadków Jehowy tylko uczenie drugich o Bogu, o Jego zasadach itp. ponieważ to wyjdzie Ci na dobre oraz ludziom w około Ciebie oraz wierzę, że dzięki temu będziesz żył wiecznie. Zapytam, skąd takie informacje na temat Świadków Jehowy? Byłeś kiedyś Świadkiem? Czy tylko słyszałeś o Świadkach?
2. Pionierzy stali spędzają w służbie 840h w roku czyli średnio około 70h w miesiącu. Cel godzinowy jednak należy spełnić roczny. Co do tego czy coś mnie blokuje żeby informować innych o tym co robie? Oczywiście moja prywatność. Nie rozmawiam z innymi o wszystkim co robię w życiu.

Nabonicie, zlituj się i odpowiedz mnie:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/chrzescijanski-swiadek-jehowy/msg121136/#msg121136
Jak znajdziemy wyjaśnienie dla tych kwestii na pewno złapiemy jakieś podstawy do dalszych wywodów.

Już już.

1, nie do końca rozumiem pytanie, czy mógłbyś doprecyzować?

2. Nie myli się. Duch Święty kieruje kimś i oczywiście nie może się mylić. Ciało Kierownicze nie doświadcza cudownego olśnienia i nie twierdzi, że Duch Święty coś im nagle objawił tylko badają Słowo Boże, modlą sie o Ducha i chcą jak najlepiej pojąć daną kwestię.

3. Grzechem przeciw Duchowi Świętemu jest wszystko co przeciwstawia się Bogu. Sądzę, że Judasz jest najlepszym przykładem takiego grzechu ponieważ doświadczył obcowania z Synem Bożym a mimo wszystko bardziej kochał pieniądze.

4. Książkę Kryzys sumienia znam z opowiadań, przeczytałem kilka fragmentów i niestety w związku z tym, że jest opisana z jednej strony, uznaję ją za niewiarygodną z powodu wielokrotnego "upiękrzania" autora. Widzisz, Dawid potrafił opisać swoje błędy, dla mnie jest autentyczny. Natomiast w książce Kryzys sumienia jest jeden świetny człowiek a cała reszta zła, dla mnie nie autentyczne.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 22:42 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #318 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:38 »
. Myślę, że Bóg zna człowieka każdego z osobna i wie ile dana jednostka może mu dać.


Wierzę, że gdy zgodnie z modlitwa przyjdzie królestwo to będę mógł żyć wiecznie na ziemi. Wierzę też, że wola Boża kiedy będzie się działa na ziemi to też będę żył wiecznie. I będę doskonały, jeśli tylko Bóg i Jego syn Jezus uznają mnie za godnego życia.

Nabonit powiedz mi do czego Bogu są potrzebni seryjni mordercy ? albo
"Przez 24 lata Austriak z niewielkiego Amstetten więził swoją córkę w piwnicy. Obecnie 42-letnia kobieta urodziła mu siódemkę dzieci. Jej matka twierdzi, że o niczym nie wiedziała. (http://www.tvn24.pl)" coś takiego ?

Odpowiedz mi , matce, jak pogodzić miłość , potęgę , i coś tam jeszcze Boga z dozwoleniem na porywanie dzieci , gwałcenie, przetrzymywanie ich w jakiś piwnicach , torturowanie przez długi czas , po co to Bogu ? Czego chce dowieść ?

Dlaczego jako dawca nadziei pięknego raju , pozwala na tyle zła ?


 

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #319 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:39 »
To nie teksty o raju tylko o ziemi.
O raju jest tekst w Ap. :)
Wymień go i podaj komentarz CK. ;)
Kolejna manipulacja CK:

Raj z Ap 2:7 to niebo

„[Ap] 2:7 – Czym jest »raj Boży«? Ponieważ słowa z tego wersetu kierowane są do namaszczonych chrześcijan, wspomniane określenie musi się odnosić do przypominającej raj dziedziny duchowej, w której przebywa sam Bóg” (Strażnica 15.01 2009 s. 31).

Ze znaczonymi kartami nie zajedzie daleko. :-\


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #320 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:40 »

2. Pionierzy stali spędzają w służbie 840h w roku czyli średnio około 70h w miesiącu. Cel godzinowy jednak należy spełnić roczny. Co do tego czy coś mnie blokuje żeby informować innych o tym co robie? Oczywiście moja prywatność. Nie rozmawiam z innymi o wszystkim co robię w życiu.

Myślę, że Bóg zna człowieka każdego z osobna i wie ile dana jednostka może mu dać.

Czy Ty Nabonicie naprawdę myślisz, że Bóg jest jakimś biznesmenem? Czy nie uważasz że Twoje zbawienie może wynikać z łaski a nie z tego, co lub ile możesz Bogu dać. Czy naprawdę myślisz, że musisz zapracować na zbawienie?
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #321 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:47 »
Czy Ty Nabonicie naprawdę myślisz, że Bóg jest jakimś biznesmenem? Czy nie uważasz że Twoje zbawienie może wynikać z łaski a nie z tego, co lub ile możesz Bogu dać. Czy naprawdę myślisz, że musisz zapracować na zbawienie?

Dokładnie tak uważam, że moje wybawienie to niezasłużona życzliwość, której nie mogę wypracować. Pełna zgoda.

Nabonit powiedz mi do czego Bogu są potrzebni seryjni mordercy ? albo
"Przez 24 lata Austriak z niewielkiego Amstetten więził swoją córkę w piwnicy. Obecnie 42-letnia kobieta urodziła mu siódemkę dzieci. Jej matka twierdzi, że o niczym nie wiedziała. (http://www.tvn24.pl)" coś takiego ?

Odpowiedz mi , matce, jak pogodzić miłość , potęgę , i coś tam jeszcze Boga z dozwoleniem na porywanie dzieci , gwałcenie, przetrzymywanie ich w jakiś piwnicach , torturowanie przez długi czas , po co to Bogu ? Czego chce dowieść ?

Dlaczego jako dawca nadziei pięknego raju , pozwala na tyle zła ?


 



Nie będę wklepywał formułki z książki czego uczy Biblia bo zapewne ją znasz. Natomiast wydaje mi się ona serio logiczna bo gdyby Bóg dopuszczał tego wszystkiego bez ważnych powodów to dziękuję za takiego Boga. Natomiast wierzę, że my inaczej odbieramy czas. Często czujemy się zbyt ważni, lub uważamy się za pępek świata i dlatego chcemy jak najszybciej rozwiązać problemy.
Nabonit


Offline CzarnySmok

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #322 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:47 »
1. Nie chcę żebyś został Świadkiem Jehowy tylko żebyś trzymał się tego czego uczy Biblia w swoim życiu. Nie rozumiesz zupełnie. Moim celem nie jest nawracanie ludzi na religię Świadków Jehowy tylko uczenie drugich o Bogu, o Jego zasadach itp. ponieważ to wyjdzie Ci na dobre oraz ludziom w około Ciebie oraz wierzę, że dzięki temu będziesz żył wiecznie. Zapytam, skąd takie informacje na temat Świadków Jehowy? Byłeś kiedyś Świadkiem? Czy tylko słyszałeś o Świadkach?
2. Pionierzy stali spędzają w służbie 840h w roku czyli średnio około 70h w miesiącu. Cel godzinowy jednak należy spełnić roczny. Co do tego czy coś mnie blokuje żeby informować innych o tym co robie? Oczywiście moja prywatność. Nie rozmawiam z innymi o wszystkim co robię w życiu.

1. To PO CO głosicie? To PO CO chrzcicie? Czy powiedziałbyś w swoim zborze: "Hey, w sumie to nie musimy chodzić na zebrania, nie musimy głosić, nie musimy nawracać, wystarczy, że będziemy dobrymi ludźmi, będziemy słuchać Boga i będzie ok - jest taka sama szansa na życie wieczne!". A oni do Ciebie:"Ooo, to w sumie będziemy jak katolicy, protestanci, prawosławni i ogólnie jak chrześcijaństwo!". Wyobrażasz sobie taką sytuację?
2. :) :) :) :) Będą z Ciebie ludzie :)


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #323 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:50 »
A Jezus próbuje mnie zmylić?
ściśle rzecz biorąc, Jezus jest niewinny, ale Ciało Kierownicze wmawia Tobie, że tenże Jezus próbuje Ciebie zmylić.

Ewangelia Jana 14 rozdział naucza: „Jezus powiedział do swoich uczniów: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem."

a Ciało Kierownicze naucza: "gdyby było inaczej, to Jezus by Tobie o tym nie powiedział"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #324 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:52 »
trochę cierpliwości, niech Nabonit odpowie na pytania Smoka, bo widzę, że znowu w swoim stylu ucieka z tematu, jak jest patowa sytuacja to odpowiada tylko na wygodne pytania omijając resztę, czekamy na odpowiedź Nabonita, dlaczego odpowiadasz połowicznie na pytania Smoka?

1. PO CO ponosić koszty?
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 22:57 wysłana przez Asturia »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #325 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:54 »
1. To PO CO głosicie?
Jak była dyskusja w CK czy nie zlikwidować nakazu głoszenia, to tak mówiono wg
Raya Franza s. 184 w drugiej jego książce:

"Wypowiedź Leo Greenlees’a, iż większość braci jest ludźmi „niepoukładanymi” i potrzebuje zarządzeń Towarzystwa, by wykonywać tę pracę, jest typowym przykładem paternalistycznej postawy, tak często zdradzanej podczas sesji Ciała Kierowniczego. Całkiem podobną wypowiedź, chociaż w innym aspekcie programu organizacji – o sugestii skrócenia czasu cotygodniowych zebrań – poczynił Milton Henschel, pytając: „A co bracia będą robić, jeśli pozostawimy im więcej wolnego czasu? Pewnie spędzą go na oglądaniu telewizji”."


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #326 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:57 »
1. To PO CO głosicie? To PO CO chrzcicie? Czy powiedziałbyś w swoim zborze: "Hey, w sumie to nie musimy chodzić na zebrania, nie musimy głosić, nie musimy nawracać, wystarczy, że będziemy dobrymi ludźmi, będziemy słuchać Boga i będzie ok - jest taka sama szansa na życie wieczne!". A oni do Ciebie:"Ooo, to w sumie będziemy jak katolicy, protestanci, prawosławni i ogólnie jak chrześcijaństwo!". Wyobrażasz sobie taką sytuację?
2. :) :) :) :) Będą z Ciebie ludzie :)

1. Żyjemy w czasach kiedy wiele osób odrzuca wiarę w Boga. Ja osobiście, skupiam się przede wszystkim nie na nawracaniu ludzi z innych religii np. Katolików, bo jak widać po obecnie panującym rządzie w Polsce, Katolicy mają jak to mówię "kręgosłup moralny" i widać, że chociaż Państwo przestały być teraz okradane, bo Katolicy trzymają się dekalogu itp., tylko skupiam się na tych, którzy z jakiegoś powodu utracili wiarę w Stwórcę. Pragę aby każdy wierzył w Jezusa ponieważ dzięki temu będzie mógł żyć wiecznie.
2. Już chyba jestem yyyy ludziem? :D

trochę cierpliwości, niech Nabonit odpowie na pytania Smoka, bo widzę, że znowu w swoim stylu ucieka z tematu, jak jest patowa sytuacja to odpowiada tylko na wygodne pytania omijając resztę, czekamy na odpowiedź Nabonita, dlaczego odpowiadasz połowicznie na pytania Smoka?

1. PO CO ponosić koszty?

Ponieważ Jezus powiedział: Idźcie i czyńcie uczniów.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 23:00 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #327 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:59 »

Jeśli byłeś kiedyś w ciemnym pomieszczeniu i widzisz jakiś obiekt a oczy nie przyzwyczaiły się jeszcze do światła to możesz oczywiście się pomylić. Czasem możesz powiedzieć "to szafa" po chwili "to lodówka" po chwili "to jednak szafa" po chwili "w sumie nie wiem co to" po chwili "to jednak szafa" po chwili "to lodówka".

Podobnie jest ze Słowem Bożym. Im lepiej poznajesz Biblię tym wyraźniej widzisz co tak naprawdę nasz Kochający Ojciec chce nam przekazać.
Przepraszam, że monotematycznie, ale przez chwilę mnie nie było.

Jest to dla mnie ważna kwestia.

1. Czy nauki CK są potrzebne do zbawienia?

Jeśli tak to wyobraźmy sobie trochę inna dziwną sytuację:
Wpadasz do pomieszczenia i widzisz kogoś. Tak naprawdę 2 osoby obok siebie. Nie jesteś pewien kto to jest.
Strzelasz do pierwszej, bo jesteś AntyTerrortystą a wydaje Ci się, że to porywacz.

Tutaj pojawia się kwestia 2.
Jeśli nauki są potrzebne do zbawienia, ale strzelasz na ślepo, to życie ilu ludzi jest zmarnowane?

Jak pewnym siebie trzeba być, aby ryzykować niewinne życie?

3. Co ze słowami, że jeśli prorok się myli, to nie jest to mój prorok?


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #328 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:02 »
2. Już chyba jestem yyyy ludziem? :D
ale jest duża szansa że w przyszłości ożenisz się i będziesz miał co najmniej dwoje dzieci :) i wtedy zasadne jest użycie liczby mnogiej :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #329 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:02 »
Przepraszam, że monotematycznie, ale przez chwilę mnie nie było.

Jest to dla mnie ważna kwestia.

1. Czy nauki CK są potrzebne do zbawienia?

Jeśli tak to wyobraźmy sobie trochę inna dziwną sytuację:
Wpadasz do pomieszczenia i widzisz kogoś. Tak naprawdę 2 osoby obok siebie. Nie jesteś pewien kto to jest.
Strzelasz do pierwszej, bo jesteś AntyTerrortystą a wydaje Ci się, że to porywacz.

Tutaj pojawia się kwestia 2.
Jeśli nauki są potrzebne do zbawienia, ale strzelasz na ślepo, to życie ilu ludzi jest zmarnowane?

Jak pewnym siebie trzeba być, aby ryzykować niewinne życie?

3. Co ze słowami, że jeśli prorok się myli, to nie jest to mój prorok?

Ciekawe pytania.

1. Nauki Ciała Kierowniczego nie są potrzebne do zbawienia. Oczywiście, że nie. Biblia czyli natchnione Słowo Boże jest potrzebne do zbawienia. Ciało Kierownicze pragnie pomagać ludziom zrozumieć to Słowo.

2. Pytanie w związku z tym odpada.

3. Sądzę, że Nowy Testament informuje, że poza miłością inne dary miały być odebrane?
Nabonit