Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka  (Przeczytany 19743 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Grudzień, 2017, 11:22 »
Pokonać wroga można jego własną bronią.



Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień, 2017, 13:14 »
Wszystkiego juz probowalam. Probuje rozmawiac z nim na spokojnie ale ja pozniej zawsze pozostaje bez slowa. Juz nie wiem co robic. Dluzej tak nie potrafie...
Chcesz to proszę.
Poproś go o książkę ŚJ pt. Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego (1995).
To jest ich historia. Powiedz, że chcesz sobie poczytać, co sami o sobie piszą, że chcesz poznać ich historię. ;)

Tu masz ściągę:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/sciaga-do-'swiadkowie-jehowy-glosiciele-krolestwa-bozego'/msg41198/#msg41198

Obawiam się, że masz za mało wiedzy i czasu przy trójce dzieci by z nim wygrać pojedynki.
Tych ludzi się szkoli, jak zwalczać czyjeś poglądy.
Popatrz tu:

https://wol.jw.org/pl/wol/lv/r12/lp-p/0/21062

To ich książka pt. Prowadzenie rozmów na podstawie Pism, w której pełno stwierdzeń: “gdy ktoś mówi“, powiedz tak..., lub tak...


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Grudzień, 2017, 16:34 »
Chcesz to proszę.
Poproś go o książkę ŚJ pt. Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego (1995).

To jest ich historia. Powiedz, że chcesz sobie poczytać, co sami o sobie piszą, że chcesz poznać ich historię. ;)

Tu masz ściągę:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/sciaga-do-'swiadkowie-jehowy-glosiciele-krolestwa-bozego'/msg41198/#msg41198

Obawiam się, że masz za mało wiedzy i czasu przy trójce dzieci by z nim wygrać pojedynki.
Tych ludzi się szkoli, jak zwalczać czyjeś poglądy.
Popatrz tu:

https://wol.jw.org/pl/wol/lv/r12/lp-p/0/21062

To ich książka pt. Prowadzenie rozmów na podstawie Pism, w której pełno stwierdzeń: “gdy ktoś mówi“, powiedz tak..., lub tak...
No tak nie mam na tyle czasu aby wszystko dokladnie analizować.  Po drugie to szkoda mi czasu bo wole go dzieciom poświęcić.  Tą drugą ksiazke mąż  ma ale tylko zerklam i nie chcialo mi sie tego czytac. Wiem o tym ze SJ są  dobrze szkoleni i przygotowani do rozmow...


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Grudzień, 2017, 17:39 »
Dlatego dobrze, że rewolwerowca wynajęłaś, jak w westernie. :)

To co napisałem wcześniej robią chłopacy zakochani w dziewczynach, którym zachciało się być ŚJ. Albo odwrotnie. :-\
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2017, 18:03 wysłana przez Roszada »


Offline lukasz84gl

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Grudzień, 2017, 17:59 »
Nie jest mi łatwo wczuć się w Twoją sytuację, ale nasunęła mi się pewna myśl (zgodna zresztą z jakąś poprzednią wypowiedzią). Właśnie przestać walczyć i przestać przejmować się, dogadać się tylko, że Ty dalej żyjesz jak żyjesz a co do dzieci to niech poznają jedno i drugie a potem niech same wybiorą. Może poskutkuje.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline bene

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Grudzień, 2017, 18:01 »
No tak nie mam na tyle czasu aby wszystko dokladnie analizować.  Po drugie to szkoda mi czasu bo wole go dzieciom poświęcić.  Tą drugą ksiazke mąż  ma ale tylko zerklam i nie chcialo mi sie tego czytac. Wiem o tym ze SJ są  dobrze szkoleni i przygotowani do rozmow...
Wiem co to znaczy zajmować się trójką małych dzieci i na dodatek nie moc liczyć na wsparcie współmałżonka. Dlatego metoda opisana tutaj
  Ktoś już napisał, że śJ nie staje się nikt z dnia na dzień. Coś musiało być punktem zapalnym, że się nimi zauroczył.

Jak z nim walczyć? Spokojem, nic tak nie wytrąca z rytmu.jak spokój przeciwnika. Agresja wzbudza agresję. Jeśli nie czujesz się na sile walczyć na argumenty, zadawaj mu pytania. Gra w tzw blondynkę znakomicie się sprawdza. On czuje się ważny, odpowiada i tym samym zmysza siebie do myślenia.

Ja bym tam nie waliła na oślep pedofilią czy krwią. Wtedy zawsze odpowie, a księża to co, lepsi? Lepiej powiedzieć, że się szukało informacji na czym to wyznanie polega. I wtedy wpadł w oczy tekst o pedofili w org. Co on myśli, jak sam by postąpił. Pytać i nie zmuszać do odpowiedzi.
Tak samo krew, jakiś przykład i to straszne, patrzeć na śmierć własnego dziecka albo twoją. Jak Bóg może tego od nas wymagać, skoro życie jest najwiekszą wartościa? A co jak się świadkowie mylą i kiedyś zmienią zdanie? Nie chciałabym być mordercą.

Spokoj, pytania i zero wyrzutów. Pamietaj kropla drąży skałę. Pokonać wroga można jego własną bronią.
Ty znasz najlepiej swojego męża.
A pytania jakie możesz zadawać mężowi tak by zmuszać go do myślenia nad niedorzecznością wielu wierzeń SJ na tym forum można znaleźć wiele.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Grudzień, 2017, 18:01 »
a co do dzieci to niech poznają jedno i drugie a potem niech same wybiorą. Może poskutkuje.
Ale dzieci są malutkie, a tu trzeba już działać.
Cytuj

Mamy trojke  malych dzieci ( 3,2 latka i 6 miesiecy). 3 lata malzenstwem jestesmy. 


Offline Mała mi

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Grudzień, 2017, 20:53 »
Rozumiem , ze masz mało czasu i wolisz go poświecić dzieciom ( choć nie do końca)jeśli dojdzie do rozwodu będziesz go miała jeszcze mniej niestety. Czas , który poświecisz na walkę o małżeństwo to inwestycja w twoja rodzine.To również czas poświęcony Twoin dzieciom...Będę trzymała za was kciuki bardzo mocno.Pamietaj, ze nie ma rzeczy niemożliwych, ale samo nic się nie zrobi.


Offline Trinity

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Grudzień, 2017, 21:14 »
czekaj wpadłam na genialny pomysł!!!
niech idzie z dziećmi na zebranie!! SAM
jak mu sie rozpełznie ta drobnica po sali... ;D
podejrzewam że dadzą mu tak popalić że na długo mu przejdzie


Offline Estera

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Grudzień, 2017, 22:01 »
czekaj wpadłam na genialny pomysł!!!
niech idzie z dziećmi na zebranie!! SAM
jak mu sie rozpełznie ta drobnica po sali... ;D
podejrzewam że dadzą mu tak popalić że na długo mu przejdzie
   Znam małżeństwo, w którym żona dokładnie tak zrobiła.
   Ona nie śj., ale on chciał, żeby z dzieckiem być na zebraniach.
   Postawiła mu warunek, że ok, ale to on się będzie zajmował dzieckiem.

   Jej nie zawsze się chciało na to zebranie jechać, więc jakiś czas jeździł sam ze swoją pociechą.
   Ale dzieciak tak dawał do wiwatu, że na obecną chwilę nikt z nich na zebrania nie jeździ.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Grudzień, 2017, 22:16 »
   Znam małżeństwo, w którym żona dokładnie tak zrobiła.
   Ona nie śj., ale on chciał, żeby z dzieckiem być na zebraniach.
   Postawiła mu warunek, że ok, ale to on się będzie zajmował dzieckiem.

   Jej nie zawsze się chciało na to zebranie jechać, więc jakiś czas jeździł sam ze swoją pociechą.
   Ale dzieciak tak dawał do wiwatu, że na obecną chwilę nikt z nich na zebrania nie jeździ.
   :D :D
No wlasnie. Moj mąż zabiera jedno dziecko na zebranie na zmiane raz te raz te. A ja do kosciola nie mogę... :-(


Offline Mała mi

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudzień, 2017, 22:18 »
Szyna jak to nie możesz?Nie bardzo rozumiem.


Offline Proctor

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Grudzień, 2017, 22:19 »
Ja nie szukam usprawiedliwienia do rozwodu. Gdyby tylko nie ta jego wiara. Mimo ze go kocham to i tak musze cos postanowic. Dzieci pozniej pojda do szkoly i wogole a ja im chce pokazac wiare katolicką itp. Mąż mi na to nie pozwala  gdyz jak twierdzi nie jest to zgodne z Biblią.  Nie mam wyboru..

Nie wiem co powiedzieć, ale weź pod uwagę dobro dzieci. One potrzebują obojga rodziców.


Offline Mała mi

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Grudzień, 2017, 22:21 »
Dobra , jaka jest jego argumentacja przy zakazie zabierania dzieci do kościoła?


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Grudzień, 2017, 23:17 »
Dobra , jaka jest jego argumentacja przy zakazie zabierania dzieci do kościoła?
Taka, ze on moze isc ze mną do kosciola ale pozniej mamy rozmawiac o tym co ksiadz mowil na mszy i analizowac to na podstawie Biblii. Albo to ze on nie bedzie sie modlil do " "jakichs bożków, obrazow"