Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112650 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:31 »
Zazębiająca się godzina w służbie - w styczniu 5 minut, w lutym też, etc. i tak w cały rok zbierze się 1 godzina, ale co m-c w sprawozdaniu legalnie jedna i ta sama godzina:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:32 »
Widzicie, jak zakazane owoce smakują?
Dziwicie się Ewie?
Dałem mu w pierwszym poście swoim przestrogę CK, jak Pan Bóg w raju.
A on w duchowym raju i nie posłuchał. :-\
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/chrzescijanski-swiadek-jehowy/msg120564/#msg120564

Takie wielkie jw.org a on tu szuka strawy. ;)


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:41 »
No w każdym razie chłopie dobrze żeś się tu zarejstrował,grzeczny jesteś,miły,nie obrażasz się tak łatwo jak inni twoi współbracia.Co racja te odpowiadanie na pytania jest niczewo nie przekonujące,ale jeszcze może bedą z Ciebie ludzie.Będziesz tak odpowiadał i odpowiadał to i pojmiesz może wreszcie w czym sam tkwisz.
Z calego serca życzę Ci tego.Bo jesteś akurat w takim wieku że masz jeszcze szanse uratować swoje życie,które masz jedno,przed zatraceniem w trybach oszukańczej organizacji.
Tylko przyjdź jeszcze.Proszę :) Jak Biblię poczytasz.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 22:44 wysłana przez Matylda »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:44 »
Tylko przyjdź jeszcze.Proszę :)
Powinien przyjść, bo ma tu misję, wszak w 1 poście pisał:

"Konto stworzyłem aby pomóc choć jednej osobie wydostać się z odstępczych poglądów". :-\

Ale szkoda mi jego bo obsiedliśmy go jak rojące się pszczoły czy stado os.
Ale sam chciał, wiedział w co wchodzi. :(


Offline Martin

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #124 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:58 »
3. Ja trzymam się Biblii dlatego jeśli coś się nie zgadza to bardziej trzymam się Biblii natomiast nigdy głośno nie neguję wyjaśnień Ciała Kierowniczego ponieważ nie zamierzam rozbijać jedności zboru. Nie manipuluję faktami. Jeśli chodzi o głoszenie dobrej nowiny o Jezusie i Jego królestwie to uważam to za bardzo ważne aby ludzie wiedzieli, że Jezus zamierza osądzić ludzi. Bardzo pragnę aby jak najwięcej osób, uwierzyło w Jezusa Chrystusa "aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne."
4. Tak jak napisałem, nie zamierzam w zborze podkopywać niczyjej wiary. Widzę, że w zborach są osoby, które widzą, że niektóre rzeczy wymagają korekty, natomiast czekam na zmiany wyjaśnień i głośno nie mówię o swoich poglądach ponieważ nie ma to najmniejszego celu.
3. Jak to 'bardziej trzymasz się Biblii'? Czyli nauczasz publicznie czegoś, w co nie wierzysz prywatnie? Co to za zbór, którego jedność rozbijają prawdziwe nauki biblijne? Wiesz, że 90% ludzi, do których idziesz to chrześcijanie, którzy wierzą w to, co piszesz? Po co więc do nich idziesz?
4.Głośne mówienie o poglądach nieautoryzowanych przez CK kończy się wykluczeniem, więc, tak jakby, nie masz w tej materii za dużego wyboru.:D A jakim cudem Ty i inne osoby widzą, że w zborze istnieją niebiblijne nauki i praktyki, a samo CK, podobno mające gorącą linię z Bogiem, tego nie widzi i każe "czekać"?
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 23:00 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Trinity

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #125 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:58 »
Dziecko a czas sobie liczysz? Bo ja rozumiem na zewnątrz pizga złem,
a tu forum komputr,herbatka
ok
chrzest w wieku 17 lat? hmm to już za starego konia jak od pokolenia jesteś w prawdzie!?
właśnie wszedłeś na ścieżke prowadzącą ku ciemnej stronie mocy


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #126 dnia: 18 Styczeń, 2018, 23:12 »
Chrześcijański świadku Jehowy[/b] - jesteś dla mnie objawieniem na tym forum. Ja sam jestem bratem i jestem w podobnym wieku i od kilku lat błądzę po rubieżach internetu czytając najróżniejsze wypowiedzi ex-świadków oraz czasami (chociaż ekstramalnie rzadko) aktywnych świadków. Oczywiście odstępców jest o wiele więcej, więc twoja obecność tutaj jest zbawieniem. Prawie już odszedłem od organizacji, od długiego czasu jestem nieaktywny... brakuje mi zboru i braci, brakuje mi bliskości, ale zarzuty pod adresem organizacji obrzydziły mi zbór na tyle że odsunąłem się od niego (chociaż formalnie dalej jestem w prawdzie).
Po przeczytaniu tego wątku i twoich wypowiedzi stwierdzam że jesteś tym czego potrzebowałem - głosem rozsądku który pomoże mi wrócić do zboru. Mówisz prawdę i to co piszesz w 100% pokrywa się z tym co sam gdzieś głęboko uważam, lecz przez ciernie odstępców te myśli zostały we mnie zagłuszone. Teraz wiem już napewno... popełniłem błąd odsuwając się od Jehowy i dałem wiarę ludziom, i to jeszcze jakim ludziom - tym którzy porzucili prawdziwe wielbienie. Liczę że będziesz dalej odpisywał w tym temacie bo twoje odpowiedzi są fantastyczne, jakbym czytał coś co sam mam w głowie. Np: to że nie służy się dla ludzi tylko dla Boga i dlatego nie możemy patrzeć na pedofilię w zborach oraz na aktulalizację naszych wierzeń - my służymy Jehowie więc to się liczy!!! Jakie to prawdziwe. Może popiszemy na prywatnej wiadomości? Mam ci dużo do napisania bracholu, pozdrawiam.

gedeon: edycja
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 23:15 wysłana przez gedeon »
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #127 dnia: 18 Styczeń, 2018, 23:14 »
Trynity nie strasz "młodego" - bo się wystraszy "ciemnej strony mocy" .
A przecie tu się jasno pisze  :)
O wszystkim .


Offline Irena

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #128 dnia: 18 Styczeń, 2018, 23:27 »
Witaj mlody czlowieku.
Ja tam polemizowac na cytaty z bibli nie zamierzam bo wszystkich rozumow nie zjadlam i nie sadze ze wiem wszystko i wyznaje jedna, jedyna najprawdziwsza prawde. Daleko mi do takiej pyszalkowatosci, ale...chetnie wyslucham, jesli bedziesz chcial mi odpisac, odpowiedzi na dwa pytania:
1. kto daje sj prawo wtracac sie w uporzadkowane zycie rodzin i rozbijac je? Wezmiesz na swoje sumienie fakt, ze przez Twoje gloszenie i wabienie maz odwroci sie od zony albo zona od meza, albo dowolna konstelacja w rodzinie....
2. I tu krotka historia: podchodze do stojaka i pytam pana i pania o molestowania nieletnich u sj. I co slysze- ze to wina rodzicow bo niedopilnowali.... Masz siostre albo brata? Jak bys zareagowal gdyby Ci sie pozalili, ze ktos ich dotykal w miejscach intymnych, kazal dotykac lub wkladal cos do buzi??? Zamiotlbys sprawe pod dywan i udawal ze nic sie nie stalo, czy stanal w obronie rodzenstwa?

Mysl samodzielnie! Po to Ci bozia rozum dala i wolna wole!! Sprawdzaj, sprawdzaj, sprawdzaj- nie wierz w kazda podsunieta pod nos informacje. Spojrz na historie ludzkosci-zawsze chodzilo o pieniadze i wladze... Widziales zestawienia finansowe Straznicy? Czy Jezus gromadzil majatek? Altruistow nie ma! Wybrancow tez nie!
Kasa daje komfort, poczucie wyzszosci, wladze, rolexy na rece...kto by nie chcial...niektorzy sa sprytniejsi od innych i robia dobre interesy...powstaja korporacje...powstal WTS.
Mysl sam. Wkurz sie na mnie i poszukaj, ze WTS to organizacja chrytatywna, wspierajaca samotne matki, osoby chore lub starsze. Poszukaj czy rozdaja cieple posilki bezdomnym w zimie, wspieraja edukacje dzieci z biednych rodzin, wspieraja nauke i ekologie. Angazuja sie w cokolwiek poza pozyskiwaniem przychodow, kupowaniu i sprzedawaniu nieruchomosci.  Zoom -in, zoom-out. Zmieniaj perspektywe, przegladaj, porownuj...nie wszystko zloto co sie swieci w JWOrg.

Niech madrosc bedzie z Toba.
 
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #129 dnia: 18 Styczeń, 2018, 23:55 »
Irena dobrze napisałaś i że to dotyczy wszelkich organizacji religijnych ?
Dziś oglądałem wiadomości ze świata i co mnie 'uderzyło'  >:(
Np. - we Francji (kościoły) chcą wprowadzić płacenie za 'usługę' kartą płatniczą (na tacy) -co łaska  8-)
Czy Bóg jest sprzedajny ??
Co za czasy  :( .


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #130 dnia: 19 Styczeń, 2018, 00:53 »
Wymiękłem na drugiej stronie tego wątku.
Chłopcze, gdybys ty był lojalnym świadkiem to by cie tu nie było. Tyle w temacie.

Obronę nauk WTS możemy pominąć bo polegniesz na najprostszym temacie: data zburzenia Jerozolimy. No alevgdybys chciał  8-)


Offline PoProstuJa

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Styczeń, 2018, 01:41 »
Ja cieszę się, że organizacja zmienia się i oczyszcza.

Witaj Nabonit! Cieszę się, że tu jesteś! :)

Aktywny Świadek Jehowy - nowa, świeża, młoda krew, bardzo tu potrzebna! Bo jak tu są tylko sami odstępcy, to czasem wieje nudą!  ;D

Kiedy przeczytałam Twoje zdanie o oczyszczaniu się organizacji, to poczułam się tak jakbym czytała siebie na początku mojej bytności na tym forum. Co prawda nie miałam zamiaru polemizować z ludźmi na tematy doktrynalne (bo to czasochłonne, nudne itp.), ale denerwowało mnie że tak szkalują Świadków (bo tak wtedy to odbierałam).

Chciałam Ciebie zapytać czy czytałeś może "Kryzys sumienia" Raymonda Franza (który przez prawie 10 lat był członkiem Ciała Kierowniczego)? Pytam, bo moim zdaniem to książka obowiązkowa dla każdego Świadka i nie-Świadka, dzięki której można podjąć ŚWIADOMĄ decyzję o tym, czy przystąpić do tej organizacji czy nie.

Ze mną to było tak, że dopóki znałam tylko swój zbór (plus kilka innych okolicznych) i nie szperałam w Internecie, to żyłam sobie w błogiej nieświadomości. Myślałam, że tak jak jest w tych zborach, jest również na całym świecie. Czyli w miarę spokojnie; tylko czasami jakiś rozwód się zdarzył w zborze; czasem jakiś jeden odstępca się pojawił... ale szybko był wykluczany. Ot taka rutyna, codzienność.

Dopiero gdy zaczełam wgłębiać się w temat Świadków okazało się, że jednak na świecie sporo się dzieje. A szeregowi głosiciele o tym nie wiedzą.

Byłam Świadkiem przez prawie 20 lat i słowo daję, że nie miałam pojęcia, że są takie rodziny (delikatnie mówiąc: oszołomów), które całkowicie zrywają kontakt z wykluczonymi dziećmi. Które WYRZUCAJĄ te dzieci z domu, bo postanowiły odstąpić od religii Świadków. Dopiero zaczęły mnie uświadamiać historie byłych Świadków, które pojawiły się m.in. w Internecie oraz w książkach dotyczących Świadków.

Ja przez te wszystkie lata bytności w tej organizacji wiedziałam, że coś tu nie jest OK, ale nie wiedziałam za bardzo co. Widziałam na własne oczy tę obojętność braci wobec siebie, brak zainteresowania i miłości, ale tłumaczyłam to sobie wersetem "miłość większości oziębnie".
Tymczasem Jezus powiedział "po tym ludzie poznają, że jesteście moimi uczniami jeśli będzie wśród was MIŁOŚĆ".
I ta rozbieżność nie dawała mi nigdy spokoju. Ale nie zrażałam się tłumacząc sobie, że przecież Świadkowie mają dobre nauki. Tymczasem Franz w swoich książkach podaje genezę tych nauk i wygląda to mało obiecująco... dla wiarygodności religii Świadków  :(

Jestem zdania, że każdy powinien wierzyć w to co chce. Ja nie potępiam Świadków (tych mających ludzkie uczucia), bo musiałabym jednocześnie potępić np. katolików. A po co mam kogokolwiek potępiać?

Fajnie Nabonit, że chce Ci się tu dyskutować. Bo to zmusza do refleksji i szukania materiałów.
Życzę Ci wytrwałości i nie przejmuj się docinkami odstępców - oni tak zawsze mają!  ;D  ;D ;D


Offline pies berneński

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #132 dnia: 19 Styczeń, 2018, 05:53 »
Nalężę do tych, którzy, jeśli są jakieś wskazówki w organizacji to uważam, że należy sie trzymać ich co do joty.
W takim razie chyba nie rozumiesz tych wskazówek.Poniżej przykład takiej wskazówki:
Obecnie słudzy Jehowy nieczęsto mają do czynienia z odstępstwem w zborze. Kiedy jednak zetkniemy się z niebiblijnymi naukami – bez względu na ich źródło – musimy stanowczo je odrzucić. Niemądrze byłoby wdawać się w dyskusje z odstępcami, czy to osobiście, czy przez komentowanie ich blogów, czy też komunikując się z nimi w jakikolwiek inny sposób. Taka rozmowa – nawet gdyby miała służyć udzieleniu pomocy danej osobie – byłaby sprzeczna z omawianą tutaj radą biblijną. Jako słudzy Jehowy bezwzględnie się wystrzegamy odstępstwa, czyli je odrzucamy” (Strażnica 15.07 2014 s. 14).
Rozumiem tę pewność siebie.Też byłem młody,zdecydowany pewny wyuczonych nauk zdobytych na studium.Pewnym tych nauk do tego stopnia,że dałbym sobie obciąć.Na szczęście się ocknąłem bo inaczej nie miałbym ręki  ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 06:04 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Styczeń, 2018, 06:27 »
Chrześcijański świadku Jehowy[/b] - jesteś dla mnie objawieniem na tym forum. Ja sam jestem bratem i jestem w podobnym wieku i od kilku lat błądzę po rubieżach internetu czytając najróżniejsze wypowiedzi ex-świadków oraz czasami (chociaż ekstramalnie rzadko) aktywnych świadków. Oczywiście odstępców jest o wiele więcej, więc twoja obecność tutaj jest zbawieniem. Prawie już odszedłem od organizacji, od długiego czasu jestem nieaktywny... brakuje mi zboru i braci, brakuje mi bliskości, ale zarzuty pod adresem organizacji obrzydziły mi zbór na tyle że odsunąłem się od niego (chociaż formalnie dalej jestem w prawdzie).
Po przeczytaniu tego wątku i twoich wypowiedzi stwierdzam że jesteś tym czego potrzebowałem - głosem rozsądku który pomoże mi wrócić do zboru. Mówisz prawdę i to co piszesz w 100% pokrywa się z tym co sam gdzieś głęboko uważam, lecz przez ciernie odstępców te myśli zostały we mnie zagłuszone. Teraz wiem już napewno... popełniłem błąd odsuwając się od Jehowy i dałem wiarę ludziom, i to jeszcze jakim ludziom - tym którzy porzucili prawdziwe wielbienie. Liczę że będziesz dalej odpisywał w tym temacie bo twoje odpowiedzi są fantastyczne, jakbym czytał coś co sam mam w głowie. Np: to że nie służy się dla ludzi tylko dla Boga i dlatego nie możemy patrzeć na pedofilię w zborach oraz na aktulalizację naszych wierzeń - my służymy Jehowie więc to się liczy!!! Jakie to prawdziwe. Może popiszemy na prywatnej wiadomości? Mam ci dużo do napisania bracholu, pozdrawiam.

gedeon: edycja

Skąd Tyś się wykluł, wór pokutny na grzbiet i na salę, na kolanach, posypuj się popiołem, nie ważne że Piątek, działaj, jest to tak wyreżyserowane że tylko ślepiec tego by nie zauważył. Wiem że to nie po Chrystusowemu, ale co to w ogóle ma być, toczysz tu przed nami łzy skruchy, odstępcy, te wstrętne typy, tak mu na mieszały w głowie, że się odsunął od zboru, tak myśmy wymyślili sobie, obrzydłe krycie pedofilii w orgu, przed komisją nie kłamał Geoffrey Jackson, to ktoś z nas w przebraniu, to z ONZ też my z fabrykowaliśmy, spożywają emblematy też odstępcy, większość sfiksowana, dwupokoleniowe pokolenie to nauka pana Jezusa, dozbrajanie wojska przez inwestowanie pieniędzy to też nasz wymysł, jeżeli jesteś w wieku twego wybawcy to czuć Cię jeszcze mlekiem matki, jesteś za młody by wchodzić w temat, bo może i coś wiesz ale zrozumienie przychodzi dopiero z czasem, czego nie ukrywam Ci życzę.
Napiszesz że Paweł do młodego Tymka napisał: "niechaj Cię nikt nie lekceważy z powodu Twego młodego wieku" , lecz dobrze wiesz że kwestia dotyczyła innych czasów i okoliczności.
Wyszedłem z orgu po 33-ech latach, bo miałem dość, mieszania, kłamania, zmian nauk choć z drugiej strony Biblia się nie zmienia, a pedofilia, obrzydła, wstrętna, ohydna tylko dopełniła swego i na nic tłumaczenia, że to się dzieje we wszystkich religiach.
Mnie wszystkie religie NIE INTERESUJĄ, jeżeli ktoś łamie prawo, to ma za to ponieść konsekwencje, jest ograniczenie do 40 km/h jadę 100 i co, zbór mnie będzie bronił, bo złamałem prawo a policjan stał JEDEN z radarm?
Co za bzdura, w Australii ponad 1600 przypadków aktów pedofilii, tylko w Australii, i nikt, powtórzę nikt nie został zgłoszony do odpowiednich służb, bo przecież organizacja jest tak jaśniejąca i czysta, a złych się wyklucza przez kapturowe sądy.
Bóg niszcząc Sodomę z Gomorą pokazał jak się zapatruje na ohydne praktyki seksualne, ale oni, leśne dziadki, podejmą z Bogiem polemikę.
Jak napisałem wcześniej, wór pokutny na grzbiet i na salę, na kolanach, choć piszę Ci, zastanów się, FAKTY jeszcze raz fakty, Pan Jezus gdy chadzał po ziemi nie mówił o domniemaniach podając je jako fakty na tamten czas, gdyż im bliżej dnia światło coraz jaśniej świeci, znał przecież te słowa, powiadał: "czy nie czytaliście" , odwoływał się do faktów, odwoływał się do faktów, które kontekst potwierdzał, w orgu jest o 180 stopni, kierunek inny. Mamona to ich cel, a historia ich, siedmiu cwaniaków to potwierdza.       
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 06:52 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Styczeń, 2018, 08:20 »
Ja cieszę się, że organizacja zmienia się i oczyszcza.

Ja też się cieszę. Tylko jak dla mnie jeszcze trochę za mozolnie to idzie. Moim marzeniem jest aby oczyściła się tak, jak tuż po roku 1975 i żeby ta tendencja oczyszczania się utrzymała.  :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission