Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?  (Przeczytany 12009 razy)

Offline Sebastian

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Lipiec, 2018, 11:24 »
kiedyś czytałem o jakiejś "płycie wyrzutni" ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Lipiec, 2018, 10:46 »
Roszada dalej piszesz nie o tym co świadkowie twierdzą.Dla świadków dusza jest innym pojęciem niż dla katolików,i odnosi się do stworzeń żyjących ,to one są duszami.chodzi o całkiem inny byt i jego jakość,dusza ludzka to człowiek z krwi i ciała,duch to istota niematerialna ,która jest duchem .Tak więc nie skacząc wyżej zadka, pomazańcy za życia są duszami żyjącymi,po śmierci lub przemienieniu osobami duchowymi.Można się nie zgadzać co do istoty tej nauki lecz mówienie że pomazańcy mają dusze nieśmiertelną  to mało wyszukana kpina.Co leży w trumnie dusza która zmarła.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2018, 10:48 wysłana przez dziewiatka »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lipiec, 2018, 17:45 »
Co leży w trumnie dusza która zmarła.

W trumnie leży ciało, a dusza nie może umrzeć:

"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą" (Mt 10, 28)



Offline Roszada

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lipiec, 2018, 17:49 »
Roszada dalej piszesz...
Już nie napiszę, bo na cmentarz poszło.
Sam sobie odpowiadaj na swe wątpliwości.
Ja ich nie mam.


Offline dziewiatka

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Lipiec, 2018, 09:12 »
Tusia to co piszesz to wierutne kłamstwo .Przeczytaj cały tekst.To lepiej by psychopata zabił duszę i ciało w piekle.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2018, 09:17 wysłana przez dziewiatka »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Lipiec, 2018, 09:42 »
Tusia to co piszesz to wierutne kłamstwo .

Ha ha ha. Oskarżasz mnie o kłamstwo bez podania dowodów?

Przeczytaj cały tekst.To lepiej by psychopata zabił duszę i ciało w piekle.

Cały tekst mówi o karze piekła. Czy tekst równoległy (Łk 12, 4n), gdzie zaraz po śmierci dusza idzie do piekła, czy też kontekst Mt 10, 28, gdzie dusza i ciało lądują po zmartwychwstaniu w piekle.
Adwentyści Dnia Siódmego niczym się nie różnią od Świadków Jehowy. Jedni i drudzy zaprzeczają duszy nieśmiertelnej i wiecznej karze piekła ognistego.

http://www.piotrandryszczak.pl/adwentysci-dnia-siodmego-a-pieklo.html

http://piotrandryszczak.pl/adwentysci-dnia-siodmego-a-dusza-niesmiertelna.html

Przykład z psychopatą jest ucieczką od słów Pisma Świętego. Nie sprowadzaj problemu do absurdu.


Offline Roszada

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Lipiec, 2018, 10:51 »
Tusia to co piszesz to wierutne kłamstwo .Przeczytaj cały tekst.To lepiej by psychopata zabił duszę i ciało w piekle.
A ty umiesz zabić duszę, która wg ciebie nie istnieje? :-\
Zapętliłeś się jakąś dziwną logikę.
Raz piszesz, że duszy nie ma, raz że jest.
Raz że dusze umierają, raz że dusze przepoczwarzają się w duchy zmartwychwstające. :-\
Oj musisz do dyskusji poszukać równych sobie. :(
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2018, 11:36 wysłana przez Roszada »


Offline dziewiatka

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Lipiec, 2018, 15:40 »
Nie chcę napisać że pie,,,,z poczytaj z arozumiesz.Jesteś znawcą od nauk świadków,a przynajmniej za takiego się uważasz.Nie piszę co ja uważam lecz co nauczają świadkowie,po pierwsze dusza to istota żywa a więc można ją zabić.Napisałem że dusza jest to stworzenie ,które może być martwe lub żywe.Przemiana istoty żywej jest opisana jako fakt w Nowym testamencie.W jednym masz rację Tobie nikt nie dorówna w katolickim bredzeniu,w tym nie masz sobie równych


Offline Roszada

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Lipiec, 2018, 15:45 »
Dostałeś lubika za umiejętność paplania. :)


Offline miranda

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:30 »
.Nie piszę co ja uważam lecz co nauczają świadkowie,po pierwsze dusza to istota żywa a więc można ją zabić.Napisałem że dusza jest to stworzenie ,które może być martwe lub żywe.

To w Biblii czytamy, ze dusza to każda istota żyjąca, czy to człowiek czy to zwierzę więc masz oczywiście rację. To, że Świadkowie Jehowy tez tak nauczają to po raz kolejny dowodzi, ze nauczają tego co mówi Biblia.

Skoro Swiadkowie Jehowy nauczają, ze człowiek nie ma nieśmiertelnej duszy to tym bardziej nie posiadają jej pomazańcy organizacji Jehowy. To, ze ktoś idzie do nieba i tam ma żyć wiecznie nie znaczy , ze dzieje się tak bo miał nieśmiertelną duszę ale dlatego, ze zasłużył sobie na to swoim  oddaniem Bogu.


Offline Roszada

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Lipiec, 2018, 19:23 »
Macie rację pomazańcy ŚJ oszukują resztę ŚJ i idą normalnie do piachu jak reszta ŚJ.

Żaden z nich nie zmartwychwstał w roku 1878, 1918, czy od tego czasu do dziś. Gniją jak reszta ŚJ w ziemi. Czekają na Armagedon, aż Jehowa ten gnój zamieni na ich nowiutkie dublety. :-\


Offline dziewiatka

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Lipiec, 2018, 20:16 »
To,że ktoś twierdzi że idzie do nieba,bo Bóg tak zdecydował i Go wybrał nie oznacza że tak jest .Jedno jest pewne nie zależnie po której stronie sporu religijnego stoimy nie jesteśmy w stanie zweryfikować czyichś nadziei .


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Lipiec, 2018, 21:34 »
Macie rację pomazańcy ŚJ oszukują resztę ŚJ i idą normalnie do piachu jak reszta ŚJ.
Wszyscy nas oszukują. Nikt nie może zweryfikować, aby ktokolwiek z ludzi zachował jakikolwiek nieprzerwaną formę życia po swej śmierci. Dla tych, którzy twierdzą, że Biblia jest wiarygodna, to niech sobie zapamięta, iż według niej, jedynym nieśmiertelnym jest Bóg 1 Tym 6:13-16. Również niech przyjmie do wiadomości, że proroczo zapowiedziano, iż dusza Jezusa poniesie śmierć Iz 53:12. Niech będzie też wszem wiadome, że Bóg nie może być człowiekiem Oz 11:9, który jest Duchem Ja 4:24. Jeśli znajdziesz, a znajdziesz inaczej, oznacza to, że wszelkiej maści autorzy Biblii nie wiedząc sami, sami oszukują plącząc się we własnej "pajęczynie" labiryntu, gdzie niemożliwym jest znalezienie wyjścia. Oczywiście wierzący w autorstwo Boże i tak nie dadzą za wygrane, powołując się na dodatkowe blagierstwa typu "życie po życiu" itp. majaki. 


Offline ewa11

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Lipiec, 2018, 12:57 »
Świadkowie nauczają, że pomazańcy pozostają w stanie śmierci przez jedno okamgnienie (czyli przez bardzo, bardzo krótki moment są martwi).

W związku z tym jako SJ trapiło mnie pytanie: a co z pomazańcami, którzy będą żyć w chwili rozpoczęcia armagedonu?

W armagedonie mieli zginąć tylko niegodziwcy, a po armagedonie miało nie być śmierci (ewentualnie mieli umierać tylko ci, którzy dopuszczą się ciężkiego grzechu).

To kiedy ci pomazańcy, którzy dożyją armagedonu, doświadczą - co prawda bardzo krótkiej, ale jednak - śmierci, kiedy ich ciała zostaną przemienione na duchowe?

Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek to wyjaśniano, ale może przegapiłam jakiś artykuł ze Strażnicy na ten temat.


Offline Roszada

Odp: Czy umierający pomazańcy Towarzystwa mają duszę nieśmiertelną?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Lipiec, 2018, 14:30 »
Królowo Ewo 11!  :)

Pochwycenie przed Armagedonem

   W roku 2013 Towarzystwo Strażnica powróciło do swej nauki pierwotnej:

„Wydaje się więc, że wszyscy pomazańcy, którzy wciąż będą na ziemi po początkowej fazie wielkiego ucisku, zostaną zabrani do nieba w jakimś momencie przed wybuchem Armagedonu. Jest to zmiana w stosunku do tego, co napisano w »Pytaniach czytelników« w Strażnicy z 15 sierpnia 1990 roku, strona 30” (Strażnica 15.07 2013 s. 8; patrz też Królestwo Boże panuje! 2014 s. 228).