Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka  (Przeczytany 19745 razy)

Offline Szyna

Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« dnia: 27 Grudzień, 2017, 19:35 »
Witam. Jestem tu nowa. Mam problem z  ktorym sobie nie radze. Mam męża i trojke dzieci.  Moj maz "poznal prawde" od Swiadkow Jehowy. I chce takze nim zostać.  Probowalam juz wiele setki  razy rozmawiac na ten temat ale nie da sie... ja jestem przeciwko im i mam inny poglad odnosnie religi. Chce dzieci wychowywac w wierze katolickiej. On nie pozwala mi na to gdyz chce je wychowywac zgodnie z biblia. Chyba że bede miala mocne argumenty. Nie daje juz rady... Mysle ze ostatnim rozwiazaniem jest wziasc rozwod chociaz jest i bedzie mi ciezko. Nadal go kocham i nie wyobrazam sobie tego nie byc z nim. Ale tez nie wyobrazam sobie nie obchodzić  świąt, urodzin. Pomóżcie.  Jestem bezsilna


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień, 2017, 19:39 »
Witaj!
Bardzo Ci współczuję.
To są bardzo trudne sprawy, szczególnie te rodzinne i małżeńskie.

Jeśli wymienisz publicznie najbliższe Ciebie miasto, to może ktoś Ci pomoże osobiście. Napisze do Ciebie na poczcie forumowej.
Nie wymieniaj, jeśli nie chcesz, miejscowości w której mieszkasz, ale najbliższą większą.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień, 2017, 19:45 »
Osoby dopiero co wchodzące do tej destrukcyjnej religii są tak ślepi na argumenty, że nie sposób do nich w jakikolwiek sposób trafić. Praktycznie tylko otwartość umysłu i chęć przyjęcia pomocy przez zainteresowanego jest mu w stanie otworzyć oczy. W zborze jest non stop bombardowany informacjami, że każda wiadomość niepokrywająca się z tym co mówi "niewolnik" jest dyktowana przez szatana który "teraz ryczy jak lew", bo widzi że następna osoba ucieka spod jego panowania. Naprawdę to jest problem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień, 2017, 19:56 »

  Taki nowicjusz jest jak ktoś zakochany, ślepy i głuchy na wszelakie argumenty.  :D
A tak poważnie, bracia z org..każdą próbę odwiedzenia go od ''prawdy'' będą kwitować krótko, jako próbę jego wiary. I że to właśnie sam Jehowa go testuje, albo wręcz wspólnie z szatanem wydzierają go sobie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Światus

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:22 »
Może coś z serii śJ a masoneria pomoże...
Jeśli jesteś pewna swojej wiary, to idź z nim na zebranie i w domu dyskutujcie o wszystkim co TOBIE się nie zgadza z Biblią.
Nie pozwalaj na odzywki w typie; Dowiem się i ci odpowiem. Argument; Nie znasz religii, do której chcesz dołączyć?
SPRAWDZAJ WERSETY PODANE W STRAŻNICY w artykułach (często mają się nijak do treści).
Daj mu Kryzys sumienia - chyba jest w archiwum na forum, a jeśli nie, to w necie za darmo.
POKAŻ MU FILM Z POPRZEDNIEGO KONGRESU o Soni Ericsson - zapytaj czy tak samo potraktuje swoje dzieci?
O, tu jest ten badziew;

https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/pub-jwbcov_201605_3_VIDEO
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2017, 20:32 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:26 »
   Zapytaj też, czy jak dziecko będzie potrzebowało transfuzji krwi,
   to czy świadomie odmówi i pozwoli swojemu dziecku umrzeć, bo tak karze doktryna śj.
   "żadnej krwi!"
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:26 »
To są za trudne sprawy, dla osoby podłamanej, z trójką dzieci i fanatycznym mężem.
Tu trzeba osobiście pomóc.

Miałem takie przypadki w poradni. To są najgorsze przypadki. :(


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:45 »
A wiecie jak to z rozwodem jest?  On na rozwod sie nie zgadza i mi go nie da. Co gdybym zlozyla taki pozew?


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:56 »
Tusia napisał do Ciebie na PM.Pewnie przeczytać możesz, ale chyba jeszcze odpowiedzi nie możesz napisać, bo chyba po 5 postach.


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień, 2017, 20:58 »
Tusia napisał do Ciebie na PM.Pewnie przeczytać możesz, ale chyba jeszcze odpowiedzi nie możesz napisać, bo chyba po 5 postach.

No wlasnie nie moge odpisac na wiadomosc prywatna


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudzień, 2017, 21:00 »
Pamiętaj, tu choć dostaniesz wsparcie duchowe.
Wiele osób przeżywało to co Ty, lub podobnie.
Już nie będziesz sama ze swym problemem. :)


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Grudzień, 2017, 21:04 »
Pamiętaj, tu choć dostaniesz wsparcie duchowe.
Wiele osób przeżywało to co Ty, lub podobnie.
Już nie będziesz sama ze swym problemem. :)
Tylko ze ten problem chcialabym jak najszybciej rozwiazac. Nie potrafie tak dluzej zyc...:-(


Offline Roszada

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Grudzień, 2017, 21:06 »
Tylko ze ten problem chcialabym jak najszybciej rozwiazac. Nie potrafie tak dluzej zyc...:-(
Oj to nie jest gonienie królików, czy łapanie pcheł.
Nikt nie staje się ŚJ z dnia na dzień i nikt z dnia na dzień nie odchodzi.
To jest walka duchowa wewnątrz i na zewnątrz też. :(

Każdy by chciał tak jak Ty.


Offline Szyna

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Grudzień, 2017, 21:08 »
Oj to nie jest gonienie królików, czy łapanie pcheł.
Nikt nie staje się ŚJ z dnia na dzień i nikt z dnia na dzień nie odchodzi.

To jest walka duchowa wewnątrz i na zewnątrz też. :(

Każdy by chciał tak jak Ty.
Dlatego nadal szukam jakiegos rozwiazani, pomocy.


Offline Sebastian

Odp: Małżeństwo Przyszly SJ a Katoliczka
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudzień, 2017, 21:09 »
mimo wszelkich trudności odradzam rozwód, z powodów które niżej opiszę.

wiele osób (szczególnie na początku, gdy są zauroczeni sektą) wydaje się tak fanatyczna, że można zakładać że wybór religii ŚJ jest dla nich wyborem całożyciowym, ale na szczęście doświadczenie życiowe wskazuje, że znaczna część nowopozyskanych już po około 2-3 latach staje się albo mniej fanatyczna albo w ogóle przestaje utożsamiać się ze świadkami Jehowy.

jeśli macie państwo kilkoro dzieci to zakładam że kilka lat już ze sobą wspólnie przeżyliście. Być może nie warto rozwodzić się, może mimo trudności warto poczekać aż mężowi minie pierwsze zauroczenie wyznaniem świadków Jehowy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)