Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Policja znajduje prawie 800 roślin konopi rosnących na Sali Królestwa Św. Jehowy  (Przeczytany 7563 razy)

Offline CEGŁA

"Policja znajduje prawie 800 roślin konopi rosnących w kultowej kaplicy centrum miasta."

Artykuł pojawił się na stronie http://www.walesonline.co.uk


PRZETŁUMACZONA TREŚĆ ARTYKUŁU (Google Translator):
W słynnej kaplicy Merthyr Tydfil odkryto fabrykę marihuany z prawie 800 roślinami.
Bez wiedzy pobliskich mieszkańców, budynek przy Newcastle Street - charakterystycznym miejscu w mieście, odkąd powstał w 1856 r. - mieścił 769 roślin konopi indyjskich.

Oficerowie zauważyli wzmożone działania po przeprowadzaniu kontroli wyrywkowej na kimś, kto zachowywał się podejrzanie.
Na podstawie uzyskanych informacji odkryli olbrzymią plantację, którą bezczelnie wyhodowano w centrum miasta.
Policja znalazła także kolejną porcję roślin w posiadłości na Pontmorlais High Street.
Kaplica Salem była kiedyś kościołem zboru używanym przez Armię Zbawienia i Radę Merthyr.
Od 1986 roku kaplica była Salą Królestwa dla Świadków Jehowy.





Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Cytuj
Od 1986 roku kaplica była Salą Królestwa dla Świadków Jehowy.
"Była" czy "jest", to zasadnicze pytanie. :-\

Popatrzcie na ang. jw.org czy ta sala jest wymieniona.


Offline CEGŁA

Jest tylko napisane

Since 1986, the chapel has been the Kingdom Hall for Jehovah’s Witnesses.
Od 1986 roku kaplica była (stała się) Salą Królestwa dla Świadków Jehowy.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

A więc jest pewnie. No ale jw.org czeka na sprawdzenie tego adresu.


KaiserSoze

  • Gość
Nie wygląda na używaną. Nie ma logo jw.borg.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
'Has been' niesie w sobie przekaz, że coś nadal ma miejsce. A zatem tak jakby jest Salą - no może po ujawnieniu powyższego już nie:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Światus

Proszę czytać opisy pod zdjeciami.

The former Kingdom Hall for Jehovahs Witnesses, on Newcastle Street in Merthyr Tydfil
Była
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline CEGŁA

Może nie zdążyli jej sprzedać i stała tak od jakiegoś czasu. Zebrania pośród marychy  ;D
Sam przyszedłbym na takie zebranie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Wg mnie gdyby sprzedali, to zdjęliby nazwę ze ściany. Normalny tok rozumowania. Sprzedaję budynek swojej firmy, to ściągam moje logo ze ściany, żeby nikt się pode mnie nie podszywał. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Polinux

Proszę czytać opisy pod zdjeciami.

The former Kingdom Hall for Jehovahs Witnesses, on Newcastle Street in Merthyr Tydfil
Była

Dokladnie!!!

Proponuje najpierw przeczytac ze zrozumieniem a nie od razu bic piane.

Moze dobrze byloby gdyby przed publikacja jakiegos linka z zagranicznych stron ktos kto zna jezyk sprawdzil czy przypadkiem nie bedziemy publikowac bzdur.

Plus zmiencie tytul tego watku poniewaz jest nie zgodny z prawda! Nie znaleziony na sali krolestwa tylko na bylej sali krolestwa. To znaczy dokladnie tyle samo co znaleziony w bylej oborze. Dzisiaj uzywanej przez pana janka jako magazyn srodkow trwale uszkadzajacych umysl.

Serio... Logika nie boli!!!

PS. Nemo. Musze sie z toba nie zgodzic. Bardzo czesto mijam puste lokale ktore zmienily wlasciciela i sa remontowane a ciagle posiadaja stare szyldy. Zminiane dopiero pod koniec remontu. Zdjecie szyldu kosztuje czas i pieniadze plus trzeba te stare szyldy zutylizowac lub magazynowac. Kolejny koszt.
Pozatym org taki jak SJ lubia gdy za darmo propagowane sa ich poglady. Wiec dlaczemu nie zostawic szyldu nawej jak juz opuscimy tamten budynek. tak dlugo jak bedzie wisial szyld tak dlugo ludzie beda widzeli napis. Darmowa reklama ;)

« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2018, 17:56 wysłana przez Polinux »
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline Roszada

Dlatego już na początku pisałem:

Popatrzcie na ang. jw.org czy ta sala jest wymieniona.

Przecież tam wymieniają wszystkie zbory i chyba sale.
Ja jestem cienki z angielskiego, ale są tu osoby co nim władają.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Dlatego już na początku pisałem:

Popatrzcie na ang. jw.org czy ta sala jest wymieniona.

Przecież tam wymieniają wszystkie zbory i chyba sale.
Ja jestem cienki z angielskiego, ale są tu osoby co nim władają.

Niestety według tego co wiem, nie ma tam sal, na które Świadkowie Jehowy już nie uczęszczają na zebrania. Sale, które przeznaczone są na sprzedaż, lub z różnych powodów nie są na nich już organizowane zebrania, nie wymienia się ich na liście jw.org.

Co do artykułu, według mnie przypuszczalnie rację ma Nemo i sala ta jest pustostanem należącym do WTsu jakich wiele. To pierwsza wersja, która mnie najbardziej na tą chwilę przekonuje.
 
Myślę tak dlatego, że po pierwsze nie zdjęto napisów ( zdejmuje się zawsze kiedy Sala została sprzedana bądź wynajęta), po drugie w artykule opisano historię tego budynku, który nie był budowany i wykorzystywany w początkowym jego okresie przez Świadków, tylko przez Armię Zbawienia i Radę Merthyr...

... i dalej, nie wspomniano, że obecnie właścicielem jest ktoś inny. To, że nie ma tam kościoła, bo nikt się tam nie zgromadza to oczywiste i dlatego według mnie napisano former. (była)
 
Kiedy zamknięto w Irlandii jeden z kościołów w którym otwarto pub, również napisano former, mimo że właścicielem dalej była instytucja religijna w Irlandii, której nazwy już nie pamiętam.

The former Kingdom Hall for Jehovahs Witnesses, on Newcastle Street in Merthyr Tydfil 
Dawna Sala Królestwa Świadków Jehowy, przy ulicy Newcastle w Merthyr Tydfil
nie musi oznaczać że do wtsu już nie należy, tylko jedynie, że Świadkowie już się tam nie spotykają i nie uznają jej za kościół.

Druga wersja to taka, że Budynek został sprzedany innej osobie prywatnej lub firmie, ewentualnie wynajęty komuś przez Wts, a bracia zapomnieli zdjąć napisów z oznaczeniem Sali Królestwa. ;)

Trzecia wersja , stare zdjęcie



Tak więc jak napisał Polinux  :


 Nie znaleziony na sali krolestwa tylko na bylej sali krolestwa. To znaczy dokladnie tyle samo co znaleziony w bylej oborze. Dzisiaj uzywanej przez pana janka jako magazyn srodkow trwale uszkadzajacych umysl.




….co nie musi  oznaczać , że właścicielem tej obory nie jest nadal Wts. Może być.


Poniżej dla ciekawych: The former St. Mary’s Church of Ireland, którego właścicielem,  w tym wypadku, z tego co pamiętam, nie jest już Kościół tylko firma.

http://thechurch.ie



« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2018, 23:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission



Offline Dianne

może to jakaś rezoluzja przeciwdziałająca nudnym wykładom?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline CEGŁA

Moze dobrze byloby gdyby przed publikacja jakiegos linka z zagranicznych stron ktos kto zna jezyk sprawdzil czy przypadkiem nie bedziemy publikowac bzdur.

Coś ciebie zabolało? Kochasz nadal WTS? Co z tego, że to była sala. Może to nadal budynek WTS jak napisał Baran. Obojętnie. Z samych zdjęć można się domyśleć, że zebrania już się tam nie odbywają, oraz że to pustostan. Jeżeli nie zdjęto napisów to jak można to traktować?
Ale masz rację ze słowem byłej. Tylko adminy mogą dodać w tytule "byłej".
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2018, 23:38 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.